1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
18.08.2008 N 906
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 жовтня 2008 р.
за N 985/15676
Про затвердження Інструкції про порядок взаємодії посадових осіб митних органів і відповідальних осіб структурних підрозділів газотранспортної системи при здійсненні митного контролю природного газу, переміщуваного через митний кордон України трубопровідним транспортом
Відповідно до статей 46, 58, 60, 64, 148, 187 Митного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 17.12.2003 N 1958 "Про митний контроль та митне оформлення природного газу, нафти, нафтопродуктів, етилену і аміаку, що переміщуються через митний кордон України трубопровідним транспортом" (зі змінами) і з метою вдосконалення операцій митного контролю природного газу, що переміщується через митний кордон України,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок взаємодії посадових осіб митних органів і відповідальних осіб структурних підрозділів газотранспортної системи при здійсненні митного контролю природного газу, переміщуваного через митний кордон України трубопровідним транспортом, що додається.
2. Установити зони митного контролю в місцях митного контролю природного газу, перелік яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2003 N 1958 "Про митний контроль та митне оформлення природного газу, нафти, нафтопродуктів, етилену і аміаку, що переміщуються через митний кордон України трубопровідним транспортом" (зі змінами).
3. Департаменту декларування та митних режимів (Науменко В.П.) і Юридичному департаменту (Бабюк В.Л.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Установити, що цей наказ набирає чинності через 30 днів після його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Держмитслужби України Федорова О.О.
Голова Державної
митної служби України
ПОГОДЖЕНО:
В.о Міністра фінансів України
Заступник Міністра палива
та енергетики України
Голова правління
НАК "Нафтогаз України"
В.о. Голови Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
В.о. Голови Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва

В.І.Хорошковський

В.М.Матвійчук

Бурзу Алієв

О.Дубина


А.О.Гота


К.О.Ващенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
18.08.2008 N 906
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 жовтня 2008 р.
за N 985/15676
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок взаємодії посадових осіб митних органів і відповідальних осіб структурних підрозділів газотранспортної системи при здійсненні митного контролю природного газу, переміщуваного через митний кордон України трубопровідним транспортом
1. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція встановлює порядок взаємодії посадових осіб митних органів і відповідальних осіб структурних підрозділів газотранспортної системи при здійсненні митного контролю природного газу, переміщуваного через митний кордон України трубопровідним транспортом, у тому числі для зберігання у підземних сховищах газу.
1.2. Терміни, що вживаються в цій Інструкції:
активний обсяг природного газу - обсяг природного газу, що періодично закачується в підземне сховище газу та відбирається з нього;
документація місць митного контролю газу: для газовимірювальних станцій (далі - ГВС), пунктів виміру витрат газу (далі - ПВВГ), газорозподільних станцій (далі - ГРС) та підземних сховищ газу (далі - ПСГ) - акти приймання-передачі газу, сертифікати (паспорти) якості газу; для ПСГ - звіти про рух газу в ПСГ, а також інші передбачені законодавством України документи, що складаються в місцях митного контролю газу;
засоби вимірювальної техніки (далі - ЗВТ) - технічні засоби, що застосовуються для вимірювання якісно-кількісних показників природного газу;
засувна арматура - крани, засувки в місцях митного контролю природного газу, що використовуються для регулювання напрямків переміщення природного газу та його обсягів;
місце митного контролю природного газу (далі - ММКГ) (структурний підрозділ газотранспортної системи (далі - СП ГТС)) - визначені Переліком місць митного контролю природного газу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2003 N 1958 "Про митний контроль та митне оформлення природного газу, нафти, нафтопродуктів, етилену і аміаку, що переміщуються через митний кордон України трубопровідним транспортом" (зі змінами), структурні підрозділи газотранспортної системи, а саме - ГВС, ПВВГ, ГРС і ПСГ незалежно від їх форми власності та підпорядкування.
У цій Інструкції терміни "митне забезпечення" та "зона митного контролю" уживаються в значеннях, установлених у Митному кодексі України, термін "фактичний контроль" - у значенні, установленому Порядком митного контролю та митного оформлення природного газу, що переміщується через митний кордон України трубопровідним транспортом, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2003 N 1958 (зі змінами).
1.3. Посадові особи митних органів при здійсненні митного контролю природного газу керуються Митним кодексом України, Порядком митного контролю та митного оформлення природного газу що переміщується через митний кордон України трубопровідним транспортом, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2003 N 1958 (зі змінами), а також цією Інструкцією.
1.4. Митний контроль за обсягами природного газу здійснюється в зонах митного контролю, створених у ММКГ.
Відповідальність за здійснення такого контролю покладається на митні органи, у зоні діяльності яких розташовані відповідні ММКГ.
Копії наказів митних органів про створення зон митного контролю та про внесення змін до цих наказів надсилаються Енергетичній регіональній митниці у двотижневий строк після їх підписання.
1.5. Координацію дій митних органів зі здійснення митного контролю природного газу здійснює Енергетична регіональна митниця.
1.6. Відповідальні особи СП ГТС для здійснення вповноваженими посадовими особами митних органів фактичного контролю:
забезпечують доступ цих посадових осіб на територію та в приміщення ММКГ, до ЗВТ, засувної арматури, іншого обладнання та документації ММКГ;
надають посадовим особам митних органів акти приймання-передачі природного газу в строки, визначені Порядком митного контролю та митного оформлення природного газу, що переміщується через митний кордон України трубопровідним транспортом, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2003 N 1958 (зі змінами), і відомості, на підставі яких складено акти приймання-передачі газу, сертифікати (паспорти) якості газу, а також звіти про рух газу в ПСГ (форму звіту наведено в додатку 1 до цієї Інструкції) та реєстри обсягів природного газу, який зберігається в ПСГ (форму реєстру наведено в додатку 2 до цієї Інструкції);
складають разом з посадовими особами митних органів акти про накладення пломб митного органу на ЗВТ і засувну арматуру (форму акта наведено в додатку 3 до Інструкції), акти про зняття пломб митного органу (форму акта наведено в додатку 4 до цієї Інструкції);
проводять інструктаж з правил перебування на території об'єктів газотранспортної системи посадових осіб митних органів, уповноважених на здійснення митного контролю у ММКГ, про що вчиняється запис у відповідному журналі, який засвідчується підписом особи, яку проінструктовано.
1.7. Фактичний контроль природного газу здійснюється з урахуванням періоду поставки, визначеного Порядком митного контролю та митного оформлення природного газу, що переміщується через митний кордон України трубопровідним транспортом, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2003 N 1958 (зі змінами).
1.8. Фактичний контроль природного газу здійснюється посадовими особами митного органу в присутності відповідальних осіб СП ГТС.
При здійсненні фактичного контролю природного газу на території об'єктів газотранспортної системи посадові особи митних органів зобов'язані дотримуватися правил перебування на цих об'єктах.
2. Накладення та зняття митних забезпечень
2.1. Місця накладення пломб митного органу на ЗВТ і засувну арматуру митний орган погоджує з керівництвом СП ГТС.
2.2. Кількість пломб митного органу, що накладаються на ЗВТ і засувну арматуру, визначається керівництвом митного органу окремо для кожного ММКГ залежно від його технічних особливостей.
2.3. Накладення пломб митного органу та їх зняття проводиться посадовими особами митного органу в присутності відповідальних осіб СП ГТС, при цьому складаються акти про накладення/зняття пломб митного органу (додаток 3/додаток 4) у двох примірниках.
Один з примірників акта про накладення/зняття пломб митного органу зберігається в митному органі, посадова особа якого наклала/зняла ці пломби, другий - у СП ГТС.
2.4. У разі необхідності замінити ЗВТ та/або засувну арматуру, здійснити їх перевірку або виконати ремонтні чи профілактичні роботи, проведення яких потребує порушення цілісності пломб митного органу, керівництво СП ГТС повідомляє про це митний орган, у зоні діяльності якого розташовано відповідне ММКГ, за одну добу до проведення заміни ЗВТ та/або засувної арматури, здійснення їх перевірки або виконання ремонтних чи профілактичних робіт із зазначенням дати їх початку та закінчення.
При знятті пломб складається акт про зняття пломб митного органу за формою, наведеною у додатку 4.
Після закінчення робіт посадова особа митного органу проводить накладення пломб митного органу в порядку, визначеному в пунктах 2.1 - 2.3 цієї Інструкції.
2.5. У разі реальної загрози порушення технологічного процесу, виникнення аварійної ситуації або дії обставин непереборної сили відповідальна особа СП ГТС може самостійно зняти із ЗВТ, засувної арматури пломби митного органу, про що повинна невідкладно повідомити митний орган наявними засобами зв'язку й у письмовій формі не пізніше наступного дня.
2.6. Накладення митного забезпечення у вигляді штампа "Під митним контролем" на документацію місця митного контролю газу здійснюється посадовими особами митного органу в присутності відповідальних осіб СП ГТС.
3. Прикінцеві положення
3.1. Митний орган, що здійснює митний контроль природного газу зобов'язаний направляти на адресу Енергетичної регіональної митниці не пізніше 7 числа місяця, наступного за звітним:
копії актів про накладення пломб митного органу на ЗВТ і засувну арматуру чи про зняття пломб митного органу із ЗВТ і засувної арматури;
звіти про рух газу в ПСГ;
акти приймання-передачі та сертифікати (паспорти) якості газу.
3.2. Митний орган, що здійснює митний контроль природного газу повинен:
невідкладно інформувати Енергетичну регіональну митницю про факти виявлення невідповідності знятих із ЗВТ відповідальними особами СП ГТС кількісних показників природного газу даним, зазначеним у документації місця митного контролю газу;
повідомляти протягом доби Енергетичну регіональну митницю про виявлені випадки несанкціонованого зняття пломб митного органу, накладених на ЗВТ і засувну арматуру;
уживати заходів відповідно до законодавства України в разі порушення законодавства з питань митної справи;
інформувати Енергетичну регіональну митницю про зміни технічних характеристик ММКГ у разі отримання відповідної інформації від газотранспортних підприємств, на об'єктах яких встановлено ММКГ;
направляти керівництву СП ГТС список посадових осіб митного органу, на яких покладено здійснення митного контролю за обсягами природного газу.
В.о. директора Департаменту
декларування та митних режимів

І.М.Муратов
Додаток 1
до Інструкції про порядок
взаємодії посадових осіб
митних органів
і відповідальних осіб
структурних підрозділів
газотранспортної системи
при здійсненні митного
контролю природного газу,
переміщуваного через митний
кордон України
трубопровідним транспортом
Форма
ЗВІТ
про рух природного газу в підземному сховищі газу ______________________________________________________
(назва підземного сховища газу (далі - ПСГ)
"___"_________________ 20 р.

................
Перейти до повного тексту