1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство


ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
12.07.2004 N 319
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 серпня 2004 р.
за N 982/9581
( Документ втратив чинність на підставі Постанови Національного банку N 31 від 05.02.2019 )
ЗМІНИ
до Правил вивезення з України і ввезення в Україну уповноваженими банками національної та іноземної валюти, банківських металів, бланків чеків
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку N 431 від 05.12.2011 )
1. Преамбулу викласти в такій редакції:
"Ці Правила розроблені відповідно до вимог статті 44 Закону України "Про Національний банк України", статей 5, 11, 13 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" та встановлюють для уповноважених банків України (далі - уповноважений банк) порядок:
вивезення за межі України банкнот іноземних держав, валюти України у вигляді банкнот (далі - валюта України), банківських металів та бланків чеків;
увезення в Україну банкнот іноземних держав, валюти України, банківських металів та бланків чеків;
надання Національним банком України (далі - Національний банк) спеціальних дозволів на вивезення за межі України і ввезення в Україну валюти України".
2. Глави 1, 2, 5 викласти в такій редакції:
"1. Вивезення за межі України банкнот іноземних держав
1.1. Уповноважений банк, що має письмовий дозвіл Національного банку на відкриття кореспондентських рахунків у банках (нерезидентах) в іноземній валюті та здійснення операцій за ними, має право вивозити за межі України банкноти іноземних держав для підкріплення власного кореспондентського рахунку, який відкрито в іноземному банку, у тому числі: зношені та пошкоджені банкноти іноземних держав, а також вилучені з обігу або такі, що вилучаються з нього, але підлягають обміну на банкноти іноземних держав, які перебувають в обігу. Вивезення банкнот іноземних держав за межі України здійснюється з дотриманням ліквідності на рівні, установленому Національним банком.
1.2. Уповноважений банк здійснює вивезення банкнот іноземних держав на підставі договору з іноземним банком-кореспондентом про прийняття останнім банкнот іноземних держав і зарахування цієї валюти на кореспондентський рахунок уповноваженого банку або договору про кореспондентські відносини з іноземним банком, який передбачає можливість здійснення зазначеної операції.
Якщо договір, на підставі якого здійснюється вивезення за межі України банкнот іноземних держав, укладений іноземною мовою, то має бути нотаріально засвідчений переклад цього договору на українську мову.
1.3. Після вивезення за межі України банкнот іноземних держав та зарахування цієї валюти на власний кореспондентський рахунок банку уповноважений банк зобов'язаний подати до відповідного територіального управління Національного банку в строк не більше ніж 10 робочих днів з дати зарахування на кореспондентський рахунок банку:
копію вантажної митної декларації, опис вивезених банкнот іноземних держав за їх номіналами (додається до вантажної митної декларації);
виписку про зарахування банкнот іноземних держав на кореспондентський рахунок уповноваженого банку.
Копія вантажної митної декларації та виписка засвідчуються підписом головного бухгалтера уповноваженого банку та відбитком печатки банку.
Подання цих документів здійснюється виключно шляхом їх пересилання підприємствами поштового зв'язку України з обов'язковим повідомленням про вручення.
1.4. Уповноважений банк зобов'язаний звітувати перед Національним банком про фактичне вивезення банкнот іноземних держав за формою і в порядку, установленими Національним банком.
2. Вивезення за межі України банківських металів
2.1. Уповноважений банк, що має письмовий дозвіл Національного банку на здійснення операцій з банківськими металами на міжнародних ринках, має право вивозити за межі України банківські метали з метою зарахування на власний кореспондентський або депозитний рахунок, відкритий в іноземному банку, або для продажу нерезиденту. Вивезення банківських металів за межі України здійснюється з дотриманням ліквідності на рівні, установленому Національним банком.
2.2. Уповноважений банк здійснює вивезення банківських металів на підставі договору з іноземним банком, який передбачає прийняття останнім банківських металів і їх зарахування на кореспондентський або депозитний рахунок уповноваженого банку, який відкритий в іноземному банку, або на підставі підтвердження іноземного банку про відкриття уповноваженому банку кореспондентського або депозитного рахунку з метою зарахування банківських металів на цей рахунок, або договору про продаж нерезиденту банківських металів.
Якщо договір, на підставі якого здійснюється вивезення за межі України банківських металів, укладений іноземною мовою, то повинен бути нотаріально засвідчений переклад цього договору на українську мову.
2.3. Після вивезення за межі України банківських металів з метою їх розміщення на власному рахунку уповноважений банк зобов'язаний подати до відповідного територіального управління Національного банку в строк не більше ніж 10 робочих днів з дати зарахування банківських металів на його рахунок:
копію вантажної митної декларації, опис вивезених банківських металів із зазначенням виду, вигляду, ваги та проби (додається до вантажної митної декларації);
виписку про зарахування банківських металів на відповідний рахунок уповноваженого банку.
Копія вантажної митної декларації та виписка засвідчуються підписом головного бухгалтера уповноваженого банку та відбитком печатки банку.
2.4. Після вивезення за межі України банківських металів з метою їх продажу на міжнародних ринках уповноважений банк зобов'язаний подати до відповідного територіального управління Національного банку в строк не більше ніж 10 робочих днів з дати складання акта (або іншого документа) про набуття нерезидентом права власності на банківські метали:
копію вантажної митної декларації, опис вивезених банківських металів із зазначенням виду, вигляду, ваги та проби (додається до вантажної митної декларації);
копію акта (або іншого документа) про набуття нерезидентом права власності на банківські метали;
виписку про зарахування на кореспондентський рахунок уповноваженого банку в іноземному банку суми коштів, отриманих від продажу банківських металів.
Копії вантажної митної декларації, акта та виписка засвідчуються підписом головного бухгалтера уповноваженого банку та відбитком печатки банку.

................
Перейти до повного тексту