1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
02.12.2003 N 426
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 грудня 2003 р.
за N 1185/8506
Про затвердження Положення про замовлення, зберігання, облік бирок та бланків паспортів великої рогатої худоби
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики N 296 від 14.06.2006 - Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства аграрної політики N 642 від 02.11.2006 Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства N 329 від 06.06.2012 )
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 4 вересня 2003 року N 555-р "Про запровадження ідентифікації та реєстрації великої рогатої худоби" та наказу Міністерства аграрної політики України від 17 вересня 2003 року N 342 "Про запровадження ідентифікації і реєстрації великої рогатої худоби", зареєстрованого в Міністерстві юстиції 9 жовтня 2003 року за N 909/8230,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про замовлення, зберігання, облік бирок та бланків паспортів великої рогатої худоби, що додається.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства N 329 від 06.06.2012 )
2. Департаменту ринків продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією (Микитюк Д.М.) забезпечити подання в установленому порядку цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Державному департаменту ветеринарної медицини (Вербицький П.І.) довести цей наказ до відома управлінь ветеринарної медицини в Автономній Республіці Крим та областях.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Мельника Ю.Ф.
В.о.Міністра М.Безуглий
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної
політики України
02.12.2003 N 426
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 грудня 2003 р.
за N 1185/8506
ПОЛОЖЕННЯ
про замовлення, зберігання, облік бирок та бланків паспортів великої рогатої худоби
( Заголовок Положення із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства N 329 від 06.06.2012 ) ( У тексті Положення слова "та бланки ветеринарних карток" в усіх відмінках виключено на підставі Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства N 329 від 06.06.2012 )
1. Загальні положення
1.1. Це Положення розроблено відповідно до наказу Міністерства аграрної політики України від 17 вересня 2003 року N 342 "Про запровадження ідентифікації і реєстрації великої рогатої худоби", зареєстрованого в Міністерстві юстиції 9 жовтня 2003 року за N 909/8230.
1.2. Це Положення встановлює порядок замовлення, зберігання, обліку бирок, бланків паспортів великої рогатої худоби (далі - бланки паспортів тварин).
( Пункт 1.2 глави 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства N 329 від 06.06.2012 )
1.3. Терміни "бирка" та "Реєстр тварин" вживаються в цьому Положенні в такому значенні:
бирка - вушний знак установленого зразка з нанесеним ідентифікаційним номером, що використовується виключно для ідентифікації визначеного виду тварин;
Реєстр тварин - автоматизована інформаційно-аналітична система обліку даних про ідентифікованих тварин, їх переміщення, власників, господарства та їх ветеринарно-санітарний стан тощо, яка забезпечує зберігання інформації про тварин, надання такої інформації та її захист від несанкціонованого доступу.
1.4. Бирки, бланки паспортів тварин виготовляються відповідно до зразків та технічних описів, затверджених наказом Міністерства аграрної політики України від 17 вересня 2003 року N 342 "Про запровадження ідентифікації і реєстрації великої рогатої худоби".
Використання бирок та бланків інших зразків забороняється.
1.5. Державне підприємство "Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин" (далі - Агентство з ідентифікації) забезпечує організацію постачання, зберігання, обліку постачання й звітності про використання бирок, бланків паспортів тварин.
2. Замовлення бирок, бланків паспортів тварин
2.1. Замовниками бирок, бланків паспортів тварин є відповідно власники тварин, Агентство з ідентифікації та державні установи ветеринарної медицини (далі - Замовники).
2.2. Організацію централізованого замовлення бирок, бланків паспортів тварин здійснює Агентство з ідентифікації на підставі письмових замовлень установленого зразка власників тварин на проведення робіт з ідентифікації і реєстрації тварин та письмових замовлень державних установ ветеринарної медицини.
( Пункт 2.3 виключено на підставі Наказу Міністерства аграрної політики N 296 від 14.06.2006 ) ( Пункт 2.3 глави 2 виключено на підставі Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства N 329 від 06.06.2012 ) ( Пункт 2.4 глави 2 виключено на підставі Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства N 329 від 06.06.2012 )
3. Приймання бланків паспортів тварин та бирок від підприємств-виготовлювачів
3.1. Приймання бланків паспортів тварин, що надходять від поліграфічних підприємств, здійснюється Агентством з ідентифікації. Для цього наказом керівника Агентства з ідентифікації створюється комісія.
До складу комісії повинно входити не менше трьох осіб.
До роботи комісії можуть залучатися представники поліграфічного підприємства, яке виготовило бланки.
3.2. Під час приймання бланків паспортів тварин комісія:
перевіряє зовнішній стан, цілісність упаковки, пакувальних листів, відомості наклеєного пакувального листа;
розкриває упаковку, перевіряє відповідність кількості, серії і нумерації бланків паспортів тварин, що надійшли, кількості, серії і нумерації, вказаним у накладних (пакувальних листах) поліграфічних підприємств.
Про прийняття від поліграфічного підприємства бланків паспортів тварин складається акт про прийняття бланків паспортів великої рогатої худоби (додаток 1) у двох примірниках, один з яких Агентством з ідентифікації надсилається поліграфічному підприємству, яке виготовило бланки, для підтвердження одержання бланків, другий - залишається в Агентстві з ідентифікації.
( Абзац четвертий пункту 3.2 глави 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства N 329 від 06.06.2012 )
3.3. У разі виявлення нестачі бланків паспортів тварин, їх браку, пошкодження тощо акт разом із копіями супровідних документів, контрольним ярликом, який міститься на пачці, надсилається поліграфічному підприємству, яке виготовляло ці бланки.
3.4. Прийняття бирок від підприємств-виготовлювачів здійснюється Агентством з ідентифікації за видатковими накладними.
4. Постачання бирок
4.1. Власники тварин одержують бирки від Агентства з ідентифікації на підставі замовлення на проведення робіт з ідентифікації і реєстрації тварин установленого зразка. При цьому власники тварин - юридичні особи одержують бирки за видатковими накладними від Агентства з ідентифікації та на підставі доручення на отримання.
( Пункт 4.2 глави 4 виключено на підставі Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства N 329 від 06.06.2012 )
5. Облік бирок, бланків паспортів тварин
5.1. Замовники (за виключенням власників тварин - фізичних осіб, що не є суб'єктами підприємницької діяльності) зобов'язані вести облік отриманих бирок, бланків паспортів тварин.
5.2. Для забезпечення зберігання та обліку бирок, бланків паспортів тварин керівником Замовника призначається відповідальна особа, з якою укладається угода про матеріальну відповідальність.
Облік ведеться шляхом внесення відповідальною особою Замовника відповідної інформації до книги обліку оприбуткування комплектів вушних бирок для ідентифікації великої рогатої худоби (додаток 2), книги обліку оприбуткування бланків паспортів великої рогатої худоби (додаток 3), книги обліку видачі комплектів вушних бирок для ідентифікації великої рогатої худоби (додаток 4) (далі - книги обліку).
( Абзац другий пункту 5.2 глави 5 в редакції Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства N 329 від 06.06.2012 )
5.3. Книги обліку мають бути прошнуровані, аркуші - пронумеровані. На внутрішньому боці обкладинки книг обліку робиться відмітка про загальну кількість аркушів у відповідній книзі обліку, яка підписується керівником Замовника та засвідчується печаткою Замовника.
Термін зберігання книг обліку - 10 років після їх закінчення.
( Абзац другий пункту 5.3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики N 296 від 14.06.2006 )
5.4. Записи в книгах обліку слід робити чорнилом або кульковою ручкою.
5.5. Неправильно зроблений запис закреслюється, а потрібне записується поряд чітким почерком. Кожне виправлення має бути підписано відповідальною особою із зазначенням прізвища та ініціалів відповідальної особи, дати виправлення та напису "Виправленому вірити".
5.6. З метою перевірки наявності бирок, бланків паспортів тварин один раз на рік має провадитись інвентаризація бирок та бланків.
5.7. Інвентаризація також обов'язково провадиться:
при зміні відповідальної особи;
після стихійного лиха, пожежі;
при виявленні пошкодження або втрати облікової документації;
при встановленні факту розкрадання бирок чи бланків.
5.8. Відомості про прийняті, відповідно до пунктів 3.1, 4.1 цього Положення, бирки, бланки паспортів тварин не пізніше трьох днів з моменту їх надходження вносяться до книги обліку оприбуткування комплектів вушних бирок для ідентифікації великої рогатої худоби, книги обліку оприбуткування бланків паспортів великої рогатої худоби відповідно.
( Пункт 5.8 глави 5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства N 329 від 06.06.2012 )
5.9. Відомості про видані, відповідно до пункту 4.1 цього Положення, бирки, бланки паспортів при їх видачі вносяться до книги обліку видачі комплектів вушних бирок для ідентифікації великої рогатої худоби.
( Пункт 5.9 глави 5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства N 329 від 06.06.2012 )
5.10. Витрачання бирок власниками тварин обліковується у книгах обліку ідентифікованих тварин господарства, форми яких затверджені наказом Міністерства аграрної політики України від 17 вересня 2003 року N 342 "Про запровадження ідентифікації і реєстрації великої рогатої худоби".
5.11. Облік витрачання бланків паспортів великої рогатої худоби ведеться в Реєстрі тварин.
Внесення відомостей до Реєстру тварин про використані (заповнені) бланки здійснюється:
бланки паспортів великої рогатої худоби - Агентством з ідентифікації.
( Абзац четвертий пункту 5.11 глави 5 виключено на підставі Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства N 329 від 06.06.2012 )
При внесенні відомостей до Реєстру тварин використовується програмне забезпечення Реєстру тварин. При цьому до Реєстру тварин вносяться серія та номер бланка, який використовувався (заповнювався).
5.12. Бланки паспортів тварин, зіпсовані при заповненні чи пошкоджені при зберіганні, знищуються способом, який унеможливлює їх повторне використання.
Агентство з ідентифікації та державні установи ветеринарної медицини, які в установленому порядку здійснювали заповнення чи зберігання бланків паспортів тварин відповідно, складають акти про знищення бланків паспортів великої рогатої худоби до паспортів великої рогатої худоби, зіпсованих при заповненні чи пошкоджених при зберіганні, за формою, відповідно до додатка 5 до цього Положення.
Знищення зіпсованих або пошкоджених бланків здійснюється щоквартально і не пізніше 10-го числа місяця, наступного за звітним кварталом. Для цього наказом керівника підприємства створюється комісія. До складу комісії повинно входити не менше трьох осіб.
( Абзац четвертий пункту 5.12 глави 5 виключено на підставі Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства N 329 від 06.06.2012 )
5.13. При надходженні до Агентства з ідентифікації пошкоджених бирок, а також бирок, знятих з тварин, які загинули (пали), були забиті чи утилізовані, бирки, що надійшли, знищуються способом, який унеможливлює їх повторне використання, про що складається акт про знищення вушних бирок для ідентифікації великої рогатої худоби (додаток 6). Знищення бирок здійснюється щоквартально.
( Пункт 5.14 виключено на підставі Наказу Міністерства аграрної політики N 296 від 14.06.2006 )
6. Зберігання бирок, бланків паспортів тварин
6.1. Бирки, бланки паспортів тварин мають зберігатися у металевих шафах (сейфах), що обладнані надійними засобами захисту від стороннього проникнення.
6.2. У разі виявлення факту втрати або крадіжки бирок власник тварин зобов'язаний негайно письмово повідомити про це Агентство з ідентифікації (зазначивши дату втрати/крадіжки та номери втрачених чи украдених бирок).
6.3. У разі виявлення факту втрати або крадіжки бланків паспортів тварин державна установа ветеринарної медицини зобов'язана негайно письмово повідомити про це Агентство з ідентифікації (зазначивши дату втрати/крадіжки, серії та номери втрачених чи украдених бланків).
( Пункт 6.3 глави 6 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства N 329 від 06.06.2012 ) ( Главу 7 виключено на підставі Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства N 329 від 06.06.2012 )
Начальник Департаменту ринків
продукції тваринництва з Головною
державною племінною інспекцією

Д.М.Микитюк
Додаток 1
до пункту 3.2 Положення
про замовлення, зберігання,
облік бирок, бланків
паспортів великої рогатої
худоби до паспортів великої
рогатої худоби
АКТ
про прийняття бланків паспортів великої рогатої худоби
________ N _______ ___________________
(дата) (номер) (місце складання)
Згідно з наказом державного підприємства "Агентство з
ідентифікації і реєстрації тварин" від "____"____________ 200 _ р.
N __________ комісія у складі:
1. Голови комісії ___________________________________________
(прізвище та ініціали, посада)
2. Членів комісії : _________________________________________
(прізвище та ініціали, посада)
_________________________________________
(прізвище та ініціали, посада)

................
Перейти до повного тексту