- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 грудня 2019 р.
за № 1236/34207
Про затвердження Інструкції з організації пропускного режиму до адміністративних будівель Міністерства освіти і науки України
1. Затвердити Інструкцію з організації пропускного режиму до адміністративних будівель Міністерства освіти і науки України, що додається.
3. Департаменту забезпечення документообігу, контролю та інформаційних технологій (Єрко І.А.) подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України у встановленому законодавством порядку.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на державного секретаря Полянського П.Б.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
освіти і науки України
19 листопада 2019 року № 1440
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 грудня 2019 р.
за № 1236/34207
ІНСТРУКЦІЯ
з організації пропускного режиму до адміністративних будівель Міністерства освіти і науки України
I. Загальні положення
1. Ця Інструкція встановлює порядок організації пропускного режиму до адміністративних будівель Міністерства освіти і науки України (далі - МОН) з метою забезпечення порядку пропуску до службових приміщень працівників МОН, інших громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які прибули до МОН за службовою необхідністю.
2. У разі виникнення аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій спеціальний транспорт з персоналом, а також аварійні бригади допускаються до адміністративних будівель МОН безперешкодно.
II. Порядок здачі (прийняття) під охорону службових приміщень адміністративних будівель МОН
1. Працівники МОН зобов’язані:
підтримувати службові приміщення та майно, що в них розміщено, у належному санітарному та технічному стані;
дотримуватись правил техніки безпеки під час роботи з електрообладнанням і побутовими електроприладами, а також правил пожежної безпеки;
сприяти охороні службових приміщень і майна, що в ньому розміщено, запобігати його руйнуванню або розкраданню.
2. Працівники МОН отримують ключі від службових приміщень з відповідним записом у журналі видачі/здачі ключів від приміщень адміністративних будівель МОН за формою, наведеною у додатку 1 до цієї Інструкції, на посту охорони у відповідальної посадової особи підрозділу охорони адміністративних будівель МОН (далі - підрозділ охорони).
3. Після закінчення робочого дня працівники МОН, що останніми залишають службові приміщення, перевіряють їх на предмет зачинення вікон, знеструмлення обладнання й побутових та освітлювальних приладів. Після зачинення ключі від службового приміщення здають відповідальній посадовій особі підрозділу охорони.
4. Відповідальній посадовій особі підрозділу охорони забороняється видавати ключі від службових приміщень стороннім особам, які не є працівниками МОН.
5. Доступ у режимні приміщення МОН здійснюється відповідно до переліку осіб, які мають доступ до режимних приміщень (зон, територій). Перелік цих осіб затверджується державним секретарем Міністерства освіти і науки України, згідно з додатком 2 до цієї Інструкції.
6. Охорона режимних приміщень здійснюється особовим складом підрозділу охорони та інженерно-технічними засобами охорони.
У неробочий час сховища матеріальних носіїв секретної інформації охороняються технічними засобами охорони (охоронна сигналізація), яку підключено на пульт чергового Управління поліції охорони в м. Київ.
Пропуск до режимних приміщень (зон, територій) працівників аварійно-рятувальних загонів, аварійних, медичних служб, пожежної охорони тощо у разі виникнення надзвичайної ситуації здійснюється безперешкодно за наявності спеціальних перепусток, а якщо такі перепустки відсутні - за наявності документа, що посвідчує особу, у супроводі працівників спецсектору МОН.
III. Порядок пропускного режиму
1. Вхід до адміністративних будівель МОН здійснюється лише через пости забезпечення пропускного режиму, обладнані автоматичними системами контролю допуску.
2. Працівники МОН допускаються до службових приміщень адміністративних будівель МОН за умови пред’явлення працівнику підрозділу охорони службового посвідчення з безконтактним електронним носієм (далі - службове посвідчення).
3. У разі втрати службового посвідчення працівник зобов’язаний негайно повідомити про це свого безпосереднього керівника. Дублікат службового посвідчення видається працівникові за його письмовою заявою.
4. Пропуск осіб, що прибули до Міністра, його заступників та державного секретаря, здійснюється за погодженням із підрозділом охорони працівниками приймалень керівників МОН засобами телефонного зв’язку.
5. До службових приміщень адміністративних будівель МОН допускаються керівники органів управління освітою, закладів освіти, та суб’єктів господарювання, що належать до сфери управління МОН, за умови пред’явлення працівнику охорони службового посвідчення, яке посвідчує особу, та разової перепустки (додаток 3), отриманої особою в бюро перепусток МОН у встановленому порядку.
6. До адміністративних будівель МОН допускаються особи, які прибули за службовою необхідністю, з дозволу керівництва МОН, керівників структурних підрозділів за попереднім погодженням з підрозділом охорони за телефоном, а також інші громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які мають потребу в тимчасовому перебуванні в МОН, згідно з письмовим замовленням в супроводі працівника відповідного самостійного структурного підрозділу Міністерства після отримання особою у бюро перепусток МОН разової перепустки у встановленому порядку.
7. Представникам державних установ та організацій, що здійснюють планові (позапланові) перевірки питань роботи МОН, час проведення яких визначено відповідними приписами, видаються тимчасові перепустки із безконтактним електронним носієм (додаток 4).
8. Працівник підрозділу охорони вносить дані до реєстру за формою, наведеною у додатку 5 до цієї Інструкції, де зазначає прізвище та ініціали особи, яка допускається до адміністративної будівлі МОН, реквізити документа, що посвідчує особу, найменування підприємства, установи або організації, від якої особа прибула, а також прізвище та ініціали посадової особи МОН, яка дала дозвіл на пропуск, та час входу.
9. Посадова особа, яка дала дозвіл на пропуск до адміністративної будівлі МОН, організовує супровід таких осіб при вході та виході з будівлі і є відповідальною за дотримання ними порядку і правил поведінки в державній установі та своєчасний їх вихід за межі адміністративної будівлі.
10. Пропуск іноземців на територію МОН здійснюється в робочий час лише за спеціальною тимчасовою перепусткою для іноземців за формою, наведеною у додатку 6 до цієї Інструкції.
Для отримання спецперепустки відповідальна особа структурного підрозділу, яка здійснює заходи щодо прийому іноземців, заздалегідь подає заявку до директорату міжнародної співпраці, відповідального за видачу таких перепусток, в якій зазначаються:
1) прізвища, імена іноземців;
2) держава, яку вони представляють;
3) дата зустрічі та час перебування іноземців у МОН.
Заявка підписується керівником структурного підрозділу, відповідального за прийом іноземців.
( Пункт 10 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки
№ 214 від 21.02.2024 )
11. До адміністративних будівель МОН пропускаються:
1) безперешкодно:
Президент України;
Голова Верховної Ради України;
Прем’єр-міністр України;
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини;
Голова Конституційного Суду України;
Голова Верховного Суду України;
Перший заступник Голови Верховної Ради України;
Перший віце-прем’єр-міністр України;
Генеральний прокурор України;
віце-прем’єр-міністри України;
Міністри;
Міністр освіти і науки України, його заступники та державний секретар МОН;
2) безперешкодно за пред’явленням відповідного службового посвідчення:
народні депутати України діючого скликання;
працівники Національного антикорупційного бюро України;
Голова та члени Національного агентства з питань запобігання корупції, а також уповноважені Національним агентством посадові особи;
3) за пред’явленням відповідного службового посвідчення:
керівники інших центральних органів виконавчої влади, не зазначених у підпункті 1 цього пункту;
помічники-консультанти народних депутатів України;
4) за пред’явленням відповідного службового посвідчення та реєстру на доставку секретної документації до МОН під час виконання своїх службових обов’язків:
співробітники фельд’єгерського зв’язку;
співробітники спецзв’язку;
представники інших державних органів, що доставляють секретну кореспонденцію;
5) з дозволу керівництва МОН, керівників самостійних структурних підрозділів МОН або їх заступників, посадові особи органів державної влади за пред’явленням відповідного службового посвідчення у присутності відповідального працівника МОН, якому доручено супроводжувати відвідувачів;
6) за затвердженим керівником самостійного структурного підрозділу або його заступником списком осіб, копія якого надається працівнику підрозділу охорони у присутності відповідального працівника МОН, якому доручено супроводжувати відвідувачів:
особи без громадянства;
особи, які прибули на нараду та інші заходи;
особи, які прибули для виконання господарських і будівельних робіт.
12. До адміністративних будівель МОН забороняється допускати осіб:
1) зі зброєю (за винятком працівників фельд’єгерського та спеціального зв’язку та Управління державної охорони України, які прибувають для доставки документів або здійснюють охорону посадових осіб органів державної влади згідно з чинним законодавством), боєприпасами, вибуховими речовинами та із засобами, що можуть заподіяти шкоду здоров’ю та життю людини;
2) з кіно-, фото-, аудіо- та відеотехнікою, звукопідсилювальною технікою, крім випадків, коли на це надано дозвіл керівництва МОН або керівників самостійних структурних підрозділів, за пред’явленням відповідного службового посвідчення у присутності відповідального працівника МОН, якому доручено супроводжувати відвідувачів;
3) з наркотичними речовинами, вибухо-, радіоактивно-, хімічно-, бактеріологічно-, біологічно-, пожежонебезпечними речовинами, засобами, що можуть використовуватись для вчинення актів технологічного тероризму;
4) з газовими балончиками, спеціальними засобами, отруйними, радіаційними, легкозаймистими речовинами, небезпечними для життя та здоров’я предметами;
5) у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння;
6) з валізами, господарськими сумками та пакетами великих розмірів, крім випадків, коли на це надано дозвіл керівництва МОН або керівників самостійних структурних підрозділів;
7) з гучномовцями, плакатами, транспарантами;
8) з тваринами (крім службових собак правоохоронних органів).
IV. Порядок внесення (винесення), ввезення (вивезення) матеріальних цінностей до (з) адміністративних будівель МОН
1. Внесення (винесення), ввезення (вивезення) матеріальних цінностей до (з) адміністративних будівель МОН здійснюються в робочий час за матеріальними перепустками на право внесення (винесення), ввезення (вивезення) матеріальних цінностей на територію (з території) адміністративної будівлі Міністерства освіти і науки України за формою, наведеною у додатку 7 до цієї Інструкції, що оформлюються за заявками керівників самостійних структурних підрозділів, підписуються працівником структурного підрозділу МОН, який відповідає за адміністративно-господарську діяльність та є матеріально відповідальною особою відповідної адміністративної будівлі Міністерства.
2. Матеріальна заявка на право внесення (винесення), ввезення (вивезення) матеріальних цінностей на територію (з території) адміністративної будівлі МОН реєструється в реєстрі обліку матеріальних заявок на право внесення (винесення), ввезення (вивезення) матеріальних цінностей на територію (з території) адміністративної будівлі Міністерства освіти і науки України за формою, наведеною у додатку 8 цієї Інструкції, підписується працівником підрозділу охорони, який на її зворотному боці зазначає дату й час переміщення матеріальних цінностей, та в установленому порядку передається працівнику структурного підрозділу МОН, що відповідає за адміністративно-господарську діяльність та є матеріально відповідальною особою для подальшого зберігання.
3. Внесення (винесення), ввезення (вивезення) матеріальних цінностей до (з) адміністративних будівель МОН, які належать іншим підприємствам, установам, організаціям, що проводять роботи (ремонтні, будівельні тощо), здійснюються у супроводі працівника структурного підрозділу, відповідального за проведення зазначених робіт.
................Перейти до повного тексту