1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА З ОХОРОНИ ПРАВ НА СОРТИ РОСЛИН
Н А К А З
26.08.2005 N 449
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 вересня 2005 р.
за N 1021/11301
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної служби з охорони прав на сорти рослин N 3 від 05.05.2011 )
Про внесення змін до наказу Державної служби з охорони прав на сорти рослин від 16.01.2003 N 17-1 "Про затвердження Положення про Державну інспекцію з охорони прав на сорти рослин"
Відповідно до Кодексу України про адміністративні порушення, а також з метою виконання вимог Законів України "Про охорону прав на сорти рослин", "Про насіння і садивний матеріал", постанови Кабінету Міністрів України від 19.08.2002 N 1182 "Про затвердження Положення про Державну службу з охорони прав на сорти рослин"
НАКАЗУЮ:
1. Внести зміни і доповнення до Положення про Державну інспекцію з охорони прав на сорти рослин, затвердженого наказом Державної служби з охорони прав на сорти рослин від 16.01.2003 N 17-1, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 31.01.2003 за N 81/7402, виклавши його у новій редакції (додається).
2. В.о. начальника Держсортінспекції Скибі М.С. в установленому порядку забезпечити подання наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника голови Держсортслужби Сороку В.І.
Голова
ПОГОДЖЕНО:
Заступник Міністра аграрної
політики України
В.Волкодав


В.О.Пабат
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держсортслужби
16.01.2003 N 17-1
( z0081-03 )
(у редакції наказу
Держсортслужби
від 26.08.2005 N 449)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 вересня 2005 р.
за N 1021/11301
ПОЛОЖЕННЯ
про Державну інспекцію з охорони прав на сорти рослин
1. Загальні положення
1.1. Державна інспекція з охорони прав на сорти рослин (далі - Держсортінспекція) створена відповідно до Закону України "Про охорону прав на сорти рослин" та постанови Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2002 року N 1182 "Про затвердження Положення про Державну службу з охорони прав на сорти рослин".
1.2. Держсортінспекція є самостійним структурним підрозділом Державної служби з охорони прав на сорти рослин (далі - Держсортслужба) без права юридичної особи, який здійснює державний контроль та нагляд за дотриманням законодавства у сфері охорони прав на сорти рослин.
1.3. Держсортінспекція складається з державної інспекції з охорони прав на сорти рослин Автономної Республіки Крим, державних інспекцій з охорони прав на сорти рослин областей, які діють у складі державного центру експертизи сортів рослин Автономної Республіки Крим та обласних державних центрів експертизи сортів рослин.
1.4. Держсортінспекція у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, а також наказами Міністерства аграрної політики України (далі - Мінагрополітики), Держсортслужби, Положенням про Держсортслужбу і цим Положенням.
2. Основні завдання Держсортінспекції
2.1. Основними завданнями Держсортінспекції є:
здійснення державного контролю та державного нагляду за дотриманням суб'єктами господарювання, незалежно від форм власності, вимог законодавства з охорони прав на сорти рослин у сфері виробництва, використання, зберігання, реалізації та розмноження посадкового матеріалу сортів рослин;
участь у проведенні державної науково-технічної експертизи сортів рослин як об'єктів інтелектуальної власності;
забезпечення державного контролю та нагляду за збереженістю сортів рослин;
реєстрація ліцензійних договорів.
3. Функції Держсортінспекції
3.1. Держсортінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний нагляд за:
3.1.1. Набуттям, здійсненням та захистом прав на сорт рослин у межах повноважень, наданих Держсортслужбою;
3.1.2. Наявністю разових дозволів на ввезення в Україну для наукових цілей посадкового матеріалу (насіння) незареєстрованих в Україні сортів рослин, що видаються Державною службою з охорони прав на сорти рослин та угод між селекціонером (автором сорту) і представником з питань інтелектуальної власності на сорти рослин;
3.1.3. Уживанням назв сортів у сортових та насіннєвих документах, публікаціях, офіційних виданнях, а також у частині їх відношення до знаків для товарів і послуг та зазначень походження товарів;
3.1.4. Діяльністю уповноважених Держсортслужбою закладів експертизи системи охорони прав на сорти рослин.
3.2. Здійснює державний контроль за дотриманням:
3.2.1. Юридичними і фізичними особами законодавства з питань охорони прав на сорти рослин;
3.2.2. Особистого немайнового права авторства на сорт;
3.2.3. Майнового права власника сорту;
3.2.4. Права попереднього користування і права при відновленні прав на сорт;
3.2.5. Права на поширення сорту в Україні;
3.2.6. Права власника сорту щодо тимчасової правової охорони;
3.2.7. Прав власника сорту при обмеженні його виключного права;
3.2.8. Прав автора сорту при відмові власника від майнового права на сорт;
3.2.9. Порядку вивезення з України посадкового матеріалу (насіння) сортів рослин, що містять об'єкт інтелектуальної власності;
3.2.10. Угоди, укладеної між роботодавцем та автором сорту щодо виплати справедливої винагороди;
3.2.11. Порядку видачі примусової ліцензії на використання сорту;
3.2.12. Представниками з питань інтелектуальної власності на сорти рослин вимог Закону України "Про охорону прав на сорти рослин" та інших нормативно-правових актів з питань охорони прав на сорти рослин.
3.3. Проводить державний нагляд і контроль за:
3.3.1. Наявністю документів, що підтверджують право правонаступника на сорт рослин, та документів про сплату збору за дії, пов'язані з набуттям, здійсненням та захистом прав на сорти рослин;
3.3.2. Передачею майнового права на сорт і передачею права на використання сорту;
3.3.3. Виконанням власником сорту своїх обов'язків;
3.3.4. Сортами, внесеними до Реєстру патентів і Реєстру сортів;
3.3.5. Додержанням на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності галузевих стандартів, норм і нормативів та вимог конфіденційності в частині охорони прав на сорти рослин;
3.3.6. Дотриманням прав власника сорту при веденні первинного насінництва сортів, унесених до Реєстру патентів і Реєстру сортів;
3.3.7. Дотриманням вимог чинного законодавства щодо права подання заявки на сорт;
3.3.8. Виконанням закладами системи охорони прав на сорти рослин програми державної науково-технічної експертизи сортів рослин як об'єктів інтелектуальної власності.
3.4. Проводить перевірку та реєструє у спеціальному журналі договори стосовно передачі майнового права на сорт і договори стосовно передачі права на використання сорту, куди заносяться відомості про умови та дані про отримання прав на поширення сорту.
3.5. Координує і контролює роботу підпорядкованих їй державної інспекції з охорони прав на сорти рослин Автономної Республіки Крим, державних інспекцій з охорони прав на сорти рослин областей, які діють у складі державного центру експертизи сортів рослин Автономної Республіки Крим та обласних державних центрів експертизи сортів рослин.
3.6. Забезпечує реалізацію вимог, передбачених Порядком прийняття спеціального рішення щодо насіння і садивного матеріалу сорту, не занесеного до Реєстру сортів рослин України і не визнаного перспективним, затвердженим наказом Держсортслужби від 11.04.2005 N 196, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.04.2005 за N 440/10720.
3.7. Держсортінспекція виконує інші функції, що передбачені в завданнях.
4. Права Держсортінспекції
4.1. Держсортінспекція має право:
4.1.1. Безперешкодно відвідувати об'єкти, де проводиться розмноження насіння та посадкового матеріалу або його зберігання.
4.1.2. Перевіряти у суб'єктів господарювання всіх форм власності:

................
Перейти до повного тексту