- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 вересня 2004 р.
за N 1220/9819
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
з питань житлово-комунального господарства
N 398 від 16.12.2009 )
Про затвердження Порядку отримання дозволу на ввезення на територію України трамвайних вагонів і тролейбусів та їх кузовів, виготовлених 8 і більше років тому
Відповідно до Положення про Державний комітет України з питань житлово-комунального господарства, затвердженого Указом Президента України від 19.08.2002
N 723 (зі змінами), та пункту 7 Правил ввезення транспортних засобів на територію України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.94
N 341 (зі змінами),
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок отримання дозволу на ввезення на територію України трамвайних вагонів і тролейбусів та їх кузовів, виготовлених 8 і більше років тому, що додається.
2. Виконання функцій головної організації з методичних питань науково-технічної експертизи з відповідності конструкції трамвайних вагонів та тролейбусів, виготовлених 8 і більше років тому, які ввозяться на територію України, чинним правилам, нормативам і стандартам щодо забезпечення безпеки руху доручити Державному підприємству "Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства".
3. Відділу міського електротранспорту (Вірченко В.В.):
- забезпечити подання наказу про затвердження Порядку отримання дозволу на ввезення на територію України трамвайних вагонів і тролейбусів та їх кузовів, виготовлених 8 і більше років тому, на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
- довести цей наказ до відома підприємств міського електротранспорту та державних регіональних технічних інспекцій міського електротранспорту.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Комітету О.Б. Лотоцького.
Голова Комітету ПОГОДЖЕНО: Заступник Голови Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчого політики Заступник Голови Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Перший заступник Голови Державної митної служби України | Г.М.Семчук С.Т.Черепков Ю.Авксентьєв М.М.Іванюк |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держжитлокомунгоспу
України
13.09.2004 N 167
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 вересня 2004 р.
за N 1220/9819
ПОРЯДОК
отримання дозволу на ввезення на територію України трамвайних вагонів і тролейбусів та їх кузовів, виготовлених 8 і більше років тому
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок визначає процедуру отримання дозволу на ввезення для постійного користування трамвайних вагонів і тролейбусів та їх кузовів, виготовлених 8 і більше років тому, підприємствами, установами, організаціями та громадянами на територію України.
1.2. Дозвіл на ввезення трамвайних вагонів і тролейбусів та їх кузовів (далі - дозвіл) - документ, який виданий Державним комітетом України з питань житлово-комунального господарства (далі - Держжитлокомунгосп України) за позитивним висновком науково-технічної експертизи, що містить констатацію безпеки типу трамвайного вагона, тролейбуса або їх кузова для життя, здоров'я, майна громадян і довкілля та обмеження щодо експлуатації (у разі потреби).
1.3. Дозвіл видається Держжитлокомунгоспом України, якщо зазначені транспортні засоби:
визнані відповідно до законодавства Комісією з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України гуманітарною допомогою;
затримані митними органами та конфісковані в установленому порядку;
зберігаються під митним контролем і за ними власник не звернувся до кінця строку зберігання.
2. Проведення науково-технічної експертизи
2.1. Науково-технічна експертиза (далі - експертиза) проводиться з метою визначення відповідності конструкції трамвайних вагонів і тролейбусів та їх кузовів правилам, нормативам і стандартам щодо забезпечення безпеки дорожнього руху та екологічної безпеки для прийняття рішення про можливість їх застосування для здійснення перевезень чи виконання спеціальних функцій.
2.2. Головною організацією з методичних питань науково-технічної експертизи є Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства, який підпорядкований Держжитлокомунгоспу України.
2.3. Експертиза виконується науковими установами (далі - виконавець).
Наукова установа, яка виконує експертизу, повинна мати:
національні законодавчі акти і нормативні документи з безпеки транспортних засобів та їх зарубіжні аналоги;
базу даних про конструкційні особливості і характеристики трамвайних вагонів, тролейбусів та кузовів до них, які виготовлені за кордоном і ввозяться в Україну;
зв'язки з безпосередніми виробниками трамвайних вагонів і тролейбусів та їх кузовів, а також технічні засоби оперативного зв'язку з ними (факсимільний зв'язок, електронна пошта, інтернет).
2.4. Власник трамвайного вагона, тролейбуса або їх кузова (далі - замовник) і виконавець укладають між собою договір на проведення науково-технічної експертизи. Термін оформлення договору виконавцем - до п'яти робочих днів.
2.5. Строки проведення експертизи обумовлюються замовником і виконавцем у договорі і не можуть перевищувати 14 робочих днів.
Допускається (як виняток) продовження терміну проведення експертизи до одного місяця, якщо виконавцю потрібно запрошувати інформацію щодо трамвайного вагона, тролейбуса або їх кузова, який ввозиться в Україну, у закордонного виробника.
2.6. Висновок експертизи оформляється на бланку наукової установи і затверджується керівником (заступником керівника) наукової установи (додаток 1).
3. Порядок отримання дозволу
3.1. Замовник подає до експертної комісії Держжитлокомунгоспу України заяву щодо видачі дозволу за формою згідно з додатком 2.
До заяви додаються:
довідка Комісії з гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України, якщо транспортний засіб визнано як гуманітарну допомогу, або довідка митного органу про затримання та конфіскацію трамвайного вагона, тролейбуса або їх кузова в установленому законодавством порядку чи довідка про зберігання трамвайного вагона, тролейбуса або їх кузова під митним контролем, за яким власник не звернувся до кінця строку зберігання;
документи, що підтверджують тип та модель трамвайного вагона, тролейбуса або їх кузова, дату виготовлення та їх ідентифікаційні номери;
оформлені на відповідних бланках і завірені печатками оригінали рахунків, чеків, виданих організаціями країни, де здійснювався продаж. У цих документах повинні бути зазначені: дата продажу, тип, дата виготовлення, ідентифікаційний номер трамвайного вагона, тролейбуса або їх кузова;
висновок науково-технічної експертизи;
фото трамвайного вагона, тролейбуса або їх кузова (види збоку, спереду, ззаду).
3.2. Заяву, документи та всі матеріали експертизи щодо відповідності конструкції трамвайних вагонів і тролейбусів та їх кузовів правилам, нормативам і стандартам щодо забезпечення безпеки руху та екологічної безпеки замовник надає на розгляд експертній комісії Держжитлокомунгоспу України у складі:
голова експертної комісії - заступник голови Держжитлокомунгоспу України;
заступник голови експертної комісії - начальник Відділу міського електротранспорту Держжитлокомунгоспу України;
члени комісії - головний державний технічний інспектор міського електротранспорту, керівник науково-випробувального центру "Міський електричний транспорт";
секретар - заступник начальника Відділу міського електротранспорту Держжитлокомунгоспу України.
3.3. Експертна комісія у термін до трьох робочих днів вивчає повноту проведення експертизи, правильність оформлення документації і приймає рішення про можливість видачі дозволу.
Рішення експертної комісії Держжитлокомунгоспу України оформляється протоколом.
Якщо дозвіл видати неможливо, Держжитлокомунгосп України сповіщає про це замовника письмово із зазначенням причини відмови.
Дозвіл чи письмова відмова у видачі дозволу надсилається заявнику поштою чи видається на руки під розписку в термін, що не перевищує трьох календарних днів, після прийняття відповідного рішення експертною комісією Держжитлокомунгоспу України.
3.4. Дозвіл оформляється на бланку Держжитлокомунгоспу України і підписується заступником Голови Комітету (додаток 3).
4. Правила обліку і зберігання документації з питань видачі дозволу
4.1. Держжитлокомунгосп України веде облік і забезпечує зберігання усієї документації щодо видачі дозволу протягом п'яти років з дати подачі заяви замовником. Реєстрація документації виконується в журналі реєстрації (додаток 4).
4.2. Документація зберігається на паперових носіях. Висновки експертизи і дозволи допускається зберігати також на магнітних носіях (дискетах).
Начальник Відділу міського електротранспорту | В.В.Вірченко |
Додаток 1
до пункту 2.6 Порядку
отримання дозволу
на ввезення на територію
України трамвайних вагонів
і тролейбусів та їх кузовів,
................Перейти до повного тексту