- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 листопада 2008 р.
за N 1076/15767
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної
служби статистики
N 291 від 01.10.2013 )
Про затвердження Інструкції щодо заповнення форм державних статистичних спостережень про лісогосподарську діяльність N 3-лг "Лісогосподарська діяльність" (річна) та N 3-лг "Лісогосподарська діяльність" (квартальна)
Відповідно до статей
4,
14,
18 Закону України
"Про державну статистику", з метою вдосконалення державних статистичних спостережень у сфері лісогосподарської діяльності
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію щодо заповнення форм державних статистичних спостережень про лісогосподарську діяльність N 3-лг "Лісогосподарська діяльність" (річна) та N 3-лг "Лісогосподарська діяльність" (квартальна) (далі - Інструкція), що додається.
Цей наказ набирає чинності з 1 січня 2009 року.
2. Департаменту статистики сільського господарства та навколишнього середовища (Прокопенко О.М.) визначити необхідний тираж, підготувати і передати адміністративно-господарському департаменту оригінал Інструкції, затвердженої цим наказом, для виготовлення.
3. Департаменту фінансового забезпечення, бухгалтерського обліку та звітності (Кучіна І.Ю.) забезпечити фінансування послуг щодо виготовлення та доставки Інструкції, затвердженої цим наказом.
4. Адміністративно-господарському департаменту (Кобзар О.К.) забезпечити контроль за своєчасним виготовленням та доставкою Інструкції, затвердженої цим наказом, на адресу головних управлінь статистики в Автономній Республіці Крим, областях, місті Києві та Управління статистики в місті Севастополі.
5. Визнати такою, що втратила чинність, Інструкцію щодо заповнення форм державних статистичних спостережень N 3-лг (квартальна) та N 3-лг (річна) "Звіт про лісогосподарську діяльність", затверджену наказом Держкомстату від 28.09.2005
N 290, зареєстровану в Міністерстві юстиції України 13.10.2005 за N 1198/11478.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Остапчука Ю.М.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
статистики України
20.10.2008 N 397
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 листопада 2008 р.
за N 1076/15767
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форм державних статистичних спостережень про лісогосподарську діяльність N 3-лг "Лісогосподарська діяльність" (річна) та N 3-лг "Лісогосподарська діяльність" (квартальна)
I. Загальні положення
1.1. Форми державних статистичних спостережень N 3-лг "Лісогосподарська діяльність" (річна) (далі - форма N 3-лг (річна)) та
N 3-лг "Лісогосподарська діяльність" (квартальна) (далі - форма N 3-лг (квартальна)) подаються органу державної статистики за місцем виробничої діяльності респондента, якому надані в користування або власність ліси.
1.3. Форми
N 3-лг (квартальна) та N 3-лг (річна) заповнюються на підставі даних первинної облікової документації, зокрема:
розділи 1-4 - лісорубних квитків, лісових квитків, актів огляду місць використання лісових ресурсів тощо;
розділ 5 - книг обліку лісових пожеж та порушень правил пожежної безпеки в лісах;
розділи 6, 8 та рядки 10100, 10200 довідки - лісопатологічних і санітарних обстежень насаджень, актів-нарядів виконаних робіт, відомостей інвентаризації осередків шкідників і хвороб лісу, книг обліку осередків шкідників, хвороб лісу і лісозахисних заходів, а також матеріалів детального та рекогносцирувального нагляду, лісовпорядкування і спеціальних обстежень;
розділ 7 - технічного приймання лісових культур. Лісові культури, створені з відхиленнями від проекту за сортиментом порід, густотою, технологією та агротехнікою, не включаються у звіт. Такі ділянки підлягають виправленню та повторному технічному прийманню;
рядки 10300 - 10500 довідки - книг обліку порушень лісового законодавства, або безпосередньо за фактами порушень лісового законодавства, що оформлені протоколами про адміністративне правопорушення.
1.4. Усі показники форми заповнюються цілим числом. За відсутності даних ставиться прочерк у відповідній графі.
II. Порядок заповнення форми N 3-лг (квартальна) ( va295202-08 )
2.1. До рядка 100 "Обсяги продукції, робіт та послуг лісового господарства без ПДВ, гривень" уключаються продукція, роботи, послуги, обраховані у фактичних оптових цінах (тарифах) звітного періоду, без урахування ПДВ, зокрема:
2.1.1. Обсяги заготівлі лісових ресурсів (продукція лісозаготівель, деревні соки, живиця, природні смоли, матеріали для плетіння і декоративного використання, насіння, сіянці та саджанці дерев і чагарників тощо).
Для визначення вартості лісозаготівель застосовуються оптові ціни залежно від місця їх розміщення чи реалізації у звітному періоді, тобто за оптовими цінами франко-верхнього складу чи франко-нижнього складу. До ціни лісопродукції франко-верхнього складу включаються спилювання, розкряжування, трелювання та укладання деревини. У цінах на лісопродукцію франко-нижнього складу, крім вищенаведених витрат, ураховуються витрати на навантаження деревини в лісі, перевезення на нижній склад чи до вагона, розвантаження на нижньому складі або навантаження у вагони.
До обсягів продукції лісозаготівель не включаються вартість нетоварних нерозкряжованих хлистів (крім реалізованих споживачам) на всіх пунктах (франко), а також вартість ліквідної деревини, заготовленої іншими респондентами.
2.1.2. Витрати на роботи та послуги, пов'язані з веденням лісового господарства (лісокультурні роботи в лісовому фонді, охорона лісу від пожеж, боротьба зі шкідниками та хворобами лісу, створення захисних лісових насаджень, лісовпорядкування, проектно-пошукові роботи тощо).
Витрати на послуги, пов'язані з веденням лісового господарства, розрізняються за джерелами фінансування на:
а) профінансовані державою та виконані за рахунок інших джерел, не заборонених законом;
б) виконані за рахунок власних коштів респондентів.
Якщо витрати на послуги, пов'язані з веденням лісового господарства, у звітному періоді були профінансовані державою або виконувались за рахунок інших джерел, не заборонених законом, то їх обсяги відображаються лише в рядку 100.
Витрати на аналогічні лісогосподарські послуги, виконані за рахунок власних коштів респондентів, покриваються за рахунок виробничої собівартості лісозаготівель.
2.1.3. Надання послуг, пов'язаних з веденням лісового господарства, іншим лісокористувачам.
2.2. У рядку 110 відображаються тільки обсяги продукції лісозаготівель, обраховані в оптових цінах без ПДВ.
2.3. У рядку 200 відображаються обсяги заготовленої ліквідної деревини, уключаючи деревину, заготовлену під час проведення підготовчих робіт. При цьому деревина, заготовлена в лісах інших лісокористувачів, не враховується.
До ліквідної деревини належить деревина, що може бути використана з господарською метою.
До підготовчих робіт належать:
- розчищення в межах виділених лісових ділянок місць під лісові склади та їх упорядження;
- обладнання волоків, пасік, вирубування дерев і чагарників, які заважають безпечній роботі.
У рядку 210 "Рубки головного користування" відображається заготівля деревини в стиглих і перестійних деревостанах у порядку спеціального використання лісових ресурсів.
2.4. У рядку 300 "Лісоматеріали круглі" йдеться про лісоматеріали круглі різних порід, призначень, сортиментів.
У рядку 310 наводиться та частина лісоматеріалів круглих, яка може бути використана для виробництва пиломатеріалів і заготовок.
У рядках 311 - 314 відображаються відповідні дані за породами дерев.
У рядку 320 наводяться об'єми заготовлених лісоматеріалів круглих, які призначені для виробництва клеєної фанери і шпону.
До них належать:
- лісоматеріали для виробництва струганого шпону;
- лісоматеріали для лущіння.
У рядках 321 - 323 відображаються відповідні дані за породами дерев, а в рядку 330 - лісоматеріали круглі, призначені для виробництва струганого шпону.
У рядку 340 відображаються обсяги заготовлених лісоматеріалів круглих, які можуть бути використані для будівництва.
У рядку 350 відображається заготівля лісоматеріалів круглих для виробництва целюлози і деревної маси (баланси), з яких виділяються лісоматеріали хвойних порід (рядок 351).
2.5. У рядках 400 та 500 наводяться відповідно обсяги заготовленої дров'яної деревини для технологічних потреб та заготовлених дров для опалення.
2.6. Сума даних рядків 300, 400, 500 повинна бути меншою (за рахунок заготівлі ліквідного хворосту та хлистів, які не відображаються в сортиментній частині звіту) або дорівнювати даним рядка 200.
2.7. Показники довідки заповнюються тільки у звіті за січень - вересень.
................Перейти до повного тексту