1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З РЕГУЛЮВАННЯ РИНКІВ
ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
23.07.2009 N 576
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 жовтня 2009 р.
за N 948/16964
( Розпорядження втратило чинність на підставі Розпорядження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг N 396 від 23.02.2016 )
Про затвердження Змін до Правил розміщення страхових резервів із страхування життя
Відповідно до статей 31 та 36 Закону України "Про страхування", статей 27 та 28 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" і з метою вдосконалення державного регулювання ринків фінансових послуг, забезпечення стабільності діяльності страховиків і захисту прав споживачів послуг у сфері страхування Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України
ПОСТАНОВИЛА:
1. Затвердити Зміни до Правил розміщення страхових резервів із страхування життя, затверджених розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 26.11.2004 N 2875, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 22.12.2004 за N 1626/10225 (додаються).
2. Департаменту стандартів регулювання та нагляду за фінансовими установами разом з управлінням правового забезпечення подати це розпорядження до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.
3. Управлінню організаційно-аналітичного забезпечення роботи керівника забезпечити опублікування цього розпорядження в засобах масової інформації після його державної реєстрації.
4. Це розпорядження набирає чинності через 10 днів після його державної реєстрації, але не раніше дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на першого заступника Голови відповідно до розподілу обов'язків.
Голова Комісії
ПОГОДЖЕНО:
Перший заступник
Голови Антимонопольного
комітету України
Голова Державної
комісії з цінних паперів
та фондового ринку
Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
В.Суслов



Ю.Кравченко


Сергій Петрашко


О.Кужель
Протокол засідання Комісії
від 23.07.2009 N 496
ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Державної
комісії з регулювання
ринків фінансових
послуг України
23.07.2009 N 576
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 жовтня 2009 р.
за N 948/16964
ЗМІНИ
до Правил розміщення страхових резервів із страхування життя ( z1626-04 )
1. Підпункт 2.1.5 пункту 2.1 глави 2 викласти в такій редакції:
"2.1.5. Акції, облігації підприємств (крім цільових облігацій), іпотечні сертифікати, іпотечні облігації".
2. Главу 3 викласти в такій редакції:
"3. Структура активів, які приймаються для представлення страхових резервів
3.1. Величина окремих категорій активів, у тому числі утворених в іноземній вільно конвертованій валюті, приймається для представлення коштів страхових резервів за їх балансовою вартістю, якщо інше не передбачено цими Правилами, та в таких обсягах:
3.1.1. Грошові кошти на поточних рахунках (за винятком розміщених на поточних рахунках грошових коштів резерву належних виплат страхових сум) - не більше 20 відсотків страхових резервів. Кошти резерву належних виплат страхових сум можуть прийматися для представлення коштів страхових резервів грошовими коштами на поточних рахунках у повному обсязі.
3.1.2. Банківські вклади (депозити), валютні вкладення згідно з валютою страхування - разом сума грошових коштів не більше 70 відсотків страхових резервів.
Обсяг банківських вкладів (депозитів) в іноземній валюті, який приймається для представлення коштів страхових резервів, може бути збільшений на величину, яка відповідає розміру сформованих страхових резервів за договорами страхування життя, за якими страховики несуть відповідальність в іноземній валюті.
При цьому в кожному банку - разом не більше 20 відсотків страхових резервів.
3.1.3. Нерухоме майно - не більше 30 відсотків страхових резервів, при цьому вкладення в один об'єкт нерухомого майна - не більше 10 відсотків страхових резервів.
3.1.4. Цінні папери за вказаним нижче переліком - разом не більше 50 відсотків страхових резервів, з них:
акції українських емітентів - не більше 30 відсотків страхових резервів, при цьому в акції одного емітента - не більше 10 відсотків страхових резервів;
облігації підприємств українських емітентів - не більше 40 відсотків страхових резервів, при цьому не більше 10 відсотків страхових резервів в облігації одного емітента, який здійснює свою діяльність не менше 5 років. Для емітентів, які свою діяльність здійснюють менше 5 років, - не більше 10 відсотків страхових резервів, при цьому не більше 3 відсотків страхових резервів в облігації одного емітента;
акції, облігації іноземних емітентів та цінні папери іноземних держав - не більше 20 відсотків страхових резервів;
облігації місцевих позик - не більше 10 відсотків страхових резервів;
іпотечні сертифікати, іпотечні облігації - разом не більше 10 відсотків страхових резервів.
3.1.5. Цінні папери, що емітуються державою, а саме державні облігації України - разом не більше 80 відсотків страхових резервів.
3.1.6. Права вимоги до перестраховиків - разом не більше 40 відсотків страхових резервів, при цьому права вимоги до перестраховиків-резидентів приймаються для представлення коштів страхових резервів у розмірі не більше 20 відсотків страхових резервів до кожного такого перестраховика-резидента.
Права вимоги до перестраховиків-нерезидентів приймаються для представлення коштів страхових резервів у розмірі - разом не більше 25 відсотків страхових резервів, якщо рейтинг фінансової надійності (стійкості) перестраховика-нерезидента, визначений рейтинговим агентством (A.M.Best, США, Moody's Investors Service, США, Standard & Poor's, США або Fitch Ratings, Великобританія) за міжнародною рейтинговою шкалою, не нижчий рівня кредитного рейтингу зовнішніх довгострокових державних зобов'язань України, визначеного цими рейтинговими агентствами.
Не приймаються до структури активів права вимоги до перестраховиків-нерезидентів за ризиками, пов'язаними з дожиттям застрахованої особи до певного віку, події чи закінчення дії договору, крім ризиків, які пов'язані зі смертю застрахованої особи в будь-якому випадку, та/або з нещасним випадком, що трапився, та/або в разі стійкої непрацездатності (інвалідності) унаслідок хвороби застрахованої особи.
Права вимоги до перестраховиків визначаються як сума часток перестраховиків у страхових резервах.
3.1.7. Довгострокове фінансування (кредитування) житлового будівництва - не більше 10 відсотків страхових резервів.
3.1.8. Інвестиції в економіку України за напрямами, визначеними Кабінетом Міністрів України (постанова Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2002 року N 1211 "Про затвердження напрямів інвестування галузей економіки за рахунок коштів страхових резервів"), крім інвестування в розвиток ринку іпотечного кредитування шляхом придбання цінних паперів, емітованих Державною іпотечною установою, - разом не більше 20 відсотків страхових резервів. При цьому в окремий об'єкт інвестування - не більше 5 відсотків страхових резервів.

................
Перейти до повного тексту