1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
09.09.2021 № 3191/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
09 вересня 2021 р.
за № 1187/36809
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства юстиції № 3292/5 від 15.09.2023 )
Про затвердження Порядку реалізації експериментального проєкту щодо надання особам, взятим під варту, в слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби України платної послуги з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку за допомогою засобів IP-телефонії
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 4374/5 від 07.12.2021 )
Відповідно до Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року № 228, пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11 серпня 2021 року № 828 "Про реалізацію експериментального проекту щодо платної послуги з надання доступу до Інтернету та телефонного зв’язку за допомогою засобів IP-телефонії особам, взятим під варту, в слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок реалізації експериментального проєкту щодо надання особам, взятим під варту, в слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби України платної послуги з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку за допомогою засобів IP-телефонії, що додається.
2. Департаменту публічного права (Кравченко Л.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року № 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Міністр

Д. Малюська
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
09 вересня 2021 року № 3191/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
09 вересня 2021 р.
за № 1187/36809
ПОРЯДОК
реалізації експериментального проєкту щодо надання особам, взятим під варту, в слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби України платної послуги з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку за допомогою засобів IP-телефонії
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізм реалізації експериментального проєкту щодо надання особам, взятим під варту, в слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби України платної послуги з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку за допомогою засобів IP-телефонії (далі - Порядок).
2. Експериментальний проєкт щодо надання особам, взятим під варту, в слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби України платної послуги з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку за допомогою засобів IP-телефонії (далі - експериментальний проєкт) реалізується такими етапами:
перший - визначення приміщень слідчого ізолятора Державної кримінально-виконавчої служби України (далі - СІЗО), в яких можливе встановлення обладнання та організація надання доступу до Інтернету та телефонного зв’язку за допомогою засобів IP-телефонії (далі - телефонний зв’язок), придбання обладнання;
другий - запуск та реалізація експериментального проєкту, моніторинг стану його реалізації;
третій - оцінка результатів експериментального проєкту та їх оприлюднення.
3. Реалізація експериментального проєкту здійснюється у межах та за рахунок коштів, затверджених Міністерству юстиції України за бюджетною програмою 3601020 "Виконання покарань установами і органами Державної кримінально-виконавчої служби України" Законом України "Про Державний бюджет України" на відповідний рік, спеціального фонду державного бюджету СІЗО за кодом надходжень 25010100 "Плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю", та інших джерел, не заборонених законодавством.
4. Актуальна інформація про платну послугу з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку, її вартість оприлюднюється на офіційному вебсайті Департаменту з питань виконання кримінальних покарань.
Адміністрація СІЗО ознайомлює осіб, взятих під варту, зі складовими платної послуги з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку у приміщеннях збірного відділення та прогулянкових двориках СІЗО.
5. Для надання особам, взятим під варту, можливості користуватися платною послугою з до-ступу до Інтернету та телефонного зв’язку адміністрація СІЗО забезпечує оптимальний спосіб підключення цієї установи до провайдера, який надає послуги доступу до Інтернету.
6. Платна послуга з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку надається на підставі письмової заяви особи, взятої під варту, на ім’я начальника СІЗО, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Бланки таких заяв особам, взятим під варту, надаються відповідальною особою, яка визначена начальником СІЗО (далі - відповідальна особа СІЗО). Заяви розглядаються у порядку черговості їх надходження.
Особі, взятій під варту, може бути відмовлено у наданні платної послуги з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку у разі:
відсутності технічної можливості у СІЗО змонтувати та експлуатувати обладнання для забезпечення надання доступу до Інтернету та телефонного зв’язку;
залучення персоналу до режимних заходів.
У разі накладення на особу, взяту під варту, яка злісно порушує вимоги режиму, стягнення у виді поміщення до карцеру під час відбування такого стягнення платна послуга з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку не надається.
Адміністрація СІЗО протягом одного робочого дня інформує слідчого або суддю, які здійснюють кримінальне провадження, про надання особі, взятій під варту, платної послуги з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку.
Якщо слідчим суддею, судом застосовано до особи, взятої під варту, обмеження щодо спілкування з будь-якою особою, заборони листування або телефонних переговорів платна послуга з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку не надається.
( Пункт 6 розділу І доповнено новим абзацом восьмим згідно з Наказом Міністерства юстиції № 4374/5 від 07.12.2021 )
7. Надання платної послуги з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку оформлюється актом надання послуг, який підписується особою, взятою під варту, та відповідальною особою СІЗО.
Розрахунки за платну послугу з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку здійснюються виключно в безготівковій формі за попередньою оплатою.
8. Особа, взята під варту, має право скористатися відповідною платною послугою з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку за умови здійснення відповідного платежу на спеціальний реєстраційний рахунок СІЗО, відкритий в органах Державної казначейської служби України.
9. У разі завдання майнової шкоди особа, взята під варту, несе відповідальність, передбачену законодавством.
10. У разі якщо протягом шести місяців з дня здійснення платежу з будь-яких причин особа, взята під варту, не скористалася (частково не скористалася) платною послугою або була звільнена з-під варти (вибула із СІЗО) протягом вказаного періоду, за наявності сплаченої та невикористаної платної послуги з доступу до Інтернету та/або телефонного зв’язку, а також у разі відсутності технічної можливості надання платної послуги з доступу до Інтернету та/або телефонного зв’язку в межах реалізації експериментального проєкту адміністрація СІЗО за заявою особи, взятої під варту, повертає невикористані кошти на рахунок платника, з якого був здійснений платіж.
11. Копії заяви особи, взятої під варту, про надання платних послуг з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку, підтвердження оплати та актів виконаних робіт долучаються до особової справи особи, взятої під варту.
12. За платну послугу з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку встановлюється диференційована вартість, що визначається, виходячи з вартості разової послуги та послуги на місяць.
Встановлення та перегляд вартості платної послуги (тарифів) з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку здійснюється адміністрацією СІЗО за погодженням з Департаментом з питань виконання кримінальних покарань на базі економічно обґрунтованих витрат, пов’язаних з її наданням.
13. Кошти, отримані від надання платної послуги з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку зараховуються до спеціального фонду державного бюджету СІЗО за кодом надходжень 25010100 "Плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю" та використовуються відповідно до вимог статті 13 Бюджетного кодексу України на покриття витрат, пов’язаних з організацією та наданням послуг, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю.
14. Порядок та умови надання платної послуги з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку здійснюється з дотриманням вимог Правил внутрішнього розпорядку слідчих ізоляторів Держаної кримінально-виконавчої служби України, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 14 червня 2019 року № 1769/5, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 18 червня 2019 року за № 633/33604.
15. За наявності технічної можливості доступ до Інтернету та/або телефонного зв’язку надається безпосередньо у камерах або в іншому приміщенні, обладнаному для отримання таких послуг.
16. Під час надання платної послуги з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку застосовується відеоспостереження.
II. Надання особам, взятим під варту, платної послуги з користування глобальною мережею Інтернет
1. Для забезпечення доступу до Інтернету використовуються планшетні комп’ютери без можливості апаратної підтримки будь-яких видів SIM-карт з програмно заблокованими камерами (далі - планшети), що знаходяться на балансі СІЗО.
Програмне блокування (розблокування) планшету здійснює відповідальна особа СІЗО.
Особи, взяті під варту, користуються планшетами під особистим обліковим записом користувача.
Логін та пароль облікового запису користувача створюється відповідальною особою СІЗО та реєструється у Журналі реєстрації логінів та паролів облікових записів користувачів (додаток 2).
Відомості про надання особам, взятим під варту, права користування Інтернетом реєструються в електронному журналі обліку надання особам, взятим під варту, доступу до Інтернету автоматично і згідно даних облікового запису.
2. Користування Інтернетом проводиться у порядку черговості згідно з розпорядком дня у вільний від виконання слідчих дій чи участі в судових засіданнях час, а також поза часом, передбаченим для приймання особами, взятими під варту, їжі та безперервного сну.
3. Доступ до вебсайтів особам, взятим під варту, надається відповідно до Переліку вебсайтів, до яких дозволяється доступ особам, взятим під варту, визначений додатком 3 до цього Порядку.

................
Перейти до повного тексту