1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
03.09.2007 N 314
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 вересня 2007 р.
за N 1076/14343
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Національного банку N 130 від 01.03.2016 )
Про затвердження Змін до Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України в умовах особливого періоду
Для забезпечення виконання регулятивних та наглядових функцій, складання грошової і банківської статистики згідно із статтею 67 Закону України "Про Національний банк України" Правління Національного банку України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Зміни до Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України в умовах особливого періоду, затверджених постановою Правління Національного банку України від 21.04.2004 N 177 і зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 18.06.2004 за N 749/9348 (із змінами), що додаються.
2. Департаменту статистики та звітності (В.М.Галь) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома територіальних управлінь та структурних одиниць Національного банку України, банків України, які залучаються до роботи в умовах особливого періоду, для керівництва і використання в роботі.
3. Департаменту інформатизації (А.С.Савченко) унести потрібні зміни до програмного забезпечення.
4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на виконавчого директора з економічних питань І.А.Шумила.
5. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
В.о. Голови
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державного комітету
статистики України
А.В.Шаповалов


О.Г.Осауленко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
03.09.2007 N 314
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 вересня 2007 р.
за N 1076/14343
ЗМІНИ
до Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України в умовах особливого періоду ( z0749-04, za749-04 )
1. У розділі 2 "Форми статистичної звітності банків і підприємств" додатка 1 "Зразки та пояснення щодо заповнення форм статистичної звітності, що подається до Національного банку України в умовах особливого періоду":
1.1. У формі N 310_О "Звіт про суми і процентні ставки за кредитами" і поясненні щодо її заповнення:
у формі:
у назві слова "процентні ставки за кредитами" замінити словами "вартість кредитів (у процентах річних)";
у поясненні:
у назві слова "процентні ставки за кредитами" замінити словами "вартість кредитів (у процентах річних)";
слова в усіх відмінках "процентні ставки за кредитами", "процентні ставки" замінити словами "вартість кредитів (у процентах річних)" у відповідних відмінках;
слова в усіх відмінках "процентні ставки за пролонгованими кредитами" замінити словами "вартість пролонгованих кредитів (у процентах річних)" у відповідних відмінках;
абзац десятий викласти в такій редакції:
"Вартість користування наданими коштами у звітності за формою відображається у вигляді процентів річних як сукупний розмір винагороди (реальна плата за кредит), що визначений у кредитному договорі, з урахуванням як плати за користування наданими коштами у вигляді процентної ставки, так і будь-яких інших доходів (комісій), установлених у вигляді фіксованої суми або у відсотках до суми договору (які сплачує позичальник у зв'язку з ініціюванням, отриманням, обслуговуванням та погашенням кредиту)";
у розділі I "Операції на міжбанківському ринку":
в абзацах третьому і шостому слова "процентна ставка" замінити словами "величина вартості кредитів (у процентах річних)";
у розділі II "Операції з клієнтами":
в абзацах четвертому, дев'ятому і дванадцятому слова "процентна ставка" замінити словами "величина вартості кредитів (у процентах річних)";
в абзацах сорок першому, сорок третьому, сорок п'ятому, сорок сьомому слова "процентна ставка" замінити словами "вартість кредитів".
1.2. У формі N 350_О "Звіт про суми і процентні ставки за депозитами" і поясненні щодо її заповнення:
у формі:
у назві слова "процентні ставки за депозитами" замінити словами "вартість депозитів (у процентах річних)";
у поясненні:
у назві слова "процентні ставки за депозитами" замінити словами "вартість депозитів (у процентах річних)";
слова в усіх відмінках "процентні ставки за депозитами", "процентні ставки за пролонгованими депозитами" замінити відповідно словами "вартість депозитів (у процентах річних)", "вартість пролонгованих депозитів (у процентах річних)" у відповідних відмінках;
абзац одинадцятий викласти в такій редакції:
"Вартість користування залученими коштами у звітності за формою відображається у вигляді процентів річних як сукупний розмір винагороди (реальна плата за депозит), що визначений у депозитному договорі, з урахуванням як плати за користування залученими коштами у вигляді процентної ставки, так і будь-яких інших видатків, установлених у вигляді фіксованої суми або у відсотках до суми договору (які сплачує банк у зв'язку з залученням, використанням та поверненням депозиту)";
в абзацах сорок другому, cорок четвертому, сорок шостому, сорок восьмому розділу II "Операції з клієнтами" слова "процентна ставка" замінити словами "вартість депозитів".
1.3. Форми N 520 "Інформація про обсяги операцій з іноземною валютою на міжбанківському валютному ринку України", N 521 "Інформація про обсяги операцій з готівковою іноземною валютою та банківськими металами" і пояснення щодо їх заповнення викласти в такій редакції:
"Форма N 520 (місячна)
Подається електронною
поштою:
- уповноваженими банками -
юридичними особами,
уповноваженими фінансовими
установами в обласному
розрізі територіальним
управлінням Національного
банку України в установлений
ними термін;
- територіальними
управліннями Національного
банку України через
Центральну розрахункову
палату Департаменту
валютного регулювання
до 10 числа місяця,
наступного за звітним
ІНФОРМАЦІЯ
про курс та обсяги операцій з іноземною валютою на міжбанківському валютному ринку України за ___________ 200_ року
___________________________ ________________________________
(код та назва банку або (місцезнаходження банку або
фінансової установи) фінансової установи)
(обсяг - у сотих частках одиниць валюти)
------------------------------------------------------------------
| Код | Купівля | Продаж |
|--------+-----------------+-------------------------------------|
| валюти | курс | Обсяг | курс | обсяг |
|--------+-------+---------+---------------------+---------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|--------+-------+---------+---------------------+---------------|
| | | | | |
|--------+-------+---------+---------------------+---------------|
| | | | | |
------------------------------------------------------------------
"___" _______ 200_ р. Керівник __________ ______________________
(підпис) (прізвище, ініціали)
________________ Головний
(прізвище бухгалтер __________ ______________________
виконавця, номер (підпис) (прізвище, ініціали)
телефону)
Пояснення щодо заповнення форми N 520
ІНФОРМАЦІЯ про курс та обсяги операцій з іноземною валютою на міжбанківському валютному ринку України
Звіт за формою подається в разі здійснення протягом звітного періоду операцій з купівлі-продажу безготівкової іноземної валюти за безготівкову та готівкову національну валюту.
Операції з купівлі-продажу іноземної валюти за гривні, проведені уповноваженими банками на міжбанківському валютному ринку за дорученням та за рахунок коштів клієнтів, у тому числі і такі, що здійснюються в межах одного банку, у зазначеному звіті відображаються банками з боку клієнтів.
Операції з купівлі-продажу іноземної валюти за гривні на міжбанківському валютному ринку, що здійснюються через кореспондентський рахунок банку-резидента (банку-кореспондента) в іноземній валюті, відкритий в уповноваженому банку України для обліку коштів і проведення розрахунків, та такі, що здійснені за дорученням іншого банку на підставі договору комісії чи договору поруки, у звіті уповноваженого банку не відображаються. Ці операції відображаються безпосередньо у звіті банку-резидента (банку-кореспондента), який відкрив кореспондентський рахунок в уповноваженому банку, а також у звіті банку-довірителя (комітента).
Операції з купівлі-продажу іноземної валюти за гривні, що здійснюються головною установою уповноваженого банку за заявками та дорученнями власних філій та клієнтів філій, відображаються лише у звіті філій відповідно до виконаних заявок клієнтів.
Головна установа уповноваженого банку складає статистичний звіт у цілому по банку - юридичній особі (консолідовано) з урахуванням операцій як власних клієнтів, так і всіх філій.
Здійснені банками операції з купівлі-продажу іноземної валюти за іноземну валюту на міжбанківському валютному ринку України та міжнародних валютних ринках (конверсійні операції) у цьому звіті не відображаються.
Операції з купівлі банком безготівкової іноземної валюти, що надійшла клієнтам банку за переказами, якщо у касі банку немає іноземної валюти 2-ї групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 04.02.98 N 34, зі змінами (у тому числі під час виплати коштів у гривнях за соціально значущими неторговельними платежами), у звіті відображаються як продаж іноземної валюти клієнтами.
Операції з купівлі банком у клієнтів іноземної валюти в обсязі, меншому, ніж номінальна вартість мінімальної купюри (нерозмінного залишку) у разі виплати готівкової іноземної валюти за переказами або з поточних рахунків у звіті не відображаються.
Опис параметрів заповнення форми.
Колонка 1 (Код валюти) - цифровий код валюти згідно з Державним стандартом України ДСТУ ISO 4217-2000 "Коди для подання валют і фондів", затвердженим наказом Держстандарту України від 28.01.2000 N 73, - 3 знаки.
Колонка 2 (Купівля на міжбанківському валютному ринку України/курс) - курс (середньозважений на обсяг операцій) гривні до іноземної валюти, за яким здійснено купівлю іноземної валюти клієнтами, а також банком за власні кошти, тут і далі в тексті курс подається в масштабі офіційного курсу - до 9 знаків, з яких 4 знаки після коми - копійки (наприклад, за 100 дол. США - 505,0000 гривні).
Колонка 3 (Купівля на міжбанківському валютному ринку України/обсяг) - обсяг купівлі іноземної валюти клієнтами, а також банком за власні кошти відповідно до нормативно-правових актів Національного банку України. Тут і далі в тексті обсяг подається у сотих частках одиниць валюти - до 16 знаків.
Колонка 4 (Продаж на міжбанківському валютному ринку України/курс) - курс (середньозважений на обсяг операцій) гривні до іноземної валюти, за яким здійснено продаж іноземної валюти клієнтами, а також банком за власні кошти.
Колонка 5 (Продаж на міжбанківському валютному ринку України/обсяг) - обсяг продажу іноземної валюти клієнтами, а також банком за власні кошти відповідно до нормативно-правових актів Національного банку України.
"Форма N 521 (місячна)
Подається електронною
поштою:
- уповноваженими банками -
юридичними особами,
уповноваженими фінансовими
установами в обласному
розрізі територіальним
управлінням Національного
банку України в установлений
ними термін;
- територіальними
управліннями Національного
банку України через
Центральну розрахункову
палату Департаменту
валютного регулювання
до 10 числа місяця,
наступного за звітним
ІНФОРМАЦІЯ
про курс та обсяги операцій з готівковою іноземною валютою та банківськими металами за _________ 200_ року
___________________________ ________________________________
(код та назва банку або (місцезнаходження банку або
фінансової установи) фінансової установи)
(обсяг - у сотих частках одиниць валюти;
обсяг банківських металів у сотих частках тройських унцій)
------------------------------------------------------------------
| Код валюти або | Купівля | Продаж |
| банківського металу |--------------------+------------------|
| | курс | обсяг | курс | обсяг |
|------------------------+---------+----------+--------+---------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|------------------------+---------+----------+--------+---------|
| | | | | |
|------------------------+---------+----------+--------+---------|
| | | | | |
------------------------------------------------------------------
"___" _______ 200_ р. Керівник __________ ______________________
(підпис) (прізвище, ініціали)
________________ Головний
(прізвище бухгалтер __________ ______________________
виконавця, номер (підпис) (прізвище, ініціали)
телефону)
Пояснення щодо заповнення форми N 521
ІНФОРМАЦІЯ про курс та обсяги операцій з готівковою іноземною валютою та банківськими металами
Звіт за формою подається уповноваженими банками - юридичними особами та уповноваженими фінансовими установами в разі здійснення протягом звітного періоду операцій з купівлі-продажу готівкової іноземної валюти або банківських металів за готівкову національну валюту з відображенням у балансі.
Опис параметрів заповнення форми.
Колонка 1 (Код валюти або банківського металу) - цифровий код валюти або банківського металу згідно з Державним стандартом України ДСТУ ISO 4217-2000 "Коди для подання валют і фондів", затвердженим наказом Держстандарту України від 28.01.2000 N 73, - 3 знаки.
Колонка 2 (Купівля/курс) - курс (середньозважений на суму операцій) гривні до іноземної валюти або банківського металу, за яким здійснено купівлю готівкової іноземної валюти або банківського металу. Тут і далі в тексті курс подається в масштабі офіційного курсу - до 9 знаків, з яких 4 знаки після коми - копійки (наприклад, за 100 дол. США - 505,0000 гривні).
Колонка 3 (Купівля/обсяг) - обсяг купівлі готівкової іноземної валюти або банківського металу (за винятком обсягу придбання іноземної валюти за конверсійними операціями), здійсненої банком або уповноваженою фінансовою установою (у тому числі їх агентами) у фізичних осіб (резидентів і нерезидентів). Відображають банки та уповноважені фінансові установи, які здійснили купівлю, за датою фактичного проведення операцій. Обсяг подається в сотих частках одиниць валюти та сотих частках тройських унцій - до 16 знаків.
Колонка 4 (Продаж/курс) - курс (середньозважений на суму операцій) гривні до іноземної валюти або банківського металу, за яким здійснено продаж готівкової іноземної валюти або банківського металу.
Колонка 5 (Продаж/обсяг) - обсяг продажу готівкової іноземної валюти або банківського металу (за винятком обсягів виплати іноземної валюти за конверсійними операціями), що здійснений банками, уповноваженими фінансовими установами (у тому числі їх агентами) фізичним особам (резидентам і нерезидентам). Відображають банки та уповноважені фінансові установи, які здійснили продаж, за датою фактичного проведення операцій. Обсяг подається в сотих частках одиниць валюти та сотих частках тройських унцій - до 16 знаків.
У звіті відображаються операції з купівлі (продажу) у фізичних осіб готівкової іноземної валюти в обсязі, меншому, ніж номінальна вартість мінімальної купюри.
Викуп банком або уповноваженою фінансовою установою понадлімітних залишків готівкової іноземної валюти у своїх агентів не відображається в колонках 3 (Купівля/обсяг) та 5 (Продаж/обсяг).
Датою фактичного проведення операцій є дата їх проведення за балансом.
Уповноважені фінансові установи надають інформацію про здійснені банківські операції у межах отриманих ліцензій".
1.4. Доповнити формою N 527 "Звіт про оборот готівкової іноземної валюти" і поясненням щодо її заповнення:
"Форма N 527 (місячна)
Подається електронною
поштою:
- уповноваженими банками -
юридичними особами,
уповноваженими фінансовими
установами, національними
операторами поштового
зв'язку в обласному розрізі
територіальним управлінням
Національного банку України
в установлений ними строк;
- територіальними
управліннями Національного

................
Перейти до повного тексту