- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
ТЕХНІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТА СПОЖИВЧОЇ ПОЛІТИКИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 вересня 2005 р.
за N 1009/11289
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
економічного розвитку і торгівлі
N 1161 від 13.07.2016 )
Про затвердження Положення про Державний реєстр засобів вимірювальної техніки
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства
економічного розвитку і торгівлі
N 1181 від 02.10.2014 )
1. Затвердити Положення про Державний реєстр засобів вимірювальної техніки, що додається.
2. Управлінню метрології (Домницький Р.А.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України згідно з чинним законодавством.
3. Скасувати наказ Держстандарту України від 21 листопада 2000 року
N 660 "Про затвердження Положення про Державний реєстр засобів вимірювальної техніки, допущених до застосування в Україні".
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Дрогомирецького В.В.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держспоживстандарту
України
22.08.2005 N 218
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 вересня 2005 р.
за N 1009/11289
ПОЛОЖЕННЯ
Про державний реєстр засобів вимірювальної техніки
1. Загальні положення
1.2. Положення регламентує порядок ведення Державного реєстру засобів вимірювальної техніки (далі - Державний реєстр), порядок внесення типів засобів вимірювальної техніки (далі - ЗВТ) та стандартних зразків складу і властивостей речовин і матеріалів (далі - СЗ), державні (далі - ДСЗ), міждержавні (далі - МСЗ), стандартні зразки закордонного виробництва (далі - ЗСЗ), призначених для серійного виробництва в Україні або ввезення на територію України партіями, до Державного реєстру та порядок їх вилучення із Державного реєстру.
1.3. Положення поширюється на:
спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері метрології (далі - ЦОВМ);
національний науковий метрологічний центр та державні наукові метрологічні центри, що належать до сфери управління ЦОВМ (далі - метрологічні центри), і територіальні органи ЦОВМ (далі - територіальні органи);
головні та базові організації метрологічних служб центральних органів виконавчої влади (далі - головні та базові організації);
підприємства, установи та організації, незалежно від форм власності та виду діяльності (далі - підприємства та організації), що на території України провадять діяльність, пов'язану з виробництвом засобів вимірювальної техніки (далі - вітчизняні виробники);
фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності;
виробників (експортерів) іноземних держав, що ввозять засоби вимірювальної техніки на територію України (далі - іноземні виробники).
Це Положення не поширюється на ЗВТ, які розробляються та виробляються в Україні, а також ввозяться в Україну цільовим призначенням для застосування у сфері оборони України.
2. Порядок ведення Державного реєстру засобів вимірювальної техніки
2.1. Відсутність типів ЗВТ у Державному реєстрі не може бути підставою для заборони використання цих засобів на території України (за умови підтвердження нормованих метрологічних характеристик та придатності цих засобів до застосування шляхом здійснення їх державної метрологічної атестації).
2.2. Державний реєстр, призначений для державної реєстрації типів ЗВТ, допущених до серійного виробництва в Україні та ввезення на територію України партіями, та СЗ.
Державній реєстрації підлягають:
- ЗВТ, типи яких затверджені ЦОВМ на підставі відповідного рішення Науково-технічної комісії з метрології (далі - Комісія з метрології) щодо розгляду результатів державних приймальних та контрольних випробувань цих засобів, а також результатів експертизи документів, проведеної метрологічними центрами та територіальними органами ЦОВМ відповідно до міжнародних договорів України;
- СЗ, типи яких затверджені ЦОВМ на підставі відповідного рішення Комісії з метрології щодо розгляду результатів метрологічної експертизи технічної документації на ці стандартні зразки, проведеної національним науковим метрологічним центром, на який покладено виконання функцій Головного центру Державної служби стандартних зразків складу та властивостей речовин і матеріалів, та МСЗ, типи яких визнані ЦОВМ відповідно до міжнародних договорів України.
2.3. Державний реєстр ведеться з метою:
- здійснення обліку ЗВТ, допущених до серійного виробництва та ввезення на територію України партіями, та СЗ;
- створення фонду інформаційних даних щодо ЗВТ, які серійно виробляються в Україні або ввозяться на її територію партіями, та СЗ (далі - фонд інформаційних даних);
- забезпечення центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств (їх об'єднань), установ та організацій, незалежно від форм власності та виду діяльності, що діють на території України, фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності та виробників (експортерів) іноземних держав, що ввозять засоби вимірювальної техніки на територію України (далі - замовники), інформацією з фонду інформаційних даних.
2.4. Державний реєстр складається з чотирьох розділів:
- розділ 1 - "Засоби вимірювальної техніки, типи яких затверджені на підставі результатів державних приймальних та контрольних випробувань";
- розділ 2 - "Засоби вимірювальної техніки, типи яких занесені до Державного реєстру на підставі міжнародних договорів України";
- розділ 3 - "Стандартні зразки складу та властивостей речовин і матеріалів, типи яких занесені до Державного реєстру на підставі метрологічної експертизи технічної документації на ці стандартні зразки";
- розділ 4 - "Міждержавні стандартні зразки складу та властивостей речовин і матеріалів, типи яких занесені до Державного реєстру на підставі їх визнання відповідно до міжнародних договорів України".
За рішенням ЦОВМ Державний реєстр може бути доповнений додатковими розділами.
2.5. За дорученням ЦОВМ ведення розділів 1, 2 Державного реєстру здійснює державний науковий метрологічний центр - Державне підприємство "Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів" (далі - Укрметртестстандарт), розділів 3, 4 Державного реєстру - національний науковий метрологічний центр - Національний науковий центр "Інститут метрології" (далі - ННЦ "Інститут метрології").
2.6. Державний реєстр ведеться в електронному та паперовому виглядах і повинен містити таку обов'язкову інформацію:
а) розділи 1, 2:
- назву та умовне позначення ЗВТ;
- назву та поштову адресу виробника ЗВТ;
- номер за Державним реєстром;
- призначення та галузь застосування ЗВТ;
- основні метрологічні та технічні характеристики ЗВТ;
- дату та номер протоколу засідання Комісії з метрології, на якому прийняте рішення щодо занесення типу ЗВТ до Державного реєстру (щодо вилучення типу ЗВТ з Державного реєстру);
б) розділи 3, 4:
- назву СЗ;
- назву виробника та поштову адресу СЗ;
- номер за Державним реєстром СЗ;
- призначення та галузь застосування СЗ;
- назву атестованої характеристики СЗ;
- основні метрологічні характеристики СЗ;
- термін дії СЗ;
- дату та номер протоколу засідання Комісії з метрології, на якому прийняте рішення щодо занесення СЗ до Державного реєстру (щодо вилучення СЗ з Державного реєстру).
У разі необхідності до Державного реєстру може вноситися додаткова інформація.
2.7. Вітчизняні та іноземні виробники ЗВТ зобов'язані надавати Укрметртестстандарту та ННЦ "Інституту метрології" документи, необхідні для занесення затверджених типів ЗВТ та СЗ до Державного реєстру (далі - державна реєстрація), ведення цього реєстру та створення фонду інформаційних даних.
2.8. Укрметртестстандарт та ННЦ "Інститут метрології" відповідно до покладених на них функцій щодо ведення Державного реєстру виконують такі роботи:
- здійснюють державну реєстрацію ЗВТ та СЗ у Державному реєстрі відповідно до повноважень, зазначених у пункті 2.5;
- формують фонд інформаційних даних;
- своєчасно вносять необхідні зміни до Державного реєстру і фонду інформаційних даних;
- зберігають документи Державного реєстру, фонду інформаційних даних, а також матеріали, на підставі яких здійснювалась державна реєстрація ЗВТ та СЗ;
- готують матеріали, що необхідні для публікації офіційної інформації щодо ЗВТ та СЗ, занесених до Державного реєстру або вилучених з нього;
2.9. Контроль за веденням Державного реєстру здійснює ЦОВМ.
3. Порядок занесення (державної реєстрації) ЗВТ та СЗ до Державного реєстру
3.1. Підставою для державної реєстрації ЗВТ та СЗ шляхом їх внесення до Державного реєстру є рішення ЦОВМ на підставі відповідного рішення Комісії з метрології.
3.2. Занесення ЗВТ та СЗ до Державного реєстру здійснюється протягом 10 днів від дня прийняття ЦОВМ відповідного рішення.
3.3. На реєстрацію ЗВТ та СЗ у Державному реєстрі повинні подаватися документи згідно з додатком 1.
3.4. Документи, наведені в додатку 1, складають фонд Державного реєстру.
3.5. Документи на державну реєстрацію ЗВТ та СЗ подають до Укрметртестстандарту та ННЦ "Інституту метрології" метрологічні центри або територіальні органи ЦОВМ, які проводили:
- державні приймальні та контрольні випробування ЗВТ;
- експертизу комплекту документів на СЗ, які рекомендуються затвердити як ДСЗ;
- експертизу документації на ЗВТ, типи яких затверджені в іноземних державах.
У разі проведення державних приймальних випробувань ЗВТ, на які не поширюється державний метрологічний нагляд, уповноваженими на те головними та базовими організаціями метрологічних служб центральних органів виконавчої влади (далі - ЦОВВ) документи на державну реєстрацію до Укрметртестстандарту подають ці головні та базові організації метрологічних служб ЦОВВ.
У випадках проведення державних приймальних випробувань ЗВТ державними приймальними комісіями документи на державну реєстрацію подають метрологічні центри або територіальні органи, представники яких призначались головами державних приймальних комісій.
................Перейти до повного тексту