1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
ТА У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ
ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ
Н А К А З
29.09.2003 N 369
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 грудня 2003 р.
за N 1121/8442
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ N 256 від 30.03.2023 )
Про затвердження Типового положення про службу пожежної безпеки
На виконання Закону України "Про пожежну безпеку" і постанови Кабінету Міністрів України від 4 червня 2003 року N 873 "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України з питань державного управління у сфері пожежної безпеки" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Типове положення про службу пожежної безпеки (додається).
2. Державному департаменту пожежної безпеки МНС України надати практичну допомогу у створенні таких служб в апаратах міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.
3. Начальникам Головних управлінь пожежної безпеки та аварійно-рятувальних робіт МНС України в Автономній Республіці Крим, м. Києві та Київській області, Управлінь пожежної безпеки та аварійно-рятувальних робіт МНС України в областях та м. Севастополі встановити контроль за створенням і організацією роботи цих служб в апаратах органів виконавчої влади, асоціацій, корпорацій, концернів та інших виробничих об'єднань незалежно від форм власності та видів їх діяльності.
Міністр Г.В.Рева
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МНС України
29.09.2003 N 369
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 грудня 2003 р.
за N 1121/8442
ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про службу пожежної безпеки
1. Загальні положення
1.1. Згідно із Законом України "Про пожежну безпеку" (статті 4, 5) служба пожежної безпеки (далі - СПБ) створюється в апаратах міністерств, інших центральних органів виконавчої влади (далі - центральні органи виконавчої влади), а також в апаратах асоціацій, корпорацій, концернів та інших виробничих об'єднань (далі - об'єднання) незалежно від форм власності та видів їх діяльності.
1.2. СПБ створюється в апараті центральних органів виконавчої влади з метою координації і вдосконалення роботи, пов'язаної із забезпеченням пожежної безпеки та контролем за її проведенням, а в об'єднанні - для виконання делегованих йому функцій з питань пожежної безпеки. Повноваження об'єднань у галузі пожежної безпеки визначаються їх статутами або договорами між підприємствами, що утворили об'єднання.
1.3. СПБ у центральних органах виконавчої влади, об'єднанні підпорядковується безпосередньо керівнику або, за рішенням керівника, його першому заступникові, входить до структури апарату як одна з основних служб.
Контроль за діяльністю СПБ здійснюють керівники відповідних центральних органів виконавчої влади, об'єднань, а також органи Державної пожежної охорони.
1.4. СПБ міністерств, на об'єктах яких відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 1994 року N 508 "Про заходи щодо виконання Закону України "Про пожежну безпеку" (із змінами і доповненнями), створюються підрозділи відомчої пожежної (пожежно-сторожової) охорони. Працівники служби забезпечуються форменим одягом за нормами, установленими відповідними центральними органами виконавчої влади для начальницького складу відомчої пожежної (пожежно-сторожової) охорони.
Працівники СПБ інших центральних органів виконавчої влади можуть забезпечуватися таким одягом за рішенням керівника відповідного органу центральної виконавчої влади.
1.5. СПБ комплектується, як правило, фахівцями, які мають:
повну вищу освіту (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки "Пожежна безпека";
базову вищу освіту (бакалавр) за напрямом підготовки "Пожежна безпека" і стаж роботи в пожежній охороні чи інших службах, що займаються забезпеченням пожежної безпеки, не менше 3 років;
неповну вищу освіту (молодший спеціаліст) за напрямом підготовки "Пожежна безпека" і стаж роботи за фахом не менше 3 років.
У СПБ в окремих випадках можуть прийматися фахівці з вищою освітою (без спеціальної освіти або стажу роботи у пожежній охороні), якщо вони мають досвід роботи за профілем центрального органу виконавчої влади не менше 5 років.
1.6. На підставі цього Типового положення з урахуванням специфіки галузі (виробництва) розробляється Положення про СПБ відповідного міністерства, об'єднання, яке затверджується його керівником.
Положення про СПБ центрального органу виконавчої влади, об'єднання повинно погоджуватися з центральним органом державного пожежного нагляду.
1.7. У своїй діяльності СПБ центральних органів виконавчої влади, об'єднання взаємодіє з державною пожежною охороною, добровільними пожежними дружинами (командами), іншими організаціями, діяльність яких пов'язана із забезпеченням пожежної безпеки, службами охорони праці центральних органів виконавчої влади, об'єднань і керується законами України, постановами Верховної Ради України, указами та розпорядженнями Президента України, декретами, постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України, міжгалузевими, галузевими та іншими нормативними актами з питань пожежної безпеки і цим Типовим положенням.
2. Основні завдання та напрями роботи служби пожежної безпеки
2.1. Основними завданнями СПБ є:
2.1.1. Удосконалення та координація пожежно-профілактичної роботи, організація розробки комплексних заходів щодо поліпшення пожежної безпеки на об'єктах центральних органів виконавчої влади, об'єднання, контроль за їх виконанням.
2.1.2. Координація проведення науково-технічної політики з питань пожежної безпеки.
2.1.3. Здійснення методичного керівництва і контролю за діяльністю підвідомчих об'єктів у галузі пожежної безпеки та підрозділів відомчої пожежної (пожежно-сторожової) охорони.
2.1.4. Облік пожеж та їх наслідків на підвідомчих об'єктах.
2.2. Відповідно до основних завдань СПБ центральних органів виконавчої влади здійснює роботу в таких напрямах:
2.2.1. Перевіряє діяльність підпорядкованих підприємств, установ та організацій (далі - підприємства) щодо забезпечення пожежної безпеки. Вивчає і поширює передовий досвід роботи в цьому напрямі.
2.2.2. Організовує розробку за участю підприємств і структурних підрозділів апарату центральних органів виконавчої влади, об'єднання комплексних заходів (галузевих програм) тощо щодо забезпечення та поліпшення пожежної безпеки, погоджує їх з центральним органом державного пожежного нагляду і контролює їх виконання.
2.2.3. Координує науково-дослідні та конструкторські роботи, що здійснюються з питань пожежної безпеки, подає підприємствам пропозиції щодо проведення таких робіт.
2.2.4. Готує проекти загальних для галузі наказів, директив, розпоряджень, положень тощо з питань пожежної безпеки.
2.2.5. Погоджує проекти відомчих (галузевих) документів з питань пожежної безпеки, які розробляються іншими структурними підрозділами міністерства.

................
Перейти до повного тексту