1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ЗВ'ЯЗКУ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
12.07.2004 N 794/151
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 серпня 2004 р.
за N 975/9574
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ N 751/497 від 05.09.2017 )
Про затвердження Інструкції про порядок взаємодії підрозділів Державної служби охорони при МВС України з операторами телекомунікацій в організації централізованої охорони об'єктів
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства внутрішніх справ N 303/358 від 17.04.2006 N 258/130 від 12.03.2015 )
Відповідно до Закону України "Про телекомунікації", Положення про Державну службу охорони при Міністерстві внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1993 року N 615, та з метою визначення порядку взаємодії підрозділів Державної служби охорони при МВС України з операторами телекомунікацій при організації централізованої охорони об'єктів
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Інструкцію про порядок взаємодії підрозділів Державної служби охорони при МВС України з операторами телекомунікацій в організації централізованої охорони об'єктів (далі - Інструкція), що додається.
2. Вважати таким, що втратив чинність, спільний наказ Міністерства внутрішніх справ і Державного комітету зв'язку України від 20 жовтня 1998 року N 750/145 "Про затвердження Інструкції про порядок взаємодії підрозділів Державної служби охорони при МВС України з операторами зв'язку всіх форм власності при організації централізованої охорони об'єктів", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 2 листопада 1998 року за N 701/3141.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра внутрішніх справ України Присяжнюка А.Й. та першого заступника Голови Державного комітету зв'язку та інформатизації України Нетудихату Л.І.
Міністр внутрішніх
справ України
Голова Державного комітету
зв'язку та інформатизації України

М.В.Білоконь

О.В.Яценко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
внутрішніх справ України,
Державного комітету зв'язку
та інформатизації України
12.07.2004 N 794/151
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 серпня 2004 р.
за N 975/9574
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок взаємодії підрозділів Державної служби охорони при МВС України з операторами телекомунікацій в організації централізованої охорони об'єктів
( У тексті Інструкції слова "Державний комітет зв'язку та інформатизації України" замінено словами "Державний департамент з питань зв'язку та інформатизації України Міністерства транспорту та зв'язку України" згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ N 303/358 від 17.04.2006 )
1. Ця Інструкція визначає порядок взаємодії підрозділів Державної служби охорони при МВС України з операторами телекомунікацій під час використання споруд місцевих телефонних мереж для організації централізованої охорони об'єктів усіх форм власності, у тому числі квартир громадян (далі - об'єкти). Вона є обов'язковою для виконання підрозділами Державної служби охорони при МВС України (далі - ДСО) і підприємствами (операторами телекомунікацій), які здійснюють господарську діяльність для забезпечення функціонування засобів, споруд та мереж телекомунікацій з метою надання телекомунікаційних послуг (далі - підприємство).
2. ДСО з метою організації централізованої охорони об'єктів і квартир громадян використовує канали телекомунікацій, які надаються операторами телекомунікацій і діють у галузі телекомунікацій відповідно до Закону України "Про телекомунікації".
3. Канали електрозв’язку, що надаються в користування операторами телекомунікацій, повинні відповідати вимогам нормативних документів у сфері телекомунікацій.
( Пункт 3 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ N 258/130 від 12.03.2015 )
4. У місцевих телефонних мережах дозволяється використовувати апаратуру системи тривожної сигналізації (далі – СТС), яка має документ про підтвердження відповідності та внесена до переліку технічних засобів, які можуть застосовуватися в телекомунікаційних мережах загального користування.
( Пункт 4 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ N 258/130 від 12.03.2015 )
5. До складу апаратури СТС входять:
а) системи передавання тривожних сповіщень (далі - СПТС);
б) пристрої високочастотного ущільнення (далі - ПВЧУ) абонентських, з'єднувальних ліній електрозв'язку та ліній безпосереднього електрозв'язку.
СПТС складаєтеся з:
- кінцевих пристроїв (далі - КП) або групових концентраторів (далі - ГК), встановлених на об'єктах, що охороняються;
- ретрансляторів, встановлених у приміщеннях АТС;
- пультів централізованого спостереження (далі - ПЦС), розміщених у приміщеннях ДСО.
6. З'єднання між КП чи ГК і ретрансляторами здійснюється діючими абонентськими лініями, які під час охорони перемикаються (підключаються) до СПТС або ущільнюються за допомогою приладів високочастотного ущільнення (далі - ПВЧУ).
Забороняється встановлювати ПВЧУ на абонентських лініях, до яких підключено апаратуру ущільнення абонентських ліній. Підключення СПТС до повітряних ліній електрозв'язку та ліній таксофонів здійснюється в разі відсутності діючої кабельної абонентської лінії до об'єкта охорони.
Підключення ПВЧУ до діючих абонентських ліній здійснюється за згодою абонентів та підприємства.
Для з'єднання ретрансляторів із ПЦС у розподільних, магістральних та з'єднувальних кабелях виділяються фізичні лінії або ущільнюються діючі за допомогою ПВЧУ, а також можуть бути надані низькочастотні канали.
7. При проектуванні приміщень АТС ємністю більше ніж 5 тисяч номерів необхідно передбачити поруч з кросом окреме приміщення для розміщення апаратури СТС. Розмір площі цього приміщення визначити з розрахунку 1 кв. м на 1000 номерів ємності АТС. Крім того, у кросі АТС слід резервувати площу для встановлення станційних розподільних рамок СПТС з розрахунку збільшення необхідної для кроса площі на 15%.
Питання про оренду приміщення для розміщення апаратури СТС на АТС вирішується на підставі окремого договору оренди.
Електроживлення апаратури СТС здійснюється від установок електроживлення АТС з обов'язковим обліком спожитої електроенергії.
8. Усі роботи, пов'язані з монтажем апаратури СТС на АТС, виконують підрозділи ДСО або спеціалізовані монтажні організації з дозволу підприємства і під контролем його працівників.
9. Підключення КП до телефонних розеток абонентських ліній на об'єктах, що охороняються, здійснюється працівниками ДСО. Обладнання, яке підключається ДСО, не повинно впливати на параметри абонентських ліній.

................
Перейти до повного тексту