- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстроване в Міністерстві
юстиції України
16 липня 2013 р.
за № 1189/23721
Про затвердження Положення про навчально-методичний (науково-методичний) центр (кабінет) професійно-технічної освіти
1. Затвердити Положення про навчально-методичний (науково-методичний) центр (кабінет) професійно-технічної освіти, що додається.
2. Департаменту професійно-технічної освіти (Супрун В.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
3. Департаменту професійно-технічної освіти (Супрун В.В.), Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (Удод О.А.), Міністерству освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, департаментам (управлінням) освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій здійснити заходи щодо практичного впровадження цього Положення.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Жебровського Б.М.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
освіти і науки України
27.06.2013 № 856
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 липня 2013 р.
за № 1189/23721
ПОЛОЖЕННЯ
про навчально-методичний (науково-методичний) центр (кабінет) професійно-технічної освіти
I. Загальні положення
1. Це Положення визначає правовий статус та засади діяльності навчально-методичного (науково-методичного) центру (кабінету) професійно-технічної освіти (далі - центр).
2. Центри є державними закладами у галузі освіти, що фінансуються з державного бюджету.
3. Центри підпорядковуються Міністерству освіти і науки України (далі - МОН України).
4. Головним завданням центру є навчально-методичне та науково-методичне забезпечення діяльності професійно-технічних навчальних закладів державної форми власності.
5. Центр у своїй діяльності керується
Конституцією України, законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами МОН України, цим Положенням та своїм статутом.
6. Створення, реорганізація та ліквідація центру здійснюються в установленому законодавством порядку.
7. Статут центру розробляється відповідно до законодавства України, цього Положення та затверджується МОН України.
8. Центр є юридичною особою, яка набуває права та обов'язки з дня його державної реєстрації, має самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби України, штамп, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням, бланки, веде діловодство, бухгалтерський та статистичний облік і діє на підставі статуту.
9. Трудові відносини в центрі визначаються законодавством України та правилами внутрішнього трудового розпорядку.
10. З метою координації науково-методичної та навчально-методичної роботи в центрі створюється науково-методична (навчально-методична) рада (далі - рада), яка здійснює свою діяльність на громадських засадах. Персональний склад ради визначається та затверджується директором центру за згодою керівників професійно-технічних навчальних закладів та інших організацій, представники яких входять до її складу.
11. Центр надає платні послуги відповідно до чинного законодавства.
12. Центр може утворювати в установленому порядку разом з навчальними закладами, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування навчально-виробничі комплекси, входити до асоціацій та інших об’єднань юридичних осіб.
Відносини з іншими навчальними закладами та підприємствами, установами, організаціями - замовниками підготовки кадрів регулюються відповідно до укладених договорів.
13. Центр має право бути позивачем і відповідачем в суді в порядку, встановленому законодавством України.
14. Центр має право на здійснення відповідно до законодавства міжнародної і зовнішньоекономічної діяльності.
II. Основні завдання та напрями діяльності центру
1. Реалізація Законів України
"Про освіту",
"Про професійно-технічну освіту" та інших нормативно-правових актів у сфері професійно-технічної освіти з питань удосконалення та модернізації змісту професійно-технічної освіти.
2. Подання пропозицій до МОН України щодо підготовки рішень з питань реформування, прогнозування розвитку професійно-технічної освіти та її організаційно-правового забезпечення, удосконалення системи безперервної освіти і підвищення кваліфікації педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів.
4. Здійснення методичного та інформаційного забезпечення навчально-виробничого і навчально-виховного процесів у професійно-технічних навчальних закладах.
5. Аналіз якості навчання, рівня знань, умінь і навичок учнів, слухачів професійно-технічних навчальних закладів з професійної, загальноосвітньої підготовки, розроблення пропозицій та надання методичної допомоги педагогічним колективам закладів освіти щодо удосконалення навчально-виробничого та навчально-виховного процесів.
................Перейти до повного тексту