- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров’я України
МЕДИЧНА КАРТА
лікування пацієнта з туберкульозом ТБ 01-МЛС-ТБ
(Форма первинної облікової документації № 081-3/о)
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров’я України
15 липня 2024 року № 1226
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 липня 2024 р.
за № 1134/42479
Інструкція
щодо заповнення форми первинної облікової документації № 081-3/о "Медична карта лікування пацієнта з туберкульозом ТБ 01-МЛС-ТБ"
1. Ця Інструкція визначає порядок заповнення форми первинної облікової документації № 081-3/о "Медична карта лікування пацієнта з туберкульозом ТБ 01-МЛС-ТБ" (далі - ТБ 01-МЛС-ТБ), затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 15 липня 2024 року
№ 1226.
2. ТБ 01-МЛС-ТБ заповнюється фахівцями закладів охорони здоров’я та фізичними особами-підприємцями, які зареєстровані в установленому законом порядку та одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, що забезпечують медичне обслуговування населення відповідної території (далі - ЗОЗ/ФОП), які здійснюють діагностику туберкульозу (далі - ТБ) та надають медичну допомогу пацієнтам з ТБ. ТБ 01-МЛС-ТБ заповнюється на підставі висновку консиліуму лікарів про необхідність розпочати лікування пацієнта антимікобактеріальними препаратами (далі - АМБП) ІІ ряду.
3. ТБ 01-МЛС-ТБ заповнюється на кожного пацієнта з лікарсько - стійким ТБ, лікування якого розпочинається АМБП II ряду.
4. ТБ 01-МЛС-ТБ заповнюється розбірливо. Виправлення помилок підтверджується підписом особи, яка заповнила ТБ 01-МЛС-ТБ, із зазначенням дати внесення змін.
5. У розділі I зазначається інформація про пацієнта:
1) у пункті 1 зазначаються прізвище, ім’я, по батькові пацієнта (за наявності);
2) у пункті 2 зазначаються дата народження пацієнта, кількість повних років на дату реєстрації випадку ТБ;
( Підпункт 2 пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я
№ 1356 від 01.08.2024 )
3) у пункті 3 зазначається стать пацієнта: чоловіча або жіноча;
4) у пункті 4 зазначається адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) пацієнта, а якщо пацієнт є бездомною особою або іншою особою, яка не має постійного місця проживання (перебування), реєструють місце проживання (перебування) за адресою закладу для бездомних осіб, іншого надавача соціальних послуг з проживанням, створеного відповідно до
Закону України "Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей";
( Підпункт 4 пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я
№ 1356 від 01.08.2024 )
5) у пункті 5 зазначається тип населеного пункту, в якому мешкає пацієнт: місто "М" чи сільська місцевість "С";
6) у пункті 6 зазначаються прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), місце проживання і номер телефону контактної особи;
7) у пункті 7 зазначається місце роботи та/або навчання пацієнта.
6. У розділі II зазначається анамнез хвороби (епізоди попереднього лікування): дата реєстрації випадку ТБ, реєстраційний номер випадку, дата початку лікування, реєстраційна група лікування попереднього випадку, режим АМБТ, результат лікування, а також інформація щодо попереднього застосування АМБП II ряду довше ніж 1 місяць.
7. У розділі III зазначається реєстраційна група пацієнта:
1) у пункті 1 - новий випадок ТБ;
2) у пункті 2 - рекурентний випадок ТБ;
3) у пункті 3 - ТБ, діагностований після того, як пацієнт був втрачений для подальшого спостереження;
4) у пункті 4 - ТБ, діагностований після невдалого першого курсу АМБТ препаратами I ряду;
5) у пункті 5 - ТБ, діагностований після невдалого повторного курсу АМБТ препаратами I ряду;
6) у пункті 6 - інший раніше лікований випадок ТБ.
8. У розділі IV зазначається інформація про підтвердження випадку. У пункті 1 зазначається інформація, якщо випадок підтверджений (до підтверджених випадків відносяться всі випадки МЛС-ТБ, які підтверджені за допомогою молекулярно - генетичних або бактеріологічних методів), у пункті 2 зазначається інформація, якщо випадок підозра ТБ (до таких випадків відносяться випадки з ризиком МЛС-ТБ, лікування яких за рішенням центральної лікарсько-консультативної комісії (далі - ЦЛКК) розпочато АМБП II ряду: з підтвердженим контактом з особою з МЛС-ТБ (у тому числі ті, в яких відсутній ріст культури); випадки виявлення у пацієнта ко-інфекції ТБ/ВІЛ, лікування 1 курсу яких було невдалим (у тому числі ті, в яких відсутній ріст культури).
9. Розділ V заповнюється у разі, якщо пацієнт, був переведений із ЗОЗ, розташованого в іншій адміністративно-територіальній одиниці, або із ЗОЗ, підпорядкованого іншому органу виконавчої влади, підприємству, установі, організації, для продовження лікування.
10. У розділі VI зазначається клінічна форма ТБ. Якщо у пацієнта діагностовано одночасно легеневий туберкульоз (далі - ЛТБ) та позалегеневий туберкульоз (далі - ПЗТБ), то такий випадок вважається ЛТБ, але відмітки проставляються і у полі "ЛТБ", і у полі "ПЗТБ". У пункті 3 вказується локалізація ТБ.
11. У розділі VII зазначаються дата проведення засідання ЦЛКК, прийняті рішення та дати запланованих оглядів. Якщо у розділі недостатньо місця для всіх записів, дані переносяться у розділ "ХI. Примітки", про що робиться відмітка у розділі VII.
12. У розділі VIII зазначаються результати проведених лабораторних досліджень методом Xpert MBT/Rif/Ultra, тест - системи гібридизації з типоспецифічними зондами (LPA/XDR) та іншими методами (мікроскопія мазка мокротиння, культуральне дослідження, тест медикаментозної чутливості, рентгенологічні дослідження):
1) у пунктах 1-2 зазначаються результати досліджень методом Xpert MBT/Rif/Ultra та методом тест - системи гібридизації з типоспецифічними зондами (LPA/XDR):
у графі "Дата" зазначається дата забору біоматеріалу та дата отримання результату дослідження;
у графі "Лаб. №" зазначається лабораторний порядковий номер зразка біоматеріалу;
у графі "Результат" зазначається один із варіантів отриманого результату.
................Перейти до повного тексту