1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
31.07.2014 № 794
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 серпня 2014 р.
за № 1008/25785
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства фінансів № 413 від 05.04.2017 )
Про затвердження Порядку здійснення Державною фінансовою інспекцією України контролю за станом внутрішнього аудиту в міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, їх територіальних органах та бюджетних установах, які належать до сфери управління міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, в Раді міністрів Автономної Республіки Крим, в обласних, Київській та Севастопольській міських державних адміністраціях
З метою реалізації пункту 18 Порядку утворення структурних підрозділів внутрішнього аудиту та проведення такого аудиту в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, їх територіальних органах та бюджетних установах, які належать до сфери управління міністерств, інших центральних органів виконавчої влади , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 вересня 2011 року № 1001,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок здійснення Державною фінансовою інспекцією України контролю за станом внутрішнього аудиту в міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, їх територіальних органах та бюджетних установах, які належать до сфери управління міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, в Раді міністрів Автономної Республіки Крим, в обласних, Київській та Севастопольській міських державних адміністраціях, що додається.
2. Департаменту державного бюджету Міністерства фінансів України (Лозицький В.П.) та Управлінню гармонізації державного внутрішнього фінансового контролю Державної фінансової інспекції України (Чорнуцький С.П.) забезпечити в установленому законодавством порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Управлінню гармонізації державного внутрішнього фінансового контролю Державної фінансової інспекції України (Чорнуцький С.П.):
1) довести цей наказ після його державної реєстрації в Міністерстві юстиції України до відома міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій;
2) надавати роз’яснення щодо застосування Порядку, затвердженого цим наказом.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра фінансів України Мярковського А.І. та Голову Державної фінансової інспекції України Гордієнка М.Г.
Міністр О. Шлапак
ПОГОДЖЕНО:

Голова Державної фінансової
інспекції України



М.Г. Гордієнко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
фінансів України
31.07.2014 № 794
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 серпня 2014 р.
за № 1008/25785
ПОРЯДОК
здійснення Державною фінансовою інспекцією України контролю за станом внутрішнього аудиту в міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, їх територіальних органах та бюджетних установах, які належать до сфери управління міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, в Раді міністрів Автономної Республіки Крим, в обласних, Київській та Севастопольській міських державних адміністраціях
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізм організації, проведення, оформлення та реалізації результатів контролю за станом внутрішнього аудиту, що здійснюється шляхом оцінки якості внутрішнього аудиту Державною фінансовою інспекцією України (далі - Держфінінспекція) та її територіальними органами (далі - органи Держфінінспекції) у міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, їх територіальних органах та бюджетних установах, які належать до сфери управління міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, у Раді міністрів Автономної Республіки Крим, в обласних, Київській та Севастопольській міських державних адміністраціях (далі - установи).
2. Оцінка якості внутрішнього аудиту (далі - оцінка якості) проводиться у формі дослідження.
II. Організація і проведення оцінки якості
1. Оцінка якості організовується і проводиться посадовими особами структурного підрозділу Держфінінспекції, на який покладено функцію контролю за станом внутрішнього аудиту (далі - відповідальний структурний підрозділ Держфінінспекції), відповідно до цього Порядку.
2. Оцінці якості передують вивчення та аналіз відповідальним структурним підрозділом Держфінінспекції звітів про результати діяльності підрозділів внутрішнього аудиту та іншої інформації про їх функціонування, отриманої на запити Держфінінспекції.
Якщо за результатами такого вивчення та аналізу виявлено проблемні питання в діяльності підрозділів внутрішнього аудиту, які потребують детального дослідження, діяльність таких підрозділів внутрішнього аудиту враховується при плануванні проведення оцінок якості в установах, де утворено такі підрозділи.
3. Оцінка якості проводиться за планами, які складаються і затверджуються у встановленому законодавством порядку.
Планова оцінка якості в установі здійснюється не частіше одного разу на рік.
Про проведення планової оцінки якості органи Держфінінспекції повідомляють установу за десять днів до дня її проведення шляхом надіслання письмового повідомлення із зазначенням дат її початку та закінчення.
4. Позаплановою оцінкою якості є оцінка якості, яка не передбачена в плані роботи органу Держфінінспекції і проводиться за рішенням керівника органу Держфінінспекції за наявності хоча б однієї з таких обставин:
доручення щодо проведення оцінки якості від Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, звернення народних депутатів України або депутатські запити;
звернення органів прокуратури, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, у якому містяться факти, що свідчать про недотримання/невиконання установами вимог нормативно-правових актів з питань внутрішнього аудиту;
звернення керівника установи;
звернення громадян, що містять факти, які свідчать про недотримання/невиконання установами вимог нормативно-правових актів з питань внутрішнього аудиту.
5. Під час оцінки якості посадовими особами органу Держфінінспекції досліджується дотримання керівником та працівниками підрозділу внутрішнього аудиту вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28 вересня 2011 року № 1001 "Деякі питання утворення структурних підрозділів внутрішнього аудиту та проведення такого аудиту в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, їх територіальних органах та бюджетних установах, які належать до сфери управління міністерств, інших центральних органів виконавчої влади", наказу Міністерства фінансів України від 04 жовтня 2011 року № 1247 "Про затвердження Стандартів внутрішнього аудиту", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 жовтня 2011 року за № 1219/19957 (далі - Стандарти), та інших нормативно-правових актів з питань внутрішнього аудиту, а саме:
статус і структура підрозділу внутрішнього аудиту, його організаційна та функціональна незалежність, чисельність підрозділу внутрішнього аудиту та стан його укомплектування, відповідність персоналу кваліфікаційним вимогам;
внутрішні документи з питань внутрішнього аудиту, розроблені відповідно до Стандартів;
планування діяльності з внутрішнього аудиту;
організація внутрішніх аудитів, зокрема розподілу трудових ресурсів, планування внутрішнього аудиту та складання за його результатами програми внутрішнього аудиту;
документування ходу внутрішнього аудиту та його результатів;
моніторинг виконання (врахування) рекомендацій та результатів їх впровадження;
виконання рекомендацій за результатами проведення попередніх зовнішніх оцінок якості;
достовірність та своєчасність подання звітності про результати діяльності підрозділу внутрішнього аудиту;
стан взаємодії підрозділу внутрішнього аудиту зі структурними підрозділами установи та органами державної влади;
заходи щодо забезпечення та підвищення якості внутрішнього аудиту, результати внутрішньої оцінки якості внутрішнього аудиту.
6. У ході підготовки до проведення оцінки якості посадовими особами відповідального структурного підрозділу Держфінінспекції складається проект програми оцінки якості у двох примірниках (далі - програма), у якій визначаються найменування установи, тема, період та питання, що підлягають дослідженню.
Програма підписується керівником відповідального структурного підрозділу Держфінінспекції, затверджується керівником Держфінінспекції.
Під час проведення оцінки якості до її програми можуть вноситися зміни у порядку, передбаченому для її затвердження.
7. Для проведення оцінки якості посадовим особам органу Держфінінспекції видається направлення у двох примірниках за формою, наведеною в додатку 1 до цього Порядку.
8. Кількість посадових осіб органу Держфінінспекції, які залучаються до проведення оцінки якості, та строки її проведення визначаються керівником відповідального структурного підрозділу Держфінінспекції з урахуванням обсягу питань, передбаченого програмою, та в межах визначеної її тривалості.
До здійснення оцінки якості в територіальних органах та бюджетних установах, які належать до сфери управління міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, у Раді міністрів Автономної Республіки Крим, в обласних, Київській та Севастопольській міських державних адміністраціях можуть залучатися посадові особи територіальних органів Держфінінспекції.
9. Перед початком проведення оцінки якості направлення та програма під підпис на обох примірниках вручаються керівнику установи або його заступнику. Якщо керівник установи чи його заступник відмовляється від такого підпису, але не заперечує проти проведення оцінки якості, про це зазначається у вступній частині звіту про результати оцінки якості (далі - Звіт).
10. Тривалість проведення оцінки якості не повинна перевищувати 30 робочих днів.
Продовження строків проведення оцінки якості можливе за рішенням керівника Держфінінспекції або його заступника на строк, що не перевищує 15 робочих днів.
У разі продовження строку проведення планової або позапланової оцінки якості посадові особи органу Держфінінспекції впродовж останнього робочого дня оцінки якості зобов’язані пред’явити керівнику установи чи його заступнику направлення з продовженим строком її проведення.
11. Керівник установи забезпечує посадових осіб органу Держфінінспекції, які проводять оцінку якості, місцем для роботи, створює умови для зберігання документів, користування зв’язком, комп’ютерною, розмножувальною та іншою технікою для проведення оцінки якості.

................
Перейти до повного тексту