1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО З ПИТАНЬ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО
ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
Н А К А З
16.11.2009 N 358
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
8 грудня 2009 р.
за N 1175/17191
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 87 від 08.04.2016 )
Про затвердження Порядку здійснення державного контролю Держархбудінспекцією України та її територіальними органами у сфері житлово-комунального господарства
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 322 від 25.06.2012 )
Відповідно до Законів України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", "Про житлово-комунальні послуги", "Про питну воду та питне водопостачання", "Про теплопостачання", "Про поховання та похоронну справу", "Про благоустрій населених пунктів", "Про відходи", Положення про Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, затвердженого Указом Президента України від 31 травня 2011 року N 633, Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 8 квітня 2011 року N 439, та з метою визначення порядку здійснення Державною архітектурно-будівельною інспекцією України (далі - Держархбудінспекція України) та її територіальними органами державного контролю у сфері житлово-комунального господарства
НАКАЗУЮ:
( Преамбула в редакції Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 322 від 25.06.2012 )
1. Затвердити Порядок здійснення державного контролю Держархбудінспекцією України та її територіальними органами у сфері житлово-комунального господарства, що додається.
( Пункт 1 в редакції Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 322 від 25.06.2012 )
2. Юридичному управлінню (Крилова І.І.) подати в установленому порядку цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра - начальника Держжитлокомунінспекції Мазурчака О.В.
Міністр
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
Заступник Міністра економіки
України
В.о. Голови Антимонопольного
комітету України
О.Ю.Кучеренко



О.Кужель

В.М.Пантелеєнко

О.І.Мельниченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства з питань
житлово-комунального
господарства України
16.11.2009 N 358
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
8 грудня 2009 р.
за N 1175/17191
ПОРЯДОК
здійснення державного контролю Держархбудінспекцією України та її територіальними органами у сфері житлово-комунального господарства
( Заголовок Порядку в редакції Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 322 від 25.06.2012 ) ( У тексті Порядку та додатках до нього слова "Державна житлово-комунальна інспекція" та "Держжитлокомунінспекція" у всіх відмінках замінено відповідно словами "Державна архітектурно-будівельна інспекція України" та "Держархбудінспекція України" у відповідних відмінках; слова "державний нагляд (контроль)" у всіх відмінках замінено словами "державний контроль" у відповідних відмінках згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 322; слова "або розпорядження", "та розпорядження" та "розпорядження" в усіх відмінках і формах числа виключено на підставі Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 322 від 25.06.2012 )
I. Загальні положення
1.1. Цей Порядок визначає механізм здійснення Державною архітектурно-будівельною інспекцією України (далі - Держархбудінспекція України) та її територіальними органами державного контролю за додержанням вимог законодавства, стандартів, нормативів, норм, порядків і правил у сфері житлово-комунального господарства.
1.2. Вимоги цього Порядку є обов'язковими для посадових осіб Держархбудінспекції України та її територіальних органів і суб'єктів господарювання незалежно від форми власності у сфері житлово-комунального господарства, благоустрою населених пунктів та галузі поховання (далі - суб'єкти господарювання).
( Пункт 1.2 розділу I в редакції Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 322 від 25.06.2012 )
1.3. Держархбудінспекція України та її територіальні органи здійснюють у межах своїх повноважень:
державний контроль за дотриманням:
виконавцями/виробниками житлово-комунальних послуг правил технічної експлуатації, користування системами водопостачання, каналізації та теплопостачання, технічних вимог до засобів обліку і регулювання споживання води і теплової енергії, кількості та якості житлово-комунальних послуг (крім суб'єктів природних монополій, суб'єктів господарювання, що провадять діяльність на суміжних ринках у сфері централізованого теплопостачання, водопостачання та водовідведення і є ліцензіатами національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, та суб'єктів господарювання, що здійснюють комбіноване виробництво теплової і електричної енергії та/або використовують нетрадиційні чи поновлювані джерела енергії);
юридичними і фізичними особами державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою, за винятком контролю у сфері квітково-декоративного насінництва;
органами місцевого самоврядування норм та правил у сфері поховання та похоронної справи;
суб'єктами у сфері житлово-комунального господарства державних стандартів, правил і норм у сфері поводження з побутовими відходами;
суб'єктами у сфері житлово-комунального господарства правил і норм технічної експлуатації житлових будинків, користування прибудинковими територіями та правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків;
контроль за виконанням приписів про усунення порушень вимог законодавства у сфері житлово-комунального господарства.
( Пункт 1.3 розділу I в редакції Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 322 від 25.06.2012 ) ( Пункт 1.4 розілу I виключено на підставі Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 322 від 25.06.2012 )
1.4. Державний контроль за додержанням вимог законодавства, стандартів, нормативів, норм, порядків і правил у сфері житлово-комунального господарства здійснюється шляхом проведення планових та позапланових перевірок.
Перевірки здійснюються посадовими особами Держархбудінспекції України та її територіальних органів.
1.5. Планові перевірки здійснюються відповідно до річних або квартальних планів, затверджених керівником Держархбудінспекції України або її територіального органу, до 1 грудня року, що передує плановому, або до 25 числа останнього місяця кварталу, що передує плановому.
Періодичність проведення планових перевірок залежить від ступеня ризику здійснення господарської діяльності. Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від здійснення господарської діяльності (далі - ступінь ризику), і періодичність проведення планових перевірок визначаються відповідними актами Кабінету Міністрів України.
1.6. Переліки питань для проведення планових перевірок розробляються Держархбудінспекцією України залежно від ступеня ризику та затверджуються наказом Мінрегіону України.
Питання, щодо яких буде здійснюватися перевірка, залежно від цілей перевірки визначає Держархбудінспекція України або її територіальний орган у межах переліків питань для проведення планових перевірок.
( Пункт 1.6 розділу I в редакції Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 322 від 25.06.2012 )
1.7. Позапланові перевірки здійснюються у разі:
необхідності перевірки виконання суб'єктом господарювання приписів або розпоряджень про усунення порушень вимог законодавства, стандартів, нормативів, норм, порядків і правил у сфері житлово-комунального господарства, виданих за результатами здійснення планових перевірок;
подання суб'єктом господарювання письмової заяви про здійснення позапланової перевірки за його бажанням;
звернення фізичних та юридичних осіб про порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства, стандартів, нормативів, норм, порядків і правил у сфері житлово-комунального господарства;
( Абзац четвертий пункту 1.7 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 322 від 25.06.2012 )
виявлення та підтвердження недостовірності даних, заявлених у документах обов'язкової звітності, поданих суб'єктом господарювання;
неподання у встановлений термін суб'єктом господарювання документів обов'язкової звітності без поважних причин, а також письмових пояснень про причини, які перешкоджали поданню таких документів;
настання аварії.
( Пункт 1.7 розділу I доповнено новим абзацом сьомим згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 322 від 25.06.2012 )
Здійснення позапланових перевірок з інших підстав, ніж визначені цим пунктом, забороняється.
( Пункт 1.8 розілу I виключено на підставі Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 322 від 25.06.2012 )
1.8. Планова перевірка діяльності суб'єктів господарювання здійснюється за період з дня проведення останньої планової перевірки.
1.9. Позапланові перевірки діяльності суб'єктів господарювання здійснюються лише з тих питань, які стали підставою для проведення перевірки.
1.10. При здійсненні перевірок посадові особи Держархбудінспекції України та її територіальних органів зобов'язані зберігати комерційну таємницю суб'єктів господарювання та дотримуватись вимог Закону України "Про інформацію".
1.11. Перевірки можуть здійснюватися комплексно відповідно до вимог Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".
Для здійснення перевірки Держархбудінспекція України або її територіальні органи з питань, що належать до їх компетенції, можуть залучати в установленому порядку незалежних експертів, громадських інспекторів і спеціалізовані організації.
II. Порядок здійснення планових та позапланових перевірок
2.1. Для здійснення перевірки Держархбудінспекцією України або її територіальним органом видається наказ, у якому зазначаються найменування суб'єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися перевірка, предмет перевірки, перелік питань, строки її проведення та посадові особи, що будуть здійснювати перевірку. На підставі наказу на бланку Держархбудінспекції України або її територіального органу оформляється направлення на здійснення перевірки за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку, за підписом керівника (заступника керівника) Держархбудінспекції України або її територіального органу.
Направлення є чинним протягом зазначеного в ньому строку здійснення перевірки. Направлення реєструється в журналі обліку направлень на здійснення перевірок та повідомлень про них, що ведеться Держархбудінспекцією України або її територіальним органом за формою, наведеною у додатку 2 до цього Порядку, сторінки якого мають бути пронумеровані, прошнуровані та скріплені печаткою.
2.2. Строк здійснення планової перевірки не може перевищувати п'ятнадцяти робочих днів, а для суб'єктів малого підприємництва - п'яти робочих днів, якщо інше не передбачено законом. Продовження строку здійснення перевірки не допускається.
2.3. Строк здійснення позапланової перевірки не може перевищувати десяти робочих днів, а для суб'єктів малого підприємництва - двох робочих днів, якщо інше не передбачено законом. Продовження строку здійснення перевірки не допускається.
2.4. Здійснення планових перевірок проводиться за умови письмового повідомлення суб'єкта господарювання про здійснення перевірки згідно з формою, наведеною у додатку 3 до цього Порядку, що оформляється на бланку Держархбудінспекції України або її територіального органу, не пізніш як за десять днів до дня її здійснення. Повідомлення реєструється в журналі обліку направлень на здійснення перевірок та повідомлень про них та надсилається суб'єкту господарювання рекомендованим листом чи телефонограмою або вручається особисто його керівнику або уповноваженій особі під розписку.
Суб'єкт господарювання має право не допускати посадову особу Держархбудінспекції України або її територіального органу до здійснення планової перевірки в разі неодержання в установленому цим пунктом порядку повідомлення про її здійснення.
Про проведення позапланової перевірки суб'єкт господарювання не повідомляється.
2.5. Перевірка має здійснюватися в присутності керівника або уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Перевірка здійснюється в робочий час суб'єкта господарювання, встановлений правилами внутрішнього трудового розпорядку.
Перевірка здійснюється таким чином, щоб не втручатися та не перешкоджати здійсненню господарської діяльності суб'єкта господарювання.
2.6. Після прибуття на місце перевірки посадова особа Держархбудінспекції України та її територіального органу зобов'язана:
внести відповідний запис до журналу реєстрації перевірок суб'єкта господарювання (за його наявності);
пред'явити керівнику суб'єкта господарювання або уповноваженій особі направлення на проведення перевірки та службове посвідчення, що засвідчує її особу, і надати суб'єкту господарювання копію направлення та документа щодо підстави позапланової перевірки (у разі здійснення позапланової перевірки);
ознайомити керівника суб'єкта господарювання або уповноважену особу з предметом перевірки та переліком питань, зазначеними у направленні на проведення перевірки, та з підставою проведення позапланової перевірки. Про ознайомлення із направленням та отримання його копії, а також підставою проведення позапланової перевірки з наданням копії відповідного документа керівник суб'єкта господарювання або уповноважена особа на зворотному боці направлення має зробити запис, засвідчивши його своїм підписом та печаткою (за наявності);
повідомити про фіксування процесу здійснення перевірки (у разі потреби) чи кожної окремої дії засобами аудіо- та відеотехніки.
2.7. У разі відмови суб'єкта господарювання у допуску посадових осіб Держархбудінспекції України або її територіальних органів до проведення перевірки складається відповідний акт за формою, наведеною у додатку 4 до цього Порядку, що оформляється на бланку Держархбудінспекції України або її територіального органу.
Якщо керівник суб'єкта господарювання або уповноважена особа відмовляються підписати акт, то посадова особа Держархбудінспекції України або її територіального органу вносить відповідний запис до акта. Акт у день його складання реєструється в журналі обліку актів, що ведеться Держархбудінспекцією України або її територіальним органом за формою, наведеною у додатку 5 до цього Порядку, сторінки якого мають бути пронумеровані, прошнуровані та скріплені печаткою.
Після реєстрації один примірник акта про недопуск до здійснення перевірки не пізніше наступного робочого дня разом із супровідним листом за підписом керівника (заступника керівника) Держархбудінспекції України або її територіального органу надсилається суб'єкту господарювання рекомендованим листом.
III. Оформлення результатів планових та позапланових перевірок
3.1. За результатами здійснення планової або позапланової перевірки посадова особа Держархбудінспекції України чи її територіального органу у разі виявлення порушень вимог законодавства, стандартів, нормативів, норм, порядків і правил у сфері житлово-комунального господарства складає у двох примірниках акт за формою, наведеною у додатку 6 до цього Порядку, що оформляється на бланку Держархбудінспекції України або її територіального органу.
Посадова особа Держархбудінспекції України або її територіального органу зазначає в акті стан виконання вимог законодавства, стандартів, нормативів, норм, порядків і правил у сфері житлово-комунального господарства, а в разі невиконання - детальний опис виявленого порушення з посиланням на відповідне положення (статтю, пункт) законодавства, стандартів, нормативів, норм, порядків і правил у сфері житлово-комунального господарства.
Усі порушення і недоліки, виявлені під час перевірки, мають бути викладені в акті на підставі перевірених даних та супроводжуватись письмовими поясненнями керівника суб'єкта господарювання або уповноваженої особи. Про ненадання відповідних пояснень щодо виявлених порушень або про вчинення перешкод під час здійснення перевірки посадова особа Держархбудінспекції України або її територіального органу в акті робить відповідний запис.
Акт складається із дотриманням об'єктивності, неупередженості, однозначності, чіткості та точності опису виявлених фактів.
Не допускається включення до акта перевірки непідтвердженої інформації, необґрунтованих висновків і суб'єктивних припущень.
Якщо під час перевірки не виявлено порушень, то в акті робиться відповідний запис.
Акт має складатися на паперовому носії державною мовою і мати наскрізну нумерацію сторінок. В акті не допускаються виправлення.
3.2. Документи, довідки та пояснення, що додаються до акта перевірки, мають бути адресовані на ім'я керівника Держархбудінспекції України або її територіального органу та підписані керівником суб'єкта господарювання або уповноваженою особою і засвідчені печаткою (за наявності).
3.3. В останній день перевірки два примірники акта підписуються посадовою особою (посадовими особами), яка здійснювала перевірку, та керівником суб'єкта господарювання або уповноваженою особою, якщо інше не передбачено законом. Якщо керівник суб'єкта господарювання або уповноважена особа не погоджується з актом, він підписує його із зауваженнями.
Акт у день його підписання реєструється в журналі обліку актів (додаток 5).
Після підписання акта та його реєстрації (у той самий день) один його примірник вручається керівнику суб'єкта господарювання або уповноваженій особі під розписку, а другий зберігається в Держархбудінспекції України або її територіальному органі.
У разі відмови керівника суб'єкта господарювання або уповноваженої особи підписати акт посадова особа Держархбудінспекції України або її територіального органу вносить до акта відповідний запис. Після реєстрації один примірник акта не пізніше наступного робочого дня разом із супровідним листом за підписом керівника (заступника керівника) Держархбудінспекції України або її територіального органу надсилається суб'єкту господарювання рекомендованим листом.
Зауваження, заперечення, пояснення щодо перевірки додаються до акта в письмовій формі або надсилаються на адресу Держархбудінспекції України або її територіального органу не пізніше ніж у триденний строк з дня підписання (отримання) акта. Зауваження, заперечення, пояснення щодо здійснення перевірки є невід'ємною частиною акта перевірки.
3.4. Посадова особа, що здійснювала перевірку, зобов'язана протягом двох робочих днів з дня отримання зауважень, заперечень, пояснень до акта перевірки розглянути їх та про результати розгляду письмово повідомити суб'єкта господарювання. Розгляд зауважень, заперечень, пояснень може здійснюватися за участю керівника суб'єкта господарювання або уповноваженої особи.
3.5. У разі якщо суб'єкт господарювання відмовляється отримати супровідний лист та один примірник акта, то в день надходження до Держархбудінспекції України або її територіальних органів повідомлення про невручення посадова особа, яка здійснювала перевірку, вносить до акта відповідний запис.
3.6. Якщо керівник суб'єкта господарювання або уповноважена особа під час перевірки не усунули усіх виявлених порушень вимог законодавства, стандартів, нормативів, норм, порядків і правил у сфері житлово-комунального господарства, то на підставі акта, складеного за результатами перевірки, протягом п'яти робочих днів з дня завершення перевірки на бланку Держархбудінспекції України або її територіального органу складається припис про усунення порушень, виявлених під час здійснення планових (позапланових) перевірок, за формою, наведеною у додатках 7-8 до цього Порядку, що реєструються у журналі реєстрації приписів та розпоряджень, який ведеться за формою, наведеною у додатку 9, сторінки якого мають бути пронумеровані, прошнуровані та скріплені печаткою.
Приписи про усунення порушень, виявлених під час здійснення планових (позапланових) перевірок, складаються у двох примірниках: один примірник надається керівнику суб'єкта господарювання або уповноваженій особі для виконання, а другий примірник з підписом керівника суб'єкта господарювання або уповноваженої особи щодо погоджених термінів усунення порушень вимог законодавства, стандартів, нормативів, норм, порядків і правил у сфері житлово-комунального господарства залишається в Держархбудінспекції України або її територіальному органі.
У разі відмови керівника суб'єкта господарювання або уповноваженої особи від отримання припису про усунення порушень, виявлених під час здійснення планових (позапланових) перевірок, він разом із супровідним листом за підписом керівника (заступника керівника) Держархбудінспекції України або її територіального органу надсилається суб'єкту господарювання рекомендованим листом. На другому примірнику вказаного документа, що залишається в Держархбудінспекції України або її територіальному органі, проставляється відповідний вихідний номер і дата направлення.
3.7. Суб'єкт господарювання, який одержав припис про усунення порушень, виявлених під час здійснення планових (позапланових) перевірок, зобов'язаний у встановлений строк усунути виявлені порушення та письмово повідомити про це Держархбудінспекцію України або її територіальний орган, посадові особи яких здійснювали перевірку.
Посадовій особі суб'єкта господарювання роз'яснюються положення статті 188-42 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб Держархбудінспекції України України або її територіальних органів.
( Пункт 3.7 розілу III доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 322 від 25.06.2012 )
У разі невиконання припису посадовою особою Держархбудінспекції України та її територіальних органів складається протокол про адміністративне правопорушення (додаток 10), який протягом трьох днів після його складення подається керівнику відповідної інспекції або його заступнику для винесення постанови про адміністративне правопорушення у сфері житлово-комунального господарства (додаток 11).
( Пункт 3.7 розілу III доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 322 від 25.06.2012 )
Постанова складається у трьох примірниках. Перший примірник постанови у триденний строк після її прийняття вручається під розписку порушнику або надсилається рекомендованим листом з повідомленням, про що робиться запис у встановленому порядку. Другий примірник постанови у разі її невиконання у встановлений строк надсилається Держархбудінспекцією України або її територіальним органом у строк, визначений Законом України "Про виконавче провадження", органу державної виконавчої служби для виконання постанови у примусовому порядку. Третій примірник залишається в територіальному органі Держархбудінспекції України, який її виніс.
( Пункт 3.7 розілу III доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 322 від 25.06.2012 )( Пункт 3.7 розілу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 322 від 25.06.2012 )
3.8. Матеріали планових чи позапланових перевірок суб'єктів господарювання зберігаються в Держархбудінспекції України або її територіальних органах, посадові особи яких здійснювали перевірку.
3.9. Припис про усунення порушень, виявлених під час здійснення планових (позапланових) перевірок, виданий посадовою особою територіального органу Держархбудінспекції України, може бути оскаржений до Держархбудінспекції України або до суду в установленому законодавством порядку.
( Пункт 3.9 розілу III в редакції Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 322 від 25.06.2012 )
IV. Повноваження посадових осіб Держархбудінспекції України або її територіальних органів та права і обов'язки суб'єктів господарювання
4.1. Посадові особи Держархбудінспекції України та її територіальних органів під час перевірки мають право:
безперешкодного доступу в установленому порядку до об'єктів, що належать суб'єкту господарювання;
вимагати від суб'єкта господарювання усунення виявлених порушень вимог законодавства;
вимагати припинення дій, які перешкоджають здійсненню перевірки;
призначати проведення експертизи, технічної діагностики обладнання (окремих частин обладнання), ознайомлюватись з необхідними для проведення перевірки документами та одержувати пояснення, у тому числі письмові, довідки, документи, матеріали, відомості з питань, що виникають під час перевірки, а у разі необхідності їх належним чином завірені копії;
фіксувати процес здійснення перевірки чи кожної окремої дії засобами аудіо- та відеотехніки;
залучати для проведення перевірки в установленому порядку незалежних експертів, громадських інспекторів і спеціалізовані організації;
залучати в установленому порядку спеціалістів органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій за погодженням з їх керівниками до розгляду питань, що належать до компетенції Держархбудінспекції України або її територіальних органів;
надавати (надсилати) суб'єктам господарювання обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень, виявлених під час здійснення планових (позапланових) перевірок;
в установлених законом випадках приймати рішення про накладення штрафів та застосування інших санкцій до суб'єктів господарювання у сфері житлово-комунального господарства.
( Абзац десятий пункту 4.1 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства N 322 від 25.06.2012 )
4.2. Посадові особи Держархбудінспекції України та її територіальних органів під час перевірки зобов'язані:
повно, об'єктивно та неупереджено здійснювати перевірку у межах повноважень, передбачених законом;
дотримуватися ділової етики у взаємовідносинах із суб'єктами господарювання;
не втручатися і не перешкоджати здійсненню господарської діяльності суб'єктами господарювання під час здійснення перевірки, якщо це не загрожує життю і здоров'ю людей, не спричиняє небезпеки виникнення техногенних ситуацій і пожеж;
забезпечувати нерозголошення комерційної таємниці суб'єкта господарювання, що стає доступною посадовим особам під час здійснення перевірки;
ознайомити керівника суб'єкта господарювання або уповноважену особу з результатами перевірки;
надавати суб'єкту господарювання консультаційну допомогу щодо здійснення перевірки.
4.3. Під час здійснення перевірки суб'єкти господарювання мають право:
вимагати від посадових осіб, які здійснюють перевірку, додержання вимог законодавства;
перевіряти наявність у посадових осіб, які здійснюють перевірку, службового посвідчення і одержувати копії направлення на проведення планової або позапланової перевірки;
не допускати посадових осіб до здійснення перевірки, якщо вона здійснюється з порушенням вимог щодо періодичності проведення заходів державного контролю, передбачених законом, чи якщо посадова особа Держархбудінспекції України або її територіального органу не надала копії документів, визначених пунктом 2.6 цього Порядку, або якщо надані документи не відповідають вимогам цього Порядку;
бути присутнім під час здійснення перевірки;
вимагати нерозголошення інформації, що є комерційною таємницею суб'єкта господарювання;
одержувати та ознайомлюватися з актами за результатами перевірки;
надавати в письмовій формі свої пояснення, зауваження або заперечення до акта за результатами перевірки;
оскаржувати в установленому законом порядку неправомірні дії Держархбудінспекції України або її територіальних органів та їх посадових осіб.
4.4. Під час здійснення перевірки суб'єкти господарювання зобов'язані:
створити необхідні умови для проведення перевірки;
допускати посадових осіб Держархбудінспекції України або її територіальних органів до здійснення перевірки за умови дотримання порядку здійснення перевірок, передбаченого цим Порядком;
виконувати вимоги Держархбудінспекції України або її територіальних органів щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства;
надавати документи, пояснення, у тому числі письмові, довідки, відомості, матеріали з питань, що виникають під час перевірки, а у разі необхідності їх належним чином завірені копії;
одержувати примірник припису про усунення порушень, виявлених під час здійснення планових (позапланових) перевірок, або акта за результатами проведеної планової або позапланової перевірки.
4.5. Посадові особи Держархбудінспекції України та її територіальних органів за невиконання вимог законодавства під час здійснення перевірок та суб'єкти господарювання за невиконання приписів або розпоряджень про усунення порушень, виявлених під час здійснення планових (позапланових) перевірок, несуть відповідальність згідно із законом.
Перший заступник
Міністра - начальник
Держжитлокомунінспекції


О.В.Мазурчак
Додаток 1
до Порядку здійснення
державного контролю
Держархбудінспекцією України
та її територіальними
органами
НАПРАВЛЕННЯ
на здійснення перевірки
"___" ___________ 20___ року N _________
Видано ______________________________________________________
________________________________________________________________,
(перелік посадових осіб, які беруть участь
у здійсненні перевірки, із зазначенням їх посад,
прізвищ, імен та по батькові)
яким надано повноваження для здійснення перевірки:
_________________________________________________________________
(найменування суб'єкта господарювання, щодо діяльності
якого здійснюється перевірка)
_________________________________________________________________
(місцезнаходження суб'єкта господарювання,
щодо діяльності якого здійснюється перевірка)
Відповідно до наказу _______________________________________,
(номер і дата наказу, на виконання
якого здійснюється перевірка)
вид заходу державного контролю - перевірка,
тип перевірки - _________________________________________________
(планова або позапланова)
Підстави перевірки: _________________________________________
(зазначити річний чи квартальний план
планових перевірок, затверджений
відповідним наказом, або вказати конкретну
підставу для позапланової перевірки
згідно із Порядком)
_________________________________________________________________
Предмет перевірки та перелік питань:
_________________________________________________________________
(зазначити предмет перевірки та питання,
щодо яких буде здійснюватися планова перевірка;
у разі позапланової перевірки вказуються лише ті питання,
перевірка яких стала підставою для її здійснення)
_________________________________________________________________
Перевірку здійснити: з _________________ 20___ року по
(дата початку)
___________________ 20___ року.
(дата закінчення)
Інформація про здійснення попередньої перевірки:
_________________________________________________________________
(вказуються тип перевірки та строк її здійснення)
_________________________________________________________________
Направлення є чинним лише протягом зазначеного в ньому строку
здійснення перевірки.
Керівник
(заступник керівника) __________ ____________________
(підпис) (ініціали, прізвище)
М.П.
Зворотний бік
З направленням на здійснення перевірки від ________ 20__ року
N ______ ознайомлений та копію отримав:
Керівник суб'єкта
господарювання
або уповноважена особа __________ ____________________
(підпис) (ініціали, прізвище)
М.П.
"___"____________ 20__ року
З підставою здійснення позапланової перевірки ознайомлений та
копію відповідного документа отримав:
Керівник суб'єкта
господарювання
або уповноважена особа __________ ____________________
(підпис) (ініціали, прізвище)
М.П.
"___"__________ 20__ року
Додаток 2
до Порядку здійснення
державного контролю
Держархбудінспекцією України
та її територіальними
органами
ЖУРНАЛ ОБЛІКУ
направлень на здійснення перевірок та повідомлень про них
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| N |Дата |Реєстраційний|Вид документа|Прізвище, |Повне | Тип та |Терміни здійснення|Дата та спосіб|
|з/п|реєстрації |номер |(направлення |ініціали |найменування | предмет | перевірки | надання |
| |направлення/|направлення/ |або |посадової |суб'єкта |перевірки| | суб'єкту |
| |повідомлення|повідомлення |повідомлення)|особи (осіб),|господарювання,| |------------------|господарювання|
| | | | |яка (які) |що підлягає | | дата | дата |повідомлення |
| | | | |направляється|перевірці | |початку|закінчення| |
| | | | |(ються) на | | | | | |
| | | | |здійснення | | | | | |
| | | | |перевірки | | | | | |
|---+------------+-------------+-------------+-------------+---------------+---------+-------+----------+--------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
|---+------------+-------------+-------------+-------------+---------------+---------+-------+----------+--------------|
| | | | | | | | | | |
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Додаток 3
до Порядку здійснення
державного контролю
Держархбудінспекцією України
та її територіальними
органами
від ___________ 20___ року N ______
Керівнику суб'єкта
господарювання, діяльність
якого перевіряється
ПОВІДОМЛЕННЯ
про здійснення перевірки
Повідомляємо, що згідно з наказом Держархбудінспекції України
від __________ 20____ року N _____ (або наказом відповідного
територіального органу) у період з ___________ 20__ року по
(дата початку)
__________ 20__ року
(дата закінчення)
Держархбудінспекцією України (або її відповідним
територіальним органом) у ________________________________________
__________________________________________________________________
(найменування суб'єкта господарювання, щодо діяльності
якого здійснюється перевірка)
буде здійснюватися _______________________________ перевірка щодо
(вказати тип: планова або позапланова)
________________________________________________________________.
(вказати предмет перевірки)
Керівник
(заступник керівника) ________ ___________________
(підпис) (ініціали, прізвище)
Зворотний бік
Повідомлення про здійснення перевірки від ____20__ року N ___
вручено особисто: _______________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові керівника
суб'єкта господарювання, уповноваженої особи)
Дата вручення
повідомлення про здійснення перевірки "___" ___________ 20__ року
Повідомлення про здійснення перевірки отримав:
_____________________ _____________ ____________________
(ініціали, прізвище) (підпис) (дата)
М.П.
Додаток 4
до Порядку здійснення
державного контролю
Держархбудінспекцією України
та її територіальними
органами
АКТ N ______
про недопуск до здійснення перевірки
"___" ________________ 20__ року ___________________________
(дата складання) (місце складання)
Я (ми), ________________________________________________________,

................
Перейти до повного тексту