1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
17.08.2004 N 483
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 серпня 2004 р.
за N 1058/9657
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної служби статистики N 23 від 03.02.2014 )
Про затвердження форми державного статистичного спостереження з питань діяльності вищих навчальних закладів та Інструкції щодо її заповнення
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету статистики N 333 від 03.09.2007 )
Відповідно до статті 14 Закону України "Про державну статистику", з метою удосконалення форми державного статистичного спостереження з питань діяльності вищих навчальних закладів
НАКАЗУЮ:
( Наказ втратив чинність, починаючи зі звіту на початок 2008/2009 навчального року, у частині затвердження форми державного статистичного спостереження N 2-3нк на підставі Наказу Державного комітету статистики N 333 від 03.09.2007 )
1. Затвердити форму державного статистичного спостереження N 2-3нк "Звіт вищого навчального закладу на початок навчального року" (далі - форма) та Інструкцію щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 2-3нк "Звіт вищого навчального закладу на початок навчального року" (далі - Інструкція), що додаються.
2. Затверджені в п. 1 цього наказу форму та Інструкцію ввести в дію, починаючи зі звіту на початок 2004/2005 навчального року.
3. Поширити затверджені форму та Інструкцію на вищі навчальні заклади незалежно від форм власності та підпорядкування.
4. Департаменту статистики послуг (Калачова І.В.):
4.1. Підготувати та передати Адміністративно-господарському департаменту для виготовлення бланків оригінали затверджених форми та Інструкції.
4.2. Здійснювати методологічне керівництво збиранням та обробкою даних затвердженої форми.
5. Департаменту фінансового забезпечення, бухгалтерського обліку та звітності (Воскресенська Л.О.) забезпечити розрахунки за виготовлення бланків затверджених форми та Інструкції.
6. Адміністративно-господарському департаменту (Сенкевич-Давидець Н.М.):
6.1. Довести наказ до відома Головних управлінь статистики в Автономній Республіці Крим, областях, місті Києві та Управління статистики у місті Севастополі.
6.2. Забезпечити контроль за своєчасним виготовленням та розсилкою бланків затверджених форми та Інструкції на адресу Головних управлінь статистики в Автономній Республіці Крим, областях, місті Києві та Управління статистики у місті Севастополі.
7. Головному міжрегіональному управлінню статистики в м. Київ (Сидоренко М.М.) забезпечити контроль, обробку, узагальнення та подання на адресу Держкомстату зведених даних затвердженої форми згідно з Планом державних статистичних спостережень.
8. Начальникам Головних управлінь статистики в Автономній Республіці Крим, областях, місті Києві та управління статистики у місті Севастополі:
8.1. Передати бланки затвердженої форми та примірники Інструкції до вищих навчальних закладів.
8.2. Забезпечити збирання, контроль та обробку даних затвердженої форми та подання зведеної інформації на адресу Головного міжрегіонального управління статистики в м. Києві згідно з Планом державних статистичних спостережень.
9. Скасувати наказ Міністерства статистики України від 01.07.94 N 156 "Про затвердження форми державної статистичної звітності по вищих навчальних закладах" та наказ Державного комітету статистики України від 04.08.2003 N 250 "Про внесення змін та доповнень до наказу Міністерства статистики України від 01.07.94 N 156 "Про затвердження форми державної статистичної звітності по вищих навчальних закладах".
10. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Держкомстату Власенко Н.С.
Голова Комітету
ПОГОДЖЕНО:
Міністр освіти і науки
України
О.Г.Осауленко


В.Г.Кремень
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держкомстату України
17.08.2004 N 483
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 серпня 2004 р.
за N 1058/9657
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 2-3 нк "Звіт вищого навчального закладу на початок навчального року"
1. Загальні положення
1.1. Форма державного статистичного спостереження N 2-3 нк "Звіт вищого навчального закладу на початок навчального року" (далі - звіт) поширюється на всі вищі навчальні заклади (надалі - ВНЗ) незалежно від форм власності та підпорядкування, які пройшли процедуру ліцензування та отримали сертифікат про акредитацію закладу (I-IV рівнів).
1.2. Текстова частина звіту заповнюється українською мовою. Звіт підписується керівником або його заступником і скріплюється печаткою закладу.
1.3. Якщо після подання звіту до нього вносилися зміни та доповнення, необхідно терміново повідомити про це адресата.
1.4. Усі показники заповнюються на підставі даних первинної облікової документації, яку має навчальна частина, бухгалтерія, відділ кадрів тощо.
2. Порядок складання звіту
2.1. Звіт складається за станом на 1 жовтня відповідного року.
2.2. Звіт складає ВНЗ, який є самостійною юридичною особою (головний ВНЗ). Звіт складається окремо за денною, вечірньою та заочною формами навчання і надсилається не пізніше 5 жовтня на адресу Головного управління (управління) статистики за місцезнаходженням ВНЗ.
2.3. У всіх розділах звіту, крім даних головного ВНЗ, враховуються дані, отримані від підпорядкованих ВНЗ нижчого рівня, інших структурних підрозділів (відокремлених філій, відділень тощо), що не мають статусу юридичної особи, незалежно від регіону їх розташування та форми навчання. Виняток становить розділ XII, де дані головного ВНЗ не наводяться.
ВНЗ системи Міноборони, які входять до складу головних ВНЗ іншого підпорядкування, самостійний звіт не складають. Інформацію про їх діяльність відображають у своєму звіті головні ВНЗ. При цьому головні ВНЗ використовують у звіті інформацію тільки про тих студентів, згаданих ВНЗ, основною метою навчання яких є отримання військової спеціальності. Студенти, які додатково до цивільної спеціальності отримують військові звання, враховуються тільки один раз, за цивільною спеціальністю.
Структурні підрозділи головного ВНЗ, самостійні філії, відділення тощо звіти органам державної статистики не подають. Інформацію про їх мережу та основні показники діяльності (окремо по кожному) головний ВНЗ наводить у розділі XII звіту, виділяючи її "у тому числі" із загальної інформації, наведеної у розділі I.
2.4. В адресній частині бланка необхідно вказати найменування ВНЗ (юридичної особи), його поштову адресу, підпорядкованість, форму власності, рівень акредитації, а також назву організації, на адресу якої надсилається звіт.
2.5. У рядку "Форма власності" зазначається та у рамці кодів 9 відмічається одна з форм власності - приватна (код 10), державна корпоративна (код 30), державна (код 31), комунальна (код 32), комунальна корпоративна (код 33). При цьому державну корпоративну власність або комунальну корпоративну власність можуть мати ВНЗ, у статутному фонді яких частка державної чи комунальної власності перевищує п'ятдесят відсотків чи становить величину, яка забезпечує відповідним органам державного управління або місцевого самоврядування право вирішального впливу на господарську діяльність цих суб'єктів.
2.6. У рядку "Підпорядкованість" вказується та, яка зазначена в довідці органів державної статистики про занесення до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України (надалі - ЄДРПОУ).
2.7. Графи 1, 3, 5, 6, 9, 10 рамки кодів заповнюються вищими навчальними закладами, графи 2, 4 та 8 - регіональними управліннями статистики.
2.8. У звіті не враховуються дані щодо слухачів підготовчих курсів, підготовчих факультетів та студентів, які відряджені для навчання в інші країни, а також слухачів відділень (факультетів) післядипломної освіти, перепідготовки та підвищення кваліфікації.
2.9. До звіту включаються дані про тих осіб, які здобувають другу вищу освіту на загальних засадах.
2.10. Інформація стосовно студентів з числа іноземних громадян та громадян країн колишнього СРСР наводиться у звіті тільки у розділі XI, а у розділах I-X, XII не враховується.
2.11. Дані щодо осіб, які навчаються за дистанційною та екстернатною формами, наводяться у звіті, який складається за заочною формою навчання.
2.12. Студенти, які навчаються другий рік на одному й тому ж курсі та не переведені, незалежно від причин (неуспішність, академічна відпустка тощо), на початок навчального року на наступний курс, ураховуються у загальній кількості студентів.
3. Заповнення розділу I "Розподіл студентів за спеціальностями (напрямами підготовки)"
3.1. У графі А у вільних рядках наводяться назви спеціальностей (напрямів підготовки), у графі Б - відповідні коди спеціальностей (напрямів підготовки). Назви та коди спеціальностей (напрямів підготовки) наводяться у повній відповідності до затвердженого в установленому порядку та діючого на момент складання звіту Переліку напрямів та спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців у вищих навчальних закладах за освітньо-кваліфікаційними рівнями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 травня 1997 р. N 507, зі змінами та доповненнями.
3.2. У графі 1 по кожній із перелічених спеціальностей (напрямів підготовки) вказується рівень її акредитації або підготовки (I-IV). Рівень підготовки проставляється для спеціальностей, рівень акредитації яким ще не присвоєно. Він наводиться у відповідності до виданої ліцензії на освітню діяльність і діє, як правило, на термін завершення циклу підготовки фахівців.
3.3. При контролі заповнення графи 1 необхідно звернути увагу на рівень акредитації ВНЗ. Так, наприклад, у звіті ВНЗ I рівня акредитації не можуть бути наведені спеціальності з першою цифрою коду 7 або 8 (спеціалісти або магістри), а у звіті ВНЗ IV рівня акредитації спеціальності з першою цифрою коду 5 (молодший спеціаліст) можуть бути наведені тільки при наявності в його структурі ВНЗ нижчого рівня (див. розділ XII) тощо.
3.4. При заповненні розділу особливу увагу слід звернути на правильність відображення даних про приймання та випуск з урахуванням ступеневої підготовки студентів.
Так, у графі 2 наводяться дані про загальну чисельність прийнятих - як на початковий цикл навчання (як правило 1-2 курси), так і на завершальний цикл навчання після отримання освітньо-кваліфікаційного рівня "бакалавр" (як правило 5-й курс). При цьому чисельність прийнятих на завершальний цикл навчання враховується незалежно від того, отримали студенти відповідні дипломи чи присвоєння освітньо-кваліфікаційного рівня "бакалавр" підтверджене тільки наказом ВНЗ.
У графі 7, на відміну від графи 2, наводиться чисельність прийнятих тільки на початковий цикл навчання (як правило на 1 - 2-й курси).
Таким чином, для ВНЗ, які не здійснюють ступеневе навчання студентів, у рядку 01 дані графи 2 мають дорівнювати даним графи 7, а для ВНЗ, які здійснюють ступеневе навчання, дані графи 2 мають, як правило, перевищувати дані графи 7. Різниця між даними граф 2 та 7 характеризуватиме приймання для продовження навчання після завершення початкового циклу, який, як правило, засвідчується наданням освітньо-кваліфікаційного рівня "бакалавр".
3.5. У графах 3-6 та 8-11 прийняті розподіляються за джерелами фінансування їх подальшого навчання. Так, у графах 3 та 8 наводяться дані про чисельність прийнятих виключно за рахунок коштів державного бюджету, на виконання державного замовлення, без урахування тих осіб, кошти на навчання яких виділяються з місцевих бюджетів. Дані про прийнятих за рахунок коштів місцевих бюджетів наводяться у графах 4 та 9. Дані про осіб, яких прийнято на навчання за рахунок коштів центральних органів виконавчої влади (міністерств, відомств тощо) та інших юридичних осіб, наводяться у графах 5 та 10. Дані про осіб, яких прийнято на навчання за рахунок коштів фізичних осіб, наводяться у графах 6 та 11.
3.6. Дані графи 2 дорівнюють сумі даних граф 3-6 за всіма рядками, дані графи 7 - сумі даних граф 8-11.
3.7. Дані щодо приймання в рахунок поповнення старших (4-6) курсів у графах 7-11 не наводяться.
3.8. У графі 12 наводяться дані про загальну кількість студентів, які навчаються за відповідними освітньо-кваліфікаційними рівнями, напрямами та спеціальностями. Студенти, які одночасно здобувають освіту за різними формами навчання або навчаються за кількома різними спеціальностями, враховуються відповідну кількість раз.
3.9. У графі 13 наводяться дані про кількість жінок із загальної кількості студентів.
3.10. У графі 14 наводяться дані про чисельність студентів, які завершили початковий цикл навчання і здобули, як правило, освітньо-кваліфікаційний рівень "бакалавр" або завершили нормативний термін (повний цикл) навчання і здобули відповідний освітньо-кваліфікаційний рівень (молодший спеціаліст, спеціаліст, магістр). При цьому враховуються всі особи, незалежно від того, отримали вони відповідні дипломи чи присвоєння освітньо-кваліфікаційного рівня підтверджене тільки наказом ВНЗ, а також незалежно від того, залишили вони ВНЗ чи продовжують навчання для здобуття вищого освітньо-кваліфікаційного рівня.
У графі 15 наводяться дані про тих студентів із графи 14, які, отримавши диплом про здобуття відповідного освітньо-кваліфікаційного рівня (молодший спеціаліст, спеціаліст, бакалавр, магістр), завершили навчання у даному ВНЗ і залишили його. Дані графи 15 мають бути меншими або дорівнювати даним графи 14.
У графах 14 та 15 наводиться інформація за календарний рік - про фактичне завершення студентами циклів навчання з 01.01 по 30.09 та очікуване, з 01.10 по 31.12 поточного року (враховуються студенти, присвоєння освітньо-кваліфікаційних рівнів яким, згідно з навчальним планом, здійснюватиметься у жовтні - грудні, а також ті, що не захистили дипломний проект (не склали державні іспити) у визначений термін, але отримали дозвіл захистити диплом повторно (перескласти державні іспити) у період з 01.10 по 31.12).
3.11. Студенти, які закінчили теоретичний курс навчання у минулих роках, а диплом отримали у поточному, враховуються у графах 14-15 звіту поточного року.
3.12. Студенти, які отримали лише довідку про закінчення теоретичного курсу навчання, у графах 14-15 не враховуються.
3.13. У графі 14 наводяться дані про кількість студентів, які завершили І цикл навчання у закладах I-II рівнів акредитації та отримали диплом державного зразка, який засвідчує здобуття особою вищої освіти та кваліфікації за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста або бакалавра.
3.14. У графі 16 наводяться дані про кількість осіб, які завершили певний цикл навчання (початковий або завершальний), здобули відповідний освітньо-кваліфікаційний рівень і навчалися виключно за рахунок коштів державного бюджету (державного замовлення) або кошти державного бюджету були основним джерелом фінансування їх навчання, у графі 17, аналогічно, враховуються ті, що навчалися за кошти місцевих бюджетів.
3.15. Дані про кількість студентів з числа іноземних громадян та громадян країн колишнього СРСР у загальній кількості студентів не враховуються і відображаються тільки у розділі XI.
3.16. Рядок 01 дорівнює сумі даних заповнених рядків за всіма графами.
4. Заповнення розділу II "Розподіл студентів за курсами"
4.1. Дані рядка 01 дорівнюють сумі даних рядків 02 і 03 за всіма графами.
4.2. Рядок 02 заповнюють заклади, що у відповідних групах здійснюють навчання осіб, які мають базову загальну середню освіту.
4.3. Рядок 03 заповнюють заклади, що у відповідних групах здійснюють навчання осіб, які мають повну загальну середню освіту.
4.4. У рядку 04 із рядка 01 наводяться дані про загальну кількість інвалідів з числа студентів. Рядок заповнюється на підставі даних медичних довідок або інших документів, які підтверджують віднесення студента до зазначеної категорії.
4.5. Дані графи 1 дорівнюють сумі даних граф 2-8 за рядками 01-03.
4.6. У графах 6 і 7 наводяться дані про осіб, які продовжують навчання на відповідних курсах до повного завершення теоретичного курсу навчання.

................
Перейти до повного тексту