1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 2554/371/18 від 07.12.2000 Зареєстровано в Міністерстві
м. Київ юстиції України
29 грудня 2000 р.
за N 970/5191
Про внесення змін і доповнень до Положення про порядок проведення в Позабіржовій фондовій торговельній системі аукціонів з продажу за грошові кошти пакетів акцій відкритих акціонерних товариств, що належать державі, затвердженого спільним наказом Фонду державного майна України, Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і погодженого з Антимонопольним комітетом України від 24.06.99 N 1201/167
( Наказ фактично втратив чинність у зв'язку з втратою чинності Наказу Фонду державного майна N 1201/167 від 24.06.99, до якого вносились зміни )
На виконання Державної програми приватизації на 2000-2002 роки, затвердженої Законом України від 18.05.2000 N 1723-III, та відповідно до Закону України "Про приватизацію державного майна"
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Зміни і доповнення до Положення про порядок проведення в Позабіржовій фондовій торговельній системі аукціонів з продажу за грошові кошти пакетів акцій відкритих акціонерних товариств, що належать державі (далі - Зміни і доповнення до Положення), затвердженого спільним наказом Фонду державного майна України, Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і погодженого з Антимонопольним комітетом України від 24.06.99 N 1201/167 (додаються).
2. Фонду державного майна України забезпечити подання Змін і доповнень до Положення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Фонду державного майна України в десятиденний термін з дня державної реєстрації у Міністерстві юстиції України цього наказу забезпечити опублікування Змін і доповнень до Положення у Державному інформаційному бюлетені "Про приватизацію".
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Голову Фонду державного майна України О.Бондаря, Голову Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку О.Мозгового, Голову Антимонопольного комітету України О.Заваду.
Голова Фонду державного
майна України
Голова Державної комісії з цінних
паперів та фондового ринку
Голова Антимонопольного
комітету України

О.Бондар

О.Мозговий

О.Завада
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Фонду державного майна
України, Державної комісії з
цінних паперів та фондового
ринку, Антимонопольного
комітету України
07.12.2000 N 2554/371/18
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 грудня 2000 р.
за N 970/5191
ЗМІНИ І ДОПОВНЕННЯ
до Положення про порядок проведення в Позабіржовій фондовій торговельній системі аукціонів з продажу за грошові кошти пакетів акцій відкритих акціонерних товариств, що належать державі ( z0458-99 )
1. У назві Положення та в усьому тексті Положення та додатків до нього замінити слова "Позабіржова фондова торговельна система" на "Перша фондова торговельна система".
2. Пункт 1.1 Положення доповнити такими словами: "з урахуванням особливостей, установлених Державною програмою приватизації на 2000 - 2002 роки".
3. Пункт 1.7 Положення викласти в такій редакції:
"1.7. У процесі підготовки пакетів акцій ВАТ органи приватизації:
складають і затверджують інформаційні повідомлення про продаж у ПФТС за грошові кошти пакета акцій ВАТ;
передають до Фонду затверджені інформаційні повідомлення про продаж у ПФТС за грошові кошти пакета акцій ВАТ, план розміщення акцій, копії балансу підприємства та звіту про фінансові результати за останній фінансовий рік та останній звітний період, копію свідоцтва про реєстрацію випуску акцій, копію свідоцтва про реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності.
Стосовно ВАТ, за якими виставляється пакет акцій не менше ніж 25 % статутного фонду і при цьому вартість активів або обсяг реалізації товарів (робіт, послуг) у яких за останній фінансовий рік перевищує суму, еквівалентну 1 млн. доларів США за офіційним валютним курсом, що діяв на кінець останнього фінансового року, до пакета документів, що подається до Фонду, повинні додатково включатися документи й відомості щодо ВАТ, необхідні для подання до органу Антимонопольного комітету України заяви про надання згоди на придбання пакета акцій".
4. Пункт 1.8 Положення доповнити новими абзацами:
"р) ВАТ займає (не займає) монопольне становище на товарних ринках;
с) вартість активів ВАТ за підсумками останнього фінансового року (тис.грн.), визначена відповідно до вимог Положення про контроль за економічною концентрацією, затвердженого розпорядженням Антимонопольного комітету України від 25.05.98 N 134-р (у редакції, затвердженій розпорядженням Антимонопольного комітету України від 18.02.2000 N 31-р, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 21.04.2000 за N 241/4462) (далі - Положення про контроль за економічною концентрацією);
т) обсяг реалізації товарів (робіт, послуг) ВАТ за підсумками останнього фінансового року (тис.грн.) визначений відповідно до вимог Положення про контроль за економічною концентрацією".
5. Пункт 3.1 Положення викласти в новій редакції:
"3.1. Фонд затверджує перелік ВАТ, пакети акцій яких підлягають продажу в ПФТС. У десятиденний термін Фонд надсилає до Антимонопольного комітету України витяг із затвердженого переліку з інформацією про ВАТ, за якими виставляється пакет акцій не менше ніж 25% статутного фонду і при цьому вартість активів або обсяг реалізації товарів (робіт, послуг) у яких за останній фінансовий рік перевищує суму, еквівалентну 6 млн. доларів США за офіційним валютним курсом, що діяв на кінець останнього фінансового року. У вказаному витягу з переліку щодо ВАТ указуються розмір пакетів акцій, що пропонуються до продажу, а також вартість активів та обсяг реалізації товарів (робіт, послуг) на кінець останнього фінансового року.
Щодо пакетів акцій ВАТ, інформацію про які Фонд надіслав до Антимонопольного комітету України, Фонд не може видавати розпорядження про внесення змін до реєстру акціонерів (розпорядження зберігачу про виконання облікової операції з цінними паперами ВАТ) без надання згоди органу Антимонопольного комітету України на придбання цього пакета або заяви Покупця (Клієнта), що відповідно до законодавства придбання ним конкретного пакета акцій не потребує одержання згоди на це органів Антимонопольного комітету України".
6. Пункт 4.1 Положення доповнити новими абзацами:
"Юридичні особи, що уклали з учасником ПФТС договір комісії на купівлю цінних паперів, подають учаснику довідку про розмір державної частки в статутному фонді, завірену підписами керівника, головного бухгалтера та печаткою юридичної особи. У довідці вказується відсотковий розподіл державних часток у статутному фонді підприємства.
Фізичні особи, що уклали з учасником ПФТС договір комісії про купівлю цінних паперів, надають учаснику декларацію про доходи (за формою, яка передбачена додатком 1 до Інструкції про прибутковий податок з громадян, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України від 21.04.93 N 12, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 09.06.93 за N 64) (далі - Декларація про доходи), якщо початкова ціна пакета акцій або кількох пакетів акцій, які він доручає придбати на торгах, перевищує п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідальність за достовірність поданої інформації покладається відповідно до чинного законодавства на потенційних власників.
Потенційний власник, якщо відповідно до законодавства придбання ним акцій проводиться за згодою органів Антимонопольного комітету України, подає копію рішення органу Антимонопольного комітету України про надання згоди на придбання пакета акцій чи копію заяви про надання згоди на придбання пакета акцій з відміткою (штамп, дата, вхідний номер, підпис) канцелярії органу Антимонопольного комітету України про її прийняття не пізніше як за 8 календарних днів до граничного терміну прийняття замовлення на придбання акцій".
7. Пункт 4.2 Положення викласти в новій редакції:
"4.2. Для участі в торгах Покупець не пізніше 13-ї години дня, що передує торгам, подає в ПФТС замовлення на придбання пакетів акцій ВАТ, що належать державі (згідно з додатком 1) (далі - замовлення на придбання акцій). Замовлення на придбання акцій складається в двох примірниках, один з яких після реєстрації ПФТС повертається Покупцю. Замовлення, у якому заповнені не всі графи, не приймається. Після прийняття замовлень на придбання акцій ПФТС готує перелік поданих замовлень на участь у торгах з продажу пакетів акцій ВАТ, що належать державі, згідно з додатком 10 (далі - перелік замовлень). О 13-й годині дня, що передує торгам, припиняється також унесення будь-яких змін і доповнень до замовлень на придбання акцій і є неприпустимим їх відкликання.
Покупець обов'язково сплачує на розрахунковий рахунок ПФТС грошовими коштами гарантійний внесок, розмір якого залежить від початкової ціни пакета акцій, який Покупець бажає придбати, та розраховується таким чином:
якщо початкова ціна пакета акцій, який бажає придбати Покупець, (ЦПпоч) не перевищує ста тисяч гривень, то сума гарантійного внеску (Вгар) дорівнює початковій ціні пакета:
Вгар = ЦПпоч,
якщо початкова ціна пакета акцій, який бажає придбати Покупець (ЦПпоч), більша за сто тисяч гривень, то сума гарантійного внеску (Вгар) розраховується за формулою
Вгар = 100000 + 0,2 х (ЦПпоч - 100000),
де:
ЦПпоч = Цп х Nакц;
Цп - початкова ціна однієї акції, визначена відповідно до розділу 5 Положення, грн.;
Nакц - кількість акцій у пакеті, шт.
Покупець, гарантійні внески від якого не надійшли на відповідний рахунок ПФТС до 15-ї години дня, що передує торгам, не допускається до участі в торгах. ПФТС готує перелік покупців, від яких отримано гарантійні внески, з визначенням суми кожного гарантійного внеску.
Перелік поданих замовлень, перелік Покупців, від яких отримано гарантійні внески, і другі примірники замовлень на придбання акцій ПФТС передає Фонду. Ці документи, підписані сторонами, зберігаються до початку торгів у не доступному для сторонніх осіб місці".
8. Пункт 4.3 Положення вилучити. Пункт 4.4 Положення вважати пунктом 4.3.
9. Розділ 4 Положення доповнити новим пунктом:
"4.4. ПФТС повинна проінформувати Покупця, що в разі придбання акцій, форма випуску яких є бездокументарною, Покупець, в інтересах якого придбані акції, повинен мати рахунок у цінних паперах у зберігача та для оформлення права власності на акції повинен надати Фонду інформацію про відкритий рахунок у цінних паперах та інформацію про зберігача в обсягах, установлених наказом Фонду від 03.11.99 N 2099 "Про відкриття рахунків у цінних паперах фізичними та юридичними особами, які бажають придбати цінні папери в процесі приватизації", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07.12.99 за N 842/4135".
10. Пункт 5.2 Положення викласти в новій редакції:
"5.2. Дату проведення торговельних сесій Фонд визначає за кожним ВАТ окремо і надає інформацію про це в друковані видання органів приватизації для опублікування не пізніш як за 30 календарних днів до проведення торгів".
11. Пункт 5.5 Положення викласти в новій редакції:
"5.5. Початкова ціна однієї акції на перших торгах з продажу пакетів акцій ВАТ, що належать державі, визначається Фондом таким чином:
а) для ВАТ, статутний фонд яких визначено з урахуванням індексації вартості основних засобів за станом на 01.01.95 або статутний фонд яких визначено з урахуванням індексації вартості основних засобів за станом на 01.04.96, або статутний фонд яких визначено на засадах експертної оцінки вартості його активів, початкова ціна однієї акції на перших торгах дорівнює її номінальній вартості;
б) для ВАТ, статутний фонд яких визначено без урахування індексації вартості основних засобів за станом на 01.01.95, початкова ціна однієї акції на перших торгах розраховується на підставі номінальної вартості однієї акції, збільшеної на коефіцієнт індексації.
У цьому разі початкова ціна однієї акції розраховується за формулою
Цп = К х Вн,
де:
К - коефіцієнт індексації номінальної вартості акцій, визначений як відношення розміру статутного фонду, сформованого з урахуванням суми індексації вартості основних засобів, що є власністю ВАТ, до розміру статутного фонду, визначеного без урахування зазначеної суми;
Вн - номінальна вартість однієї акції.
Розрахунок коефіцієнта індексації номінальної вартості акцій провадиться на підставі таких документів, наданих ВАТ:
акта оцінки вартості цілісного майнового комплексу підприємства на дату оцінки;
балансу ВАТ за період, у якому відображені результати індексації основних засобів за станом на 01.01.95;
розшифрування довідки про суму індексації основних засобів за станом на 01.01.95, які є власністю ВАТ, що обліковується на відповідному рахунку бухгалтерського обліку;
довідки "Вихідні дані для розрахунку початкової ціни пакета акцій" (додаток 11);
в) для ВАТ, акції яких пройшли лістинг і котируються на Біржі або ПФТС, і сума угод за цими акціями, укладених відповідно на фондових біржах або ПФТС за період 6 місяців до дати підготовки Фондом замовлення на продаж на перших торгах, не менша за 10% номінальної вартості пакета, що пропонується Фондом, початкова ціна однієї акції, визначена відповідно до підпунктів "а" або "б" цього пункту, може бути відкоригована в бік її збільшення.
Для цього визначається середньозважена вартість однієї акції за результатами угод, укладених відповідно на фондових біржах або ПФТС за період 6 місяців до дати підготовки Фондом замовлення на продаж на перших торгах. Якщо середньозважена вартість однієї акції більша за початкову ціну однієї акції, визначену відповідно до підпунктів "а" або "б" цього пункту, то остаточна початкова ціна дорівнює середньозваженій вартості однієї акції".
12. Пункт 5.11 Положення викласти в новій редакції:
"5.11. Мінімальна ціна продажу однієї акції на перших торгах не може бути нижчою за номінальну вартість цієї акції. Мінімальна ціна продажу однієї акції на наступних торгах, у разі зниження ціни під час продажу, установлюється з урахуванням таких обмежень:
щодо ВАТ, статутні фонди яких визначено без урахування індексації основних засобів за станом на 01.01.95, то продаж акцій за цінами нижче номінальної їх вартості не проводиться;
для ВАТ, що належать до підприємств, які зараховано Державною програмою приватизації до об'єктів групи "Г", зниження ціни акцій нижче їх початкової вартості можливе не більше ніж на 30%, але не нижче їх номінальної вартості;

................
Перейти до повного тексту