- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 жовтня 2010 р.
за N 984/18279
Про затвердження Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-РС "Звіт про витрати на утримання робочої сили"
Відповідно до статей
4,
14,
18 Закону України
"Про державну статистику", з метою подальшого вдосконалення державних статистичних спостережень зі статистики праці та отримання повної, всебічної й об'єктивної статистичної інформації
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-РС "Звіт про витрати на утримання робочої сили", що додається.
2. Респондентам при заповненні форми державного статистичного спостереження N 1-РС "Звіт про витрати на утримання робочої сили" використовувати зазначену Інструкцію.
3. Департаменту статистики праці (Сеник І.В.):
3.1. Подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3.2. Довести зазначену Інструкцію до відома головних управлінь статистики в Автономній Республіці Крим, областях, місті Києві та Управління статистики у місті Севастополі.
4. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Держкомстату від 20 листопада 2006 року
N 524 "Про затвердження Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-РС "Звіт про витрати на утримання робочої сили", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30 листопада 2006 року за N 1249/13123.
5. Цей наказ набирає чинності з 1 січня 2011 року.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Власенко Н.С.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
статистики України
07.10.2010 N 414
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 жовтня 2010 р.
за N 984/18279
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-РС "Звіт про витрати на утримання робочої сили"
I. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція визначає порядок заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-РС (один раз на чотири роки) "Звіт про витрати на утримання робочої сили" (далі - форма N 1-РС).
1.2. Перелік юридичних осіб, їхніх філій, представництв та інших відокремлених підрозділів (далі - підприємства), що звітують за формою N 1-РС, визначається органами державної статистики відповідно до чинного законодавства та діючої статистичної методології.
1.3. Підставою для складання звіту за формою N 1-РС є первинні облікові документи підприємства, зокрема:
інші документи бухгалтерського обліку та фінансової звітності, передбачені чинним законодавством.
1.4. Визначення показників форми N 1-РС здійснюють відповідно до Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату від 28.09.2005
N 286, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 30.11.2005 за N 1442/11722 (зі змінами) (далі - Інструкція зі статистики кількості працівників), та Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004
N 5, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 27.01.2004 за N 114/8713 (далі - Інструкція зі статистики заробітної плати).
1.5. Дані форми N 1-РС заповнюють у цілому по підприємству (без виділення структурних підрозділів).
II. Показники щодо кількості працівників та оплаченого робочого часу
2.3. У рядку 030 відображається середня кількість працівників, які прийняті на роботу за сумісництвом з інших підприємств (далі - зовнішні сумісники).
2.4. У рядку 040 відображається середня кількість працівників, що виконували роботу за цивільно-правовими договорами.
До них не відносяться фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, а також штатні працівники підприємства, які уклали цивільно-правовий договір про виконання робіт із цим самим роботодавцем.
2.6. У рядку 050 відображається кількість людино-годин робочого часу як відпрацьованого штатними працівниками (рядок 060), так і не відпрацьованого, але оплаченого: період відпусток (основні, додаткові, у зв'язку з навчанням та творчі); час відсутності працівників у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації; виконання державних або громадських обов'язків, простоїв та інших неявок, які оплачуються згідно з чинним законодавством. У цьому рядку не враховується час неявок на роботу через тимчасову непрацездатність, оплачений за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням.
2.7. У рядку 060 відображається кількість фактично відпрацьованих штатними працівниками людино-годин, ураховуючи час, відпрацьований у вихідні (за графіком), святкові та неробочі дні, період службових відряджень, на надурочних роботах, а також час роботи надомників. Час, відпрацьований працівниками, які працюють за сумісництвом на тому самому підприємстві, де й основне місце роботи, ураховується в цьому рядку в повному обсязі.
2.8. У рядках 070 та 080 відображається кількість оплачених зовнішнім сумісникам та працівникам, що виконували роботи за цивільно-правовими договорами, людино-годин.
Для зовнішніх сумісників розрахунок показника здійснюється виходячи з тривалості періоду, упродовж якого працівник виконував роботу (наприклад, два, чотири, дванадцять місяців), та встановленої для нього норми тривалості робочого часу.
Ураховуючи, що облік робочого часу працівників, що виконують роботи за цивільно-правовими договорами, щоденно не ведеться, розрахунок показника для цієї категорії працівників здійснюється виходячи з тривалості робіт за договором (від моменту початку робіт згідно з договором до їх прийому) та норми тривалості робочого часу, установленої на підприємстві.
2.9. У рядку 090 відображається норма тривалості робочого часу, установлена колективним договором (не може перевищувати 40 годин на тиждень). Якщо на підприємстві для різних груп працівників установлені різні норми тривалості робочого часу, проставляється той показник часу, який установлено для більшості працівників, зайнятих основним видом діяльності.
III. Показники щодо витрат на утримання робочої сили
3.1. Витрати підприємства на утримання робочої сили включають оплату праці, видатки на загальнообов'язкове державне та добровільне соціальне страхування працівників, забезпечення їх житлом, професійне навчання, культурно-побутове обслуговування, податки, збори та інші обов'язкові платежі, а також інші витрати, пов'язані з використанням найманої робочої сили.
Загальна сума витрат на робочу силу включає дані щодо всіх працівників, тобто штатних, а також тих, які не перебувають в обліковому складі підприємства.
3.2. У рядку 110 відображається пряма оплата, яка включає нарахування у грошовій формі, перелічені у рядках 120-150, а також такі:
відсоткові або комісійні винагороди, виплачені додатково до тарифної ставки (окладу, посадового окладу);
оплата надурочних робіт і робіт у вихідні, святкові й неробочі дні, у розмірах і за розцінками, установленими чинним законодавством;
оплата працівникам днів відпочинку, що надаються їм у зв'язку з роботою понад тривалість робочого часу у випадках, передбачених законодавством;
суми, виплачені у розмірі тарифної ставки (окладу, посадового окладу) за дні перебування в дорозі до місцезнаходження підприємства (пункту збору) - місця роботи і назад, передбачені графіком роботи на вахті, а також за дні затримки працівників у дорозі через метеорологічні умови та з вини транспортних підприємств;
суми виплат, пов'язаних з індексацією заробітної плати працівників.
3.3. У рядку 120 відображаються нарахування штатним працівникам за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці за тарифними ставками (окладами), відрядними розцінками робітників та посадовими окладами керівників, фахівців, технічних службовців, а також виплати, зазначені в підпунктах 2.1.2-2.1.6 пункту 2.1 глави 2
Інструкції зі статистики заробітної плати.
3.4.У рядку 130 відображаються суми нарахованих надбавок і доплат до тарифних ставок і посадових окладів, передбачених чинним законодавством (підпункт 2.2.1 пункту 2.2 глави 2
Інструкції зі статистики заробітної плати) або колективним договором.
3.5. У рядку 140 відображаються премії та винагороди, у тому числі за вислугу років, що мають систематичний характер, тобто виплачуються не рідше ніж раз у квартал.
3.6. У рядку 150 відображаються нарахування працівникам, які не перебувають у штаті підприємства і не включаються до середньооблікової кількості штатних працівників:
зовнішнім сумісникам;
працівникам, що виконували роботи за цивільно-правовими договорами (за винятком фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності);
особам, які є членами спостережної ради або ревізійної комісії акціонерного товариства;
особам, які працюють згідно з договорами між підприємствами про надання робочої сили (безробітні за період виконання громадських робіт, учні та студенти, які проходять виробничу практику на підприємстві чи залучені до тимчасової роботи на період канікул). У цьому рядку відображаються як суми, виплачені безпосередньо на підприємстві, так і перераховані іншим підприємствам, з якими укладено договір;
іншим категоріям працівників, яким здійснювалися нарахування з фонду оплати праці у звітному періоді: звільненим, тимчасово відсутнім штатним працівникам, які перебувають у відпустках у зв'язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та у відпустках без збереження заробітної плати для догляду за дитиною більшої тривалості (крім виплат за рахунок коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням).
3.7. У рядку 160 відображаються нарахування за невідпрацьований час, визначені згідно з підпунктом 2.2.12 пункту 2.2 та підпунктом 2.3.1 пункту 2.3 глави 2
Інструкції зі статистики заробітної плати , крім сум грошової компенсації у разі невикористання щорічних (основної та додаткових) відпусток.
3.9. У рядку 180 відображаються премії та нерегулярні виплати, що здійснюються раз на рік або мають одноразовий характер (підпункти 2.3.2, 2.3.3 пункту 2.3 глави 2
Інструкції зі статистики заробітної плати ), а також суми компенсації у разі невикористання відпусток.
................Перейти до повного тексту