1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
Р І Ш Е Н Н Я
N 312 від 23.10.2001


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 листопада 2001 р.
за N 958/6149
( Рішення втратило чинність на підставі Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 1 від 10.01.2014 )
Про затвердження Положення про вимоги до договору про обслуговування зберігачем активів інституту спільного інвестування
( Із змінами, внесеними згідно з Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 571 від 13.05.2010 )
Відповідно до Законів України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", "Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)" Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про вимоги до договору про обслуговування зберігачем активів інституту спільного інвестування (додається).
2. Управлінню інвестиційної діяльності (А.Рибальченко) забезпечити державну реєстрацію цього рішення в Міністерстві юстиції України.
3. Управлінню організаційного забезпечення Комісії забезпечити опублікування цього рішення відповідно до чинного законодавство.
4. Рішення набирає чинності відповідно до чинного законодавства.
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Комісії - заступника Голови С.Бірюка.
Голова Комісії О.Мозговий
Протокол засідання Комісії
від 23.10.2001 р. N 46
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Державної комісії з
цінних паперів та фондового
ринку
23.10.2001 N 312
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 листопада 2001 р.
за N 958/6149
Положення
про вимоги до договору про обслуговування зберігачем активів інституту спільного інвестування
( У тексті Положення слова "спостережна (наглядова)" в усіх відмінках замінено словом "наглядова" у відповідному відмінку згідно з Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 571 від 13.05.2010 )
1. Загальні положення
1.1. Надання послуг щодо зберігання активів інститутів спільного інвестування (далі - ІСІ) у формі цінних паперів та обліку прав власності на них, а також обслуговування операцій ІСІ здійснюється зберігачем, який має ліцензію на здійснення депозитарної діяльності зберігача цінних паперів (далі - зберігач), видану в установленому Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку порядку, на підставі договору про обслуговування зберігачем активів інституту спільного інвестування (далі - Договір).
( Абзац перший пункту 1.1 глави 1 в редакції Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 571 від 13.05.2010 )
Зберігачем активів ІСІ є банк, що має ліцензію на здійснення депозитарної діяльності зберігача цінних паперів, видану в установленому Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку порядку.
( Абзац пункту 1.1 глави 1 в редакції Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 571 від 13.05.2010 )
Зберігачем активів венчурного фонду може бути юридична особа, що має ліцензію на здійснення депозитарної діяльності зберігача цінних паперів, видану в установленому Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку порядку.
( Абзац пункту 1.1 глави 1 в редакції Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 571 від 13.05.2010 )
Відкриття та ведення рахунку в цінних паперах для ІСІ здійснюється на підставі договору про відкриття рахунку в цінних паперах, що є невід'ємним додатком до Договору та має бути складений у відповідності до Типового договору про відкриття рахунку в цінних паперах, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 14.07.98 N 87, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 18.08.98 за N 522/2962.
( Абзац четвертий пункту 1.1 глави 1 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 571 від 13.05.2010 )
1.2. Договір укладається:
1.2.1. Для корпоративного інвестиційного фонду - від імені корпоративного інвестиційного фонду наглядовою радою фонду та зберігачем активів ІСІ. Договір повинен бути затверджений загальними зборами акціонерів корпоративного інвестиційного фонду. Текст такого договору та всі наступні зміни та доповнення до нього мають бути погоджені компанією з управління активами цього фонду. Компанія з управління активами корпоративного інвестиційного фонду виступає представником корпоративного інвестиційного фонду у взаємовідносинах зі зберігачем згідно з цим Договором на підставі Закону України "Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)" та договору про управління активами інституту спільного інвестування.
1.2.2. Для пайового інвестиційного фонду - компанією з управління активами та зберігачем активів такого фонду.
1.3. За Договором зберігач зобов'язується приймати і зберігати активи ІСІ у формі цінних паперів та грошових коштів, здійснювати облік прав власності на цінні папери ІСІ та контроль за відповідністю операцій з активами ІСІ регламенту, проспекту емісії цінних паперів ІСІ та законодавству.
Якщо за Договором зберігачем активів венчурного фонду є юридична особа, що має ліцензію на здійснення депозитарної діяльності зберігача цінних паперів, такий зберігач зобов'язується приймати і зберігати активи ІСІ у формі цінних паперів, здійснювати облік прав власності на цінні папери ІСІ та контроль за відповідністю операцій з активами ІСІ регламенту, проспекту емісії цінних паперів ІСІ та законодавству.
( Пункт 1.3 глави 1 в редакції Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 571 від 13.05.2010 )
1.4. Цінні папери документарної форми випуску, що становлять активи ІСІ, можуть бути знерухомлені тільки у зберігача цього ІСІ, з яким укладено Договір.
1.5. Договір має містити всі істотні умови, визначені законодавством України.
2. Вимоги до договору про обслуговування ІСІ
Договір обов'язково має містити:
2.1. Повне найменування та місцезнаходження, ідентифікаційний код за ЄДРПОУ зберігача.
У договорі, що укладається для корпоративного інвестиційного фонду, мають бути зазначені повне найменування та місцезнаходження, ідентифікаційний код за ЄДРПОУ фонду та компанії з управління активами цього фонду та контактні особи фонду.
У договорі, що укладається для пайового фонду, повинні бути зазначені повне найменування та місцезнаходження, ідентифікаційний код за ЄДРПОУ компанії з управління активами цього фонду, а також реквізити пайового фонду - повне найменування фонду, реєстраційний код фонду за ЄДРІСІ.
( Пункт 2.1 глави 2 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 571 від 13.05.2010 )
2.2. Номер та дату видачі зберігачу ліцензії на здійснення депозитарної діяльності зберігача цінних паперів, строк її дії.
2.3. Застереження про те, що зберігач не бере до виконання розпорядження (доручення) компанії з управління активами у разі, коли виконання таких розпоряджень (доручень) призведе до порушення законодавства, регламенту ІСІ та/або проспекту емісії цінних паперів ІСІ відносно вимог до складу та структури активів ІСІ.
2.4. Порядок здійснення зберігачем контролю за діяльністю компанії з управління активами стосовно відповідності операцій з активами ІСІ, у тому числі й операцій з неемісійними цінними паперами, розміщення та викупу цінних паперів ІСІ регламенту, проспекту емісії цінних паперів ІСІ та законодавству.
( Пункт 2.4 глави 2 в редакції Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 571 від 13.05.2010 )
2.5. Порядок, згідно з яким зберігач здійснює щоквартальну перевірку правильності розрахунків вартості чистих активів, виконаних компанією з управління активами.

................
Перейти до повного тексту