- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 жовтня 2011 р.
за N 1155/19893
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Національної
комісії, що здійснює державне регулювання у сферах
енергетики та комунальних послуг
N 36 від 22.01.2015 )
Про затвердження Типового договору на постачання природного газу за регульованим тарифом
Відповідно до Закону України
"Про засади функціонування ринку природного газу", Положення про Національну комісію регулювання електроенергетики України, затвердженого Указом Президента України від 14.03.95
N 213 (із змінами), Національна комісія регулювання електроенергетики України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Типовий договір на постачання природного газу за регульованим тарифом, що додається.
2. Управлінню регулювання нафтогазового комплексу забезпечити подання цієї постанови на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
3. Суб'єктам господарювання, що провадять діяльність на підставі ліцензії на постачання природного газу, газу (метану) вугільних родовищ за регульованим тарифом, привести свої договірні відносини у відповідність до вимог Типового договору на постачання природного газу за регульованим тарифом до 1 січня 2012 року.
4. Ця постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування.
Голова Комісії ПОГОДЖЕНО: Голова Антимонопольного комітету України Перший заступник Голови - Голова ліквідаційної комісії Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва | С.Тітенко В.П.Цушко Г.Яцишина |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова НКРЕ
22.09.2011 N 1580
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 жовтня 2011 р.
за N 1155/19893
ТИПОВИЙ ДОГОВІР
на постачання природного газу за регульованим тарифом N ____________
_________________ ________________
(місце укладення) (дата)
________________________________________________________________,
(найменування гарантованого постачальника)
що здійснює діяльність на підставі ліцензії
_________________________________________________________________
(ліцензія на постачання природного газу, газу (метану)
вугільних родовищ за регульованим тарифом)
(далі - Постачальник), в особі _________________________________,
(посада, прізвище, ім'я та
по батькові)
що діє на підставі _____________________________________________,
(довіреність або установчі документи
Постачальника)
та _____________________________________________________________,
(найменування, організаційно-правова форма споживача - для
юридичної особи або прізвище, ім'я, по батькові -
для фізичної особи - підприємця)
що здійснює діяльність на підставі ______________________________
(установчі документи
споживача)
(далі - Споживач), в особі _____________________________________,
(посада, прізвище, ім'я та
по батькові)
що діє на підставі ______________________________________________
(довіреність або установчі документи
Споживача)
(далі - Сторони), керуючись Законом України "Про засади
функціонування ринку природного газу", уклали цей договір на
постачання природного газу за регульованим тарифом (далі -
Договір).
Терміни та визначення
Терміни, що вживаються в Договорі, мають таке значення:
об'єкт Споживача - технологічний комплекс, що складається з внутрішньопромислових газопроводів та споруд на них, призначених для споживання природного газу, що на праві власності чи користування належать Споживачу;
природний газ (природний газ, нафтовий (попутний) газ, газ (метан) вугільних родовищ та газ сланцевих товщ) - корисна копалина, яка є сумішшю вуглеводнів та невуглеводневих компонентів, перебуває у газоподібному стані за стандартних умов (тиск - 760 мм ртутного стовпа і температура - 20 град.C) і є товарною продукцією.
Інші терміни використовуються в Договорі у значенні, наведеному в Законі України "Про засади функціонування ринку природного газу".
1. Предмет Договору
1.1. Постачальник постачає природний газ (далі - газ) Споживачу в обсягах і порядку, передбачених Договором для забезпечення потреб Споживача, а Споживач оплачує Постачальнику вартість газу і наданих послуг у розмірах, строках, порядку та на умовах, передбачених Договором.
1.2. Передача газу за цим Договором здійснюється на межах балансової належності об'єктів Споживача відповідно до актів розмежування ділянок обслуговування (далі - пункти призначення). Перелік комерційних вузлів обліку газу та газоспоживного обладнання визначається Сторонами в додатку 1 до Договору.
2. Обсяги та умови постачання газу
2.1. Договірні обсяги постачання газу Споживачу наводяться в додатку 2 до Договору.
2.2. Постачання газу здійснюється в разі:
2.2.1. Підтвердження в установленому порядку оператором Єдиної газотранспортної системи України (далі - Оператор) місячного обсягу газу, виділеного для забезпечення об'єктів Споживача (далі - підтверджені обсяги).
2.2.2. Відсутності заборгованості у Споживача за минулі періоди (або оплати відповідно до графіка погашення заборгованості) та оплати поточних платежів.
2.3. Постачальник забезпечує постачання газу в пункти призначення в обсягах, підтверджених Оператором, де передає газ Споживачу.
2.4. Місячний обсяг відбору газу в пунктах призначення не повинен перевищувати підтверджений обсяг газу.
2.5. Споживання підтверджених обсягів газу протягом місяця здійснюється, як правило, рівномірно, виходячи з середньодобової норми (далі - добова норма), яка визначається шляхом ділення місячного підтвердженого обсягу газу на кількість днів протягом цього місяця.
При перевищенні добової норми споживання газу Споживачем без узгодження з Постачальником Споживач має самостійно обмежити (припинити) споживання газу власними об'єктами до приведення споживання газу у відповідність до встановлених Договором норм. При невиконанні такої вимоги Постачальник має право здійснити примусове обмеження (припинення) постачання газу в установленому законодавством порядку.
2.6. Послуги з постачання газу підтверджуються підписаним Сторонами актом приймання-передачі газу, що оформлюється за даними вузлів обліку, визначених у додатку 1 до Договору.
2.7. Постачальник до 5-го числа, наступного за звітним місяцем, направляє Споживачу два примірники акта приймання-передачі газу за звітний місяць, підписані уповноваженим представником та скріплені печаткою Постачальника.
2.8. Споживач протягом двох днів з дати одержання акта приймання-передачі газу зобов'язується повернути Постачальнику один примірник оригіналу акта приймання-передачі газу, підписаний уповноваженим представником та скріплений печаткою Споживача, або надати в письмовій формі мотивовану відмову від підписання акта приймання-передачі газу.
У випадку відмови від підписання акта приймання-передачі газу розбіжності підлягають урегулюванню відповідно до Договору або в судовому порядку.
До прийняття рішення судом обсяг та вартість послуг з постачання газу встановлюються відповідно до даних Постачальника.
2.9. Акти приймання-передачі газу є підставою для остаточних розрахунків Споживача з Постачальником.
3. Порядок обліку газу та його якість
3.1. За одиницю виміру кількості газу при його обліку приймається один кубічний метр (куб.м), приведений до стандартних умов: температура газу (t) = 20 градусів Цельсія, тиск газу (P) = 760 мм ртутного стовпчика (101,325 кПа).
3.2. Облік обсягів газу, що постачається на умовах Договору, здійснюється згідно з Правилами обліку природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, постачання та споживання, затвердженими наказом Міністерства палива та енергетики України від 27.12.2005 N 618, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 26.01.2006 за N 67/11941.
3.3. Кількість реалізованого газу Споживачу визначається на межі балансової належності об'єктів Споживача за допомогою вузлів обліку, визначених у додатку 1 до Договору.
У разі розташування вузлів обліку до межі балансової належності об'єктів Споживача витрати і втрати газу, які виникають від місця встановлення комерційного вузла обліку до точки балансового розмежування, віднімаються від загального обсягу протранспортованого газу, визначеного за допомогою вузлів обліку.
У разі розташування вузлів обліку за межею балансової належності об'єктів Споживача витрати і втрати газу, які виникають від точки балансового розмежування до місця встановлення комерційного вузла обліку, додаються до загального обсягу протранспортованого газу, визначеного за допомогою вузлів обліку.
Витрати і втрати газу розраховуються відповідно до Методики визначення питомих виробничо-технологічних втрат природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України від 30.05.2003 N 264, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 09.07.2003 за N 570/7891, та Методики визначення питомих виробничо-технологічних витрат природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України від 30.05.2003 N 264, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 09.07.2003 за N 571/7892, та оформлюються окремим додатком до Договору.
3.4. Постачальник має право перевіряти роботу вузлів обліку, установлених у Споживача, у тому числі за допомогою еталонних пересувних вимірювальних комплексів, а також вимагати позачергової перевірки вузлів обліку спеціально уповноваженим органом у сфері метрології.
Споживач зобов'язаний забезпечити доступ представників Постачальника до вузлів обліку, відключаючих пристроїв, газопроводів та газоспоживного обладнання, що розташовані на території Споживача.
3.5. На підставі результатів вимірювання обсягу газу вузлами обліку складаються щомісяця акти приймання-передачі газу.
3.6. Якість газу, який передається Постачальником Споживачу в пунктах призначення, має відповідати вимогам, установленим державними стандартами, технічними умовами, нормативно-технічними документами щодо його якості.
Якість природного газу та його фізико-хімічний склад визначаються методами, що передбачені державними стандартами та іншими нормативними документами.
Чисельні значення фізико-хімічних показників газу, які заносяться до баз даних обчислювачів та/або коректорів, Постачальник доводить Споживачу з періодичністю, що забезпечує необхідну точність вимірювань, але не рідше ніж один раз на 10 днів.
4. Визначення вартості послуг за Договором та порядок розрахунків
4.1. Розрахунки за реалізований Споживачеві газ здійснюються за цінами, що встановлюються національною комісією, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики.
4.2. У випадках, передбачених законодавством, до ціни на природний газ додаються:
збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ;
тариф на транспортування газу магістральними трубопроводами;
тариф на транспортування газу розподільними трубопроводами;
тариф на постачання газу за регульованим тарифом;
податок на додану вартість.
4.3. Постачальник зобов'язується розміщувати інформацію про ціну газу та її складові на своєму офіційному веб-сайті та в засобах масової інформації.
4.4. Сторони домовились, що ціна газу, розрахована відповідно до пунктів 4.1 та 4.2 Договору, є обов'язковою для Сторін з дати набрання нею чинності. Визначена на її основі вартість газу буде застосовуватись Сторонами при складанні актів приймання-передачі газу та розрахунках за газ згідно з умовами Договору.
4.5. Розрахунковий період за Договором становить один місяць - з 9-00 години першого дня місяця до 9-00 години першого дня наступного місяця включно.
Місячна вартість газу визначається як добуток ціни газу на загальну кількість реалізованого газу, визначену згідно з розділом 3 Договору.
Загальна сума вартості Договору складається з місячних сум вартості договірних обсягів постачання газу Споживачу.
4.6. Оплата вартості послуг з постачання газу здійснюється Споживачем авансовими та/або плановими платежами із розрахунку договірного обсягу постачання газу протягом періоду оплати відповідно до додатка 2 до Договору.
Споживач самостійно розраховує суму платежу, виходячи з ціни газу на наступний розрахунковий період та відповідної величини договірного обсягу газу, заявленого на наступний розрахунковий період. У разі відсутності інформації про ціну газу на наступний розрахунковий період до дати здійснення оплати Споживач розраховує суму платежу за ціною, що діяла у попередньому місяці.
У випадку недоплати вартості послуг з постачання газу за розрахунковий період Споживач проводить остаточний розрахунок не пізніше ___ числа місяця, наступного за розрахунковим.
У разі переплати за фактично спожитий газ сума переплати зараховується Постачальником в рахунок оплати поставленого газу в наступному розрахунковому періоді або повертається на поточний рахунок Споживача на його письмову вимогу.
У разі збільшення підтвердженого обсягу газу протягом розрахункового періоду Споживач здійснює оплату додатково заявлених обсягів газу в п'ятиденний строк після збільшення цього обсягу в установленому Договором порядку.
4.7. Оплата вартості послуг з постачання газу за Договором здійснюється Споживачем виключно грошовими коштами, що перераховуються на поточний рахунок із спеціальним режимом використання Постачальника.
4.8. У разі виникнення у Споживача заборгованості з оплати вартості послуг з постачання газу Сторони за взаємною згодою та у порядку, передбаченому законодавством, укладають графік погашення заборгованості, який оформлюється додатком до Договору.
У разі відсутності графіка погашення заборгованості Постачальник має право грошові кошти, отримані від Споживача за газ в поточному розрахунковому періоді, зарахувати в рахунок погашення існуючої заборгованості Споживача відповідно до черговості її виникнення.
Укладення Сторонами та дотримання Споживачем узгодженого графіка погашення заборгованості не звільняє Споживача від виконання поточних зобов'язань за Договором.
У разі порушення Споживачем графіка погашення заборгованості Постачальник має право в порядку, визначеному розділом 7 Договору, припинити або обмежити постачання газу Споживачу до повного погашення заборгованості.
4.9. Звірка розрахунків здійснюється Сторонами на підставі відомостей про фактичну оплату вартості спожитого газу Споживачем та акта приймання-передачі газу протягом 10-ти днів з дати пред'явлення вимоги однієї із Сторін.
5. Права та обов'язки Сторін
5.1. Постачальник зобов'язується:
5.1.1. Виконувати умови Договору.
5.1.2. Забезпечувати постачання газу до пунктів призначення на умовах та в обсягах, визначених Договором.
5.1.3. Розміщувати інформацію про ціни на газ, тариф на постачання газу та про перелік послуг, які надаються Споживачу і включені до тарифу на постачання газу, на своєму офіційному веб-сайті та в засобах масової інформації.
5.1.4. Проводити не рідше ніж один раз на шість місяців контрольне зняття показників комерційних засобів вимірювальної техніки (далі - ЗВТ), що входять до складу вузла обліку.
5.1.5. Складати та надавати на погодження Споживачеві акт приймання-передачі газу.
5.1.6. Забезпечувати постачання газу з дотриманням вимог, установлених державними стандартами, технічними умовами, нормативно-технічними документами щодо його якості і тиску.
5.2. Постачальник має право:
5.2.1. Отримувати від Споживача плату за поставлений газ за цінами, визначеними в розділі 4 Договору.
5.2.2. Безперешкодного доступу до газоспоживного обладнання та вузлів обліку газу на території Споживача.
................Перейти до повного тексту