1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
19.06.2024 № 404
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
03 липня 2024 р.
за № 995/42340
Про затвердження Змін до Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями
Відповідно до Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 серпня 2006 року № 1081, та з метою вдосконалення забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 31 липня 2018 року № 380, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 06 вересня 2018 року за № 1020/32472, що додаються.
2. Головнокомандувачу Збройних Сил України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр оборони України

Р. Умєров

ПОГОДЖЕНО:

Перший заступник Голови
Спільного представницького органу
об’єднань профспілок

Голова Профспілки працівників
Збройних Сил України





О. Шубін


В. Добровольський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
оборони України
31 липня 2018 року № 380
(у редакції наказу
Міністерства оборони України
19 червня 2024 року № 404)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
03 липня 2024 р.
за № 995/42340
ЗМІНИ
до Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями
( Див. текст )
1. У розділі I:
1) у другому реченні абзацу другого пункту 1 слова "військовим комісаріатом" замінити словами "територіальним центром комплектування та соціальної підтримки (далі - ТЦК та СП)";
2) пункт 6 викласти в такій редакції:
"6. Декларування / реєстрація місця проживання (перебування) військовослужбовців та членів їх сімей здійснюється відповідно до Порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2022 року № 265.
Для військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, адреса задекларованого / зареєстрованого місця проживання (перебування) яких знаходиться на територіях, на яких ведуться бойові дії, або тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях, включених до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року № 309, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 грудня 2022 року за № 1668/39004, допускається перебування на квартирному обліку при житлових комісіях військових частин за останнім місцем проходження військової служби, у разі розформування військових частин - при житлових комісіях їх правонаступників, а в разі розформування правонаступників - у ТЦК та СП і відповідних квартирно-експлуатаційних органах (далі - КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району), на території обслуговування якого знаходилася розформована військова частина.
Таким військовослужбовцям КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району за місцем передислокації військових частин оформлюють довідки щодо перебування на квартирному обліку у Збройних Силах України на підставі списків військовослужбовців, які перебували на квартирному обліку у гарнізонах, що розміщувалися на тимчасово окупованих територіях станом на 01 січня 2014 року.
Військовослужбовці та члени їх сімей у разі забезпечення службовими жилими приміщеннями декларують / реєструють своє місце проживання за адресою розташування цього житла";
3) доповнити новим пунктом такого змісту:
"8. Начальники квартирно-експлуатаційних органів, командири (начальники, керівники) військових частин (установ, організацій) та голови житлових комісій забезпечують своєчасний розподіл жилих приміщень".
2. У розділі II:
1) абзац восьмий пункту 2 викласти в такій редакції:
"Витяг з наказу про утворення та діяльність житлової комісії, засвідчений у встановленому законодавством порядку, направляється начальнику гарнізону та до КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району";
2) пункт 8 після абзацу другого доповнити абзацом третім такого змісту:
"Рішення об’єднаних житлових комісій апарату Міноборони, Генерального штабу Збройних Сил України, затверджуються головою відповідної об’єднаної житлової комісії та оголошуються в наказі безпосереднього керівника (начальника) військовослужбовця за місцем проходження військової служби, для звільнених в запас або відставку - в наказі керівника органу військового управління за місцем перебування їх на обліку, а у разі його розформування - керівника органу військового управління - правонаступника)".
У зв’язку з цим абзац третій вважати абзацом четвертим;
3) пункт 9 викласти в такій редакції:
"9. З метою здійснення контролю за організацією забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями наказом Міністерства оборони України утворюється комісія з контролю за забезпеченням військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями (далі - Комісія з контролю) та затверджується її склад.
До складу Комісії з контролю включаються представники фінансової та юридичної служб апарату Міноборони та Збройних Сил України, Департаменту кадрової політики, Департаменту з питань запобігання та виявлення корупції, Департаменту соціального забезпечення, Головної інспекції Міноборони, Головного управління капітальних вкладень (далі - ГУКВ), Центрального управління інженерно-інфраструктурного забезпечення Командування Сил логістики Збройних Сил України (далі - ЦУІІЗ), Головного управління Військової служби правопорядку, Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України, а також представник Громадської ради при Міноборони (за згодою).
Голова Комісії з контролю здійснює керівництво діяльністю комісії і відповідає за виконання покладених на комісію завдань, головує на її засіданнях, визначає коло питань, що підлягають розгляду. У разі відсутності голови Комісії з контролю, його обов’язки виконує заступник голови комісії.
Секретар Комісії з контролю забезпечує:
ведення та оформлення протоколів засідання комісії;
оперативне інформування членів комісії щодо організаційних питань;
за дорученням голови комісії виконує організаційну роботу, а також забезпечує відповідно до вимог законодавства зберігання протоколів засідань комісії, у разі необхідності за відповідними запитами надає витяги з протоколів засідань комісії.
Члени Комісії з контролю зобов’язані:
об’єктивно та неупереджено розглядати питання, які виносяться на розгляд комісії;
бути присутніми на засіданнях комісії та брати участь у голосуванні;
вивчати матеріали, які будуть винесені на розгляд комісії.
Формою роботи Комісії з контролю є засідання, які проводяться за потреби, але не рідше одного разу на місяць. Дату, час і місце проведення засідання Комісії з контролю визначає її голова.
Засідання Комісії з контролю є правомочним, якщо на ньому присутні не менше двох третин від загальної кількості членів комісії.
Рішення з питань, що розглядаються на засіданнях Комісії з контролю, приймається відкритим голосуванням більшістю голосів, присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів голос голови Комісії з контролю є вирішальним.
Рішення Комісії з контролю оформлюється протоколом, який підписується всіма членами комісії, присутніми на засіданні та секретарем, затверджується головою Комісії з контролю. У разі відмови члена комісії підписати протокол, зазначається причина такої відмови. Протокол засідання Комісії з контролю повинен містити:
перелік осіб, присутніх на засіданні комісії;
питання, які розглядались на засіданні комісії;
прийняті комісією рішення;
підписи кожного члена комісії із зазначенням посади, прізвища, імені та по батькові (за наявності);
окремо зазначаються результати голосування кожного члена комісії, які проголосували "проти" або "утримались".
Протоколи обліковуються та зберігаються у ЦУІІЗ.
До роботи Комісії з контролю можуть залучатися представники Департаменту внутрішнього аудиту Міністерства оборони України (з правом дорадчого голосу).
На засіданнях Комісії з контролю можуть бути присутні представники громадськості за їх згодою, голови житлових комісій військових частин, об’єднаних житлових комісій (без права голосу).
Підготовку матеріалів на розгляд Комісії з контролю здійснює ЦУІІЗ";
4) абзац шостий пункту 11 виключити.
У зв’язку з цим абзац сьомий вважати абзацом шостим;
5) в абзаці другому пункту 15 слово "ГКЕУ" замінити словом "ЦУІІЗ";
6) доповнити новим пунктом такого змісту:
"22. Одні й ті ж самі особи не можуть бути обрані головою, заступником голови та секретарем житлової комісії військової частини (житлової комісії гарнізону, об’єднаної житлової комісії) більше ніж на два строки поспіль".
3. У розділі III:
1) абзац перший пункту 1 викласти в такій редакції:
"1. За поданням ГУКВ на підставі пропозицій ЦУІІЗ заступник Міністра оборони України (згідно з розподілом обов’язків) затверджує розподіл житла у КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району протягом десяти робочих днів з дня його отримання. Всі жилі приміщення розподіляються в пропорційному співвідношенні залежно від кількості військовослужбовців та членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов шляхом забезпечення службовими жилими приміщеннями та шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання";
2) пункт 4 викласти в такій редакції:
"4. ГУКВ протягом п’яти робочих днів з дня надходження затвердженого заступником Міністра оборони України (згідно з розподілом обов’язків) розподілу жилих приміщень доводить його через ЦУІІЗ до КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району за місцезнаходженням житла";
3) пункт 7 викласти в такій редакції:
"7. Протягом одного місяця з дня видання наказу начальника гарнізону про розподіл житлової площі між військовими частинами житлова комісія військової частини (об’єднаної житлової комісії) відповідно до вимог цієї Інструкції приймає рішення про:
надання службових жилих приміщень військовослужбовцям та членам їх сімей;
надання жилих приміщень військовослужбовцям та членам їх сімей для постійного проживання згідно з чергою у військовій частині, яка визначається часом перебування на обліку.
Рішення житлової комісії військової частини (об’єднаної житлової комісії) оформлюється протоколом (додаток 4) та подається командиру військової частини на затвердження.
Затверджений протокол засідання житлової комісії військової частини (об’єднаної житлової комісії) про розподіл жилих приміщень разом з обліковою справою військовослужбовця протягом п’яти робочих днів з дня його затвердження направляється військовою частиною до КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району".
4. У розділі IV:
1) абзац перший пункту 1 викласти в такій редакції:
"1. Військовослужбовці та члени їх сімей, крім військовослужбовців, призваних на військову службу під час мобілізації на особливий період і осіб, які звільнені з військової служби в запас або відставку, та члени їх сімей за відсутності за місцем проходження служби житла для постійного проживання забезпечуються службовими жилими приміщеннями, які мають відповідати встановленим санітарним і технічним вимогам";
2) пункт 6 доповнити новим абзацом такого змісту:
"Військовослужбовцям у разі переміщення по військовій службі, пов’язаного з переїздом до іншого гарнізону (в іншу місцевість), зберігається попередній час перебування на обліку військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов шляхом забезпечення службовими жилими приміщеннями (службовою жилою площею)";
3) у пункті 10:
у другому реченні слово "ГКЕУ" замінити словом "ГУКВ", слова "начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України" замінити словами "Головнокомандувача Збройних Сил України з урахуванням наданої ЦУІІЗ інформації";
доповнити двома новими абзацами такого змісту:
"Проєкти рішень доповідаються Міністру оборони України виключно заступником Міністра оборони України (згідно з розподілом обов’язків).
Проєкти рішень розроблені в іншому порядку не розглядаються";
4) пункт 12 викласти в такій редакції:
"12. На підставі наказу командира військової частини та із урахуванням рішень Міністра оборони України щодо забезпечення військовослужбовців службовими жилими приміщеннями КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району протягом п’яти робочих днів з дня надходження такого наказу готує список надання службових жилих приміщень (службової жилої площі) у військових частинах (додаток 14).
Список надання службових жилих приміщень, підписаний начальником КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району, невідкладно направляється до ЦУІІЗ для узагальнення та внесення на розгляд Комісії з контролю";
5) абзац четвертий пункту 15 викласти в такій редакції:
"Рішення начальника КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району командир військової частини має право оскаржити в порядку, встановленому Дисциплінарним статутом Збройних Сил України, затвердженим Законом України від 24 березня 1999 року № 551-ХIV";
6) пункт 21 викласти в такій редакції:
"21. У разі переміщення військовослужбовця до нового місця служби в інший населений пункт (гарнізон) йому дозволяється проживати у раніше наданому службовому жилому приміщенні (займати службову жилу площу) у разі, якщо його (її) місце розташування дозволяє своєчасно щодня прибувати до нового місця служби. Відповідний рапорт військовослужбовця погоджується з начальником гарнізону та КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району, де територіально знаходиться службове жиле приміщення (службова жила площа). Таким військовослужбовцям та членам їх сімей грошова компенсація за піднайом (найом) жилого приміщення не виплачується".
5. У розділі V:
1) пункт 5 викласти в такій редакції:
"5. Військовослужбовцям відповідних категорій, які проходять військову службу за контрактом, а також курсантам вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, які мають сім’ї, та не забезпечені жилими приміщеннями за місцем проходження військової служби, за їх бажанням виплачується грошова компенсація за піднайом (найом) жилого приміщення (далі - компенсація за піднайом).
Компенсація за піднайом виплачується за місцем проходження військової служби (навчання) відповідно до Порядку виплати грошової компенсації військовослужбовцям Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, розвідувальних органів, Державної прикордонної служби, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, Управління державної охорони та військовослужбовцям, відрядженим до Міністерства освіти і науки, Державного космічного агентства, за піднайом (найом) ними житлових приміщень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року № 450 (далі - Порядок виплати грошової компенсації).
Компенсація за піднайом не виплачується у випадках, передбачених пунктом 6 Порядку виплати грошової компенсації.

................
Перейти до повного тексту