- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 жовтня 2007 р.
за N 1166/14433
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
фінансів
N 631 від 30.05.2012 )
Про митний контроль та митне оформлення товарів, які декларуються з поданням вантажної митної декларації та документів контролю за переміщенням товарів у електронному вигляді
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Державної
митної служби
N 796 від 21.07.2008
N 190 від 03.03.2010
N 216 від 17.03.2011 )
1. Затвердити Порядок здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, які декларуються з поданням вантажної митної декларації та документів контролю за переміщенням товарів в електронному вигляді, що додається.
( Пункт 1 в редакції Наказу Державної митної служби
N 796 від 21.07.2008 )
2. Установити, що запровадження цього Порядку здійснюється поетапно.
2.1. На першому етапі з метою напрацювання позитивних результатів цей Порядок застосовуватиметься в частині подання та оформлення документів контролю за переміщенням товарів (попереднього повідомлення та попередньої митної декларації) в електронному вигляді. Перший етап запроваджується з 01.09.2008.
2.2. На другому етапі з урахуванням готовності митних органів цей Порядок запроваджується в повному обсязі для визначеного Держмитслужбою України переліку митних режимів, видів транспорту, товарів і кола митних органів. Другий етап запроваджується окремим наказом Держмитслужби України.
( Пункт 2 в редакції Наказу Державної митної служби
N 796 від 21.07.2008 )
( Пункт 3 виключено на підставі Наказу Державної митної служби
N 796 від 21.07.2008 )
3. Регіональній інформаційній митниці (Копосов С.А.) залежно від готовності митних органів подавати Департаменту декларування та митних режимів (Науменко В.П.) пропозиції щодо запровадження другого етапу, визначеного в пункті 2 цього наказу.
4. Департаменту декларування та митних режимів (Науменко В.П.) і Юридичному департаменту (Небрат Л.М.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
( Пункт 5 виключено на підставі Наказу Державної митної служби
N 796 від 21.07.2008 )
5. Начальникам регіональних митниць, митниць:
5.1. Наказом митного органу визначити підрозділи, посадові особи яких проводитимуть митний контроль і митне оформлення товарів, які декларуються з поданням вантажної митної декларації та документів контролю за переміщенням товарів в електронному вигляді, і нестимуть відповідальність за виконання покладених на них функцій.
( Підпункт 5.1 пункту 5 в редакції Наказу Державної митної служби
N 796 від 21.07.2008 )
5.2. Провести за потреби перерозподіл штатної чисельності й засобів комп'ютерної техніки та зв'язку між підрозділами митниць.
( Підпункт 5.3 пункту 5 виключено на підставі Наказу Державної митної служби
N 796 від 21.07.2008 )
6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Служби Пашка П.В.
( Наказ доповнено пунктом 6 згідно з Наказом Державної митної
служби
N 796 від 21.07.2008 )
Т.в.о. Голови Державної митної служби України ПОГОДЖЕНО: Перший заступник Міністра фінансів України В.о. Голови Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва | Р.А.Черкасський В.А.Копилов К.О.Ващенко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
26.09.2007 N 800
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 жовтня 2007 р.
за N 1166/14433
ПОРЯДОК
здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, які декларуються з поданням вантажної митної декларації та документів контролю за переміщенням товарів (попереднього повідомлення та попередньої митної декларації) в електронному вигляді
( Заголовок Порядку в редакції Наказу Державної митної служби
N 796 від 21.07.2008 )
I. Загальні положення
( Пункт 1 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказами Державної митної служби
N 796 від 21.07.2008,
N 190 від 03.03.2010 )
2. Цей Порядок розроблено з метою прискорення товарообігу, скорочення часу на здійснення митного контролю, виключення суб'єктивних факторів при здійсненні митних процедур і застосовується при здійсненні митного контролю й митного оформлення товарів, які декларуються з поданням вантажної митної декларації й документів контролю за переміщенням товарів в електронному вигляді.
Цей Порядок застосовується, якщо сума податків і зборів (обов'язкових платежів), що підлягають сплаті за
вантажною митною декларацією або внесенню як грошова застава під час оформлення документа контролю за переміщенням товарів, не перевищує 1 млн. гривень.
( Пункт 2 розділу I доповнено абзацом згідно з Наказом Державної митної служби
N 190 від 03.03.2010 )( Пункт 2 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної служби
N 796 від 21.07.2008 )
3. Скорочення, що вживаються у цьому Порядку:
ЕЦП - електронний цифровий підпис;
ЕВМД - вантажна митна декларація, що подається декларантом митному органу тільки в електронному вигляді, уключає в себе додаткові аркуші, доповнення і специфікації (у разі їх застосування) і підписана ЕЦП декларанта;
ПІК - програмно-інформаційний комплекс Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби України;
ЕД - електронні копії документів, необхідних для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, які підписуються ЕЦП декларанта та подаються ним митному органу разом з ЕВМД тільки в електронному вигляді;
ПМО - підрозділ митного оформлення регіональної митниці, митниці, посадові особи якого здійснюють митний контроль і митне оформлення товарів, що декларуються шляхом подання ЕВМД, ЕПП та ЕПД;
( Абзац шостий пункту 3 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної служби
N 796 від 21.07.2008 )
ЕПП - попереднє повідомлення, що подається декларантом митному органу тільки в електронному вигляді та підписане ЕЦП декларанта;
( Пункт 3 розділу I доповнено абзацом сьомим згідно з Наказом Державної митної служби
N 796 від 21.07.2008 )
ЕПД - попередня митна декларація, яка подається декларантом митному органу тільки в електронному вигляді та підписана ЕЦП декларанта.
( Пункт 3 розділу I доповнено абзацом восьмим згідно з Наказом Державної митної служби
N 796 від 21.07.2008 )
Авторизоване повідомлення - повідомлення в електронній формі, засвідчене ЕЦП.
Інші терміни, що застосовуються у цьому Порядку, уживаються в значеннях, визначених законодавством України з питань митної справи.
4. Дія цього Порядку поширюється на підприємства, унесені до Реєстру підприємств, допущених до електронного декларування.
( Пункт 4 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної служби
N 796 від 21.07.2008; в редакції Наказу Державної митної служби
N 216 від 17.03.2011 )
Організаційні умови застосування ЕЦП, зокрема порядок генерації, зберігання, використання та знищення особистих ключів посадових осіб митних органів, за допомогою яких вони здійснюють накладання ЕЦП на відповідні документи, а також порядок формування (підстави формування), скасування, блокування та поновлення сертифікатів відкритих ключів регулюються окремим нормативно-правовим актом.
6. ЕВМД, ЕПП, ЕПД та ЕД формуються декларантами відповідно до законодавства України. Прийняття, передання та перевірка ЕВМД та ЕД здійснюються з використанням ПІК. Інформаційна взаємодія між декларантом і митним органом здійснюється з використанням авторизованих повідомлень в електронній формі, засвідчених ЕЦП.
( Пункт 6 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної служби
N 796 від 21.07.2008 )
7. Відомості, що заявляються митному органу декларантом, є відомостями, необхідними для митних цілей, і засвідчуються ЕЦП. З моменту прийняття ЕВМД вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення. Зміна, доповнення та відкликання ЕВМД після її прийняття митним органом до митного оформлення не допускаються.
ЕВМД вважається оформленою за наявності в ній проставлених посадовою особою ПМО за допомогою ПІК визначених Держмитслужбою України відміток, що свідчать про результати митного контролю та завершення митного оформлення товарів за ЕВМД.
Оформлена ЕВМД є підтвердженням надання особі права на розміщення товарів у заявленому митному режимі і прав та обов'язків зазначених у ЕВМД осіб щодо здійснення ними відповідних фінансових, господарських та інших операцій.
8. Збереження ЕВМД, ЕПП, ЕПД та ЕД, наданих до митного органу в електронному вигляді, здійснюється в інформаційній системі митного органу в спосіб, що виключає можливість внесення до них змін.
( Пункт 8 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної служби
N 796 від 21.07.2008 )
9. ЕПП та ЕПД є документами контролю за переміщенням товарів і використовуються у випадках, визначених законодавством з питань митної справи, при ввезенні товарів на митну територію України.
( Розділ I доповнено пунктом 9 згідно з Наказом Державної митної служби
N 796 від 21.07.2008 )
II. Подання ЕВМД та ЕД
1. ЕВМД та ЕД, засвідчені ЕЦП декларанта, з дотриманням строків декларування, визначених статтею
85 Митного кодексу України, передаються митному органу електронною поштою у складі авторизованого повідомлення, засвідченого ЕЦП, з робочого місця декларанта до ПІК.
2. ЕВМД та ЕД, що підтверджують заявлені в митній декларації відомості, представляються декларантом у формалізованому вигляді у форматах, установлених Держмитслужбою України. Рахунок (invoice) або інший документ, який визначає вартість товару, представляється у вигляді "електронного інвойсу" відповідно до вимог Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Держмитслужби від 09.07.97
N 307 (у редакції наказу Держмитслужби від 07.11.2007
N 933, зі змінами) і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 24.09.97 за N 443/2247. Якщо формат ЕД не встановлено, то ЕД створюються декларантом шляхом сканування документів на паперових носіях.
................Перейти до повного тексту