1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
03.06.2013 № 143
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 червня 2013 р.
за № 950/23482
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства фінансів № 1040 від 20.11.2015 )
Про затвердження Порядку подання платником податків заяви про проведення документальної невиїзної позапланової електронної перевірки та прийняття рішення територіальним органом Міністерства доходів і зборів України про проведення такої перевірки
Згідно з підпунктом 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 глави 8 розділу ІІ Податкового кодексу України та підпунктом 2 пункту 4 Положення про Міністерство доходів і зборів України , затвердженого Указом Президента України від 18 березня 2013 року № 141, з метою забезпечення єдиного порядку надання платником податків заяви про проведення документальної невиїзної позапланової електронної перевірки та прийняття відповідного рішення територіальним органом Міністерства доходів і зборів України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок подання платником податків заяви про проведення документальної невиїзної позапланової електронної перевірки та прийняття рішення територіальним органом Міністерства доходів і зборів України про проведення такої перевірки, що додається.
2. Департаменту податкового та митного аудиту Міністерства доходів і зборів України (Крухмальов С.Б.) забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього наказу.
3. Цей наказ набирає чинності з 01 січня 2014 року.
4. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Міністр О.В. Клименко
ПОГОДЖЕНО:

Міністр фінансів України

Голова Державної служби України
з питань регуляторної політики
та розвитку підприємництва


Ю.В. Колобов



М.Ю. Бродський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
доходів і зборів України
03.06.2013 № 143
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 червня 2013 р.
за № 950/23482
ПОРЯДОК
подання платником податків заяви про проведення документальної невиїзної позапланової електронної перевірки та прийняття рішення територіальним органом Міністерства доходів і зборів України про проведення такої перевірки
І. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 глави 8 розділу ІІ та пункту 16 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі - Кодекс).
1.2. Документальні невиїзні позапланові електронні перевірки (далі - електронні перевірки) платників податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, проводяться з 01 січня 2014 року; суб'єктів господарювання мікро-, малого та середнього бізнесу - з 01 січня 2015 року; інших платників податків - з 01 січня 2016 року.
1.3. Предметом документальної перевірки є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати відповідних передбачених Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за додерженням якого покладено на контролюючі органи.
ІІ. Порядок подання платником податків заяви про проведення документальної невиїзної позапланової електронної перевірки
2.1. Електронна перевірка проводиться на підставі заяви платника податків з незначним ступенем ризику, встановленим відповідно до пункту 77.2 статті 77 глави 8 розділу ІІ Кодексу , про проведення електронної перевірки (далі - Заява), яка подається за формою, передбаченою додатком 1 до цього Порядку.
2.2. Платником податків у Заяві, крім загальних облікових даних, в обов'язковому порядку зазначається інформація про:
1) податкові періоди господарської діяльності, що підлягають електронній перевірці;
2) систему оподаткування, що застосовується платником податків;
3) перелік податків, які будуть перевірені під час проведення електронної перевірки (єдиний податок, податок на прибуток підприємств, податок на додану вартість, податок на доходи фізичних осіб, інші податки за наявності технічної можливості їх перевірки органом державної податкової служби (далі - територіальний орган Міндоходів України) );
4) ведення в електронному вигляді бухгалтерського обліку відповідно до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 30 листопада 1999 року № 291, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 21 грудня 1999 року за № 893/4186;
5) ведення в електронному вигляді первинних документів, які підтверджують правомірність ведення бухгалтерського обліку;
6) надання платником податків разом із Заявою до територіального органу Міндоходів України в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб документів, які відповідно до Кодексу пов'язані з обчисленням та сплатою податків і зборів (якщо такі документи створюються платником податків в електронній формі та зберігаються на машинних носіях інформації), у форматі, встановленому відповідно до пункту 85.2 статті 85 глави 8 розділу ІІ Кодексу ;
7) спосіб надання документів для електронної перевірки (за допомогою каналу, яким передається електронна звітність, або електронного носія інформації).
2.3. Заява подається керівником або уповноваженим представником платника податків (з пред'явленням документа, передбаченого пунктом 19.2 статті 19 розділу І Кодексу ) до територіального органу Міндоходів України, в якому він перебуває на податковому обліку, не пізніше ніж за 10 календарних днів до очікуваного початку проведення електронної перевірки.
Заява та документи, передбачені підпунктом 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 глави 8 розділу ІІ Кодексу , можуть бути надані платником податків до територіального органу Міндоходів України:
листом з повідомленням про вручення та з описом вкладеного;
безпосередньо до територіального органу Міндоходів України;
в електронному вигляді за умови дотримання вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" і "Про електронний цифровий підпис" та цього Порядку. Документ вважається поданим лише після отримання підписаного підтвердження від територіального органу Міндоходів України.
2.4. Електронна перевірка може бути проведена за визначені платником податків податкові періоди, за які не проводились документальні планові або позапланові перевірки (з відповідних питань, які платник податків має намір перевірити), та у разі надання до територіального органу Міндоходів України відповідних декларацій (розрахунків). Такий податковий період не може становити менше одного базового податкового (звітного) періоду з відповідного податку (збору).
2.5. Для проведення електронної перевірки платник податків разом із Заявою забезпечує подання до територіального органу Міндоходів України в електронній формі документів, які відповідно до Кодексу пов'язані з обчисленням та сплатою податків і зборів, з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб та у форматі, встановленому відповідно до пункту 85.2 статті 85 глави 8 розділу ІІ Кодексу .

................
Перейти до повного тексту