1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
22.08.2019 № 714
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 вересня 2019 р.
за № 1017/33988
Про затвердження Порядку проставлення відміток про перетинання державного кордону України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства внутрішніх справ № 812 від 12.12.2022 № 466 від 06.06.2023 )
Відповідно до частини другої статті 12 Закону України "Про прикордонний контроль", абзацу сьомого пункту 6-2, абзацу сьомого пункту 16 Порядку організації виїзду дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2021 року № 1167, абзацу третього пункту 7 Порядку реєстрації паспортних документів іноземців та осіб без громадянства в пунктах пропуску через державний кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 жовтня 2018 року № 798, з метою визначення порядку проставлення відміток про перетинання державного кордону України НАКАЗУЮ:
( Преамбула із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 812 від 12.12.2022 )
1. Затвердити Порядок проставлення відміток про перетинання державного кордону України, що додається.
2. Управлінню взаємодії з Державною прикордонною службою України Міністерства внутрішніх справ України (Рябий С.М.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з 01 січня 2020 року.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра внутрішніх справ України Трояна В.А.

Міністр

А. Аваков

ПОГОДЖЕНО:

Т.в.о. Голови Державної
міграційної служби України

Уповноважений
Верховної Ради України з прав людини

Голова Державної прикордонної служби України




Н. Науменко


Л. Денісова

С. Дейнеко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
внутрішніх справ України
22 серпня 2019 року № 714
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 вересня 2019 р.
за № 1017/33988
ПОРЯДОК
проставлення відміток про перетинання державного кордону України
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає комплекс дій уповноважених службових осіб Державної прикордонної служби України під час проставлення відміток про перетинання державного кордону України в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон (далі - пункти пропуску).
2. У цьому Порядку терміни вжито в значеннях, наведених у Законах України "Про Державну прикордонну службу України", "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", "Про прикордонний контроль", Правилах перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2010 року № 724).
3. Відмітки про перетинання державного кордону України (далі - відмітка) проставляються уповноваженими службовими особами Державної прикордонної служби України, які допущені до несення служби наказом органу охорони державного кордону та виконують свої обов’язки в прикордонних нарядах "Перевірка документів", "Старший зміни прикордонних нарядів", "Помічник старшого зміни прикордонних нарядів" або "Старший прикордонних нарядів у пункті пропуску через державний кордон" (далі - службові особи):
у пунктах пропуску - в кабінах паспортного контролю, на смугах руху транспортних засобів, на рейдових стоянках суден, у контрольних павільйонах, службових приміщеннях Державної прикордонної служби України;
у транспортних засобах закордонного сполучення - біля трапа або на борту повітряного, морського судна, у вагоні поїзда, кабіні локомотива, салоні автобуса.
II. Процедура проставлення відміток про перетинання державного кордону
1. Відмітки про перетинання державного кордону ("В’їзд", "Виїзд"), зразки яких наведено у додатках 1, 2 до цього Порядку, відповідно до напрямку руху проставляються:
1) у паспортних документах іноземців, осіб без громадянства;
2) в імміграційних картках іноземців, осіб без громадянства, якщо:
в їх паспортних документах не передбачено сторінок для відміток;
іноземці є громадянами держави міграційного ризику або особи без громадянства постійно проживають у державі міграційного ризику;
вони звернулися з проханням про непроставлення в паспортному документі відмітки;
вони регулярно перетинають державний кордон України, але не рідше ніж один раз на тиждень, якщо іншого не встановлено міжнародними договорами України;
3) у суднових ролях та списках пасажирів;
4) у генеральних деклараціях та пасажирських відомостях;
5) у суднових ролях та списках пасажирів круїзних суден у першому порту прибуття та останньому порту відходу круїзного судна з території України та після кожного внесення змін до суднових ролей та списків пасажирів;
6) у документі із зазначенням усіх технічних характеристик судна та прізвищ осіб, що перебувають на судні;
7) у списку групи дітей та осіб, що їх супроводжують;
8) в інших документах у випадках, передбачених законодавством.
2. У разі спрощення прикордонного контролю в документах, визначених пунктом 1 цього розділу, обов’язково проставляється відмітка.
3. У паспортних документах громадян України, іноземців та осіб без громадянства відмітки проставляються на вільних сторінках, призначених для них, починаючи з останньої:
"В’їзд" - з правого боку (під час кожного в’їзду на територію України);
"Виїзд" - з лівого боку (під час кожного виїзду з території України).
4. Відмітки "В’їзд", "Виїзд" відповідно до напрямку руху не проставляються:
у паспортних документах громадян України, за винятком випадків їх особистого звернення з метою проставлення такої відмітки;
у паспортних документах глав держав та вищих посадових осіб іноземних держав, про чиє прибуття офіційно оголошено заздалегідь дипломатичними каналами;
у паспортних документах моряків, які перебувають на території України в складі екіпажу під час стоянки їх судна в порту;
у паспортних документах членів екіпажів та пасажирів круїзних суден, прикордонний контроль щодо яких здійснюється в порядку, передбаченому статтею 19 Закону України "Про прикордонний контроль";
у ліцензіях пілотів або посвідченнях (сертифікатах) членів екіпажів повітряних суден;
у паспортних документах членів екіпажів іноземних військових кораблів (літаків), які в установленому порядку прибули в Україну;
у паспортних документах осіб, які входять до складу екіпажу цивільних повітряних суден міжнародних авіаліній, бригад поїздів міжнародного сполучення, у разі перебування в аеропортах чи на вокзалах (станціях), зазначених у розкладі руху;
в інших документах у випадках, передбачених законодавством.
5. Відмітку "Державний кордон України перетнули", форму якої наведено у додатку 3 до цього Порядку, проставляють в списках груп дітей та осіб, що їх супроводжують, списках пасажирів, суднових ролях, завданнях на політ, генеральних деклараціях, пасажирських відомостях під час перевірки паспортних та інших документів.
6. Відтиск штемпеля для скасування відмітки про перетинання державного кордону України "СКАСОВАНО/CANCELED", форму якого наведено у додатку 4 до цього Порядку, проставляють у документах, визначених пунктом 1 цього розділу, у разі:
відмови громадянина України, іноземця чи особи без громадянства від перетинання державного кордону України;
повернення компетентними органами суміжної держави громадянина України, іноземця чи особи без громадянства, що підтверджено документально;
скасування рейсу транспортного засобу закордонного сполучення;
помилкового проставлення відмітки про перетинання державного кордону України;
наявності в паспортному документі громадянина України, іноземця чи особи без громадянства підробленої відмітки - на підставі експертного висновку суб’єкта судово-експертної діяльності, визначеного статтею 7 Закону України "Про судову експертизу", чи рішення суду.
( Пункт 6 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 466 від 06.06.2023 )
7. Відмітку про перетинання державного кордону України "ТРАНЗИТ", форма якої наведена в додатку 5 до цього Порядку, проставляють у паспортних документах іноземців, осіб без громадянства або в імміграційних картках іноземців, осіб без громадянства, якщо в їхніх паспортних документах не передбачено сторінок для відміток, у разі визначення триденного строку транзитного проїзду через територію України іноземцю або особі без громадянства.
У рядку "терміном до ___ год. ___ хв. " " ____________ 20___" відмітки "ТРАНЗИТ" зазначається час закінчення триденного строку транзитного проїзду (в годинах та хвилинах).
Початок часу триденного строку транзитного проїзду (в годинах та хвилинах) відраховується від часу фактичного перетинання державного кордону України.
( Розділ II доповнено пунктом 7 згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 466 від 06.06.2023 )
8. Відтиск штемпеля "ВИЗНАНО ВІЗУ НЕДІЙСНОЮ", форма якого наведена в додатку 6 до цього Порядку, проставляють на візі в паспортному документі іноземця, особи без громадянства в разі відмови іноземцю, особі без громадянства в перетинанні державного кордону на в’їзд в Україну за наявності однієї з таких підстав:
рішення відповідного державного органу України про заборону в’їзду в Україну;
обґрунтованих підстав вважати візу отриманою в незаконний спосіб.
( Розділ II доповнено пунктом 8 згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 466 від 06.06.2023 )
9. Відмітки мають бути чіткими, з видимими реквізитами.
10. Кількість та види елементів захисту зовнішньої рамки відмітки, її спеціальне службове поле, кольори фарби та періодичність зміни службової позначки визначає Адміністрація Державної прикордонної служби України.

Начальник
Управління взаємодії
з Державною прикордонною
службою України
Міністерства внутрішніх
справ України






С. Рябий

................
Перейти до повного тексту