1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
14.10.2003 N 111/422
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 листопада 2003 р.
за N 1019/8340
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва N 314/525 від 12.10.2010 )
Про затвердження Порядку контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з впровадження, ввезення, вивезення голографічних захисних елементів
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва N 97/525 від 13.07.2007 ) ( У текстах та назвах Наказу, Порядку, затвердженого зазначеним наказом, та додатках до Порядку слова "розроблення, виробництво" та "сертифікаційні випробування" в усіх відмінках виключено на підставі Наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва N 97/525 від 13.07.2007 )
Відповідно до статей 8, 9 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", Указу Президента України від 25.05.2000 N 721 "Питання Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва" і постанови Кабінету Міністрів України від 14.11.2000 N 1698 "Про затвердження переліку органів ліцензування"
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Порядок контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з впровадження, ввезення, вивезення голографічних захисних елементів (далі - Порядок контролю), що додається.
2. Департаменту контролю та дозвільної системи Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва (Апатенко О.П.), Департаменту контррозвідувального захисту економіки держави Служби безпеки України (Петрищенко Ю.М.) у встановленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Третьякова С.І. та заступника Голови Служби безпеки України Черниха С.П.
4. Внести в наказ Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, Департаменту спеціальних телекомунікаційних систем та захисту інформації Служби безпеки України від 12.12.2001 N 151/72 "Про затвердження порядку контролю за додержанням ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розроблення, виробництва, використання, експлуатації, сертифікаційних випробувань, тематичних досліджень, експертизи, ввезення, вивезення криптосистем і засобів криптографічного захисту інформації, надання послуг в галузі криптографічного захисту інформації, торгівлі криптосистемами і засобами криптографічного захисту інформації; розроблення, виробництва, впровадження, обслуговування, дослідження ефективності систем і засобів технічного захисту інформації, надання послуг в галузі технічного захисту інформації; розроблення, виробництва, впровадження, сертифікаційних випробувань, ввезення, вивезення голографічних захисних елементів", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 27 грудня 2001 за N 1085/6276, такі зміни:
у назві та пункті 1 наказу слова "розроблення, виробництва, впровадження, сертифікаційних випробувань, ввезення, вивезення голографічних захисних елементів" виключити;
у назві і тексті Порядку та додатках до нього слова "розроблення, виробництва, впровадження, сертифікаційних випробувань, ввезення, вивезення голографічних захисних елементів", а також "та з голографічного захисту" виключити;
у пункті 1.1 Порядку слова "З питань голографічного захисту" та останній абзац цього підпункту виключити;
пункт 4.8 Порядку виключити.
Голова Державного комітету України
з питань регуляторної політики
та підприємництва
Т.в.о. Голови Служби безпеки України
ПОГОДЖЕНО:
Начальник Департаменту спеціальних
телекомунікаційних систем та
захисту інформації
Служби безпеки України
Голова Антимонопольного комітету України


І.Г.Богословська
Ю.В.Землянський




О.П.Скриник
О.О.Костусев
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
України з питань
регуляторної політики
та підприємництва,
Служби безпеки України
14.10.2003 N 111/422
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 листопада 2003 р.
за N 1019/8340
ПОРЯДОК
контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з впровадження, ввезення, вивезення голографічних захисних елементів
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", Указу Президента України від 15.11.2000 N 1239 "Про захист документів і товарів голографічними захисними елементами", постанови Кабінету Міністрів України від 04.07.2001 N 756 "Про затвердження переліку документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії для окремого виду господарської діяльності", Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з впровадження, ввезення, вивезення голографічних захисних елементів (далі - Ліцензійні умови), затверджених наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, Служби безпеки України від 08.04.2003 N 42/132 і зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 23.04.2003 за N 323/7644.
1.2. Цей документ установлює єдиний порядок здійснення контролю за додержанням Ліцензійних умов.
1.3. Контроль за додержанням ліцензіатами Ліцензійних умов шляхом проведення планових і позапланових перевірок у межах своїх повноважень здійснюють такі органи контролю:
як орган ліцензування - Служба безпеки України (далі - СБУ) та її регіональні органи;
як спеціально уповноважений орган з питань ліцензування - Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва (далі - Держпідприємництва) і його територіальні органи.
2. Організація перевірок
2.1. Планові перевірки додержання ліцензіатами Ліцензійних умов проводяться органом контролю не частіше одного разу на рік.
Плани перевірок складаються і затверджуються органами контролю окремо із обов'язковим взаємним інформуванням.
2.2. Позапланові перевірки здійснюються органами контролю лише на підставі надходження до них у письмовій формі заяви (повідомлення) про порушення ліцензіатом Ліцензійних умов або з метою перевірки виконання розпоряджень про усунення порушень Ліцензійних умов.
2.3. Для проведення перевірки орган контролю видає розпорядчий документ про створення комісії, призначення голови та членів комісії, надає комісії припис (посвідчення) на проведення перевірки (додатки 1, 2), який підписується керівником або заступником керівника органу контролю і засвідчується печаткою органу контролю.
2.4. У разі проведення перевірок додержання ліцензіатами Ліцензійних умов Держпідприємництвом до складу комісій обов'язково залучаються фахівці СБУ. Визначення представників СБУ для участі в комісіях здійснюється за окремим запитом Держпідприємництва не пізніше ніж за десять робочих днів до початку проведення перевірки.
2.5. До участі у перевірці можуть залучатися фахівці установ і організацій, центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування (за їх згодою).
2.6. Орган контролю повідомляє письмово або телефонограмою ліцензіата про проведення планової перевірки не пізніше ніж за п'ять робочих днів до початку проведення зазначеної перевірки.
2.7. Термін проведення перевірок визначається органом контролю і не повинен перевищувати п'яти робочих днів. При потребі (великого обсягу робіт) цей термін може бути продовжений керівником або заступником керівника органу контролю до десяти робочих днів.
3. Права голови та членів комісії, їх обов'язки та відповідальність
3.1. Голова та члени комісії мають право:
доступу на територію, у виробничі та службові приміщення ліцензіата для їх обстеження і з'ясування питань, безпосередньо пов'язаних з перевіркою;
ознайомлюватися з необхідними для проведення перевірки документами ліцензіата;
отримувати від ліцензіата копії необхідних документів та письмові пояснення (довідки тощо) з питань, що виникають під час перевірки.
3.2. Голова та члени комісії зобов'язані:
керуватись у своїй роботі нормами законодавства України;
об'єктивно відображати стан щодо додержання ліцензіатом Ліцензійних умов, а також усунення порушень Ліцензійних умов;
не розголошувати інформацію з обмеженим доступом, яка стала відома під час перевірки;
надавати роз'яснення з питань провадження господарської діяльності з голографічного захисту (при потребі).
3.3. Голова та члени комісії несуть відповідальність згідно із чинним законодавством за необ'єктивне відображення в акті перевірки даних про діяльність ліцензіата та інші порушення чинного законодавства.
3.4. За виконання встановлених для проведення перевірки строків відповідає голова комісії.
4. Порядок проведення перевірки
4.1. На початку проведення перевірки голова комісії повинен пред'явити керівнику ліцензіата або його уповноваженому представнику (у разі перевірки юридичної особи), ліцензіату (у разі перевірки фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності) припис (посвідчення) на право перевірки та документи, які засвідчують особи голови та членів комісії.
4.2. Ліцензіат під час перевірки надає всі необхідні для проведення перевірки документи та забезпечує умови для її проведення.
4.3. При перевірці комісією перевіряється:
4.3.1. Достовірність відомостей, наведених у документах, поданих суб'єктом господарювання для одержання ліцензії.
4.3.2. Наявність оригіналу ліцензії (довідки про прийняття заяви про переоформлення ліцензії на провадження господарської діяльності з впровадження, ввезення, вивезення голографічних захисних елементів або про прийняття заяви про видачу дубліката ліцензії).
4.3.3. Наявність у філій, інших відокремлених підрозділів ліцензіата, які проводять господарську діяльність з впровадження, ввезення, вивезення голографічних захисних елементів, копій ліцензій, що підтверджують їх право на провадження цієї діяльності на підставі отриманої ліцензії.
4.3.4. Своєчасність повідомлення СБУ про зміни даних, зазначених у документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії.
4.3.5. Своєчасність виконання розпоряджень про усунення порушень Ліцензійних умов (у разі, якщо такі розпорядження видавались).
4.3.6. Виконання вимог, установлених Ліцензійними умовами для окремих робіт, у тому числі кваліфікаційних, організаційних, технологічних та інших.
4.3.7. Наявність та зміст установчих документів суб'єкта господарювання, внутрішніх положень та інструкцій, які регламентують проведення робіт у межах відповідного виду господарської діяльності, визначають організаційну структуру, перелік структурних підрозділів, що виконують роботи з голографічного захисту, завдання та функції цих підрозділів, функціональні обов'язки та кваліфікаційні вимоги до кожного фахівця зазначених підрозділів, заходи щодо забезпечення збереження інформації з обмеженим доступом при виконанні робіт з голографічного захисту.
4.3.8. Наявність нормативних актів, у тому числі нормативних документів із стандартизації, технічних, методичних, організаційних та інших документів, які необхідні для провадження господарської діяльності з впровадження, ввезення, вивезення голографічних захисних елементів (далі - ГЗЕ), у тому числі методик проведення досліджень ГЗЕ (у разі потреби), а також необхідних технологічних інструкцій.
4.3.9. Наявність штатного персоналу (з урахуванням кваліфікаційних вимог) та наявність документів, що підтверджують рівень освіти і кваліфікації штатного персоналу, необхідний для провадження відповідного виду господарської діяльності.
4.3.10. Наявність приміщень, виробничих площ, технічного обладнання, необхідного для провадження відповідного виду господарської діяльності, захищених інформаційно-обчислювальних комплексів (відповідно до особливих умов провадження господарської діяльності з голографічного захисту) та ліцензійного програмного забезпечення, камер для спеціальних, кліматичних та інших видів виробництва та (або) випробувань ГЗЕ, стендів для відбракування ГЗЕ (у разі потреби).
4.3.11. Наявність документів, що підтверджують право власності суб'єкта господарської діяльності або оренди ним виробничих площ.
4.3.12. Наявність дозволу на провадження виду господарської діяльності, пов'язаного з державною таємницею (відповідно до особливих умов провадження господарської діяльності з голографічного захисту).
4.3.13. Дотримання вимог внутрішнього положення, статуту, а також нормативно-правових актів, що регламентують провадження господарської діяльності в сфері голографічного захисту.
4.3.14. Облік повного обсягу робіт з голографічного захисту, виконаних ліцензіатом з відображенням усіх етапів внутрішнього проходження голографічних захисних елементів, відбракованої продукції (отримання, зберігання, виготовлення, впровадження, відбракування, списання, знищення).
( Підпункт 4.3.14 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва N 97/525 від 13.07.2007 )
4.3.15. Повнота та достовірність відомостей про виконані роботи з голографічного захисту, поданих до органу ліцензування.
4.3.16. Забезпечення порядку ввезення, вивезення ГЗЕ.
4.3.17. Забезпечення функціонування системи режиму безпеки та виконання вимог режиму секретності.
5. Оформлення результатів перевірки
5.1. За результатами перевірки складається акт перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з впровадження, ввезення, вивезення голографічних захисних елементів (далі - акт перевірки).
5.2. Акт перевірки складається у двох примірниках за встановленою формою (додаток 3). Один примірник акта перевірки видається керівникові (уповноваженому представнику) ліцензіата (юридичної особи) або самому ліцензіату (суб'єкту підприємницької діяльності - фізичній особі), який перевірявся, другий зберігається органом контролю, який здійснив перевірку.
5.3. Обидва примірники акта перевірки підписуються особами, які проводили перевірку. Факт ознайомлення з актом перевірки та отримання належного йому примірника засвідчують із зазначенням дати:
керівник ліцензіата (юридичної особи) або його уповноважений представник - особистим підписом та печаткою суб'єкта господарювання;
ліцензіат (суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа) - особистим підписом та печаткою (у разі її наявності).

................
Перейти до повного тексту