- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров’я України
МЕДИЧКА КАРТА
пацієнта з туберкульозом ТБ 01
(Форма первинної облікової документації № 081-1/о)
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров’я України
15 липня 2024 року № 1226
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 липня 2024 р.
за № 1132/42477
Інструкція
щодо заповнення форми первинної облікової документації № 081-1/о "Медична карта лікування пацієнта з туберкульозом ТБ 01"
1. Ця Інструкція визначає порядок заповнення форми первинної облікової документації № 081-1/о "Медична карта лікування пацієнта з туберкульозом ТБ 01" (далі - ТБ 01), затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 15 липня 2024 року
№ 1226.
2. ТБ 01 заводиться фахівцями закладів охорони здоров’я та фізичними особами-підприємцями, які зареєстровані в установленому законом порядку та одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, що забезпечують медичне обслуговування населення відповідної території (далі - ЗОЗ/ФОП), у якому пацієнт з туберкульозом (далі - ТБ) розпочинає лікування.
3. ТБ 01 заповнюється на підставі форми первинного обліку
№ 089/о "Повідомлення про хворого з уперше в житті встановленим діагнозом активного туберкульозу або його рецидиву", затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України, Державного комітету статистики України від 25 березня 2002 року № 112/139, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 29 квітня 2002 року за № 405/6693, а також на підставі повідомлення центральної лікарсько-консультативної комісії (далі - ЦЛКК) щодо встановлення іншої реєстраційної групи повторного випадку захворювання на ТБ.
4. ТБ 01 заповнюється на кожного пацієнта, лікування якого розпочинається у відповідному ЗОЗ/ФОП, незалежно від реєстрації місця проживання такого пацієнта.
5. ТБ 01 заповнюється розбірливо. Виправлення помилок підтверджується підписом особи, яка здійснила відповідні виправлення у ТБ 01, із зазначенням дати внесення змін.
6. У розділі I ТБ 01 зазначається інформація про пацієнта:
1) у пункті 1 зазначається прізвище, ім’я, по батькові (за наявності);
2) у пункті 2 зазначається дата народження пацієнта, вік;
3) у пункті 3 зазначається стать пацієнта: чоловіча "Ч" або жіноча "Ж";
4) у пункті 4 зазначається адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) пацієнта, а якщо пацієнт є бездомною особою або іншою особою, яка не має постійного місця проживання (перебування), реєструють місце проживання (перебування) за адресою закладу для бездомних осіб, іншого надавача соціальних послуг з проживанням, створеного відповідно до
Закону України "Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей";
( Підпункт 4 пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я
№ 1356 від 01.08.2024 )
5) у пункті 5 зазначається тип населеного пункту, в якому мешкає пацієнт: місто "М" чи сільська місцевість "С";
6) у пункті 6 зазначаються дані (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), місце проживання та контактний номер телефону) контактної особи;
7) у пункті 7 зазначається місце роботи або навчання пацієнта (для непрацюючих працездатного віку ставиться позначка "не працює", у разі, якщо пацієнт зайнятий на роботах, що мають сезонний або тимчасовий характер, відповідно зазначається: "зайнятий на сезонних роботах", "працює тимчасово").
7. У розділі II зазначається анамнез хвороби пацієнта:
1) у пункті 1 зазначається спосіб виявлення випадку ТБ у пацієнта: при зверненні за медичною допомогою або при профогляді (включаючи активний клінічний скринінг у разі звернення пацієнта у ЗОЗ/ФОП з причин, не пов’язаних зі скаргами чи симптомами ТБ);
2) у пункті 2 зазначається дата виникнення перших симптомів захворювання;
3) у пункті 3 зазначається дата першого звернення за медичною допомогою пацієнта до ЗОЗ/ФОП з приводу даного захворювання;
4) у пункті 4 зазначається дата звернення пацієнта за медичною допомогою (за направленням або самостійно) до лікаря-фтизіатра протитуберкульозного закладу;
5) у пункті 5 зазначається дата реєстрації пацієнта ЦЛКК;
6) у пункті 6 зазначається дата початку антимікобактеріальної терапії (далі - АМБТ);
7) у пункті 7 зазначається дата госпіталізації з приводу ТБ;
8) у пункті 8 зазначається дата виписки зі стаціонару.
8. У розділі III зазначається реєстраційна група пацієнта:
1) у пункті 1 - новий випадок ТБ;
2) у пункті 2 - рекурентний випадок ТБ;
3) у пункті 3 - ТБ, діагностований після невдалого попереднього курсу АМБТ;
4) у пункті 4 - ТБ, діагностований після того, як пацієнт був втрачений для подальшого спостереження;
5) у пункті 5 - інший раніше лікований випадок ТБ;
6) у пункті 6 - випадок ТБ з невідомою історією попереднього лікування.
9. У розділі IV зазначається клінічна форма. Якщо у пацієнта діагностовано одночасно легеневий туберкульоз (далі - ЛТБ) та позалегеневий туберкульоз (далі - ПЗТБ), то такий випадок вважається ЛТБ, але відмітки проставляються і у полі "ЛТБ", і у полі "ПЗТБ". У пункті 3 вказується локалізація ТБ.
10. Розділ V заповнюється у разі, якщо пацієнт, був переведений із ЗОЗ/ФОП, розташованого в іншій адміністративно-територіальній одиниці, або із ЗОЗ/ФОП, підпорядкованого іншому органу виконавчої влади, підприємству, установі, організації, зазначається найменування/ прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) ЗОЗ/ФОП, в якому здійснювалось лікування до переведення.
11. У розділі VI зазначаються результати проведених лабораторних досліджень методом Xpert MBT/Rif/Ultra, тест - системи гібридизації з типоспецифічними зондами (LPA/XDR) та іншими методами (мікроскопія мазка мокротиння, посів, тест медикаментозної чутливості, гістологічне та рентгенологічні дослідження).
12. У пунктах 1-2 зазначаються результати досліджень проведених методом Xpert MBT/Rif/Ultra та LPA/XDR:
................Перейти до повного тексту