- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
06 червня 2023 р.
за № 940/39996
Деякі питання казначейського обслуговування коштів, отриманих головними розпорядниками коштів державного бюджету на рахунки, відкриті в Національному банку України
1. Затвердити Положення про особливості казначейського обслуговування коштів, отриманих головними розпорядниками коштів державного бюджету на рахунки, відкриті в Національному банку України, що додається.
2. Установити, що головні розпорядники коштів державного бюджету, яким відкриті рахунки в Національному банку України до набрання чинності цим наказом, не пізніше п’яти робочих днів з дня набрання ним чинності подають Державній казначейській службі України:
довідку банку про відкриття рахунку;
довідку про операції з коштами спеціального фонду державного бюджету на рахунку, відкритому в Національному банку України, за формою, наведеною в додатку 1 до Положення про особливості казначейського обслуговування коштів, отриманих головними розпорядниками коштів державного бюджету на рахунки, відкриті в Національному банку України, затвердженого цим наказом, складену за травень 2023 року.
( Абзац третій пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів
№ 301 від 06.06.2023 )
3. Державній казначейській службі України у термін до 25 червня 2023 року забезпечити складання та подання звітів, передбачених у пункті 12 Положення про особливості казначейського обслуговування коштів, отриманих головними розпорядниками коштів державного бюджету на рахунки, відкриті в Національному банку України, затвердженого цим наказом, за січень - травень 2023 року за показниками відповідних надходжень державного бюджету.
4. Установити, що звіти, передбачені упунктах 8-10 Положення про особливості казначейського обслуговування коштів, отриманих головними розпорядниками коштів державного бюджету на рахунки, відкриті в Національному банку України, затвердженого цим наказом, складаються та подаються, починаючи зі звіту за січень - червень 2023 року.
5. Департаменту державного бюджету Міністерства фінансів України в установленому порядку забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього наказу.
6. Уповноважити надавати роз’яснення з питань застосування Положення про особливості казначейського обслуговування коштів, отриманих головними розпорядниками коштів державного бюджету на рахунки, відкриті в Національному банку України, затвердженого цим наказом, у частині казначейського обслуговування бюджетних коштів Державну казначейську службу України.
7. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
8. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступників Міністра фінансів України відповідно до розподілу обов’язків та Голову Державної казначейської служби України Слюз Т.Я.
ПОГОДЖЕНО: Заступник Міністра цифрової трансформації України В.о. Голови Державної казначейської служби України |
О. Борняков В. Дуда |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
фінансів України
23 травня 2023 року № 280
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
06 червня 2023 р.
за № 940/39996
ПОЛОЖЕННЯ
про особливості казначейського обслуговування коштів, отриманих головними розпорядниками коштів державного бюджету на рахунки, відкриті в Національному банку України
1. Це Положення регламентує взаємовідносини Казначейства та головних розпорядників коштів державного бюджету, розпорядників і одержувачів бюджетних коштів у процесі перерахування, використання, відображення в бухгалтерському обліку про виконання державного бюджету та складання звітності про надходження та використання коштів, зарахованих на рахунки, відкриті у Національному банку України, як добровільні внески (благодійні пожертви) від фізичних та юридичних осіб приватного права та/або публічного права для фінансового забезпечення заходів з відсічі збройної агресії проти України та ліквідації її наслідків, національної безпеки та оборони, відновлення, підтримки і розвитку України, надання гуманітарної допомоги (далі - кошти), під час дії воєнного стану та протягом одного року, наступного за роком, в якому буде припинено або скасовано воєнний стан, відповідно до пункту 56 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення"
Бюджетного кодексу України.
2. Терміни, поняття та економічні категорії, що використовуються у цьому Положенні, вживаються у значенні, наведеному в
Бюджетному кодексі України та інших нормативно-правових актах, що регламентують бюджетні відносини.
3. Державні органи, які є головними розпорядниками коштів державного бюджету та на ім’я яких відповідно до законодавства відкрито рахунки у Національному банку України (далі - головні розпорядники, на ім’я яких відкрито рахунки у Національному банку України), після відкриття рахунку у Національному банку України подають Казначейству довідку банку про відкриття рахунку на їх ім’я у паперовій або електронній формі протягом трьох робочих днів з дати відкриття рахунку.
Казначейство відкриває рахунки для зарахування надходжень спеціального фонду державного бюджету за відповідними кодами класифікації доходів бюджету на підставі довідок банку про відкриття рахунку, поданих головними розпорядниками, на ім’я яких відкрито рахунки у Національному банку України.
4. Інформація про операції з коштами на рахунку, відкритому у Національному банку України, відображається головним розпорядником, на ім’я якого відкрито рахунок у Національному банку України, у довідці про операції з коштами спеціального фонду державного бюджету на рахунку, відкритому у Національному банку України (далі - довідка), за формою, зазначеною у додатку 1 до цього Положення.
Довідка складається та подається Казначейству у паперовій або електронній формі щомісяця не пізніше третього робочого дня місяця, який настає за звітним.
5. Казначейство на підставі довідок, отриманих від головних розпорядників, на ім’я яких відкрито рахунки у Національному банку України, відображає у бухгалтерському обліку про виконання державного бюджету операції з коштами на рахунках, відкритих відповідно до пункту 3 цього Положення.
6. Після прийняття в установленому законодавством порядку рішення про розподіл та/або передачу коштів головний розпорядник, на ім’я якого відкрито рахунок у Національному банку України, надає Національному банку України платіжну інструкцію на перерахування коштів:
у національній валюті - на відповідний рахунок спеціального фонду державного бюджету, відкритий у Казначействі для головного розпорядника коштів державного бюджету, якому встановлено бюджетні асигнування;
в іноземній валюті - на відповідний валютний рахунок Казначейства, відкритий у Національному банку України.
У разі зарахування коштів на валютний рахунок Казначейства наступного робочого дня на підставі виписки з рахунку Казначейства, відкритого у Національному банку України, Казначейство перераховує гривневий еквівалент коштів за офіційним курсом Національного банку України, встановленим на дату зарахування на відповідний рахунок спеціального фонду державного бюджету, відкритий у Казначействі для головного розпорядника коштів державного бюджету, якому встановлено бюджетні асигнування.
( Абзац 4 пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів
№ 301 від 06.06.2023 )
За зверненням головного розпорядника, на ім’я якого відкрито рахунок у Національному банку України, Казначейство надає реквізити рахунку, відкритого в Казначействі, та валютного рахунку Казначейства, відкритого у Національному банку України.
7. Операції, пов’язані з використанням коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку відповідно до рішень про розподіл та/або передачу коштів, порядків використання коштів та
Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 грудня 2012 року № 1407, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 17 січня 2013 року за № 130/22662, з урахуванням такого:
головні розпорядники коштів державного бюджету та розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня, які мають власну мережу, в розподілі відкритих асигнувань зазначають примітку "пункт 56 розділу VI БКУ";
................Перейти до повного тексту