1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
15.08.2016 № 801
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
09 вересня 2016 р.
за № 1233/29363
Про затвердження Положення про організацію бухгалтерського обліку і звітності в апараті МВС, центральних органах виконавчої влади, діяльність яких спрямовує і координує Міністр, бюджетних установах, що належать до сфери управління МВС
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства внутрішніх справ № 367 від 10.05.2017 № 435 від 03.06.2019 )
Відповідно до статті 22 Бюджетного кодексу України, Типового положення про бухгалтерську службу бюджетної установи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 січня 2011 року № 59, Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 878,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про організацію бухгалтерського обліку і звітності в апараті МВС, центральних органах виконавчої влади, діяльність яких спрямовує і координує Міністр, бюджетних установах, що належать до сфери управління МВС, що додається.
2. Департаменту фінансово-облікової політики МВС (Шевнін С.М.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - керівника апарату Тахтая О.В.
Міністр А.Б. Аваков
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державної служби України
з надзвичайних ситуацій
Голова
Державної міграційної служби України
Т. в. о. Голови
Національної поліції України
полковник поліції
Заступник Міністра фінансів України -
керівник апарату
Заступник Голови
Державної прикордонної служби України
генерал-лейтенант
Командувач Національної гвардії України
генерал-лейтенант


М.О. ЧЕЧОТКІН

М.Ю. СОКОЛЮК


В.А. ТРОЯН

Є. КАПІНУС


О. БЛЯШЕНКО

Ю.В. АЛЛЕРОВ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
внутрішніх справ України
15.08.2016 № 801
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
09 вересня 2016 р.
за № 1233/29363
ПОЛОЖЕННЯ
про організацію бухгалтерського обліку і звітності в апараті МВС, центральних органах виконавчої влади, діяльність яких спрямовує і координує Міністр, бюджетних установах, що належать до сфери управління МВС
I. Загальні положення
1. Це Положення визначає єдині організаційні засади ведення бухгалтерського обліку та складання звітності в апараті МВС, центральних органах виконавчої влади, діяльність яких спрямовує і координує Міністр внутрішніх справ, бюджетних установах, що належать до сфери управління МВС (далі - установи).
2. В установах ведуться бухгалтерський та управлінський обліки, які ґрунтуються на єдиній методологічній та інформаційній базі.
3. Бухгалтерський облік забезпечує своєчасне та повне відображення всіх операцій про виконання кошторисів, а також інших операцій, які не належать до виконання кошторисів, та надання користувачам інформації про стан активів та зобов'язань, результати виконання кошторисів та зміни в них.На основі даних бухгалтерського обліку складається фінансова, бюджетна та інша звітність.
4. Установи забезпечують за допомогою автоматизованих засобів обробки інформації накопичення, узагальнення та зберігання операцій про виконання кошторисів, а також іншої інформації, яка не належить до виконання кошторисів розпорядників коштів нижчого рівня.
5. Управлінський облік забезпечує керівництво установ оперативною інформацією для планування, управління майном та коштами, оцінки і контролю за цільовим використанням бюджетних коштів.
6. Установи ведуть бухгалтерський облік і складають звітність у грошовій одиниці України. Операції в іноземній валюті відображаються в бухгалтерському обліку і звітності в грошовій одиниці України з перерахуванням її за офіційним валютним курсом, установленим Національним банком України на дату здійснення операції або на останній день звітного періоду.
7. Порядок організації роботи, функції та завдання структурних підрозділів бухгалтерської служби затверджуються наказом організаційно-розпорядчого характеру установи.
8. МВС розробляє на базі національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку методичні рекомендації щодо їх застосування в установах, які йому підпорядковані, з урахуванням специфіки їх діяльності за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку.
( Пункт 8 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 435 від 03.06.2019 )
9. Для розгляду основних питань, пов’язаних з виконанням МВС функцій головного розпорядника бюджетних коштів та організацією бухгалтерського обліку, у МВС утворюється Методологічна рада з бухгалтерського обліку.
На засіданнях Методологічної ради з бухгалтерського обліку приймаються рішення з питань введення нових субрахунків та застосування кореспонденції субрахунків, запровадження системи і форми управлінського обліку, автоматизованих систем обробки інформації в установах та інших питань, віднесених до її компетенції.
10. Керівник установи зобов'язаний:
створити необхідні умови для організації правильного ведення бухгалтерського обліку та складання звітності в установі;
забезпечити фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій, що проведені, у первинних документах та виконання підрозділами, службами та працівниками правомірних вимог керівника бухгалтерської служби щодо порядку оформлення та подання для обліку відомостей і документів.
( Абзац третій пункту 10 розділу I в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ № 435 від 03.06.2019 )
11. На працівників бухгалтерської служби не можуть покладатися обов’язки щодо зберігання і видачі матеріальних цінностей, реєстрації і видачі подорожніх листів, здійснення інших господарських операцій, які в подальшому відображаються ними в бухгалтерському обліку.
II. Загальні правила ведення бухгалтерського обліку в установах
1. Бухгалтерський облік повинен забезпечувати:
1) дотримання принципів бухгалтерського обліку та фінансової звітності;
2) взаємозв'язок даних синтетичного і аналітичного обліку;
3) хронологічне та систематичне відображення всіх операцій про виконання кошторисів у регістрах бухгалтерського обліку на підставі первинних документів та можливість відображення їх в агрегованому вигляді у звітності з метою аналізу та управління;
4) відображення детальної інформації про кожну операцію та параметри операцій для складання внутрішніх звітів з метою аналізу та контролю;
5) накопичення і систематизацію даних обліку в розрізі показників, необхідних для складання звітності.
2. Бухгалтерський облік про виконання кошторису в установах ведеться із застосуванням програмного забезпечення, за допомогою якого в автоматизованому режимі здійснюються накопичення, обробка, систематизація та передача інформації користувачам. До вибору та впровадження уніфікованої автоматизованої системи бухгалтерського обліку та звітності застосовується єдиний підхід.
Для спрощення та оптимізації взаємодії установ з органами Державної казначейської служби України може впроваджуватися електронний формат документообігу.
3. Організація автоматизованої реєстрації і обробки даних повинна забезпечити відображення всіх операцій, достовірність інформації, збереження її в електронному вигляді, а також можливість здійснення подальшого контролю.
4. Установи можуть вводити нові субрахунки із збереженням кодів (номерів) субрахунків плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ та застосовувати кореспонденцію субрахунків бухгалтерського обліку для відображення господарських операцій, що не передбачена кореспонденцією субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов'язаннями бюджетних установ, затверджених нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної фінансової і бюджетної політики, які визначаються в положеннях про облікову політику.
Положення про облікову політику установ нижчого рівня затверджуються наказами організаційно-розпорядчого характеру керівників установ після їх погодження за підпорядкованістю установою вищого рівня.
5. Установи можуть запроваджувати систему і форми управлінського обліку і контролю господарських операцій за напрямами своєї діяльності для планування та прийняття рішень.
6. Для погодження рішення про проведення переоцінки об'єктів основних засобів з органом, уповноваженим управляти об’єктами державної власності, наказом керівника установи створюється комісія, яка визначає об’єкти основних засобів. Переоцінка об'єктів основних засобів проводиться суб’єктом господарювання, який відповідно до законодавства має право проводити оцінку державного майна, після надання згоди органом, уповноваженим управляти об’єктами державної власності, на її проведення.
7. Вибуття продуктів харчування та лікарських засобів в установах може оцінюватися за методом собівартості перших за часом надходження запасів.
ІІІ. Первинні документи та регістри бухгалтерського обліку
1. Підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій в установах є первинні документи. Первинні документи можуть бути складені в паперовій або електронній формі за умови дотримання вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг.
( Пункт 1 розділу ІІІ в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ № 367 від 10.05.2017 )
2. Первинні документи у паперовій або електронній формі повинні мати обов'язкові реквізити, установлені Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" .

................
Перейти до повного тексту