- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
11.07.2024 № 474
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 липня 2024 р.
за № 1124/42469
Про затвердження Змін до Правил пожежної безпеки в Україні
Відповідно до пункту 10 частини першої
статті 17 Кодексу цивільного захисту України, з метою вдосконалення нормативно-правового забезпечення у сфері пожежної безпеки НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до
Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 грудня 2014 року № 1417, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 року за № 252/26697, що додаються.
2. Управлінню взаємодії з Державною службою України з надзвичайних ситуацій Міністерства внутрішніх справ України (Корева Ю.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
ПОГОДЖЕНО: Голова Державної регуляторної служби України Виконувач обов’язків Міністра економіки України Голова Державної служби України з питань праці Тимчасово виконуючий обов’язки Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Міністр енергетики України Виконувач обов’язків Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Міністр освіти і науки України Голова Спільного представницького органу об’єднань профспілок Керівник Секретаріату Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні Міністр охорони здоров’я України | О. Кучер Т. Качка І. Дегнера А. Даник Г. Галущенко В. Шкураков О. Лісовий Г. Осовий Р. Іллічов В. Ляшко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
внутрішніх справ України
11 липня 2024 року № 474
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 липня 2024 р.
за № 1124/42469
ЗМІНИ
до Правил пожежної безпеки в Україні
1. У розділі II:
1) пункт 12 викласти в такій редакції:
2. У главі 1 розділу III:
1) в абзаці першому пункту 1.18:
у першому реченні слово "розводити" замінити словом "розпалювати";
у другому реченні слова "в окремих випадках" виключити;
2) у пункті 1.20 слово "розведення" замінити словом "розпалювання".
3. У розділі IV:
1) у пункті 1.1 глави 1 слова "вимогам ПУЕ" замінити словами та цифрами "вимогам Правил улаштування електроустановок, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 21 липня 2017 року
№ 476 (далі - ПУЕ)";
2) доповнити новою главою такого змісту:
"5. Електрогенеруюче обладнання
5.1. Експлуатація дизельних, бензинових, газових генераторів номінальною потужністю до 20 кВт та об’ємом паливного бака (балона) до 100 л (далі - електрогенеруюче обладнання) повинна відповідати вимогам ПУЕ та інструкції виробника з експлуатації відповідного електрогенеруючого обладнання.
Влаштування та експлуатація дизельних, бензинових, газових генераторів номінальною потужністю більше ніж 20 кВт повинні здійснюватися відповідно до вимог будівельних норм та інструкції виробника з експлуатації відповідного генератора.
5.2. Електрогенеруюче обладнання необхідно встановлювати на відкритому повітрі, на території, розчищеній від сміття і будь-яких горючих матеріалів, із рівною площадкою, що виконана з негорючих матеріалів. Рельєф території повинен забезпечувати унеможливлення підтоплення та зсування (кочення) електрогенеруючого обладнання.
5.3. У разі якщо в інструкції виробника з експлуатації передбачається розміщення електрогенеруючого обладнання всередині конструкцій, призначених для його захисту від кліматичних впливів навколишнього середовища, ці конструкції повинні бути виконані з негорючих матеріалів та забезпечувати необхідну вентиляцію та умови охолодження електрогенеруючого обладнання.
Розміщення електрогенеруючого обладнання, яке працює на скрапленому вуглеводневому газі, усередині конструкцій здійснюється з урахуванням вимог розділу 12 ДБН В.2.5-20-2018 "Газопостачання. Інженерне обладнання будинків і споруд" та рекомендацій виробника такого обладнання.
5.4. Протипожежні відстані від встановленого електрогенеруючого обладнання до суміжних об’єктів наведено в додатку 1 до цих Правил.
5.5. Не допускається використання електрогенеруючого обладнання всередині житлових, виробничих, громадських будівель та споруд (у тому числі на дахах (покрівлях), балконах, у прибудовах), складських приміщень та на шляхах до евакуаційних виходів.
5.6. Розміщення електрогенеруючого обладнання між будівлями та спорудами не повинно знижувати доступність до пожежних гідрантів, пожежних кранів водопровідної мережі зовнішнього пожежогасіння, зовнішніх пожежних драбин, пожежних щитів, евакуаційних виходів будівель, а також не повинно створювати перешкоду на дорогах та проїздах для пожежних автомобілів.
5.7. Заправку електрогенеруючого обладнання (під’єднання газового балона) необхідно здійснювати відповідно до вимог інструкції виробника. Під час заправки електрогенеруючого обладнання необхідно застосовувати засоби, які унеможливлюють пролив палива, у тому числі на корпус електрогенеруючого обладнання. Під час заправки електрогенеруючого обладнання забороняється курити. Поруч із електрогенеруючим обладнанням не повинно бути джерел відкритого вогню, іскроутворюючих приладів та вибухонебезпечних предметів.
................Перейти до повного тексту