1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
01.06.2006 N 423
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 листопада 2006 р.
за N 1196/13070
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства освіти і науки N 859 від 27.09.2022 )
Щодо затвердження Положення про проведення конкурсного відбору Міністерством освіти і науки України наукових проектів, які виконуються підвідомчими вищими навчальними закладами III-IV рівнів акредитації та науковими установами Міністерства за рахунок коштів загального фонду державного бюджету
Відповідно до Законів України "Про вищу освіту", "Про наукову і науково-технічну діяльність" та постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 N 1084 "Про затвердження Порядку формування і виконання замовлення на проведення наукових досліджень і розробок, проектних та конструкторських робіт за рахунок коштів державного бюджету" та з метою підвищення рівня наукових і науково-практичних результатів і ефективного використання коштів державного бюджету НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про проведення конкурсного відбору Міністерством освіти і науки України наукових проектів, які виконуються підвідомчими вищими навчальними закладами III-IV рівнів акредитації та науковими установами Міністерства за рахунок коштів загального фонду державного бюджету (додається).
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра освіти і науки України А.М.Гуржія.
Міністр освіти і науки України С.М.Ніколаєнко ПОГОДЖЕНО: Заступник Міністра фінансів України С.О.Рибак
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки України
01.06.2006 N 423
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 листопада 2006 р.
за N 1196/13070
ПОЛОЖЕННЯ
про проведення конкурсного відбору Міністерством освіти і науки України наукових проектів, які виконуються підвідомчими вищими навчальними закладами III-IV рівнів акредитації та науковими установами Міністерства за рахунок коштів загального фонду державного бюджету
1. Загальні положення
1.1. Цим Положенням визначається порядок конкурсного відбору проектів фундаментальних досліджень та прикладних розробок (далі - Конкурс) вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, наукових установ, що є у підпорядкуванні МОН (далі - ВНЗ та НУ) і виконуються за рахунок коштів загального фонду державного бюджету за такими кодами програмної класифікації видатків та бюджетними програмами:
2201020 "Фундаментальні дослідження у вищих навчальних закладах";
2201040 "Прикладні розробки за напрямами науково-технічної діяльності вищих навчальних закладів";
2201330 "Фундаментальні дослідження в наукових установах";
2201350 "Прикладні розробки в наукових установах".
1.2. Метою Конкурсу є відбір проектів фундаментальних досліджень і прикладних розробок (далі - дослідження і розробки), що мають високий науковий та науково-технічний рівень, пропонують кращі показники наукових і науково-практичних результатів, забезпечують ефективне використання коштів державного бюджету.
Конкурс проводиться з урахуванням таких критеріїв:
для досліджень
- актуальність, науково-обґрунтована перспективність тематики проекту;
- наукова новизна запропонованих рішень, методів та засобів досліджень;
- наявність попереднього доробку щодо даної тематики;
- залучення до наукових досліджень аспірантів і докторантів, молодих учених, студентів, захист за результатами досліджень кандидатських та докторських дисертацій;
- перспективність подальшого використання результатів досліджень;
- наявність публікацій;
- можливість використання в навчальному процесі;
для розробок
- актуальність та доцільність виконання розробки;
- наявність попереднього доробку;
- залучення до наукових досліджень аспірантів і докторантів, молодих учених, студентів, захист за результатами досліджень кандидатських та докторських дисертацій;
- практичні результати проведеної розробки для створення конкурентоспроможних технологій отримання нових матеріалів, речовин, приладів, пристроїв, інших суспільно корисних результатів;
- перспективність упровадження, використання, патентування та продажу ліцензій;
- перспективність тиражування за допомогою інноваційних структур;
- наявність публікацій;
- можливість використання в навчальному процесі.
2. Порядок організації і проведення Конкурсу
2.1. Організаційне та експертне забезпечення проведення Конкурсу здійснює структурний підрозділ Міністерства освіти і науки України (далі - МОН), на який покладено функції координації наукових досліджень і розробок у підвідомчих організаціях (далі - Підрозділ), Наукова рада Міністерства освіти і науки України (далі - Рада) та секції Ради за фаховими напрямами (далі - Секції).
2.2. Рада є дорадчим органом МОН, який здійснює координацію дій з проведення Конкурсу.
Головою Ради є перший заступник Міністра освіти і науки України. До складу Ради входять голови Секцій та керівник Підрозділу.
2.3. Персональний склад Ради та Секцій затверджується наказом МОН терміном на 3 роки.
Голова, члени Ради та Секцій здійснюють свої повноваження на громадських засадах.
2.4. Учасниками Конкурсу є ВНЗ та НУ, що пройшли державну атестацію відповідно до статті 11 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", мають відповідний кадровий, науковий і науково-технічний потенціал, матеріально-технічну базу відповідно до напрямів досліджень та розробок.
2.5. Конкурс оголошується наказом МОН. Цим же наказом затверджуються форма проекту дослідження і розробки. Призначений термін подачі проектів не повинен бути меншим ніж 2 місяці від дня оголошення Конкурсу.

................
Перейти до повного тексту