- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАГЛЯДУ
ЗА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯМ БЕЗПЕКИ АВІАЦІЇ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
1 жовтня 2004 р.
за N 1244/9843
Про затвердження Порядку застосування окремих процедур митного контролю товарів, що ввозяться на митну територію України авіаційним транспортом за системою змішаних перевезень
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної
митної служби
N 224/231 від 30.03.2005 )
З метою вдосконалення форм і методів митного контролю згідно з вимогами
Митного кодексу України та для запровадження єдиного порядку застосування окремих процедур митного контролю товарів, що ввозяться на митну територію України авіаційним транспортом за системою змішаних перевезень,
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Порядок застосування окремих процедур митного контролю товарів, що ввозяться на митну територію України авіаційним транспортом за системою змішаних перевезень (далі - Порядок), що додається.
2. Начальникам митних органів довести Порядок до відома особового складу та організувати його неухильне виконання посадовими особами, інформувати про Порядок суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності шляхом висвітлення його тексту на наочних стендах у місцях розташування відповідних підрозділів митних органів і в пунктах пропуску через державний кордон України.
3. Департаменту організації митного контролю (Мальнов В.С.) і Департаменту правового забезпечення (Ступак Ю.В.) Держмитслужби України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Голови Державної митної служби України Іванюка М.М. та Голову Державної служби України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації Максимова В.О.
В.о. Голови Державної митної служби України Голова Державної служби України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації | М.М.Іванюк В.О.Максимов |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України й
Державної служби
України з нагляду за
забезпеченням безпеки
авіації
15.09.2004 N 675/54
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
1 жовтня 2004 р.
за N 1244/9843
ПОРЯДОК
застосування окремих процедур митного контролю товарів, що ввозяться на митну територію України авіаційним транспортом за системою змішаних перевезень
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок визначає особливості проведення митного контролю товарів, що ввозяться авіаційним транспортом на територію України, відповідно до Правил повітряних перевезень вантажів, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 14.10.2003
N 793 і зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 07.11.2003 за N 1023/8344, через пункти пропуску для повітряного сполучення та доставляються автомобільним транспортом в аеропорт - пункт призначення на митній території України в складі консолідованого вантажу (далі - товари).
1.2. Терміни вживаються в цьому Порядку в значеннях, визначених законодавством України.
1.3. Цей Порядок передбачає наявність складів тимчасового зберігання в аеропортах, що є пунктами відправлення та призначення товарів на митній території України.
1.4. За наявності серед товарів таких, умовою пропуску через митний кордон України яких є подання суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності, на адресу якого вони ввозяться, попередньої вантажної митної декларації, контроль за їх доставкою в митницю призначення здійснюється відповідно до Положення про порядок контролю за ввезенням на митну територію України окремих видів товарів, затвердженого наказом Держмитслужби України від 28.02.2003
N 129 (зі змінами й доповненнями) і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.06.2003 за N 424/7745.
2. Контроль за доставкою товарів, що переміщуються між митницями України
2.1. Контроль за доставкою товарів, що переміщуються між митницями України із застосуванням положень цього Порядку, здійснюється з використанням внутрішнього транзитного документа (далі - ВТД) відповідно до Порядку заповнення внутрішнього транзитного документа для його використання при здійсненні контролю за доставкою товарів, що переміщуються між митницями в межах митної території України, затвердженого наказом Держмитслужби України від 12.04.2000
N 206 (зі змінами й доповненнями) і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.05.2000 за N 261/4482, з урахуванням викладених нижче особливостей.
2.2. Консолідація вантажів здійснюється тільки після розміщення товарів на склад тимчасового зберігання в аеропорту, у якому відбуватиметься зміна виду транспорту.
2.3. Суб'єкт господарювання, який згідно з укладеними договорами здійснює обслуговування товарів, адресованих за авіаційними вантажними накладними в конкретний аеропорт, звертається до митниці відправлення з письмовою заявою про надання дозволу на доставку цих товарів у митниці призначення із зазначенням у заяві маршруту переміщення автотранспортних засобів з цими товарами.
2.4. Після надання митницею відправлення відповідного дозволу суб'єкт господарювання, який згідно з укладеними договорами здійснює обслуговування товарів, або вповноважена цим суб'єктом господарювання особа (далі - декларант) подає митниці відправлення заповнений належним чином ВТД у трьох примірниках, його електронну копію, Cargo Manifest на рейс і авіаційні вантажні накладні, за якими переміщуються товари. У Cargo Manifest уносяться відомості про номер авіарейсу, реквізити авіаційних вантажних накладних, вагу, вартість (у валюті, зазначеній у товаросупровідних документах) та найменування товару за кожною авіаційною вантажною накладною.
2.5. На товари, що переміщуються одним автотранспортним засобом за одним маршрутом, складається один ВТД.
2.6. До графи 50 усіх основних аркушів ВТД декларантом вносяться відомості про особу, що приймає заявлені товари до перевезення та бере зобов'язання перед митними органами щодо доставки цих товарів у митницю призначення. На зворотному боці кожного основного аркуша ВТД учиняється друкований напис такого змісту:
"Я, _____________________________________________________,
(прізвище, ім'я та по батькові; номер і серія паспорта)
ознайомлений зі змістом статей 330, 331, 332, 336, 337 і 338
Митного кодексу України й зобов'язуюся доставити заявлені товари в
митницю призначення в установлений строк".
Особа, що приймає заявлені товари до перевезення й бере зобов'язання щодо доставки цих товарів у митницю призначення, ознайомлюється зі змістом зазначених статей
Митного кодексу України та підписує всі основні аркуші ВТД. Зобов'язання й підпис засвідчуються відбитком особистої номерної печатки посадової особи митниці відправлення.
................Перейти до повного тексту