- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ ФОНДУ ГАРАНТУВАННЯ ВКЛАДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ
РІШЕННЯ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 жовтня 2014 р.
за № 1226/26003
( Рішення втратило чинність на підставі Рішення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб
№ 1584 від 11.12.2023 )
Про внесення змін до Положення про спосіб, розмір та умови надання Фондом гарантування вкладів фізичних осіб фінансової підтримки приймаючому банку
Відповідно до
статті 43 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", пункту 5 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 04 липня 2014 року
№ 1586-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання негативному впливу на стабільність банківської системи" виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб ВИРІШИЛА:
2. Відділу стратегії та нормативно-методологічного забезпечення разом з юридичною службою забезпечити подання цього рішення до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.
3. Це рішення набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Відділу зв’язків з громадськістю та міжнародними організаціями забезпечити розміщення цього рішення на офіційній сторінці Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у мережі Інтернет після його державної реєстрації.
Директор-розпорядник |
В.В. Пасічник |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення виконавчої
дирекції Фонду гарантування
вкладів фізичних осіб
12.07.2012 № 8
(у редакції рішення
виконавчої дирекції Фонду
гарантування вкладів
фізичних осіб
18.09.2014 № 94)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 жовтня 2014 р.
за № 1226/26003
ПОЛОЖЕННЯ
про спосіб, розмір та умови надання Фондом гарантування вкладів фізичних осіб фінансової підтримки
I. Загальні положення
1. Це Положення розроблене відповідно до
Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" (далі - Закон) і визначає спосіб, розмір та умови надання фінансової підтримки з боку Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд).
2. Фінансова підтримка надається приймаючому або перехідному банку у разі виведення неплатоспроможного банку з ринку в один з таких способів:
ліквідація банку з відчуженням у процесі ліквідації всіх або частини його активів і зобов'язань на користь приймаючого банку;
відчуження всіх або частини активів і зобов'язань неплатоспроможного банку на користь приймаючого банку з відкликанням банківської ліцензії неплатоспроможного банку та подальшою його ліквідацією;
створення та продаж інвестору перехідного банку, створеного відповідно до частини сімнадцятої
статті 42 Закону, з передачею йому активів і зобов'язань неплатоспроможного банку і подальшою ліквідацією неплатоспроможного банку.
3. Фінансова підтримка надається такими способами:
у формі компенсації за прийняті зобов'язання, у тому числі шляхом видачі фінансових векселів;
у вигляді позики на умовах субординованого боргу.
4. Фінансова підтримка у формі компенсації за прийняті зобов'язання надається Фондом за умови, якщо сума зобов'язань неплатоспроможного банку за вкладами фізичних осіб у межах суми гарантованого відшкодування, що передаються приймаючому або перехідному банку, перевищує суму активів неплатоспроможного банку, що передаються на користь такого приймаючого або перехідного банку.
5. Фінансова підтримка у вигляді позики на умовах субординованого боргу надається Фондом за умови, якщо сума зобов'язань неплатоспроможного банку за вкладами фізичних осіб у межах суми гарантованого відшкодування, що передаються приймаючому або перехідному банку, дорівнює сумі активів неплатоспроможного банку, що передаються на користь такого приймаючого або перехідного банку.
Для цілей цього Положення термін "субординований борг" вживається у такому значенні: позика грошових коштів Фондом, яка надається приймаючому або перехідному банку на підставі договору під забезпечення майном на строк не менше п’яти років і за ставкою не нижче облікової ставки Національного банку України, яка може змінюватись протягом строку дії договору виключно у сторону збільшення.
6. Фінансова підтримка не може надаватися будь-якому проблемному або неплатоспроможному банку чи на користь учасників таких банків.
ІІ. Умови та розмір надання фінансової підтримки у формі компенсації за прийняті зобов’язання
1. Компенсацією за прийняті зобов'язання є кошти, що можуть бути надані Фондом приймаючому або перехідному банку у вигляді відшкодування різниці між вартістю суми переданих приймаючому або перехідному банку зобов'язань перед вкладниками у межах сум гарантованого відшкодування коштів за вкладами та вартістю переданих приймаючому або перехідному банку активів.
2. Фінансова підтримка у формі компенсації за прийняті зобов’язання надається Фондом у випадку виведення неплатоспроможного банку з ринку шляхом створення перехідного банку згідно з чаcтиною сімнадцятою
статті 42 Закону з урахуванням обмеження, встановленого абзацом десятим частини сімнадцятої статті 42 Закону.
3. Компенсація за прийняті зобов'язання не передбачає нарахування відсотків або надання інших видів плати за користування та не передбачає повернення у разі належного виконання приймаючим або перехідним банком своїх зобов’язань за договором про переведення боргу та договором про відступлення права вимоги щодо активів та зобов'язань неплатоспроможного банку (змішаним договором) включно.
4. Розмір компенсації приймаючому або перехідному банку має ґрунтуватися на аналізі найменш витратного для Фонду способу виведення банку з ринку, визначеного планом врегулювання неплатоспроможного банку, і не може перевищувати суми переданих приймаючому або перехідному банку зобов'язань перед вкладниками у межах сум гарантованого відшкодування коштів за вкладами (розрахованого згідно з вимогами
статті 26 Закону), яка на дату укладання договору про переведення боргу та договору про відступлення права вимоги щодо активів та зобов'язань неплатоспроможного банку (змішаного договору) включно ще не сплачена вкладникам неплатоспроможного банку (далі - гарантована сума), зменшеної на вартість переданих приймаючому або перехідному банку активів, і розраховується за такою формулою:
S фінансової підтримки < S зобов'язань - S переданих активів,
де |
S зобов'язань |
= |
сумі вкладів у межах гарантованої суми; |
|
S переданих активів |
= |
вартості переданих приймаючому або перехідному банку активів неплатоспроможного банку. |
Вартість активів визначається за пропозицією приймаючого банку, але для розрахунку фінансової підтримки не може бути нижчою оціночної вартості, визначеної за методикою, встановленою нормативно-правовими актами Фонду, та/або суб’єктом оціночної діяльності.
5. Компенсація за прийняті зобов'язання може бути надана у вигляді фінансового векселя(ів) Фонду, випуск якого(их) приймається відповідним рішенням виконавчої дирекції Фонду, зокрема з огляду на строковість зобов’язань неплатоспроможного банку, що передаються приймаючому або перехідному банку.
6. Компенсація може бути змішаною, наданою частково коштами та частково векселем(ями).
ІІІ. Умови та розмір надання фінансової підтримки у вигляді позики на умовах субординованого боргу
1. Фінансова підтримка у вигляді позики на умовах субординованого боргу надається Фондом у разі виведення неплатоспроможного банку з ринку шляхом:
................Перейти до повного тексту