1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 1865 від 12.10.2001


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 листопада 2001 р.
за N 936/6127
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Фонду державного майна N 325 від 28.02.2017 )
Про затвердження Положення про порядок проведення досудової санації господарських товариств, у статутних фондах яких державна частка перевищує 25 відсотків, та державних підприємств, щодо яких прийнято рішення про приватизацію
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Фонду державного майна N 1457 від 15.07.2004 )
Відповідно до статті 3 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та з метою запобігання банкрутству господарських товариств, у статутних фондах яких державна частка перевищує 25 відсотків, та державних підприємств, щодо яких прийнято рішення про приватизацію,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок проведення досудової санації господарських товариств, у статутних фондах яких державна частка перевищує 25 відсотків, та державних підприємств, щодо яких прийнято рішення про приватизацію.
2. Начальнику Головного управління з питань державної корпоративної власності Й.Войцеховському забезпечити в установленому порядку державну реєстрацію цього Положення в Міністерстві юстиції України.
Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова Фонду О.Бондар
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ ФДМУ
12.10.2001 N 1865
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 листопада 2001 р.
за N 936/6127
Положення
про порядок проведення досудової санації господарських товариств, у статутних фондах яких державна частка перевищує 25 відсотків, та державних підприємств, щодо яких прийнято рішення про приватизацію
Розділ 1. Загальні положення
1.1. Положення визначає порядок і способи проведення досудової санації господарських товариств, у статутних фондах яких державна частка перевищує 25 відсотків, державних підприємств, щодо яких прийнято рішення про приватизацію (далі - підприємства-боржники), у випадках, коли Фонд державного майна України (далі - Фонд) здійснює функції з управління державними корпоративними правами, з метою запобігання їх банкрутству, поліпшення їхнього фінансового стану та підвищення конкурентоспроможності продукції (робіт, послуг).
1.2. Це Положення не поширюється на проведення санації підприємства-боржника, щодо якого порушено справу про банкрутство господарським судом.
1.3. Досудова санація - це система заходів щодо відновлення платоспроможності підприємства-боржника, які здійснюються Фондом державного майна України (далі - Фонд) з метою запобігання його банкрутству до початку порушення провадження у справі про банкрутство.
Розділ 2. Прийняття рішення про проведення досудової санації
2.1. Управління банкрутства, санації та реструктуризації Департаменту з питань управління корпоративними правами держави у відкритих акціонерних товариствах (далі - Управління банкрутства) разом з управлінням фінансового аналізу Департаменту з питань управління корпоративними правами держави у відкритих акціонерних товариствах (далі - Управління фінансового аналізу) щокварталу, після надходження фінансової звітності підприємств до Фонду, проводять її аналіз з метою виявлення ознак неплатоспроможності підприємств-боржників.
( Пункт 2.1 в редакції Наказу Фонду державного майна N 1457 від 15.07.2004 )
2.2. Аналіз неплатоспроможних підприємств-боржників, за поданням відділу з питань банкрутства та санації, розглядається на комісії по запобіганню банкрутству господарських товариств, у статутних фондах яких державна частка перевищує 25 відсотків, та державних підприємств, щодо яких прийнято рішення про приватизацію (далі - Комісія).
2.3. Рішення щодо проведення досудової санації підприємств-боржників приймається Фондом на підставі рішення Комісії, яка на своєму засіданні розглядає надані матеріали.
2.4. Про прийняття рішення про проведення досудової санації Фонд у п'ятиденний термін повідомляє керівника підприємства.
2.5. Про рішення щодо проведення досудової санації керівник повідомляє кредиторів підприємства у п'ятиденний термін з дня його отримання.
2.6. Досудова санація підприємств-боржників здійснюється шляхом:
- погашення боргів підприємства;
- переоформлення короткотермінових кредитів на довготермінові;
- випуску і розміщення цінних паперів з метою мобілізації фінансових ресурсів;
- продажу майна підприємства-боржника або передачі його в оренду;
- реструктуризації підприємства-боржника (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення).
Розділ 3. Порядок розробки плану досудової санації. Типовий план досудової санації
( Назва розділу 3 в редакції Наказу Фонду державного майна N 1457 від 15.07.2004 )
3.1. Для розроблення плану досудової санації наказом Фонду утворюється робоча група на чолі з керівником підприємства-боржника, до складу якої входять уповноважена особа з управління корпоративними правами держави в товаристві, представники Фонду, органу, уповноваженого управляти державним майном до прийняття рішення про приватизацію, підприємства та місцевої адміністрації, крім того, можуть залучатися кредитори, за їх згодою.
( Пункт 3.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Фонду державного майна N 1457 від 15.07.2004 )
3.2. У разі надходження пропозицій від потенційних інвесторів план досудової санації розробляється за їх участю.
3.3. План досудової санації розробляється у місячний термін з дня прийняття Фондом рішення щодо її проведення, підписується членами робочої групи і подається на затвердження до Фонду.
3.4. План санації підприємства-боржника повинен містити такі розділи та підрозділи:
3.4.1. Попередня історія (оглядово):
3.4.1.1. Коротка історія, реквізити підприємства.
3.4.1.2. Інформація про власників акцій.
3.4.1.3. Організаційна структура, наявність дочірніх підприємств, філій, представництв та інших відокремлених структурних підрозділів, правовий статус майна цих підрозділів, керівники основних структурних підрозділів.
3.4.1.4. Короткий огляд продукції, цін та ринків.
3.4.1.5. Фінансово-майновий стан підприємства-боржника за останній звітний період.
3.4.1.6. Мета реструктуризації.
3.4.2. Матеріали руху готівки за попередні 12 місяців роботи.
3.4.3. Аналіз ліквідації (сума грошей, яку можна отримати від продажу активів з метою сплати боргів).
3.4.4. Структура боргу:
3.4.4.1. Загальна сума боргу та кількість кредиторів.
3.4.4.2. Структура зростання кредиторської заборгованості поквартально (наскільки застарілими є борги).
3.4.4.3. Черговість виплати боргів кредиторам.
3.4.4.4. Сума боргів важливим і неважливим постачальникам.
3.4.4.5. Ставлення важливих постачальників (їхня готовність до співпраці та можливість підтримки ними реструктуризації).
3.4.5. Заходи щодо відновлення платоспроможності (реструктуризація підприємства, перепрофілювання виробництва, закриття нерентабельних виробництв, відчуження основних засобів, передача майна в оренду, скорочення чисельності працюючих тощо) і терміни їх здійснення.

................
Перейти до повного тексту