1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
08.04.2013 № 465
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 червня 2013 р.
за № 1087/23619
Про затвердження Порядку обліку, створення та ведення реєстру суб'єктів господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства фінансів № 594 від 24.06.2015 № 345 від 10.03.2016 № 430 від 12.04.2017 № 70 від 05.02.2025 )
Відповідно до статті 1 Закону України "Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними" та підпункту 64 пункту 4 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого Указом Президента України від 8 квітня 2011 року № 446, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок обліку, створення та ведення реєстру суб'єктів господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням (далі - Порядок), що додається.
2. Суб’єкти господарювання, які до дня набрання чинності цим наказом здійснювали операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням, дорогоцінним камінням органогенного утворення та напівдорогоцінним камінням згідно з пунктом 1.2 розділу І Порядку, повинні протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим наказом звернутись до Державної пробірної служби України із заявами про внесення до реєстру суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням.
3. Департаменту державної політики у сфері пробірного нагляду, документів суворої звітності та лотерейної діяльності Міністерства фінансів України (Клепчуков В.П.) та Департаменту пробірного контролю та контрольно-наглядової роботи Державної пробірної служби України (Бірюков О.І.) забезпечити в установленому порядку:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього наказу.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - керівника апарату Шевченка Ю.І. та заступника Голови Державної пробірної служби України Ніколаєнка Н.І.

В.о. Міністра

А. Мярковський
ПОГОДЖЕНО:

Голова Державної служби України
з питань регуляторної політики
та розвитку підприємництва



М.Ю. Бродський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
фінансів України
08.04.2013 № 465
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 червня 2013 р.
за № 1087/23619
ПОРЯДОК
обліку, створення та ведення реєстру суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням
( У тексті Порядку слова "Пробірна служба" у всіх відмінках замінено словом "Мінфін" у відповідних відмінках згідно з Наказом Міністерства фінансів № 594 від 24.06.2015 )
І. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблений відповідно до підпункту "д" пункту 9 статті 1 Закону України "Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними".
1.2. Цей Порядок визначає процедуру обліку, створення та ведення Міністерством фінансів України (далі - Мінфін) реєстру суб’єктів господарювання незалежно від форм власності, які здійснюють операції з дорогоцінними металами, дорогоцінним камінням, дорогоцінним камінням органогенного утворення та напівдорогоцінним камінням (далі - дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння), а саме дії, пов’язані з виникненням та припиненням права власності та інших прав на дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, у тому числі прийманням під заставу ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів; надходженням дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння до місць зберігання фондів і запасів, а також їх зберіганням і відпуском у встановленому порядку; зміною вмісту або фізичного стану дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння у будь-яких речовинах і матеріалах під час їх видобутку, виробництва та використання; ввезенням дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, виробів і матеріалів, що їх містять, в Україну з-за кордону та вивезенням з України; зберіганням та експонуванням дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, зокрема:
виробництво дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння;
виготовлення ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння;
ремонт ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння;
виготовлення промислових виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі виготовлення інструменту та інших виробів технічного призначення з природних алмазів;
торгівлю (оптову, роздрібну, комісійну) дорогоцінними металами, дорогоцінним камінням, виробами з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння;
обмін готових ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння на брухт дорогоцінних металів;
використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння для виробничих, наукових, соціально-культурних потреб та інвестиційних потреб;
ломбардні операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням;
скуповування дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння;
огранку та іншу обробку дорогоцінного каміння, у тому числі огранку алмазів у діаманти;
збирання, первинну обробку відходів і брухту дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння;
експонування дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння (на постійній основі).
( Пункт 1.2 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 594 від 24.06.2015 )
1.3. У цьому Порядку терміни вживаються в таких значеннях:
місце провадження діяльності суб’єкта господарювання - місцезнаходження обладнаного суб’єктом господарювання (відокремленим підрозділом) приміщення, призначеного для здійснення операцій з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням;
облік суб’єктів господарювання - процес реєстрації, накопичення, узагальнення, внесення до реєстру, зберігання та опрацювання інформації про суб’єкти господарювання;
облікові справи - матеріали діловодства з питань обліку суб’єктів господарювання, які зберігаються в Мінфіні, формуються в справи, мають реєстраційні номери, які присвоюються після розгляду наданих матеріалів та належного оформлення реєстраційного повідомлення щодо постановки на облік суб’єкта господарювання;
реєстр - система, яка використовується Мінфіном для ведення баз даних з обліку, зберігання та опрацювання інформації щодо суб’єктів господарювання;
реєстраційне повідомлення - письмова інформація для суб’єкта господарювання, підготовлена Мінфіном за результатами розгляду матеріалів щодо внесення суб’єкта господарювання до реєстру, внесення змін до реєстру, виключення суб’єкта господарювання із реєстру.
Інші терміни, що використовуються у цьому Порядку, вживаються у значеннях, наведених у Законі України "Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними".
II. Подання і розгляд заяв суб’єктів господарювання щодо внесення їх до реєстру
2.1. Облік суб’єктів господарювання, створення та ведення реєстру здійснюються Мінфіном з використанням автоматизованої системи та книги реєстрації суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням (додаток 1) (далі - книга реєстрації).
2.2. Реєстр створюється та ведеться Мінфіном.
2.3. Для формування облікової справи та внесення до реєстру суб’єкт господарювання звертається до Мінфіну з письмовою заявою про внесення до реєстру суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням (додаток 2), до якої додає копії документів, що підтверджують право власності або користування місцем провадження діяльності.
2.4. Достовірність інформації в заяві про внесення до реєстру суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням, та копіях документів, що підтверджують право власності або користування місцем провадження діяльності, забезпечує суб’єкт господарювання.
2.5. Заява про внесення до реєстру суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням, та копії документів, що підтверджують право власності або користування місцем провадження діяльності, подаються суб’єктом господарювання особисто (через уповноважену особу) або надсилаються до Мінфіну листом або засобами електронного зв’язку із накладанням електронного цифрового підпису.
2.6. Розгляд заяв суб’єктів господарювання про внесення до реєстру суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням проводиться у строк, що не може перевищувати 30 календарних днів.
У межах цього строку у разі потреби Мінфін уточнює відомості, зазначені в заяві про внесення до реєстру суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням.
У разі подання до Мінфіну недостовірних відомостей або ненадання копій документів, що підтверджують право власності або користування місцем провадження діяльності, Мінфін залишає заяву без руху та надсилає суб’єкту господарювання письмове повідомлення про залишення заяви без руху протягом 3 робочих днів з дня отримання заяви.
У повідомленні про залишення заяви без руху зазначаються виявлені недоліки з посиланням на порушені вимоги цього Порядку, спосіб та строк усунення недоліків, а також способи, порядок та строки оскарження рішення про залишення заяви без руху.
За клопотанням суб’єкта господарювання Мінфін може продовжити строк усунення виявлених недоліків.
У разі усунення виявлених недоліків у строк, встановлений Мінфіном, заява вважається поданою в день її первинного подання. При цьому строк розгляду заяви суб’єкта господарювання продовжується на строк залишення її без руху.
Рішення Мінфіну про залишення заяви суб’єкта господарювання про внесення до реєстру суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням, без руху може бути оскаржено цим суб’єктом в адміністративному порядку відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" та/або до суду.
( Пункт 2.6 розділу II в редакції Наказу Міністерства фінансів № 70 від 05.02.2025, з урахуванням змін, внесених Наказом Міністерства фінансів № 114 від 24.02.2025 )
2.7. У разі встановлення достовірності відомостей, зазначених у заяві про внесення до реєстру суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням, Мінфін протягом двох робочих днів з дня встановлення відповідності вносить відомості про суб’єкта господарювання до книги реєстрації та до реєстру, а також присвоює реєстраційний номер та готує реєстраційне повідомлення (додаток 3), яке підписується керівником структурного підрозділу Міністерства фінансів України, який є відповідальним за ведення реєстру суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами, дорогоцінним камінням, дорогоцінним камінням органогенного утворення, напівдорогоцінним камінням, та скріплюється відповідною печаткою і надсилається суб’єкту господарювання разом із супровідним листом протягом двох робочих днів з дня внесення відомостей про суб’єкта господарювання до реєстру.
( П ункт 2.7 глави II і з змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 430 від 12.04.2017 )
2.8. Після внесення відомостей про суб’єкта господарювання до реєстру документи, надані суб’єктом господарювання, а також копія реєстраційного повідомлення формуються в облікову справу.
2.9. У разі невидання або ненаправлення у визначений пунктом 2.7 цього розділу строк суб’єкту господарювання реєстраційного повідомлення суб’єкт господарювання має право провадити операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням, зазначені у заяві про внесення до реєстру суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням, без одержання реєстраційного повідомлення через 10 робочих днів з дня закінчення строку, встановленого пунктом 2.7 цього розділу.
( Пункт 2.9 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 70 від 05.02.2025 )

................
Перейти до повного тексту