1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Інструкція


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
статистики України
30.08.2004 N 497
( z1134-04 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 вересня 2004 р.
за N 1137/9736
( Інструкція втратила чинність на підставі Наказу Державного комітету статистики N 416 від 12.11.2007 )
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 2(ферм)
"ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ ГОСПОДАРСЬКОЇ І ФІНАНСОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ФЕРМЕРСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
за 200_ рік"
1. Загальні положення
1.1. Форму N 2 (ферм) подають фермерські господарства - юридичні особи, які здійснюють сільськогосподарську діяльність.
1.2. Заповнення форми проводиться на підставі первинних облікових документів, форм бухгалтерської звітності.
1.3. Адресна частина форми заповнюється таким чином:
- реквізит "Найменування організації - складача інформації" - вказується повна назва фермерського господарства, що звітує (згідно з установчими документами);
- реквізит "Поштова адреса" - вказується фактична повна адреса фермерського господарства, що звітує;
- сітка кодів заповнюється фермерським господарством згідно з довідкою про включення господарства до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).
1.4. У рядках і графах, де показники відсутні, ставиться прочерк.
2. Заповнення бланку звіту
2.1. Розділ I "Чисельність працівників"
2.1.1. У рядку 001 гр.1 відображається загальна чисельність працюючих членів фермерського господарства, а у графі 2 - чисельність працюючих жінок - членів фермерського господарства. Членами фермерського господарства можуть бути подружжя, їхні батьки, діти, які досягли 16-річного віку, та інші родичі, які об'єдналися для роботи в цьому господарстві. Членами фермерського господарства не можуть бути особи, в тому числі родичі, які працюють у ньому за трудовою угодою (контрактом).
2.1.2. У рядку 003 гр.1 відображається середньооблікова чисельність осіб, які працювали в цьому господарстві протягом року за трудовою угодою (контрактом), тобто фермерське господарство є основним місцем роботи цих осіб, а у графі 2 - чисельність жінок, що працюють за трудовою угодою.
2.1.3. У рядку 011 гр.1 відображається середньооблікова чисельність осіб, які були залучені протягом року на сезонні роботи, тобто сезонних робітників, у графі 2 - чисельність жінок, що працювали на сезонних роботах. До сезонних відносяться робітники, прийняті на роботу, яка за природними та кліматичними умовами виконується протягом певного сезону року, що не перевищує 6 місяців (переробка овочів, фруктів, догляд за посівами, збирання врожаю і т. ін.).
2.2. Розділ II "Використання землі"
2.2.1. У рядку 020 показується вся земельна площа (в гектарах, з двома знаками після коми), надана господарству в установленому порядку для ведення фермерського господарства, включаючи земельні ділянки, орендовані для виробничих цілей.
2.2.2. У рядку 021 показується площа сільськогосподарських угідь, до яких відносяться рілля, перелоги, багаторічні насадження (сади, ягідники, виноградники та інші, крім посадок захисних насаджень), сінокоси, вигони та пасовища.
2.2.3. У рядку 022 показується площа ріллі, яка знаходиться в користуванні господарства у звітному році.
2.2.4. У рядку 025 показується площа землі, взята в оренду, на яку, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.98 р. N 2073, є договір, оформлений і зареєстрований органами виконавчої влади на місцях. Якщо таких договорів кілька, то показується сумарна площа.
2.2.5. У рядку 026 із рядка 025 показується площа землі, взята в оренду за земельні сертифікати і земельні частки (паї).
2.3. Розділ III "Фінансові результати"
Дані цього розділу заповнюються в гривнях з двома десятковими знаками після коми.
2.3.1. У рядку 030 "Дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)" вказується дохід без ПДВ і акцизного збору відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 15 "Дохід" (затвердженого наказом Мінфіну України від 29.11.99 N 290, зареєстрованого в Мін'юсті 14.12.99 N 860/4153). Цей показник має дорівнювати показнику ряд.035 гр.3 форми N 2 (N 2-м) "Звіт про фінансові результати". Тут також показується дохід від продажу цукру, отриманого з давальницької сировини.
2.3.2. У рядку 031 показується дохід від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва, він може бути менше або дорівнювати ряд.030.
2.3.3. У рядку 032 показується виробнича собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) або собівартість реалізованих товарів. Собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) визначається згідно з Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 9 "Запаси", 16 "Витрати". Цей показник має дорівнювати показнику ряд.040 гр.3 форми N 2 (N 2-м) "Звіт про фінансові результати".
2.3.4. У рядку 033 показується чистий прибуток, а у рядку 034 - чистий збиток. Чистий прибуток (збиток) розраховується як алгебраїчна сума прибутку (збитку) від звичайної діяльності та надзвичайного прибутку, надзвичайного збитку та податків з надзвичайного прибутку, відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 3 "Звіт про фінансові результати".
2.4. Розділ IV "Витрати на виробництво продукції"
2.4.1. У рядку 201 "Витрати на оплату праці" відображається пряма основна і додаткова оплата праці всього персоналу основної діяльності господарства, включаючи найнятих і залучених осіб.
2.4.2. У рядку 205 "Відрахування на соціальні заходи" відображається сума відрахувань на соціальні заходи.
У рядку 210 "Матеріальні витрати" показується вартість продуктів сільського господарства і промисловості, послуг сторонніх організацій, які використані на виробництво продукції (робіт, послуг) у господарстві, включаючи витрати на закладку і догляд за молодими багаторічними насадженнями.
2.4.3. У рядках 211 "насіння та посадковий матеріал" та 212 "корми" показуються витрати незалежно від джерел їх надходження. Покупні насіння, посадковий матеріал, корми показуються в цінах фактичного їх придбання, а вироблені у власному господарстві - за середніми цінами реалізації. У рядку 230 показуються витрати на купівлю кормів.
2.4.4. У рядку 213 "мінеральні добрива" показується вартість мінеральних добрив, фактично використаних у звітному році.
2.4.5. У рядку 214 "нафтопродукти" показується вартість пального та мастильних матеріалів, які використані на виробничі потреби господарства.
2.4.6. У рядку 215 "електроенергія" показують витрати на електроенергію, як одержану зі сторони, так і вироблену на власних електростанціях, використану на виробничі потреби в рослинництві, тваринництві, промислових і допоміжних виробництвах.
2.4.7. У рядку 216 "паливо" відображають вартість палива, витраченого на виробничі потреби, за фактичною вартістю його придбання.
2.4.8. У рядку 217 "оплата послуг і робіт, що виконані сторонніми організаціями, та інші матеріальні витрати" показуються витрати на всі види продуктів промисловості, які використані на виробничі потреби і не відображені за рядками 211-216. Тут, також, показуються суми оплати за послуги стороннім організаціям за поточний ремонт сільськогосподарської техніки, автомобілів, внесення добрив, боротьбу зі шкідниками сільськогосподарських рослин і хворобами тварин (включаючи вартість використаних отрутохімікатів, біопрепаратів, медикаментів та інших засобів захисту), транспортування вантажів як до господарства, так і усередені господарства. При включенні в витрати послуг сторонніх організацій слід із загальної суми витрат на оплату послуг виключати вартість мінеральних добрив, пального і мастильних матеріалів, які відображаються в відповідних рядках даної форми. У цей рядок включають також вартість хімікатів, які використані для ветеринарно-профілактичних цілей, хлорного вапна, каустичної соди, гексахлорану, мідного і залізного купоросу та інших.

................
Перейти до повного тексту