1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Н А К А З
25.08.2005 N 73
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 вересня 2005 р.
за N 1088/11368
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва N 2 від 13.01.2010 )
Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання природного газу за нерегульованим тарифом
Відповідно до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", Положення про Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва, затвердженого Указом Президента України від 25 травня 2000 року N 721/2000 (із змінами), та постанови Кабінету Міністрів України від 14.11.2000 N 1698 "Про затвердження переліку органів ліцензування" (із змінами)
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з постачання природного газу за нерегульованим тарифом, що додаються.
2. Департаменту реєстрації та ліцензування (Барбелюк О.Б.) у встановленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Першого заступника Голови Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Ващенка К.О.
Голова А.В.Дашкевич
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
України з питань
регуляторної політики
та підприємництва
25.08.2005 N 73
Постанова Національної
комісії регулювання
електроенергетики України
25.08.2005 N 694
( za088-05 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 вересня 2005 р.
за N 1088/11368
ЛІЦЕНЗІЙНІ УМОВИ
провадження господарської діяльності з постачання природного газу за нерегульованим тарифом
1. Загальні положення
1.1. Ці Ліцензійні умови розроблені відповідно до Законів України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", "Про природні монополії", "Про нафту і газ", "Про захист економічної конкуренції".
1.2. Дія цих Ліцензійних умов поширюється на суб'єктів господарювання, які отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з постачання природного газу за нерегульованим тарифом.
1.3. У цих Ліцензійних умовах терміни вживаються в такому значенні:
Вузол обліку газу - сукупність засобів вимірювальної техніки та додаткового обладнання, призначеного для вимірювання об'єму газу, зведеного до стандартних умов.
Газопостачальне підприємство - суб'єкт господарювання, що здійснює постачання природного газу на підставі одержаної ліцензії безпосередньо споживачам згідно з укладеними договорами.
Газорозподільні мережі (розподільні газопроводи) - майновий виробничий комплекс, який складається з організаційно і технологічно пов'язаних об'єктів, призначених для транспортування природного і нафтового газу від газорозподільних станцій до споживачів.
Газорозподільне підприємство - суб'єкт господарювання, що здійснює діяльність з розподілу природного і нафтового газу шляхом його транспортування розподільними трубопроводами, які перебувають у його власності чи користуванні.
Газотранспортна система - майновий виробничий комплекс, який складається з організаційно і технологічно пов'язаних об'єктів, призначених для транспортування і зберігання природного і нафтового газу, і включає: магістральні газопроводи, газопроводи-відгалуження, газорозподільні станції та підземні сховища газу.
Газотранспортне підприємство - суб'єкт господарювання, що здійснює транспортування природного і нафтового газу магістральними трубопроводами та його зберігання з використанням об'єктів газотранспортної системи, які перебувають у його власності чи користуванні.
Засіб вимірювальної техніки - технічний засіб, який застосовується під час вимірювань і має нормовані метрологічні характеристики.
Комерційний вузол обліку газу - вузол обліку газу, що визначається сторонами в договорі на постачання природного газу і технічні характеристики якого відповідають умовам, установленим нормативами та стандартами України.
Ліцензіат - суб'єкт господарювання, який одержав ліцензію на провадження господарської діяльності з постачання природного газу за нерегульованим тарифом.
Ліцензія - документ державного зразка, який засвідчує право ліцензіата на провадження господарської діяльності з постачання природного газу за нерегульованим тарифом протягом визначеного строку за умови виконання Ліцензійних умов.
Норматив достатності власних активів - наявність власних активів у ліцензіата, які забезпечують оплату вартості місячного обсягу постачання природного газу. Норматив достатності власних активів встановлюється НКРЕ.
Нормативно-технічні документи - міжнародні, державні, галузеві, міжгалузеві нормативи та стандарти.
Обсяг постачання природного газу - величина загального річного обсягу постачання природного газу споживачам, заявлена ліцензіатом при отриманні ліцензії чи скоригована у процесі діяльності.
Підземне сховище газу (далі - ПСГ) - технологічний комплекс, штучно створений у природній або штучній ємності надр накопичувач природного газу і технологічно поєднані з ним споруди, які служать для періодичного наповнення, зберігання і відбирання природного газу для постачання споживачам.
Постачання природного газу за нерегульованим тарифом - вид господарської діяльності з постачання природного газу безпосередньо споживачам, що провадиться ліцензіатом відповідно до Ліцензійних умов за вільними цінами та в умовах конкуренції.
Розподіл - транспортування природного і нафтового газу розподільними мережами з метою його доставки споживачам.
Споживач природного газу - юридична особа, громадянин-підприємець або фізична особа, що отримує природний газ відповідно до договору.
Споріднене підприємство:
1. Будь-яке підприємство, яке прямо або опосередковано, повністю або частково (не менше ніж 35%):
володіє частками (акціями, паями) в статутному фонді ліцензіата;
управляє частками (акціями, паями) статутного фонду ліцензіата;
користується на правах оренди активами (майном) ліцензіата.
2. Будь-яке підприємство:
частки (акції, паї) статутного фонду або активи (майно) якого прямо або опосередковано, повністю або частково (не менше ніж 35%) перебувають у власності ліцензіата;

................
Перейти до повного тексту