1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
09.08.2007 N 291
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 серпня 2007 р.
за N 995/14262
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Національного банку N 490 від 12.11.2010 )
Про затвердження Положення про Апеляційну комісію Національного банку України
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами Національного банку N 5 від 08.01.2008 N 306 від 30.06.2010 )
Відповідно до статей 7, 44 Закону України "Про Національний банк України", статей 73, 74 Закону України "Про банки і банківську діяльність" і статей 13, 16 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю", ураховуючи організаційні зміни, які відбулися в структурі Національного банку України, з метою підвищення ефективності здійснення Національним банком України покладених на нього функцій у сфері банківського нагляду та валютного контролю, забезпечення об'єктивності під час розгляду звернень банків, інших фінансових установ та національного оператора поштового зв'язку з приводу застосування до них Національним банком України заходів впливу за порушення банківського законодавства і мір відповідальності (фінансових санкцій) за порушення валютного законодавства, Правління Національного банку України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Положення про Апеляційну комісію Національного банку України (далі - Положення), що додається.
2. Визнати такими, що втратили чинність:
постанову Правління Національного банку України від 21.01.2004 N 17 "Про затвердження Положення про Апеляційну комісію Національного банку України", зареєстровану в Міністерстві юстиції України 03.02.2004 за N 146/8745;
постанову Правління Національного банку України від 30.04.2004 N 195 "Про внесення змін до Положення про Апеляційну комісію Національного банку України", зареєстровану в Міністерстві юстиції України 24.05.2004 за N 648/9247.
3. Департаменту методології банківського регулювання та нагляду (Н.В.Іваненко) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома структурних підрозділів центрального апарату, територіальних управлінь Національного банку України та банків для використання в роботі.
4. Керівникам структурних підрозділів центрального апарату та територіальних управлінь Національного банку України забезпечити неухильне дотримання вимог Положення.
5. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
6. Контроль за виконанням цієї постанови залишаю за собою.
Голова В.С.Стельмах
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
09.08.2007 N 291
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 серпня 2007 р.
за N 995/14262
ПОЛОЖЕННЯ
про Апеляційну комісію Національного банку України
1. Загальні положення
1.1. Це Положення розроблено відповідно до статей 7, 44 Закону України "Про Національний банк України", статей 73, 74 Закону України "Про банки і банківську діяльність" і статей 13, 16 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю", з метою підвищення ефективності та об'єктивності здійснення Національним банком України (далі - Національний банк) покладених на нього функцій у сфері банківського нагляду та валютного контролю.
1.2. Апеляційна комісія Національного банку України (далі - Апеляційна комісія) є органом, створеним для розгляду зазначених у пункті 2.1 глави 2 цього Положення звернень банків, інших фінансових установ та національного оператора поштового зв'язку щодо застосування Національним банком заходів впливу, передбачених статтею 73 Закону України "Про банки і банківську діяльність", накладення на банк штрафу відповідно до статті 17 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом" та мір відповідальності (фінансових санкцій), передбачених статтею 16 Декрету Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" (далі - захід впливу).
1.3. Апеляційна комісія у своїй діяльності керується законодавством України, у тому числі цим Положенням.
1.4. Голова Національного банку призначає одного зі своїх заступників головою Апеляційної комісії.
( Пункт 1.4 глави 1 в редакції Постанови Національного банку N 306 від 30.06.2010 )
1.5. До складу Апеляційної комісії входять заступники Голови Національного банку - куратори служб банківського нагляду та валютного контролю, директор Юридичного департаменту.
( Абзац перший пункту 1.5 глави 1 в редакції Постанови Національного банку N 306 від 30.06.2010 )
У разі потреби для висловлення своєї позиції на засідання можуть бути запрошені керівники структурних підрозділів, які виконують функції контролю (нагляду) за дотриманням банками вимог банківського регулювання та нагляду, валютного регулювання і валютного контролю та законодавства України з питань запобігання і протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом.
( Абзац другий пункту 1.5 глави 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку N 5 від 08.01.2008 )
1.6. Персональний склад Апеляційної комісії затверджується Головою Національного банку.
1.7. Голова Апеляційної комісії призначає відповідального секретаря Апеляційної комісії, який не є членом Апеляційної комісії та не має права голосу.
2. Порядок оскарження дій Національного банку
2.1. Апеляційна комісія розглядає звернення банків, інших фінансових установ, національного оператора поштового зв'язку (далі - звернення) щодо:
правомірності прийняття комісіями з питань нагляду та регулювання діяльності банків при територіальних управліннях Національного банку (далі - Комісія при територіальному управлінні) рішень про застосування заходів впливу за порушення банківського законодавства і законодавства з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом (далі - рішення), начальниками територіальних управлінь Національного банку постанов про притягнення до відповідальності за порушення валютного законодавства (далі - постанови), а також адекватності застосованих заходів впливу допущеним порушенням;
правомірності складання уповноваженими працівниками структурних підрозділів територіальних управлінь Національного банку, на які покладені функції валютного контролю, протоколів про порушення валютного законодавства (далі - протоколи);
вивчення нових фактів, які не були відомі Національному банку на час прийняття Комісіями при територіальних управліннях рішень і начальниками територіальних управлінь Національного банку постанов.
( Пункт 2.1 глави 2 в редакції Постанови Національного банку N 306 від 30.06.2010 )
2.2. Банки, інші фінансові установи, національний оператор поштового зв'язку мають право оскаржити рішення Комісії при територіальному управлінні, постанови начальника територіального управління Національного банку та протоколи про порушення валютного законодавства, складені уповноваженими працівниками структурних підрозділів територіальних управлінь Національного банку, на які покладено функції валютного контролю, у п'ятиденний строк з дня отримання (вручення) відповідного рішення, постанови або протоколу.
( Абзац перший пункту 2.2 глави 2 в редакції Постанови Національного банку N 306 від 30.06.2010 )
У разі порушення банком, іншою фінансовою установою, національним оператором поштового зв'язку строку оскарження відповідного рішення, постанови або протоколу установа-заявник одночасно із зверненням подає до Апеляційної комісії клопотання про поновлення порушеного строку з обґрунтуванням причин його порушення.
( Абзац другий пункту 2.2 глави 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку N 306 від 30.06.2010 )
Голова Апеляційної комісії або заступник голови Апеляційної комісії може визнати причину недотримання строку подання звернення поважною і відновити його.
2.3. У зверненні мають бути зазначені:
найменування банку, іншої фінансової установи, національного оператора поштового зв'язку, його (її) місцезнаходження;
причина звернення (правомірність прийняття постанови, рішення, складання протоколу або звернення про вивчення нових фактів);
( Абзац третій пункту 2.3 глави 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку N 306 від 30.06.2010 )
ким прийнято постанову, рішення, складено протокол, що оскаржуються, дата і номер постанови (розпорядження, протоколу);
( Абзац четвертий пункту 2.3 глави 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку N 306 від 30.06.2010 )
суть порушеного питання, обґрунтування незгоди з прийнятою постановою, рішенням, складеним протоколом;
( Абзац п'ятий пункту 2.3 глави 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку N 306 від 30.06.2010 )
перелік документів і розрахунків, що додаються до звернення.
2.4. Звернення банку подається за підписом голови правління банку, керівників іншої фінансової установи, національного оператора поштового зв'язку.
( Абзац перший пункту 2.4 глави 2 в редакції Постанови Національного банку N 306 від 30.06.2010 )

................
Перейти до повного тексту