- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 жовтня 2007 р.
за N 1168/14435
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Національного банку
N 31 від 05.02.2019 )
Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України з питання отримання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів
Відповідно до статей
30,
44 Закону України
"Про Національний банк України", а також з метою вдосконалення нормативно-правових актів Національного банку України Правління Національного банку України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Унести до постанови Правління Національного банку України від 22.06.2007
N 235 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України", зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 20.07.2007 за N 842/14109, такі зміни:
1.1. Пункт 4 викласти в такій редакції:
"4. Департаменту інформатизації (А.С.Савченко) до 1 січня 2008 року розробити та впровадити в промислову експлуатацію програмне забезпечення для територіальних управлінь Національного банку України і банків України щодо здійснення реєстрації Національним банком України договорів уповноважених банків та програмне забезпечення для Національного банку України і банків України щодо короткострокових залучень уповноваженими банками кредитів на міжнародному ринку з використанням засобів захисту інформації Національного банку України".
1.2. У пункті 7 слова та цифри "через 90 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України" замінити словами та цифрами "з 1 січня 2008 року".
2. Затвердити Зміни до Положення про порядок отримання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів і надання резидентами позик в іноземній валюті нерезидентам, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 17.06.2004
N 270, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2004 за N 885/9484 (зі змінами), що додаються.
3. Департаменту валютного регулювання (О.А.Щербакова) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома територіальних управлінь Національного банку України та банків України для керівництва і використання в роботі, а банкам України - до відома їх клієнтів.
4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Департамент валютного регулювання (О.А.Щербакова) і територіальні управління Національного банку України.
5. Постанова набирає чинності в установленому законодавством порядку, крім пункту 2 цієї постанови, який набирає чинності з 1 січня 2008 року.
В.о. Голови | А.В.Шаповалов |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
27.09.2007 N 350
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 жовтня 2007 р.
за N 1168/14435
ЗМІНИ
до Положення про порядок отримання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів і надання резидентами позик в іноземній валюті нерезидентам
1. У розділі I:
1.1. У главі 1:
пункт 1.3 викласти в такій редакції:
"1.3. Залучення уповноваженими банками України (далі - уповноважені банки) коштів на умовах субординованого боргу з метою врахування цих коштів до капіталу банку здійснюється на умовах, що передбачені нормативно-правовими актами Національного банку з цих питань. Договір, який передбачає залучення коштів у вигляді кредитів, позик в іноземній валюті на умовах субординованого боргу з метою врахування цих коштів до капіталу банку, підлягає реєстрації Національним банком відповідно до вимог, установлених главою 4 цього розділу";
в абзаці третьому пункту 1.11 слова "один раз на півроку" виключити;
пункти 1.12 і 1.13 викласти в такій редакції:
"1.12. Максимальна процентна ставка за договорами (далі - максимальна процентна ставка) встановлюється:
а) для договорів в іноземній валюті 1-ї групи
Класифікатора - на підставі вартості державних запозичень на зовнішніх фінансових ринках. Під час установлення розміру такої ставки Національний банк враховує розмір дохідності українських облігацій, випущених Міністерством фінансів України, з урахуванням середнього спреду (різниці між ставками) за запозиченнями держави і українських суб'єктів господарювання на міжнародному фінансовому ринку, а також рейтингу українських суб'єктів господарювання, визначеного міжнародними рейтинговими агентствами;
б) для договорів в іноземній валюті 2-ї або 3-ї групи
Класифікатора - на підставі розміру середньозваженої процентної ставки, за якою уповноважені банки надають суб'єктам господарювання кредити на внутрішньому кредитному ринку.
1.13. Національний банк повідомляє територіальні управління та уповноважені банки про зміну максимальної процентної ставки не пізніше ніж за місяць до введення її в дію";
пункт 1.14 доповнити абзацами такого змісту:
"У разі дострокового погашення резидентом-позичальником кредиту розмір виплат за користування кредитом не може перевищувати розмір виплат за максимальними процентними ставками, установленими Національним банком для договорів із відповідним строком кредиту.
У разі залучення резидентом-позичальником кредиту в різних іноземних валютах контроль за розміром виплат за користування кредитом здійснюється за кожною часткою кредиту в різній валюті окремо із застосуванням максимальної процентної ставки, установленої для іноземної валюти відповідної групи
Класифікатора";
абзац перший пункту 1.18 викласти в такій редакції:
"1.18. Резиденти-позичальники мають передбачати в договорі, що він набирає чинності з моменту його реєстрації, за винятком договорів про одержання кредитів уповноваженими банками на строк, що не перевищує один рік".
1.2. У главі 2:
абзац другий пункту 2.9 після слів "у п'ятиденний строк" доповнити словами "з дати отримання відповідного письмового підтвердження уповноваженого обслуговуючого банку";
перше речення абзацу десятого пункту 2.16 після слів "протягом 10 робочих днів" доповнити словами "з дати виникнення підстави для анулювання реєстраційного свідоцтва (індивідуальної ліцензії)".
1.3. Пункт 3.1 глави 3 після слів "як кредит" доповнити словами "з урахуванням вимог пункту 3.7 цієї глави".
1.4. Главу 4 викласти в такій редакції:
"Глава 4. Порядок реєстрації договорів, укладених уповноваженими банками
4.1. Уповноважений банк, що отримав письмовий дозвіл Національного банку на право здійснення операцій із залучення та розміщення іноземної валюти на міжнародних ринках (далі в цій главі - уповноважений банк), має право залучити кредит від нерезидента за умови реєстрації договору в Національному банку.
Договори уповноважених банків підлягають реєстрації Національним банком в порядку, установленому:
пунктом 4.2 цієї глави - для кредитів, які одержуються на строк понад один рік (у тому числі у випадку, передбаченому підпунктом 4.3.6 пункту 4.3 цієї глави);
пунктом 4.3 цієї глави - для кредитів, які одержуються на строк, що не перевищує один рік (далі - короткострокові кредити).
4.2. Уповноважений банк зобов'язаний звернутися до Національного банку для реєстрації договору про одержання кредиту на строк понад один рік, після укладення цього договору, але до фактичного отримання коштів за кредитом.
4.2.1. Уповноважений банк здійснює операції щодо отримання і погашення кредиту на підставі реєстрації договору Національним банком.
Реєстрація договору (змін до договору) уповноваженого банку, у тому числі у разі перереєстрації договору про короткостроковий кредит, що передбачена підпунктом 4.3.6 пункту 4.3 цієї глави, здійснюється територіальним управлінням, у якому цьому уповноваженому банку відкрито кореспондентський рахунок. Для реєстрації договору (змін до договору) уповноважений банк зобов'язаний подати до територіального управління повідомлення про договір (повідомлення про зміни до договору) за формою, зазначеною в додатку 5 до цього Положення.
4.2.2. Повідомлення про договір або повідомлення про зміни до договору (далі в цьому пункті - повідомлення) подається уповноваженим банком до територіального управління в електронному вигляді засобами програмного забезпечення щодо здійснення Національним банком реєстрації договорів з використанням засобів захисту інформації Національного банку і має містити електронний цифровий підпис керівника банку або іншої уповноваженої на це особи банку (далі в цій главі - керівник банку). Примірник повідомлення на паперовому носії, що містить підпис керівника банку, залишається в уповноваженому банку.
4.2.3. Повідомлення, що надійшло до територіального управління в електронній формі, роздруковується та підлягає обов'язковій реєстрації службою діловодства територіального управління як вхідний документ.
4.2.4. Реєстрація договору здійснюється територіальним управлінням у строк, що не перевищує п'яти робочих днів з наступного робочого дня після дати надходження до територіального управління повідомлення, яке відповідає вимогам цього пункту.
Територіальне управління має право звернутися до уповноваженого банку за додатковою інформацією, що потрібна для прийняття рішення про реєстрацію договору.
4.2.5. Територіальне управління має право вимагати від уповноваженого банку внесення змін до повідомлення, яке оформлено неналежним чином.
Повідомлення вважається оформленим неналежним чином, якщо подана недостовірна (суперечлива) інформація, не заповнені відповідні реквізити, колонки (рядки), зокрема немає електронного підпису керівника банку, дати заповнення документа або колонки (рядки) заповнені неправильно, неточно, не в повному обсязі.
4.2.6. Територіальне управління перевіряє правильність оформлення повідомлення, відповідність умов договору вимогам, установленим цим розділом, і робить на повідомленні відмітку, яка свідчить про реєстрацію договору та в якій зазначаються присвоєний йому номер реєстрації і дата (у разі реєстрації змін до договору - номер реєстрації змін і дата).
Відмітка про реєстрацію має бути засвідчена підписом керівника територіального управління або уповноваженої ним особи (далі в цій главі - уповноважена особа територіального управління) та відбитком печатки територіального управління. Повідомлення з відміткою про реєстрацію на паперовому носії залишається в територіальному управлінні для обліку та контролю.
Територіальне управління веде облік номерів реєстрації, присвоєних договорам, з дотриманням єдиної нумерації з номерами за реєстраційними свідоцтвами. У разі перереєстрації договору про короткостроковий кредит відповідно до вимог підпункту 4.3.6 пункту 4.3 цієї глави такому договору присвоюється номер реєстрації, що складається з номера реєстрації повідомлення про одержання короткострокового кредиту в реєстрі повідомлень уповноважених банків про одержання короткострокових кредитів та літери "К".
Повідомлення з відміткою про реєстрацію надсилається територіальним управлінням уповноваженому банку в електронному вигляді засобами програмного забезпечення щодо здійснення Національним банком реєстрації договорів з використанням засобів захисту інформації Національного банку і має містити електронний цифровий підпис уповноваженої особи територіального управління, яка підписує його на паперовому носії.
Уповноважений банк для отримання копії засвідченого уповноваженою особою територіального управління та відбитком печатки повідомлення з відміткою про реєстрацію на паперовому носії має звернутися до територіального управління з відповідним запитом. Відповідь на цей запит надається територіальним управлінням у строк до семи робочих днів з дати його отримання.
4.2.7. Управління має право відмовити в реєстрації договору (змін до договору), якщо:
у повідомленні виявлено недостовірну (суперечливу) інформацію;
розмір річних виплат за користування кредитом перевищує розмір річних виплат за максимальною процентною ставкою;
умови договору не відповідають іншим вимогам, установленим цим розділом.
................Перейти до повного тексту