1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
Р І Ш Е Н Н Я
13.09.2006 N 806
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
4 жовтня 2006 р.
за N 1091/12965
( Рішення втратило чинність на підставі Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 1333 від 30.07.2013 )
Про затвердження Положення про глобальний сертифікат та тимчасовий глобальний сертифікат
( Із змінами, внесеними згідно з Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 1950 від 28.12.2010 )
Відповідно до абзацу четвертого частини четвертої статті 4 Закону України "Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні", Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" та з метою приведення вимог до глобального сертифіката у відповідність до законодавства України Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про глобальний сертифікат та тимчасовий глобальний сертифікат (додається).
2. Визнати таким, що втратило чинність, рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 12.02.98 N 25.
3. Глобальні сертифікати, оформлені та депоновані до депозитарію до набрання чинності цим рішенням, є чинними.
4. Керівнику апарату Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку М.Непрану забезпечити:
державну реєстрацію цього рішення в Міністерстві юстиції України;
опублікування цього рішення відповідно до законодавства.
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку В.Петренка.
Голова Комісії А.Балюк
Протокол засідання Комісії
від 13.09.2006 N 31
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва



А.Дашкевич
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Державної комісії
з цінних паперів
та фондового ринку
13.09.2006 N 806
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
4 жовтня 2006 р.
за N 1091/12965
ПОЛОЖЕННЯ
про глобальний сертифікат та тимчасовий глобальний сертифікат
Розділ I. Загальні положення
1. Це Положення розроблено відповідно до статті 4 Закону України "Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні", статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", статей 38, 41 Закону України "Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю", Закону України "Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)", статті 4 Закону України "Про іпотечні облігації", статей 16, 21 Закону України "Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечні сертифікати" та інших нормативно-правових актів.
Це Положення визначає вимоги до оформлення та обліку глобальних сертифікатів і тимчасових глобальних сертифікатів.
2. Глобальний сертифікат та тимчасовий глобальний сертифікат оформлюються емітентом (уповноваженою особою засновників, якій надаються повноваження здійснювати дії, пов'язані зі створенням товариства, - при створенні акціонерного товариства) та мають відповідати загальному обсягу зареєстрованого випуску цінних паперів, що розміщуються у бездокументарній формі.
( Пункт 2 розділу I із змінами, внесеними згідно з Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 1950 від 28.12.2010 )
3. Глобальний сертифікат та тимчасовий глобальний сертифікат не потребують технічного захисту їх бланків, повинні бути підписані керівником та головним бухгалтером емітента або їх уповноваженими особами та бути засвідчені печаткою емітента. При створенні акціонерного товариства тимчасовий глобальний сертифікат має бути підписаний уповноваженою особою засновників, якій надаються повноваження здійснювати дії, пов'язані зі створенням цього товариства.
( Пункт 3 розділу I із змінами, внесеними згідно з Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 1950 від 28.12.2010 )
Розділ II. Порядок оформлення, депонування та обліку глобальних та тимчасових глобальних сертифікатів
1. Тимчасовий глобальний сертифікат (додаток 1) оформлюється на випуск цінних паперів, що розміщуються у бездокументарній формі, після отримання емітентом тимчасового свідоцтва про реєстрацію випуску цінних паперів, виданого Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку (далі - реєструвальний орган), та до моменту початку розміщення цінних паперів. Тимчасовий глобальний сертифікат не оформлюється на випуск цінних паперів інститутів спільного інвестування.
( Пункт 1 розділу II в редакції Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 1950 від 28.12.2010 )
2. Глобальний сертифікат (додаток 2) оформлюється емітентом після отримання свідоцтва про реєстрацію випуску цінних паперів.
( Пункт 2 розділу II в редакції Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 1950 від 28.12.2010 )
3. Емітент (управитель - у випадках, встановлених законами України) депонує оформлений глобальний та тимчасовий глобальний сертифікат випуску цінних паперів, що розміщується у бездокументарній формі, в депозитарії, з яким емітентом (управителем - у випадках, встановлених законами України уповноважена особа засновників, якій надаються повноваження здійснювати дії, пов'язані зі створенням товариства, - при створенні акціонерного товариства) укладений договір про обслуговування емісії цінних паперів, у такі строки:
( Абзац перший пункту 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 1950 від 28.12.2010 )
тимчасовий глобальний сертифікат - не пізніше ніж за три робочих дні до дати початку розміщення цінних паперів;
( Абзац другий пункту 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 1950 від 28.12.2010 )
глобальний сертифікат - протягом семи робочих днів після отримання свідоцтва про реєстрацію випуску цінних паперів.
( Абзац третій пункту 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 1950 від 28.12.2010 )
4. Приймання депозитарієм глобального або тимчасового глобального сертифіката здійснюється на підставі копії документа про реєстрацію випуску цінних паперів з оформленням акта приймання-передавання, який складається в двох примірниках.
У разі відкритого (публічного) розміщення цінних паперів при депонуванні в депозитарії глобального сертифіката депозитарію також надається копія проспекту емісії цінних паперів (інформації про випуск цінних паперів).
5. Облік прийнятих депозитарієм глобальних та тимчасових глобальних сертифікатів здійснюється відповідно до внутрішніх документів депозитарію в журналі обліку внесення та вилучення до/із сховища депозитарної установи депозитарних активів на паперовому носії.
6. Якщо випуск цінних паперів у бездокументарній формі визнано таким, що не відбувся, депозитарій за розпорядженням емітента вилучає тимчасовий глобальний сертифікат із сховища, здійснює його погашення та передає до архіву депозитарію, про що здійснюється відповідний запис у журналі обліку внесення та вилучення до/із сховища депозитарної установи депозитарних активів на паперовому носії.
7. Глобальний сертифікат депонується емітентом (управителем - у випадках, встановлених законами України) у депозитарій з одночасним:
вилученням із сховища, погашенням та передачею до архіву депозитарію тимчасового глобального сертифіката, який оформлювався на період розміщення цінних паперів, про що здійснюється відповідний запис у журналі обліку внесення та вилучення до/із сховища депозитарної установи депозитарних активів на паперовому носії;
приведенням у відповідність з депонованим глобальним сертифікатом кількості цінних паперів відповідного випуску, що обліковуються на рахунках в цінних паперах клієнтів депозитарію в депозитарії.
( Пункт 7 розділу II в редакції Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 1950 від 28.12.2010 )
8. При депонуванні глобального сертифіката випуску цінних паперів, що надають їх власникам права, однакові з правами за раніше випущеними цінними паперами, депозитарій вилучає глобальний сертифікат попереднього випуску цінних паперів із сховища, здійснює його погашення та передає до архіву депозитарію, про що здійснюється відповідний запис у журналі обліку внесення та вилучення до/із сховища депозитарної установи депозитарних активів на паперовому носії.
9. При анулюванні нерозміщеної (неоплаченої або викупленої) частини випуску цінних паперів та переоформленні глобального сертифіката на нову кількість цінних паперів випуску, а також при скасуванні реєстрації випуску цінних паперів та анулюванні свідоцтва про реєстрацію випуску цінних паперів депозитарій вилучає глобальний сертифікат попереднього (скасованого) випуску цінних паперів із сховища, здійснює його погашення та передає до архіву депозитарію, про що здійснюється відповідний запис у журналі обліку внесення та вилучення до/із сховища депозитарної установи депозитарних активів на паперовому носії.
( Пункт 9 розділу II із змінами, внесеними згідно з Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 1950 від 28.12.2010 )
10. Глобальний сертифікат підлягає переоформленню емітентом у разі унесення змін до проспекту емісії цінних паперів або реквізитів емітента, якщо інформація, що змінена, зазначена у глобальному сертифікаті. При депонуванні переоформленого глобального сертифіката депозитарій вилучає із сховища, погашає та передає до архіву депозитарію попередній глобальний сертифікат, про що здійснюється відповідний запис у журналі обліку внесення та вилучення до/із сховища депозитарної установи депозитарних активів на паперовому носії.
( Розділ II доповнено новим пунктом 10 згідно з Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 1950 від 28.12.2010 ) ( Положення із змінами, внесеними згідно з Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 1950 від 28.12.2010 )
Заступник директора
департаменту методології
регулювання ринку
цінних паперів



О.Величко
Додаток 1
до Положення про глобальний
сертифікат та тимчасовий

................
Перейти до повного тексту