1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Інструкція


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
статистики України
10.08.2007 N 299 ( див. текст )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 серпня 2007 р.
за N 973/14240
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форм державних статистичних спостережень N 1-риба "Вилов риби, добування інших водних живих ресурсів за 200_ р." (річна) та N 1-риба "Вилов риби, добування інших водних живих ресурсів за січень - ______ 200_ р." (місячна)
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної служби статистики N 87 від 11.04.2011 ) ( Додатково див. наказ N 533/19271 від 29.04.2011 )
1. Загальні положення
1.1. Форми N 1-риба "Вилов риби, добування інших водних живих ресурсів за 200_ р." (річна) та N 1-риба "Вилов риби, добування інших водних живих ресурсів за січень ______ 200_ р." (місячна) (далі - форми) подаються органу державної статистики за місцезнаходженням респондента, який здійснює рибогосподарську діяльність (вирощування, вилов риби та добування інших водних живих ресурсів).
1.2. В адресній частині форм вказується найменування респондента, що подає форму (згідно з установчими документами), його повна юридична та фактична адреса, за якою здійснюється діяльність (якщо вона відрізняється від юридичної).
Ідентифікаційний код заповнюється підприємствами згідно з довідкою про зарахування підприємства до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.
1.3. Підставою для заповнення форм є приймальні документи (квитанції, акти приймання), промислові журнали обліку вилучених (виловлених) водних живих ресурсів.
1.4. Дані про вилов риби та добування інших водних живих ресурсів заповнюються у цілих числах відповідно до одиниць виміру, що вказані на бланку; дані про обсяг продукції (робіт, послуг) - у тисячах гривень з одним знаком після коми.
1.4.1. При заповненні всіх показників форми N 1-риба (місячна) дані наводяться зростаючим підсумком з початку року.
1.4.2. У рядках форм, де показники відсутні, ставиться прочерк.
1.5. Інструкцію складено відповідно до нумерації рядків форми N 1-риба (річна). При заповненні відповідних рядків форми N 1-риба (місячна) необхідно керуватися цією Інструкцією.
2. Порядок заповнення розділу 1 "Вилов риби та добування інших водних живих ресурсів" у бланку звіту
2.1. У рядку 01 "Вилов риби та добування інших водних живих ресурсів - усього" вказується весь обсяг вилученої (виловленої) риби всіх видів та на всіх стадіях розвитку, а також добування інших водних живих ресурсів як на власних, так і орендованих суднах.
2.1.1. До інших водних живих ресурсів належать водні безхребетні, у тому числі молюски, ракоподібні, черви, голкошкірі, губки, кишковопорожнинні, наземні безхребетні у водній стадії розвитку, водорості та інші водні рослини. До основних видів ракоподібних належать омари, лангусти, річні раки, краби, креветки, пильчасті креветки, криль. Основними видами молюсків є устриці, гребінці, мідії, власне молюски, каракатиці, кальмари, спрути та равлики. До водоростей відносять морську капусту (ламінарію), анфельцію, зостеру, філофору, спіруліну та інші морські рослини.
2.2. У загальний підсумок вилову риби включається риба, яка виловлена в морях, океанах, ставках, річках, водосховищах, озерах та інших водоймах як з метою її реалізації на переробні підприємства, організаціям торгівлі тощо, так і для подальшої переробки на власному підприємстві.
2.3. У вилові риби та добуванні інших водних живих ресурсів ураховується весь обсяг вилучених (виловлених) водних живих ресурсів незалежно від мети їх подальшого використання: виробництво харчової, технічної, кормової, медичної та інших видів продукції.
2.4. Вилов усіх видів риб проставляється у вазі сирої нерозібраної сировини; безхребетних - у живій вазі; водоростей, морських рослин - у повітряно-сухій вазі.
2.5. Показники щодо вилову риби та добування інших водних живих ресурсів у виключній (морській) економічній зоні України, у виключних (морських) економічних зонах інших держав, у відкритій частині Світового океану складаються за телеграмами капітанів суден на підставі документів, які встановлені для оформлення добутих (виловлених) обсягів риби та інших водних живих ресурсів.
2.5.1. При доставленні риболовними (транспортними) суднами у порт риби у вигляді сирої сировини та інших водних живих ресурсів, які враховані у формах звітності на підставі телеграм капітанів суден, кількість добутої (виловленої) риби та інших водних живих ресурсів на приймальних берегових підприємствах уточнюється.
2.5.2. Уточнення проводиться таким чином: уся прийнята від суден продукція з риби та інших водних живих ресурсів переводиться у вагу нерозібраної сировини (сирцю) за встановленими технологічними нормами відходів (втрат) та перевіряється з телеграмами капітанів суден щодо кількості добутого сирцю. В разі виявлення розходжень відповідні уточнення уносяться у кількість указаного сирцю. Якщо рейс закінчено (судно прийшло у порт) в останніх числах місяця, а здавання риби здійснюється у перших числах наступного місяця, уточнення даних щодо обсягів вилову риби слід відносити до місяця здавання продукції, а не місяця прибуття судна.
2.5.3. У разі, коли виловлена риба та інші водні живі ресурси не зважуються, вилов визначається шляхом перерахунку готової продукції або напівфабрикатів у вагу сировини за встановленими технологічними нормами відходів (втрат) риби-сирцю на кожен вид продукції або напівфабрикату.
2.6. У підприємствах, що займаються ставковим рибництвом, у загальні обсяги вилову живої ставкової риби враховується також риба, яка переважена та пересаджена з нагульних ставків у зимувальні ставки, оприбуткована за бухгалтерськими документами та передана на зберігання матеріально відповідальним особам.

................
Перейти до повного тексту