1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
16.09.2002 N 429
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 грудня 2002 р.
за N 1023/7311
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної податкової адміністрації N 327 від 10.08.2005 )
Про затвердження Порядку оформлення результатів документальних перевірок щодо дотримання податкового та валютного законодавства суб'єктами підприємницької діяльності - юридичними особами, їх філіями, відділеннями та іншими відокремленими підрозділами
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 403 від 26.08.2003 )
З метою забезпечення досконалого та якісного відображення результатів проведених документальних перевірок суб'єктів підприємницької діяльності - юридичних осіб, їх філій, відділень та інших відокремлених підрозділів
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок оформлення результатів документальних перевірок щодо дотримання податкового та валютного законодавства суб'єктами підприємницької діяльності - юридичними особами, їх філіями, відділеннями та іншими відокремленими підрозділами (додається).
2. Начальнику Головного управління податкового аудиту та валютного контролю Янішевському С.А. подати цей наказ до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.
3. Начальнику управління справами Коваленку В.В. у 5-денний термін після державної реєстрації цього наказу забезпечити його тиражування та надсилання державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
4. Скасувати наказ Державної податкової адміністрації України від 1 червня 1998 року N 266 "Про затвердження Порядку оформлення і реалізації документальних перевірок щодо дотримання податкового та валютного законодавства суб'єктами підприємницької діяльності - юридичними особами", а підпункт 2.2 пункту 2 наказу Державної податкової адміністрації України від 27 листопада 2001 року N 471 "Про затвердження Методичних рекомендацій" вважати таким, що втратив чинність.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Гуржія С.Г.
Голова М.Я.Азаров
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної податкової
адміністрації України
16.09.2002 N 429
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 грудня 2002 р.
за N 1023/7311
ПОРЯДОК
оформлення результатів документальних перевірок щодо дотримання податкового та валютного законодавства суб'єктами підприємницької діяльності - юридичними особами, їх філіями, відділеннями та іншими відокремленими підрозділами
1. Визначення термінів, підстави для проведення документальних перевірок та основні принципи їх проведення
1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до вимог Закону України "Про державну податкову службу в Україні", статті 5 Указу Президента України від 23.07.98 N 817/98 "Про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності" для використання посадовими особами органів державної податкової служби при проведенні документальних перевірок щодо дотримання податкового та валютного законодавства суб'єктами підприємницької діяльності - юридичними особами, їх філіями, відділеннями та іншими відокремленими підрозділами (далі - підприємства).
1.2. Визначення типу перевірок, які проводяться державними податковими органами.
Плановою документальною перевіркою вважається перевірка фінансово-господарської діяльності суб'єкта підприємницької діяльності, яка проводиться на підставі статті 2 Указу Президента України від 23.07.98 N 817/98 "Про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності" та передбачена у плані роботи податкового органу.
Позаплановою документальною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи податкового органу і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, які визначені статтею 3 Указу Президента України від 23.07.98 N 817/98.
Планова та позапланова перевірка може бути комплексною. Комплексна перевірка (визначення "комплексна перевірка" вживається виключно для потреб цього Порядку) - це документальна перевірка фінансово-господарської діяльності підприємства, якою охоплюються питання повноти нарахування та своєчасності сплати всіх видів податків, зборів, інших обов'язкових та інших платежів, контроль за якими покладено на органи державної податкової служби України.
Зустрічна перевірка (визначення "зустрічна перевірка" вживається виключно для потреб цього Порядку) - позапланова документальна перевірка підприємства з питань фінансово-господарської діяльності на підтвердження взаємовідносин та стану розрахунків з контрагентами.
( Абзац п'ятий пункту 1.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом ДПА N 403 від 26.08.2003 )
Камеральна перевірка - це перевірка, яка проводиться контролюючим органом виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях, без проведення будь-яких інших видів перевірок платника податків.
( Пункт 1.2 доповнено абзацом шостим згідно з Наказом ДПА N 403 від 26.08.2003 )
1.3. Документальна перевірка фінансово-господарської діяльності підприємства проводиться за місцезнаходженням підприємства та/або за місцезнаходженням об'єкта, щодо якого проводиться така перевірка.
Термін проведення перевірки - це проміжок часу між датою початку і датою закінчення документальної перевірки. Датою закінчення перевірки є дата підписання акта перевірки. Термін проведення перевірки зазначається у письмовому повідомленні про проведення перевірки.
( Пункт 1.3 доповнено абзацом другим згідно з Наказом ДПА N 403 від 26.08.2003 )
План перевірки - перелік питань, розроблених податковим органом з урахуванням специфіки діяльності кожного підприємства, які висвітлюються в акті документальної перевірки.
( Пункт 1.3 доповнено абзацом третім згідно з Наказом ДПА N 403 від 26.08.2003 )
1.4. При проведенні комплексної документальної перевірки складається один зведений акт комплексної перевірки, а в разі відсутності порушень - довідка.
( Абзац перший пункту 1.4 із змінами, внесеними згідно з Наказом ДПА N 403 від 26.08.2003 )
Складовими частинами зведеного акта комплексної документальної перевірки є довідки, які складаються посадовими особами податкового органу як з окремого питання плану перевірки, так і з декількох питань плану перевірки.
Довідка підписується посадовими особами податкового органу, які здійснили перевірку, та погоджується з посадовими особами підприємства.
Довідка складається у двох примірниках. Перший примірник надається керівнику, який очолює перевірку, а другий залишається в структурному підрозділі, працівник якого склав цю довідку.
1.5. Акт документальної перевірки повинен містити систематизований виклад виявлених у ході перевірки фактів порушень, зокрема норм податкового та валютного законодавства, а також невиконання платником податків законних вимог посадових осіб податкових органів, які проводили перевірку.
1.6. За результатами документальної перевірки в акті викладаються всі суттєві обставини фінансово-господарської діяльності суб'єкта підприємницької діяльності, які мають відношення до фактів виявлених порушень податкового та валютного законодавства (далі - суттєві обставини).
1.7. Факти виявлених порушень податкового та валютного законодавства викладаються в акті документальної перевірки чітко, об'єктивно та в повній мірі, із посиланням на первинні або інші документи, які зафіксовані в бухгалтерському та податковому обліку, що підтверджують наявність зазначених фактів.
1.8. Акт документальної перевірки повинен бути складений на паперовому носії і в електронному вигляді державною мовою(1) і мати наскрізну нумерацію сторінок.
У разі відсутності первинних документів, що підтверджують факт порушення, до акта перевірки додаються пояснення посадових осіб або інших працівників підприємства (в межах їх компетенції), що перевіряється.
Титульний аркуш акта документальної перевірки друкується на номерному бланку органу державної податкової служби для складання актів документальних перевірок. Перший примірник акта в оригіналі залишається в органах державної податкової служби.
( Абзац третій пункту 1.8 із змінами, внесеними згідно з Наказом ДПА N 403 від 26.08.2003 )
У разі необхідності використання у змісті акта скорочених назв і загальноприйнятих абревіатур при першому вживанні відповідне словосполучення наводиться повністю з одночасною вказівкою в дужках його скороченої назви або абревіатури, які будуть використовуватись далі в тексті.
В акті документальної перевірки, розрахунках та інших матеріалах не допускаються різного роду виправлення цифрових показників, дат та інших даних.
1.9. Усі вартісні показники відображаються у гривнях, а показники, що виражені в іноземній валюті, підлягають відображенню в акті документальної перевірки з одночасною вказівкою їх еквівалента у національній валюті України за курсом валют, що встановлений Національним банком України на дату проведення фінансово-господарської операції.
( Пункт 1.9 із змінами, внесеними згідно з Наказом ДПА N 403 від 26.08.2003 )
1.10. Інформація, що міститься в акті документальної перевірки, не підлягає розголошенню органом державної податкової служби і її співробітниками, а також передачі в інші органи, за винятком випадків, передбачених законодавством.
1.11. У разі якщо платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб податкового органу до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з отриманням інших об'єктів оподаткування, електронних контрольно-касових апаратів, комп'ютерних систем, що застосовуються для розрахунків за готівку або з використанням карток платіжних систем, вагокасових комплексів, систем та засобів штрихового кодування, складається акт відмови від допуску до перевірки.
Акт відмови від допуску до перевірки - це акт, який складається посадовими особами податкового органу в разі відмови підприємства в допуску до перевірки.
Акт відмови від підпису - акт, який засвідчує відмову посадових осіб підприємства від підписання акта документальної перевірки. При цьому в акті зазначається про ознайомлення (чи відмову від ознайомлення) керівника і головного бухгалтера підприємства із змістом акта перевірки, обов'язками, правами і відповідальністю платника податків.
Акт відмови від допуску до перевірки та акт відмови від підпису підписується не менш як трьома особами.
( Розділ 1 доповнено пунктом 1.11 згідно з Наказом ДПА N 403 від 26.08.2003 )
_______________
(1) Державною мовою в Україні є українська мова, яка є обов'язковим засобом спілкування на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування (мова актів, роботи, діловодства, документації тощо).
2. Склад і зміст акта документальної перевірки
Акт документальної перевірки повинен складатися з трьох частин:
I - вступна;
II - описова;
III - висновок
та інформативних додатків.
I. Вступна частина акта документальної перевірки
Вступна частина акта документальної перевірки повинна містити такі дані:
дата підписання акта перевірки (число, місяць, рік підписання акта посадовими особами, що проводили перевірку, та посадовими особами підприємства);
номер акта перевірки (порядковий номер журналу реєстрації перевірок, код структурного підрозділу, код за ЄДРПОУ підприємства);
( Абзац третій частини I із змінами, внесеними згідно з Наказом ДПА N 403 від 26.08.2003 )
місцезнаходження підприємства;
( Абзац четвертий частини I із змінами, внесеними згідно з Наказом ДПА N 403 від 26.08.2003 )
повна і скорочена назва підприємства відповідно до установчих документів;
підстави для проведення документальної перевірки у відповідності до вимог Указу Президента України від 23.07.98 N 817/98 "Про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності";
дата та номери посвідчень на документальну перевірку, назва органу державної податкової служби, який його виписав;
посади осіб, назва структурного підрозділу, назва органу податкової служби, прізвища, імена, по батькові, посади осіб, що проводять перевірку;
документальна перевірка (планова чи позапланова);
( Абзац десятий частини I вилучено на підставі Наказу ДПА N 403 від 26.08.2003 )
період, за який проводиться перевірка діяльності підприємства;
інформація про направлення повідомлення підприємству про проведення планової перевірки;
( Абзац одинадцятий частини I із змінами, внесеними згідно з Наказом ДПА N 403 від 26.08.2003 )
інформація про посадових осіб, відповідальних за фінансово-господарську діяльність підприємства за період, що перевіряється, із зазначенням наказів про призначення та звільнення із займаної посади;
інформація про наявність журналу реєстрації перевірок підприємства та вчинення в ньому запису про проведення перевірки;
термін проведення перевірки (при необхідності зазначити перерву в роботі);
( Абзац чотирнадцятий частини I із змінами, внесеними згідно з Наказом ДПА N 403 від 26.08.2003 )( Абзац шістнадцятий частини I вилучено на підставі Наказу ДПА N 403 від 26.08.2003 )
дані про реєстрацію (перереєстрацію) платника податків в органах виконавчої влади (назва документа, назва органу, дата і реєстраційний номер), дата взяття на облік державним податковим органом (назва документа, назва органу державної податкової служби та дата взяття на облік), реєстраційні дані платника ПДВ (назва документа, дата, номер, індивідуальний податковий номер);

................
Перейти до повного тексту