1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
02.06.2021 № 608
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
05 серпня 2021 р.
за № 1022/36644
Про затвердження Положення про спеціалізовану науково-технічну раду МОН з відбору наукових робіт, науково-технічних та інфраструктурних проектів
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 1360 від 13.12.2021 )
Відповідно до пункту 28 Положення про конкурсний відбір наукових, науково-технічних робіт та проектів, які фінансуються за рахунок зовнішнього інструменту допомоги Європейського Союзу для виконання зобов’язань України у Рамковій програмі Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій "Горизонт 2020", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 листопада 2019 року № 971 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 28 квітня 2021 р. № 419), НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про спеціалізовану науково-технічну раду МОН з відбору наукових робіт, науково-технічних та інфраструктурних проектів, що додається.
2. Директорату науки та інновацій (Безвершенко Ю.) подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України у встановленому законодавством порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Кизима М.

Міністр

С. Шкарлет

ПОГОДЖЕНО:

Перший заступник
Міністра цифрової трансформації України




О. Вискуб
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
освіти і науки України
02 червня 2021 року № 608
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
05 серпня 2021 р.
за № 1022/36644
ПОЛОЖЕННЯ
про спеціалізовану науково-технічну раду МОН з відбору наукових робіт, науково-технічних та інфраструктурних проектів
І. Загальні положення
1. Спеціалізована науково-технічна рада МОН з відбору наукових робіт, науково-технічних та інфраструктурних проектів (далі - рада) утворюється з метою проведення конкурсного відбору наукових, науково-технічних робіт та проєктів, які фінансуються за рахунок зовнішнього інструменту допомоги Європейського Союзу для виконання зобов’язань України у Рамковій програмі Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій "Горизонт 2020".
Рада є консультативно-дорадчим органом МОН.
2. Рада у своїй роботі керується Конституцією та законами України, указами Президента України, постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, а також цим Положенням.
3. Організаційне та інформаційне забезпечення діяльності ради здійснює структурний підрозділ МОН, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері науки, наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності (далі - підрозділ).
4. Терміни у цьому Положенні вживаються у значеннях, наведених у Положенні про конкурсний відбір наукових, науково-технічних робіт та проектів, які фінансуються за рахунок зовнішнього інструменту допомоги Європейського Союзу для виконання зобов’язань України у Рамковій програмі Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій "Горизонт 2020", затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 20 листопада 2019 року № 971 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 28 квітня 2021 р. № 419).
II. Завдання та повноваження ради та секцій ради за тематичними напрямами конкурсу
1. Завданням ради є науково-експертне забезпечення конкурсного відбору наукових, науково-технічних робіт та проєктів (далі - конкурс), поданих на конкурс у формі заявки на участь у конкурсі (далі - заявка) учасниками конкурсу, які претендують на отримання фінансування за рахунок зовнішнього інструменту допомоги Європейського Союзу для виконання зобов’язань України у Рамковій програмі Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій "Горизонт 2020".
Рада виконує функції конкурсної комісії.
Конкурсною комісією є рада та секції ради за тематичними напрямами конкурсу.
2. До повноважень ради належать:
1) здійснення науково-експертного забезпечення конкурсу;
2) аналіз роботи секцій ради за тематичними напрямами конкурсу (далі -секції);
3) формування остаточних пропозицій щодо переліку наукових робіт, науково-технічних та інфраструктурних проєктів, рекомендованих секцією для фінансування, та орієнтовного обсягу фінансування кожної наукової роботи, науково-технічного та інфраструктурного проєктів у вигляді рейтингового списку (далі - остаточні пропозиції).
3. До повноважень секцій належать:
1) прийняття рішень щодо регламенту своєї роботи;
2) організація проведення наукової і науково-технічної експертизи заявок відповідно до статті 13 Закону України "Про наукову і науково-технічну експертизу" та умов конкурсу;
3) підготовка пропозицій щодо переліку наукових робіт, науково-технічних та інфраструктурних проєктів, рекомендованих секцією для фінансування, та орієнтовного обсягу фінансування наукових робіт, науково-технічних та інфраструктурних проєктів за результатами експертних оцінок заявок у вигляді рейтингового списку (далі - пропозиції);
4) підготовка протоколу із зазначенням результатів наукової і науко-технічної експертизи заявок;
5) надання консультативної та організаційної підтримки щодо участі у конкурсі.
III. Порядок формування ради та секцій ради за тематичними напрямами конкурсу
1. Рада утворюється МОН у складі голови, секретаря та членів ради.
2. Персональний склад ради затверджується наказом МОН.
Головою ради є заступник Міністра освіти і науки, який за своїми функціональними обов’язками забезпечує реалізацію державної політики у сфері наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності.
( Абзац другий пункту 2 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 1360 від 13.12.2021 )
До складу ради входять три працівники МОН, голови секцій ради за тематичними напрямами конкурсу та провідні вчені.
Пропозиції щодо персонального складу ради формує підрозділ з урахуванням рекомендацій провідних закладів вищої освіти та наукових установ, які спеціалізуються на провадженні наукової, науково-технічної діяльності у відповідних сферах.
Загальна кількість членів ради не перевищує 25 осіб.
3. Склад секцій формується з провідних вчених, які є фахівцями за відповідними тематичними напрямами, за пропозиціями підрозділу з урахуванням рекомендацій провідних закладів вищої освіти та наукових установ, які спеціалізуються на провадженні наукової, науково-технічної діяльності у відповідних сферах.
4. Утворюється 18 секцій, що відповідає кількості тематичних напрямів конкурсу.
5. Персональний склад кожної секції затверджується наказом МОН.
Загальна кількість членів секції не перевищує три особи.
6. Члени ради та секцій не можуть бути науковими керівниками та входити до складу авторських колективів наукової роботи, науково-технічного та інфраструктурного проєкту.
IV. Права та обов’язки членів секцій
1. Члени секцій беруть участь у роботі секцій на громадських засадах.
2. Члени секції мають право:
1) ознайомлюватися з інформацією та матеріалами з питань, що належать до компетенції секції;
2) висловлювати свої думки, пропозиції, зауваження, що додаються до протоколу засідання секції.
3. Члени секції зобов’язані:
1) брати участь у роботі секції та її засіданнях;
2) дотримуватися принципу об’єктивності під час проведення наукової і науково-технічної експертизи заявок;
3) бути доброчесними та неупередженими в прийнятті рішень;
4) повідомляти про наявність конфлікту інтересів щодо себе або інших членів секції під час розгляду матеріалів, поданих до секції.
Заява про конфлікт інтересів члена секції розглядається на її засіданні та заноситься до протоколу.
Член секції, у якого виявлено конфлікт інтересів, не приймає участь у обговоренні відповідної заявки та голосуванні щодо неї;
5) дотримуватись вимог цього Положення;
6) не розголошувати інформацію, яка вважається конфіденційною.
4. Члени секції не можуть брати участь у розгляді заявок, поданих підприємством, установою або організацією, у яких вони працюють (за основним місцем роботи або за сумісництвом) або мають спільні наукові публікації з керівником або є авторами, виконавцями наукової роботи, опублікованої протягом останніх п’яти років.
V. Організація роботи секцій
1. На першому засіданні кожної секції обираються її голова та секретар.
2. Секція відповідного тематичного напряму виконує такі функції:
прийняття рішень щодо регламенту своєї роботи;
організація проведення наукової і науково-технічної експертизи заявок відповідно до статті 13 Закону України "Про наукову і науково-технічну експертизу" та умов конкурсу;

................
Перейти до повного тексту