1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
НАКАЗ
13.06.2012 № 687
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
3 липня 2012 р.
за № 1094/21406
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства освіти і науки № 930 від 26.08.2021 )
Про затвердження Положення про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру "Сокіл" ("Джура")
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 276 від 31.03.2014 )
На виконання доручення Президента України від 6 травня 2011 року № 1-1/860 щодо активізації роботи по відродженню і розвитку історичних, патріотичних, господарських та культурних традицій Українського козацтва, відповідно до пункту 2 наказу Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерства освіти і науки України, Міністерства оборони України, Міністерства культури і туризму України від 27 жовтня 2009 року № 3754/981/538/49 "Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання молоді"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру "Сокіл" ("Джура") (далі - гра "Джура"), що додається.
2. Міністерству освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:
2.1. Забезпечити організацію і проведення I та II етапів гри "Джура".
2.2. Сприяти формуванню Кримського республіканського, обласних, Київського та Севастопольського міських штабів гри "Джура".
3. Відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини (Середницька А.Д.), Українському державному центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (Савченко Н.В.):
3.1. Здійснювати організаційно-методичне забезпечення гри "Джура".
3.2. Забезпечити проведення III (Всеукраїнського) етапу гри "Джура".
4. Департаменту професійно-технічної освіти (Супрун В.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
5. Скасувати наказ Міністерства освіти і науки України від 25 грудня 2003 року № 855 "Про затвердження Положення про дитячо-юнацьку військово-спортивну патріотичну гру "Сокіл" ("Джура") Українського козацтва".
6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Жебровського Б.М.
Міністр Д.В. Табачник
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки, молоді та спорту
України
13.06.2012 № 687
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
3 липня 2012 р.
за № 1094/21406
ПОЛОЖЕННЯ
про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру "Сокіл" ("Джура")
( У тексті Положення слова "МОНмолодьспорт України" у всіх відмінках замінено словами "МОН України" згідно зНаказом Міністерства освіти і науки № 276 від 31.03.2014 )
I. Загальні положення
1.1. Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра "Сокіл" ("Джура") (далі - гра "Джура") є системною формою позакласної роботи з військово-патріотичного та морально-етичного виховання учнівської молоді, важливим засобом формування патріотичної свідомості, спортивно-оздоровчої роботи.
1.2. Метою гри "Джура" є виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції, здорового способу життя духовно багатої та фізично розвиненої особистості.
1.3. Основні завдання гри "Джура":
виховання дітей та молоді у дусі відданості Батьківщині та українському народу через відродження національних і загальнолюдських духовних та моральних цінностей;
набуття учнями знань, умінь і навичок, необхідних захиснику Вітчизни;
формування у молоді високих морально-психологічних якостей: доброчинності, мужності, сміливості, рішучості, відваги, стійкості, наполегливості, дисциплінованості та ініціативності на основі відновлених народних традицій;
оволодіння учнями основами народної культурної спадщини (пісні, думи, розпис та опорядження житла і сакральних споруд, звичаї, традиції, ритуали і свята);
впровадження військово-прикладних видів спорту, єдиноборств, верхової їзди на конях, бойових танців, видів спортивної боротьби, народних ігор та забав з метою гартування духу й тіла;
вивчення народного способу господарювання на землі;
оволодіння навичками приготування страв народної кухні;
пропагування та популяризація здорового способу життя;
зміцнення міжрегіональних зв’язків та дружби дітей та юнацтва;
організація змістовного дозвілля;
формування та закріплення основ самоврядування в учнівських колективах.
II. Учасники гри "Джура"
2.1. Учасниками гри "Джура" є учнівська молодь загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів (далі - навчальні заклади), об’єднана на добровільних засадах у рої, сотні, курені тощо. До складу зазначених утворень входять хлопці та дівчата віком від 7 до 18 років.
2.2. Прийом до складу учасників гри "Джура" здійснюється за народним звичаєм на загальному зібранні та за згодою батьків після проходження виховного просвітницького курсу підготовки, де відбувається знайомство з заповідями, правами та обов'язками учасника гри, набуття необхідних знань з історії України, літературно-пісенної творчості, про народних героїв тощо.
2.3. Учасники гри "Джура" поділяються на козачат (молодші школярі віком 7-10 років), джур козацьких (школярі середніх класів віком 11-15 років), молодих козаків (школярі старших класів віком 16-18 років). У грі "Джура" можуть брати участь особи старші 18 років у статусі "Козак-наставник", які залучаються до виховної роботи з молоддю.
2.4. Основою організації гри "Джура" є козацьке самоврядування: добровільне об’єднання учасників для виконання завдань гри у рій (клас, гурток тощо), сотню (паралель класів), курінь (навчальний заклад). За потреби можуть створюватися ширші об’єднання: районне (полк), обласне (паланка), всеукраїнське (кіш).
III. Керівництво грою "Джура"
3.1. Загальне керівництво грою "Джура" здійснює Міністерство освіти і науки України (далі - МОН України).
( Пункт 3.1 розділу III із змінами, внесеними згідно зНаказом Міністерства освіти і науки № 276 від 31.03.2014 )
3.2. Безпосередня організація та проведення гри "Джура" покладаються на Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді (далі - Центр).
Для проведення I (районного, міського), II (Кримського республіканського, обласних, Київського та Севастопольського міських) етапів гри "Джура" створюються штаби.
Для проведення III (Всеукраїнського) етапу гри "Джура" створюється головний штаб, склад якого затверджується наказом МОН України.
3.3. До складу головного штабу входять працівники МОН України, Центру, Міністерства оборони України (за згодою) та представники громадських організацій (за згодою).
3.4. Очолює головний штаб керівник.
Керівник головного штабу:
розподіляє повноваження членів головного штабу;
керує підготовкою і проведенням гри "Джура".
3.5. Члени головного штабу:

................
Перейти до повного тексту