- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 червня 2012 р.
за № 984/21296
Про затвердження Форми декларації митної вартості та Правил її заповнення
1. Затвердити Форму декларації митної вартості, що додається.
2. Затвердити Правила заповнення декларації митної вартості, що додаються.
4. Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України (Чмерук М.О.) та Департаменту митних платежів Державної митної служби України (Гіла С.П.) в установленому порядку забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього наказу.
5. Державній митній службі України (Калетніку І.Г.) протягом 5 днів з дня набрання чинності цим наказом доопрацювати програмне забезпечення з метою реалізації вимог цього наказу.
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра фінансів України Мярковського А.І. та першого заступника Голови Державної митної служби України Дороховського О.М.
Голова Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва |
М. Бродський |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
фінансів України
24.05.2012 № 599
ФОРМА
декларації митної вартості
Директор Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку |
М.О. Чмерук |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
фінансів України
24.05.2012 № 599
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 червня 2012 р.
за № 984/21296
ПРАВИЛА
заповнення декларації митної вартості
I. Загальні положення
1.1. Ці Правила визначають порядок заповнення декларації митної вартості (далі - ДМВ), яка використовується:
декларантом або уповноваженою ним особою - при визначенні та заявленні митної вартості товарів, що переміщуються через митний кордон України відповідно до митного режиму імпорту;
митним органом - при здійсненні контролю за правильністю визначення декларантом або уповноваженою ним особою митної вартості товарів, що переміщуються через митний кордон України відповідно до митного режиму імпорту.
У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:
опосередкований платіж - це платіж покупця на адресу третьої особи на користь продавця, врегулювання покупцем повністю чи частково боргу продавця тощо;
терміни "роялті", "ліцензійний платіж", "база роялті", "комбінований платіж", "паушальний платіж" вживаються в значенні, наведеному у Національному стандарті
№ 4 "Оцінка майнових прав інтелектуальної власності" , затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2007 року № 1185;
1.2. ДМВ подається у випадках, передбачених частинами п’ятою та шостою статті
52 Кодексу .
1.3. ДМВ подається в установленому порядку митному органу, що здійснює митне оформлення товарів, разом з
митною декларацією на оцінювані товари.
1.4. При поданні
митної декларації на паперовому носії ДМВ подається на паперовому носії.
В порядку, передбаченому
Кодексом для електронного декларування, ДМВ подається у формі електронного документа.
При поданні
митної декларації на паперовому носії ДМВ подається на паперовому носії та супроводжується її електронною копією. ДМВ на паперовому носії подається в одному примірнику, який залишається у справах митного органу. За бажанням декларанта або уповноваженої ним особи ДМВ на паперовому носії може подаватися у двох примірниках, один з яких з відповідними відмітками митного органу повертається декларанту або уповноваженій ним особі.
1.5. ДМВ складається з основного аркуша та додаткового, який заповнюється на товари одного - трьох найменувань.
Для заявлення відомостей про митну вартість товарів, визначену за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються (вартість операції), до основного аркуша ДМВ додається додатковий аркуш А.
Для заявлення відомостей про митну вартість товарів, визначену із застосуванням другорядних методів, передбачених статтями
59 -
64 Кодексу (за ціною договору щодо ідентичних товарів, за ціною договору щодо подібних (аналогічних) товарів, на основі віднімання вартості, на основі додавання вартості (обчислена вартість) та резервного), до основного аркуша ДМВ додається додатковий аркуш Б.
За наявності в партії товарів більше трьох найменувань до основного аркуша ДМВ залежно від методу визначення митної вартості додається необхідна кількість додаткових аркушів А та Б.
Додаткові аркуші можуть бути використані тільки в тому випадку, якщо всі дані, заявлені на основному аркуші ДМВ, повною мірою стосуються й товарів, зазначених у додаткових аркушах цієї ДМВ.
1.6. ДМВ заповнюється державною мовою за допомогою комп’ютера.
Якщо оригінальне написання прізвищ, імен та по батькові (за наявності) осіб, найменувань та місцезнаходжень підприємств - нерезидентів тощо виконується іноземною мовою, яка використовує латинський алфавіт, у ДМВ такі відомості зазначаються латинськими літерами.
При застосуванні ДМВ на паперовому носії ДМВ друкується декларантом або уповноваженою ним особою на білому папері формату А4. Технічні характеристики паперу, призначеного для виготовлення ДМВ за допомогою комп’ютера, повинні забезпечувати належну якість відбитків службових штампів і печаток митних органів, що використовуються для оформлення ДМВ.
У відповідних графах кожного аркуша ДМВ на паперовому носії повинні бути проставлені особистий підпис та печатка (у разі наявності) декларанта або уповноваженої ним особи.
1.7. Вартісні показники в ДМВ виражаються дробовим числом з точністю до 4 знаків після коми, крім граф 28, 32, 36, 40, 43 ДМВ, у яких вартісні показники округлюються за правилами округлення з точністю до двох знаків у дробовій частині.
1.8. При заповненні ДМВ використовуються відомчі класифікатори інформації з питань державної митної справи, ведення яких передбачено статтею
454 Кодексу,
Класифікація країн світу , затверджена наказом Державного комітету статистики України від 22 грудня 2010 року № 527 (далі - Класифікація країн світу),
Класифікація валют , затверджена наказом Державного комітету статистики України від 22 грудня 2010 року № 528 (далі - Класифікація валют).
1.9. За відсутності в будь-якій графі ДМВ на паперовому носії місця, потрібного для зазначення відомостей, допускається запис їх на зворотному боці відповідного аркуша ДМВ із зазначенням графи, якої стосується цей запис. Такий запис засвідчується підписом і печаткою (у разі наявності) особи, яка вчинила запис, а у відповідних графах ДМВ робиться відмітка "Див. на звороті".
1.10. Декларант або уповноважена ним особа самостійно заповнює всі графи ДМВ відповідно до порядку їх заповнення, за винятком граф, призначених для відміток митного органу.
1.11. Посадова особа митного органу, що здійснює контроль правильності визначення митної вартості та проводить перевірку заповнення ДМВ (далі - посадова особа митного органу), не має права з власної ініціативи або за дорученням чи на прохання декларанта або уповноваженої ним особи вписувати будь-які дані до граф ДМВ, що повинні заповнюватися декларантом або уповноваженою ним особою, вносити до них зміни, доповнення чи виправлення.
1.12. Декларант або уповноважена ним особа може вносити зміни (доповнення, виправлення) до декларації митної вартості, крім граф з вартісними показниками.
Зміни (доповнення, виправлення) граф ДМВ на паперовому носії засвідчуються підписом та печаткою (у разі наявності) декларанта або уповноваженої ним особи.
Внесення змін до ДМВ у формі електронного документа здійснюється шляхом відкликання декларантом або уповноваженою ним особою поданих ДМВ та митної декларації та направлення митному органу нової
митної декларації та ДМВ у формі електронного документа.
1.13. При поданні додаткової декларації у випадках, передбачених статтею
261 Кодексу, ДМВ подається у загальному порядку.
Особливості заповнення граф ДМВ при її подачі у випадках, передбачених частиною п’ятою статті
261 Кодексу, визначені цим Порядком.
1.14. Метод визначення митної вартості товарів за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються, не застосовується, якщо використані декларантом або уповноваженою ним особою відомості не підтверджені документально або не визначені кількісно і достовірні та/або відсутня хоча б одна із складових митної вартості, яка є обов’язковою при її обчисленні.
II. Правила заповнення ДМВ
Правила заповнення граф ДМВ посадовою особою митного органу
2.1. Посадовою особою митного органу заповнюється графа ДМВ "Для відміток митного органу".
2.2. В основному і додаткових аркушах проставляється реєстраційний номер ДМВ, який повинен відповідати номеру
митної декларації .
На основному аркуші, крім реєстраційного номера ДМВ, повинно бути зазначене рішення, яке прийняте посадовою особою митного органу за результатами контролю правильності визначення митної вартості товарів.
2.3. Запис щодо рішення, яке прийняте посадовою особою митного органу за результатами контролю правильності визначення митної вартості товарів, учиняється таким чином:
якщо за результатами аналізу, виявлення та оцінки ризиків посадовою особою митного органу встановлено ризик заявлення неповних та/або недостовірних відомостей про митну вартість, у тому числі невірне визначення митної вартості, або якщо за результатом розгляду поданих декларантом або уповноваженою ним особою документів, які підтверджують митну вартість товарів, встановлені підстави для запиту документів, перелік яких визначений частинами третьою та/або четвертою статті
53 Кодексу, посадова особа митного органу у графі "Для відміток митного органу" ДМВ на паперовому носії робить запис про необхідність подання документів для підтвердження митної вартості товарів із складенням переліку таких документів, зазначає час, дату і прізвище, ставить свій підпис та проставляє відбиток особистої номерної печатки.
При електронному декларуванні посадова особа за допомогою автоматизованої системи митного оформлення створює та надсилає декларанту або уповноваженій ним особі засвідчене електронним цифровим підписом електронне повідомлення про необхідність подання документів відповідно до частин третьої та/або четвертої статті
53 Кодексу для підтвердження митної вартості товарів із складанням їх переліку.
2.4. ДМВ на паперовому носії надається декларанту або уповноваженій ним особі для ознайомлення з таким записом. Декларант або уповноважена ним особа після ознайомлення зазначає час, дату, прізвище та проставляє підпис.
При електронному декларуванні повідомлення про необхідність подання документів вважається одержаним декларантом або уповноваженою ним особою з часу надходження до митного органу повідомлення в електронній формі від декларанта або уповноваженої ним особи про одержання цього повідомлення.
2.5. У разі відмови подати документи декларант або уповноважена ним особа робить відповідний запис із зазначенням часу, дати, прізвища та проставлення свого підпису на зворотному боці основного аркуша ДМВ на паперовому носії.
При електронному декларуванні декларант або уповноважена ним особа надсилає повідомлення про відмову у подачі документів у складі електронного повідомлення, засвідченого електронним підписом.
2.6. Якщо за результатом розгляду поданих декларантом або уповноваженою ним особою документів посадовою особою митного органу встановлені визначені
Кодексом підстави для прийняття рішення про коригування митної вартості товарів, в основному аркуші ДМВ учиняється запис "Рішення про коригування митної вартості товарів від ____ №____".
2.7. Якщо в митного органу відсутні зауваження щодо заявленої декларантом або уповноваженою ним особою митної вартості, відсутні підстави для прийняття рішення про коригування митної вартості товарів, то в основному аркуші ДМВ учиняється запис "митну вартість визнано".
2.8. Записи на паперовому носії ДМВ завіряються особистим підписом посадової особи та відбитком особистої номерної печатки.
III. Правила заповнення граф ДМВ декларантом або уповноваженою ним особою
Основний аркуш ДМВ
Графа 1
Зазначаються відомості про нерезидента - продавця товару, який продається на експорт в Україну, а в іншому випадку зазначаються відомості про нерезидента - сторону зовнішньоекономічного договору (контракту) або іншого документа, що використовується в міжнародній практиці замість договору (контракту). Відомості зазначаються в порядку, встановленому для заповнення графи 2
митної декларації при декларуванні товарів у митний режим імпорту.
Графа 2(а)
Зазначаються відомості про резидента - покупця товару, який продається на експорт в Україну, а в іншому випадку зазначаються відомості про резидента - сторону зовнішньоекономічного договору (контракту) або іншого документа, що використовується в міжнародній практиці замість договору (контракту). Відомості зазначаються в порядку, встановленому для заповнення графи 9
митної декларації при декларуванні товарів у митний режим імпорту.
Графа 2(б)
Зазначаються відомості про декларанта або уповноважену ним особу. Відомості зазначаються в порядку, встановленому для заповнення графи 14
митної декларації при декларуванні товарів у митний режим імпорту.
Графа 3
Зазначаються скорочене літерне найменування умов поставки згідно з класифікатором умов поставки, літерний код альфа-2 країни поставки відповідно до
Класифікації країн світу , через пропуск - назва географічного пункту у цій країні (наприклад: CIF UA Одеса, FOB US Нью-Йорк тощо).
Графа 4
Зазначаються код згідно з
класифікатором документів , номер, дата укладення зовнішньоекономічного договору (контракту), у тому числі змін до нього (за наявності), або іншого документа, що використовується в міжнародній практиці замість договору (контракту), рахунків-фактур (інвойсів), виставлених продавцем покупцеві, або рахунків-проформ та інших документів, що підтверджують відомості про заявлену митну вартість. Відомості зазначаються в порядку, встановленому для заповнення графи 44
митної декларації при декларуванні товарів у митний режим імпорту.
У разі подачі ДМВ разом з додатковою декларацією у випадках, передбачених частиною п’ятою статті
261 Кодексу, у графі наводяться відомості про всі митні декларації, до яких подається додаткова декларація. Перед реквізитами кожної
митної декларації проставляється її порядковий номер у графі 4 ДМВ. Після реквізитів митної декларації наводяться відомості щодо документів, які підтверджують відомості про заявлену митну вартість у цій декларації. Відомості про митні декларації наводяться в хронологічному порядку. В інших графах основного аркуша ДМВ наводяться відомості, що стосуються відповідної митної декларації, з посиланням на порядковий номер цієї декларації, зазначений у графі 4 ДМВ.
Графа 5
Зазначаються номери та дати рішень, прийнятих митними органами за результатом розгляду обставин, вказаних у графах 9-11 ДМВ, щодо продажу товарів покупцю від того ж продавця, якщо в митних органів були зауваження до цих даних. Наводяться найменування й код відповідного митного органу, який здійснював митне оформлення товару, і зміст зауваження.
Графа 6
Відмічається знаком "X" метод визначення митної вартості, за яким визначено митну вартість оцінюваних товарів. У разі визначення митної вартості оцінюваних товарів різними методами у графі відмічаються всі методи, які застосовувались для її визначення.
Графа 7
Скорочено наводиться обґрунтування причин, з яких не застосовано метод визначення митної вартості за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються (вартість операції).
Графа заповнюється у разі визначення митної вартості товарів другорядними методами.
Графа 8
У графі зазначаються відомості про документи, що використовувалися для визначення митної вартості за методом або методами, зазначеними у графі 6 (крім документів, відомості про які зазначені у графі 4).
Графа заповнюється у разі визначення митної вартості товарів другорядними методами.
Графи 9(а), 9(б)
Відмічається знаком "X" потрібна відповідь ("так" або "ні").
Особи вважаються пов’язаними між собою у випадках, наведених у статті
58 Кодексу.
При цьому одна особа вважається такою, що контролює іншу, якщо перша особа у юридичному або практичному відношенні може застосовувати обмеження до останньої або керувати нею.
Графа 10(а)
Відмічається знаком "X" потрібна відповідь ("так" або "ні").
Відповідно до підпункту "в" пункту 1 частини першої статті
58 Кодексу ціна, що була фактично сплачена або підлягає сплаті, вважається прийнятною при наявності обмежень, які не впливають значною мірою на вартість товарів. Прикладом таких обмежень може бути випадок, коли продавець вимагає від покупця автомобілів не продавати чи виставляти їх до зафіксованої дати, яка становить початок модельного року.
Графа 10(б)
Відмічається знаком "X" потрібна відповідь ("так" або "ні").
У разі відповіді "так" наводяться подробиці, тобто зміст умов, які мали вплив на ціну, що була фактично сплачена або підлягає сплаті.
Якщо щодо продажу оцінюваних товарів або їх ціни існують будь-які умови або застереження, які унеможливлюють визначення вартості цих товарів, то метод визначення митної вартості за ціною договору (контракту) щодо товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, не застосовується.
Прикладами таких випадків є:
а) встановлення ціни на оцінювані товари за умови, що покупець також купить інші товари у визначеній кількості;
б) встановлення ціни на оцінювані товари залежно від ціни або цін, за якими покупець оцінюваних товарів продає інші товари продавцеві оцінюваних товарів;
в) встановлення ціни на оцінювані товари на основі форми платежу, яка не стосується оцінюваних товарів (наприклад, оцінювані товари є напівфабрикатами, які надаються продавцем за умови, що продавець одержить конкретну кількість готової продукції).
Графа 11(а)
Відмічається знаком "X" потрібна відповідь ("так" або "ні").
У разі відповіді "так" наводяться подробиці, що стосуються роялті та інших ліцензійних платежів, вид платежу (роялті, паушальний або комбінований), за що він сплачений або підлягає сплаті тощо.
Суми цих платежів, які покупець повинен сплачувати прямо чи опосередковано як умову продажу оцінюваних товарів, якщо такі платежі не були включені до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за товари, наводяться в графі 18 ДМВ.
Графа 11(б)
Відмічається знаком "X" потрібна відповідь ("так" або "ні").
У разі відповіді "так" у графі 19 ДМВ зазначається відповідна частина виручки від будь-якого подальшого перепродажу оцінюваних товарів, їх використання або розпорядження ними на митній території України, яка прямо чи опосередковано йде на користь продавця.
Графа 12
Зазначається кількість додаткових аркушів до основного аркуша ДМВ (кількість аркушів повинна відповідати номеру останнього аркуша мінус 1).
Графа 13(а)
У разі застосування ДМВ на паперовому носії проставляються дата заповнення ДМВ, особистий підпис та печатка (у разі наявності) декларанта або уповноваженої ним особи.
При електронному декларуванні зазначається дата заповнення ДМВ.
Графа 13(б)
Зазначаються прізвище, ім’я та по батькові декларанта або уповноваженої ним особи.
Додатковий аркуш А до основного аркуша ДМВ
Додатковий аркуш А до основного аркуша ДМВ призначається для розрахунку митної вартості за основним методом визначення митної вартості - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються (вартість операції).
У графах 14-28 додаткового аркуша А усі дані наводяться в гривнях, якщо інше не встановлено порядком заповнення відповідної графи. Якщо витрати, що підлягають урахуванню, здійснені в іноземній валюті, то відомості про перерахунок у іноземну валюту наводяться в розділі "Г".
На кожному додатковому аркуші зазначається його порядковий номер. У додатковому аркуші можуть бути наведені відомості щодо товарів від одного до трьох найменувань.
"Номер товару"
Зазначається номер відповідного товару з графи 32
митної декларації або додаткового аркуша до неї.
У разі подачі додаткової декларації у випадках, передбачених частиною п’ятою статті
261 Кодексу, зазначається номер товару з графи 32 відповідної митної декларації, далі через знак "/" зазначається порядковий номер цієї митної декларації, зазначений у графі 4 ДМВ.
"Код товару"
Розділ А "Основа для розрахунку"
Наводяться відомості про ціну ввезеного товару, що була фактично сплачена або підлягає сплаті, а також про опосередковані платежі, які в сумі є основою для визначення митної вартості цього товару.
При розрахунку митної вартості враховується вплив умов поставки (графа 3 ДМВ) та інших умов, що стосуються продажу оцінюваних товарів.
Графа 14(а)
У першому рядку в іноземній валюті зазначається ціна, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари. Ціна, що була фактично сплачена або підлягає сплаті, визначається з урахуванням положень статті
58 Кодексу.
Документальним підтвердженням заявленої вартості товару є рахунок-фактура (інвойс), зазначений у графі 4 ДМВ, або рахунок-проформа, який також зазначається в графі 4 ДМВ, банківські платіжні документи, якщо рахунок сплачено, договір (контракт) купівлі-продажу товару, а також інші документи, перелік яких наведено в статті
53 Кодексу.
У другому рядку графи наводиться літерний код валюти рахунку (у дужках) відповідно до
Класифікації валют .
У третьому рядку графи наводиться курс, за яким валюту перераховано у гривні. Перерахунок іноземної валюти в гривні здійснюється за курсом, установленим Національним банком України на дату прийняття
митної декларації до митного оформлення.
У четвертому рядку графи зазначається в гривнях ціна, що була фактично сплачена або підлягає сплаті.
Відомості в другому та третьому рядках повинні наводитися після тексту, а не в графах "Номер товару"/"Код товару".
Графа 14(б)
Зазначається сума опосередкованих платежів у гривнях, якщо про них було зазначено в графі 10(б) основного аркуша ДМВ.
Зазначається також величина поправки до ціни товару для випадків, коли мали місце відповідні обмеження або умови. Розрахунок вартісної оцінки впливу цих поправок також наводиться на зворотному боці аркуша ДМВ.
Якщо в графі 14(б) зазначено сумарний розмір опосередкованих платежів і величин поправок до ціни (або тільки величину поправки), то в графі вчиняється запис "Див. на звороті", а на зворотному боці аркуша наводиться розшифровка загальної суми, зазначеної в графі 14(б).
У разі застосування ДМВ на паперовому носії розрахунок вартісного впливу цих умов або обмежень надається на зворотному боці основного аркуша ДМВ із зазначенням документів, на підставі яких здійснювався розрахунок, а відповідна сума наводиться в графі 14(б) як опосередкований платіж і враховується при визначенні вартості операції та митної вартості оцінюваних товарів. При цьому у графі 10(б) учиняється запис "Див. на звороті".
Якщо додатковий аркуш А заповнюється на товари декількох найменувань, то опосередкований платіж розподіляється між товарами різних найменувань, яких він стосується, пропорційно вартості цих товарів, зазначеній в четвертому рядку графи 14(а).
Графа 15
Зазначається в гривнях сума четвертого рядка графи 14(а) та графи 14(б).
Розділ Б "Складові митної вартості, гривень"
У цьому розділі зазначаються витрати (складові митної вартості), передбачені частиною десятою статті
58 Кодексу, що не включені до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті, підтверджені документально (договорами, рахунками, товаротранспортними накладними, розрахунками на основі транспортних тарифів тощо).
Графа 16
Зазначаються витрати, понесені покупцем, що не включені до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті (графа 14(а), тобто не включені продавцем до рахунку-фактури, виставленого покупцеві, але мали місце у зв’язку з увезенням оцінюваних товарів на митну територію України та були сплачені або підлягають сплаті покупцем.
Пункт "а" графи 16
Зазначаються витрати, понесені покупцем на комісійні та брокерську винагороду, за винятком комісійних за закупівлю, що є платою покупця своєму агентові за надання послуг, пов’язаних із представництвом його інтересів за кордоном для закупівлі оцінюваних товарів.
Якщо додатковий аркуш А заповнюється на товари декількох найменувань, то зазначені витрати розподіляються між товарами кожного найменування пропорційно їх вартості, зазначеній у графі 15 ДМВ.
Пункт "б" графи 16
Зазначаються витрати, понесені покупцем, на вартість ящиків тари (контейнерів), в яку упаковано товар, або іншої упаковки, що для митних цілей вважаються єдиним цілим з відповідними товарами.
Якщо використовується багатооборотна тара, то її вартість при кожній поставці товарів розподіляється пропорційно кількості товарів у кожній партії. Пропорційний розподіл витрат на тару (тобто перенесення її вартості частками на кожну партію) приймається митним органом за умови, що такий розподіл відображено в договорі (контракті) або підтверджений будь-яким іншим документом.
До витрат на тару не належать окремо сплачені кошти за повернення тари продавцеві.
Якщо додатковий аркуш А заповнюється на товари декількох найменувань, то зазначені витрати розподіляються між товарами кожного найменування пропорційно їх вазі брутто.
Пункт "в" графи 16
Зазначаються витрати, понесені покупцем, на вартість упаковки або вартість пакувальних матеріалів та робіт, пов’язаних із пакуванням.
Якщо додатковий аркуш А заповнюється на товари декількох найменувань, то зазначені витрати розподіляються між товарами кожного найменування пропорційно їх вазі брутто.
Графа 17
Графа заповнюється, якщо покупцем прямо чи опосередковано безоплатно або за зниженими цінами поставляються товари та послуги, зазначені у пункті 2 частини десятої статті
58 Кодексу (пункти "а"-"г" графи 17 ДМВ), якщо вони призначені для використання у зв’язку з виробництвом та продажем на експорт в Україну оцінюваних товарів, якщо така вартість не включена до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті.
Пункт "а" графи 17
Зазначається вартість сировини, матеріалів, деталей, напівфабрикатів, комплектувальних виробів тощо, які увійшли до складу оцінюваних товарів та були надані прямо чи опосередковано покупцем безоплатно або за зниженими цінами для використання у зв’язку з виробництвом та продажем на експорт в Україну оцінюваних товарів.
Вартістю товарів та послуг, наданих для виготовлення оцінюваних товарів, є ціна, сплачена покупцем при закупівлі їх у третіх осіб. Якщо ці товари виготовлено особисто покупцем або пов’язаною з ним особою, то за їх вартість приймається вартість їх виготовлення, підтверджена відповідною бухгалтерською документацією покупця.
Якщо покупцем були надані будь-які послуги з обробки або переробки сировини, матеріалів, деталей, напівфабрикатів, комплектувальних виробів, з їх доставки чи зберігання тощо, то вартість цих послуг (при розрахунку митної вартості) ураховується за тією ціною, за якою вони були придбані покупцем.
Якщо додатковий аркуш А заповнюється на товари декількох найменувань, то зазначені витрати розподіляються між товарами кожного найменування, яких вони стосуються, пропорційно їх вартості, зазначеній у графі 15 ДМВ.
Пункт "б" графи 17
Зазначається вартість інструментів, штампів, шаблонів та аналогічних предметів, використаних у процесі виробництва оцінюваних товарів та які були надані прямо чи опосередковано покупцем безоплатно або за зниженими цінами для використання у зв’язку з виробництвом та продажем на експорт в Україну оцінюваних товарів.
При розподілі зазначених елементів щодо оцінюваних товарів застосовуються два фактори - вартість самого елемента та спосіб, у який ця вартість має розподілятися щодо оцінюваних товарів. Розподіл цих елементів повинен здійснюватися раціональним способом відповідно до обставин і згідно із загальноприйнятими принципами бухгалтерського обліку.
Якщо покупець закуповує елемент від продавця, не пов’язаного з покупцем, то вартістю цього елемента є ціна закупівлі.
Якщо елемент був вироблений покупцем або особою, пов’язаною з покупцем, вартістю цього елемента є витрати на його виробництво.
Якщо елемент раніше використовувався покупцем незалежно від того, чи він купувався чи вироблявся таким покупцем, з метою визначення вартості цього елемента вартість покупки або виробництва елемента коригується в бік зниження для відображення його використання.
Розподіл вартості елемента на вартість оцінюваних товарів здійснюється такими способами:
1) вартість розподіляється на першу поставку;
2) вартість розподіляється на визначену кількість одиниць, вироблених до моменту першої поставки;
3) вартість розподіляється на все передбачене виробництво, якщо для такого виробництва укладено контракти або існують чіткі зобов’язання.
Приклад. Покупець надає виробникові шаблон для використання при виробництві товарів, що імпортуватимуться на митну територію України, та укладає контракт із виробником на закупівлю 10 000 одиниць товару. На момент прибуття першої поставки 1000 одиниць виробник уже виробив 4000 одиниць. Декларант або уповноважена ним особа може розподілити вартість шаблона на 1000 одиниць, 4000 одиниць або 10000 одиниць.
Спосіб розподілу, який використовуватиметься, залежить від документів, наданих покупцем.
Обраний спосіб розподілу зазначених витрат повинен наводитися після тексту, а не в графах "Номер товару", "Код товару".
Якщо додатковий аркуш А заповнюється на товари декількох найменувань, то зазначені витрати розподіляються між товарами кожного найменування, яких вони стосуються, пропорційно їх вартості, зазначеній у графі 15 ДМВ.
Пункт "в" графи 17
Зазначається вартість матеріалів, витрачених у процесі виробництва оцінюваних товарів (мастильні матеріали, паливо тощо), які прямо чи опосередковано були надані покупцем безоплатно або за зниженими цінами для використання у зв’язку з виробництвом та продажем на експорт в Україну оцінюваних товарів.
Якщо додатковий аркуш А заповнюється на товари декількох найменувань, то зазначені витрати розподіляються між товарами кожного найменування, яких вони стосуються, пропорційно їх вартості, зазначеній у графі 15 ДМВ.
Пункт "г" графи 17
Зазначається вартість інженерних та дослідно-конструкторських робіт, дизайну, художнього оформлення, ескізів та креслень, виконаних за межами України і безпосередньо необхідних для виробництва оцінюваних товарів.
................Перейти до повного тексту