1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


СЛУЖБА ЗОВНІШНЬОЇ РОЗВІДКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
13.08.2018  № 298
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
07 вересня 2018 р.
за № 1024/32476
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Служби зовнішньої розвідки № 370 від 12.08.2021 )
Про затвердження Правил носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Служби зовнішньої розвідки України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Служби зовнішньої розвідки № 364 від 26.09.2019 )
Відповідно до частини сьомої статті 7 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу" та з метою упорядкування носіння військової форми одягу і знаків розрізнення військовослужбовцями Служби зовнішньої розвідки України НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Правила носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Служби зовнішньої розвідки України, що додаються.
2. Юридичному управлінню Служби зовнішньої розвідки України подати цей наказ у встановленому законодавством порядком на державну реєстрацію.
3. З наказом ознайомити заступників Голови Служби, керівників структурних підрозділів, а також інших співробітників Служби зовнішньої розвідки України в частині, що стосується.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на начальника Управління матеріальних ресурсів та логістики Служби зовнішньої розвідки України.

Голова Служби

Є. Божок
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Служби зовнішньої
розвідки України
13 серпня 2018 року № 298
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
07 вересня 2018 р.
за № 1024/32476
ПРАВИЛА
носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Служби зовнішньої розвідки України
І. Загальні положення
1. Ці Правила визначають порядок носіння форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Служби зовнішньої розвідки України (далі - СЗРУ) відповідно до наказу Міністерства оборони України від 18 липня 2017 року № 370 "Про затвердження Зразків військової форми одягу та загальних вимог до знаків розрізнення військовослужбовців та ліцеїстів військових ліцеїв", зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 22 серпня 2017 року за № 1047/30915 (далі - наказ № 370).
2. Право на носіння військової форми одягу мають особи офіцерського, сержантського і старшинського складу, а також окремі категорії інших співробітників СЗРУ (далі - військовослужбовці та співробітники СЗРУ).
Громадянам, звільненим з військової служби в запас або у відставку з правом носіння військової форми одягу, дозволяється носіння військової форми одягу, встановленої на момент звільнення у тому військовому формуванні, в запасі (відставці) якого вони перебувають.
3. Військову форму одягу носять відповідно до цих Правил.
Предмети військової форми одягу мають відповідати встановленим у наказі № 370 описам, бути ретельно припасованими й утримуватися в бездоганному стані.
4. Встановлено такі види військової форми одягу:
парадна (парадно-вихідна);
повсякденна;
польова;
спеціальна військова (бойове обмундирування та екіпірування, спеціальний одяг, взуття та спорядження);
( Пункт 4 розділу I доповнено новим абзацом п’ятим згідно з Наказом Служби зовнішньої розвідки № 364 від 26.09.2019 )
спеціальна (робоча);
спортивна.
Кожна з цих військових форм поділяється на літню та зимову, а також демісезонну при повсякденній та польовій формі одягу.
5. Військовослужбовці носять військову форму одягу:
парадну (парадно-вихідну) - на парадах, під час вручення державних нагород та інших відзнак, прийняття військової присяги, у святкові дні на урочистих засіданнях, офіційних прийомах, під час покладення квітів (вінків) до пам’ятників і на могили воїнів, в інших випадках - за рішенням Голови СЗРУ щодо військовослужбовців Інституту СЗРУ, 7 та 8 служб 1 управління 2 департаменту 55 Центру - за рішенням ректора Інституту СЗРУ, начальників цих служб;
повсякденну - під час роботи в управліннях, установах тощо, а також в усіх інших випадках, в яких не передбачено носіння парадної (парадно-вихідної), польової, спеціальної (робочої) форм одягу;
польову - під час виконання бойових (навчально-бойових) завдань, проведення навчань, маневрів, учбових занять, на бойових чергуваннях та під час несення служби у добовому наряді, у період ліквідації аварій та катастроф, надзвичайних ситуацій;
спеціальну військову (бойове обмундирування та екіпірування, спеціальний одяг, взуття та спорядження)-для виконання спеціальних завдань;
( Пункт 5 розділу I доповнено новим абзацом п’ятим згідно з Наказом Служби зовнішньої розвідки № 364 від 26.09.2019 )
спеціальну (робочу) - під час виконання господарських робіт, надання медичної допомоги, а також під час обслуговування техніки;
спортивну - спортивний одяг і взуття під час проведення спортивних занять і змагань, а також під час індивідуальних тренувань.
Під час виконання бойових (навчально-бойових) завдань, проведення навчань, маневрів, учбових занять, на бойових чергуваннях та під час несення служби у добовому наряді носиться зброя і необхідне спорядження.
Військовослужбовці підрозділів охорони та оперативного чергування носять військову форму одягу під час виконання службових обов’язків, інші військовослужбовці - за розпорядженням Голови СЗРУ, військовослужбовці Інституту СЗРУ - за розпорядженням ректора Інституту СЗРУ, 7 та 8 служб 1 управління 2 департаменту 55 Центру - за розпорядженням начальників цих служб.
Для підрозділів охорони та оперативного чергування форму одягу військовослужбовців на добу визначає керівник відповідного структурного підрозділу.
За рішенням Голови СЗРУ, а для військовослужбовців Інституту СЗРУ - ректора Інституту СЗРУ, 7 та 8 служб 1 управління 2 департаменту 55 Центру - начальників цих служб дозволяється використовувати польову форму одягу під час виконання завдань повсякденної діяльності, повсякденну форму одягу під час несення служби у добовому наряді, а також носити парадну (парадно-вихідну) та повсякденну форму одягу поза строєм у святкові, вихідні дні та позаслужбовий час.
6. Під час носіння військової форми одягу поза межами об’єктів СЗРУ для зашифрування військовослужбовців використовуються виключно загальновійськові знаки розрізнення військовослужбовців.
Використання символіки Служби поза межами об’єктів СЗРУ в окремих випадках визначається рішенням Голови СЗРУ, для військовослужбовців Інституту СЗРУ - ректора Інституту СЗРУ, 7 та 8 служб 1 управління 2 департаменту 55 Центру - начальників цих служб.
( Пункт 6 розділу I доповнено новим абзацом згідно з Наказом Служби зовнішньої розвідки № 364 від 26.09.2019 ) ( Пункт 6 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Служби зовнішньої розвідки № 364 від 26.09.2019 )
7. Форма одягу оголошується на період конкретних заходів Головою СЗРУ, щодо військовослужбовців Інституту СЗРУ - ректором Інституту СЗРУ, 7 та 8 служб 1 управління 2 департаменту 55 Центру - начальниками цих служб відповідно до цих Правил з урахуванням особливостей виконання службових завдань.
Під час оголошення форми одягу зазначаються її найменування і за необхідності найменування додаткових або уточнюючих предметів (наприклад, "Літня повсякденна форма одягу, в джемперах").
Форма одягу для стройових оглядів, шикувань та службових нарад оголошується особами, що проводять ці заходи.
8. Перехід на літню або зимову форму одягу встановлюється за наказом Голови СЗРУ, для військовослужбовців Інституту СЗРУ - ректора Інституту СЗРУ, 7 та 8 служб 1 управління 2 департаменту 55 Центру - начальників цих служб.
Під час переходу на літню або зимову форму одягу начальники підрозділів проводять стройові огляди, на яких перевіряються зовнішній вигляд військовослужбовців, стан предметів обмундирування та взуття.
9. Військовослужбовцям, які знаходяться на військовій службі в СЗРУ, а також військовослужбовцям, які перебувають у запасі або відставці, забороняється:
носити предмети військової форми одягу, спорядження і військові знаки розрізнення змінених або невстановлених зразків (кольорів) та такі, що стали непридатними до використання;
носити одночасно предмети з різних форм одягу, а також предмети військової форми одягу разом з цивільними;
носити забруднені та невипрасувані предмети військової форми одягу, а також предмети, які втратили колір;
розміщувати на військовій формі одягу відмінені знаки розрізнення;
розміщувати повнокольорові емблеми на польовій формі одягу під час виконання бойових завдань;
носити деформовані та неправильно підібрані погони;
носити сумки яскравих забарвлень.
Військовослужбовцям-жінкам під час перебування у військовій формі одягу дозволяється носити сумки однотонних неяскравих забарвлень.
10. Малюнки військової форми одягу військовослужбовців СЗРУ наведено у додатку до цих Правил.
ІІ. Форма одягу військовослужбовців СЗРУ
1. Форма одягу вищого офіцерського складу СЗРУ
1. Парадна (парадно-вихідна) форма одягу:
1) літня (мал. 1, 3-5).
Кашкет захисного кольору, кітель і штани навипуск захисного кольору, сорочка білого кольору з краваткою кольору основної тканини, пояс парадний з пряжкою, напівчеревики чорного кольору;
2) зимова (мал. 2, 6).
Шапка зимова повсякденна захисного кольору (кашкет захисного кольору), пальто зимове захисного кольору, кітель і штани навипуск захисного кольору, сорочка білого кольору з краваткою кольору основної тканини, ремінь до штанів, рукавички білого кольору, кашне білого кольору, напівчоботи чорного кольору.
2. Повсякденна форма одягу:
1) літня (мал. 7-9).
Кашкет захисного кольору, кітель (куртка) і штани захисного кольору, сорочка кольору "тан" із краваткою кольору основної тканини, ремінь до штанів, напівчеревики чорного кольору;
2) демісезонна (мал. 11).
Кашкет захисного кольору, плащ демісезонний захисного кольору, кітель (куртка) і штани захисного кольору, сорочка кольору "тан" із краваткою кольору основної тканини, ремінь до штанів, рукавички чорного кольору, напівчоботи (напівчеревики) чорного кольору;
3) зимова (мал. 12).
Шапка зимова повсякденна захисного кольору, пальто зимове захисного кольору (куртка зимова захисного кольору), кітель (куртка) і штани захисного кольору, сорочка кольору "тан" із краваткою кольору основної тканини, ремінь до штанів, рукавички чорного кольору, кашне захисного кольору, напівчоботи чорного кольору.
2. Форма одягу військовослужбовців-чоловіків СЗРУ
1. Парадна (парадно-вихідна) форма одягу:
1) літня (мал. 13-15).
Кашкет захисного кольору, кітель і штани захисного кольору, сорочка білого кольору з краваткою кольору основної тканини, ремінь до штанів, напівчеревики чорного кольору;
2) зимова (мал. 16).
Шапка зимова повсякденна захисного кольору (кашкет захисного кольору), пальто зимове захисного кольору, кітель і штани захисного кольору, сорочка білого кольору з краваткою кольору основної тканини, ремінь до штанів, рукавички білого кольору, кашне білого кольору, напівчоботи чорного кольору.
2. Повсякденна форма одягу:
1) літня (мал. 17-19).
Кашкет захисного кольору (берет захисного кольору), кітель (куртка) і штани захисного кольору, сорочка кольору "тан" з краваткою кольору основної тканини, ремінь до штанів, напівчеревики чорного кольору;
2) демісезонна (мал. 21).
Кашкет захисного кольору (берет захисного кольору), плащ демісезонний захисного кольору, кітель (куртка) і штани захисного кольору, сорочка кольору "тан" з краваткою кольору основної тканини, ремінь до штанів, рукавички чорного кольору, напівчоботи (напівчеревики) чорного кольору;
3) зимова (мал. 22).
Шапка зимова повсякденна захисного кольору, пальто зимове захисного кольору (куртка зимова захисного кольору), кітель (куртка) і штани захисного кольору, сорочка кольору "тан" з краваткою кольору основної тканини, ремінь до штанів, рукавички чорного кольору, кашне захисного кольору, напівчоботи чорного кольору.
3. Форма одягу військовослужбовців-жінок СЗРУ
1. Парадна (парадно-вихідна) форма одягу:
1) літня (мал. 23-25).
Кашкет захисного кольору, кітель і спідниця захисного кольору, сорочка білого кольору, краватка-стрічка кольору основної тканини, туфлі чорного кольору;
2) зимова (мал. 26).
Шапка зимова повсякденна захисного кольору, пальто зимове захисного кольору, кітель і спідниця захисного кольору, сорочка білого кольору, краватка-стрічка кольору основної тканини, рукавички білого кольору, кашне білого кольору, чобітки утеплені чорного кольору.
2. Повсякденна форма одягу:
1) літня (мал. 27-29).
Берет захисного кольору (кашкет захисного кольору), кітель (куртка) і спідниця (штани) захисного кольору, сорочка кольору "тан", краватка-стрічка кольору основної тканини, ремінь до штанів, туфлі чорного кольору;
2) демісезонна (мал. 31).
Берет захисного кольору (кашкет захисного кольору, плащ демісезонний захисного кольору, кітель (куртка) і спідниця (штани) захисного кольору, сорочка кольору "тан", краватка-стрічка кольору основної тканини, ремінь до штанів, рукавички чорного кольору, туфлі (чобітки утеплені) чорного кольору;
3) зимова (мал. 32).
Шапка зимова повсякденна захисного кольору, пальто зимове захисного кольору (куртка зимова захисного кольору), кітель (куртка) і спідниця (штани) захисного кольору, сорочка кольору "тан", краватка-стрічка кольору основної тканини, ремінь до штанів, чобітки утеплені чорного кольору, рукавички чорного кольору, кашне захисного кольору.
Погони носять на пальті зимовому, куртці зимовій, плащі демісезонному, кітелі, куртці, джемпері, сорочці (з короткими та довгими рукавами).
Дозволяється носити:
кашкет замість шапки зимової повсякденної (шапки зимової з каракулю) із зимовою парадною (парадно-вихідною) формою одягу;
кашкет або берет з літньою повсякденною формою одягу;
берет із плащем демісезонним та курткою зимовою;
плащ демісезонний із літньою парадною (парадно-вихідною) формою одягу в холодну погоду;
пальто зимове замість куртки зимової;
плащ-накидку з чохлом в дощову погоду;
сорочку білого кольору (з довгими рукавами) з погонами та краваткою (краваткою-стрічкою для військовослужбовців-жінок) та сорочку білого кольору (з короткими рукавами) з погонами та краваткою (краваткою-стрічкою для військовослужбовців-жінок) або без неї, без парадного кітеля під час носіння літньої парадної (парадно-вихідної) форми одягу;
сорочку кольору "тан" (з довгими рукавами) з погонами та краваткою (краваткою-стрічкою для військовослужбовців-жінок) та сорочку кольору "тан" (з короткими рукавами) з погонами та краваткою (краваткою-стрічкою) або без неї, без повсякденного кітеля під час носіння літньої повсякденної форми одягу;
майку під сорочкою, заправленою у штани, під час носіння парадної (парадно-вихідної), повсякденної форми одягу;
джемпер захисного кольору із сорочкою та краваткою (краваткою-стрічкою для військовослужбовців-жінок) під час роботи в службових приміщеннях (мал. 10, 20, 30);
туфлі та чобітки цивільного зразка з парадно-вихідною та повсякденною формою одягу для військовослужбовців-жінок;
парасольку чорного або темно-синього кольору в дощову погоду.
4. Польова форма одягу військовослужбовців СЗРУ
1. У пунктах постійної дислокації та під час виконання повсякденних завдань, цілодобового чергування:
1) літня польова форма одягу (мал. 36-39).
Кепі бойове, сорочка-поло (фуфайка з короткими рукавами, сорочка бойова, куртка костюма літнього польового), труси, штани костюма літнього польового, ремінь брючний, шкарпетки літні (трекінгові), черевики з високими берцями (літні) - температура повітря: від +15 °C до +40 °C, опади: відсутні.
Кепі бойове, сорочка-поло (фуфайка з короткими рукавами, сорочка бойова, куртка костюма літнього польового), труси, штани костюма літнього польового, костюм вітровологозахисний демісезонний, ремінь брючний, шкарпетки літні (трекінгові), черевики з високими берцями (літні) - температура повітря: від +15 °C до +40 °C, опади: дощ, вітер;
2) демісезонна польова форма одягу (мал. 40-43).
Кепі бойове, фуфайка з короткими рукавами (білизна натільна), куртка костюма літнього польового (куртка костюма-утеплювача), труси, штани костюма літнього польового, костюм вітровологозахисний демісезонний, ремінь брючний, шкарпетки літні (трекінгові), черевики з високими берцями (літні) - температура повітря: від +10 °C до +15 °C, опади: відсутні або дощ, вітер.
Кепі бойове (шапка зимова), фуфайка з короткими рукавами (білизна натільна), куртка костюма літнього польового (куртка костюма-утеплювача), куртка вітровологозахисна зимова, труси, штани костюма літнього польового, костюм вітровологозахисний демісезонний, ремінь брючний, шкарпетки літні (трекінгові), черевики з високими берцями (літні) - температура повітря: від +5 °C до +10 °C, опади: відсутні або дощ, вітер.
Шапка зимова, фуфайка з короткими рукавами (білизна натільна, білизна для холодної погоди (сорочка зимова, кальсони зимові)), куртка костюма літнього польового (куртка костюма-утеплювача), труси, штани костюма літнього польового, куртка вітровологозахисна зимова, ремінь брючний, рукавички зимові (рукавички демісезонні), шкарпетки літні (трекінгові) (шкарпетки зимові (трекінгові)), черевики з високими берцями (зимові) - температура повітря: від 0 °C до +5 °C, опади: відсутні або дощ, вітер, сніг;
3) зимова польова форма одягу (мал. 44).
Шапка зимова, шарф-труба зимовий, білизна натільна (білизна для холодної погоди (сорочка зимова, кальсони зимові)), труси, куртка костюма літнього польового (куртка костюма-утеплювача), штани костюма літнього польового, куртка вітровологозахисна зимова, ремінь брючний, рукавички зимові (рукавички демісезонні), шкарпетки зимові (трекінгові), черевики з високими берцями (зимові) - температура повітря: від 0 °C до -5 °C, опади: відсутні або дощ, вітер, сніг.
Шапка зимова, шарф-труба зимовий, білизна для холодної погоди (сорочка зимова, кальсони зимові), труси, куртка костюма літнього польового (куртка костюма-утеплювача), штани вітровологозахисні зимові, куртка вітровологозахисна зимова, ремінь брючний, рукавички зимові (рукавички демісезонні), шкарпетки зимові (трекінгові), шкарпетки-вкладиші утеплювальні, черевики з високими берцями (зимові) - температура повітря: від -5 °C до -15 °C, опади: відсутні або вітер, сніг.
Шапка зимова, шарф-труба зимовий, білизна для холодної погоди (сорочка зимова, кальсони зимові), труси, куртка костюма літнього польового (куртка костюма-утеплювача), штани костюма-утеплювача, штани вітровологозахисні зимові, куртка вітровологозахисна зимова, ремінь брючний, рукавички зимові, шкарпетки зимові (трекінгові), шкарпетки-вкладиші утеплювальні, черевики з високими берцями (зимові) - температура повітря: від -15 °C до -35 °C, опади: відсутні або вітер та сніг.
2. Під час виконання бойових та навчально-бойових завдань:
1) літня польова форма одягу (мал. 45-48).
Кепі бойове (панама літня польова), шарф-труба літній, фуфайка з короткими рукавами, куртка костюма літнього польового (сорочка бойова), труси, штани костюма літнього польового, костюм вітровологозахисний демісезонний, ремінь брючний, шкарпетки літні (трекінгові), черевики з високими берцями (літні) - температура повітря: від +15 °C до +40 °C, опади: відсутні або дощ, вітер;
2) демісезонна польова форма одягу.
Кепі бойове (панама літня польова), шарф-труба літній, фуфайка з короткими рукавами (білизна натільна, білизна для холодної погоди (сорочка зимова, кальсони зимові)), куртка костюма літнього польового (куртка костюма-утеплювача), труси, штани костюма літнього польового, костюм вітровологозахисний демісезонний, ремінь брючний, рукавички демісезонні, шкарпетки літні (трекінгові), черевики з високими берцями (літні) - температура повітря: від 0 °C до +15 °C, опади: відсутні або дощ, вітер;
3) зимова польова форма одягу (мал. 49).
Шапка зимова, шарф-труба зимовий, білизна натільна (білизна для холодної погоди (сорочка зимова, кальсони зимові)), куртка костюма літнього польового (куртка костюма-утеплювача), куртка вітровологозахисна зимова, труси, штани костюма літнього польового (штани вітровологозахисні зимові), ремінь брючний, рукавички зимові (рукавички демісезонні), шкарпетки зимові (трекінгові), шкарпетки-вкладиші утеплювальні, черевики з високими берцями (зимові) - температура повітря: від 0 °C до -10 °C, опади: відсутні або дощ, вітер, сніг.
Шапка зимова (шапка-феска (шапка-підшоломник)), шарф-труба зимовий, білизна для холодної погоди (сорочка зимова, кальсони зимові), костюм літній польовий (костюм-утеплювач), куртка вітровологозахисна зимова, труси, штани вітровологозахисні зимові, ремінь брючний, рукавички зимові (рукавички демісезонні), шкарпетки зимові (трекінгові), шкарпетки-вкладиші утеплювальні, черевики з високими берцями (зимові) - температура повітря: від -10 °C до -30 °C, опади: відсутні або дощ, сніг, вітер.
Усі види польової форми одягу, що можуть використовуватись як верхній одяг, мають текстильні застібки ("петлі") для кріплення знаків розрізнення, тактичних шевронів та ідентифікаторів національної належності. За відсутності текстильних застібок на окремих видах польової форми (сорочка бойова, костюм вітровологозахисний демісезонний тощо) використовуються лише ті знаки розрізнення, тактичні шеврони та ідентифікатори національної належності, для яких передбачено місце кріплення.
Сорочка-поло носиться з польовою формою одягу за температури повітря +25 °C і вище (у цьому разі куртка костюма літнього польового не надягається (мал. 36)).
Фуфайка з короткими рукавами носиться під куртку костюма літнього польового та заправляється у штани костюма літнього польового.
Куртка костюма літнього польового в штани костюма літнього польового не заправляється.
Куртка костюма літнього польового може бути заправлена в штани костюма літнього польового в разі використання бронежилета модульного захисного балістичного або ременя розвантажувального тактичного захисного.
Штанини костюма літнього польового у черевики з високими берцями не заправляються.
Дозволяється заправляти штанини костюма літнього польового в черевики з високими берцями за окремим розпорядженням (вказівкою) керівника структурного підрозділу.
Сорочка бойова використовується в разі носіння бронежилета модульного захисного балістичного та має бути заправлена в штани костюма літнього польового.
Дозволяється носити сорочку бойову зі штанами костюма літнього польового без використання бронежилета.
Дозволяється носити куртку костюма літнього польового та сорочку бойову з підкоченими на один відворот рукавами за температури повітря +25 °C.
Під час опадів малої та середньої інтенсивності та/або за вітряної погоди дозволяється носити костюм вітровологозахисний демісезонний або куртку костюма вітровологозахисного демісезонного поверх костюма літнього польового (у цьому разі штани не заправляються в черевики, низ штанин стягується технічним шнуром).
Куртка костюма-утеплювача може використовуватись як верхній одяг та як додатковий шар утеплення.
Штани костюма-утеплювача використовуються як додатковий шар утеплення.
Куртка вітровологозахисна зимова та штани вітровологозахисні зимові можуть використовуватися з утеплювачем або без нього.
Утеплювач куртки вітровологозахисної зимової може використовуватись як верхній одяг.
Штани вітровологозахисні зимові із застосуванням утеплювача надягаються поверх штанів костюма-утеплювача за температури від -20 °C до -35 °C.

................
Перейти до повного тексту