1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
29.07.2005 N 213
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 серпня 2005 р.
за N 929/11209
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної служби статистики N 73 від 24.03.2014 )
Про затвердження інструкцій щодо заповнення форм державних статистичних спостережень N 24-енергетика, N 23-Н
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету статистики N 327 від 29.08.2007 - зміни вводяться в дію зі звіту за 2007 рік )
Відповідно до статті 14 Закону України "Про державну статистику", з метою удосконалення державних статистичних спостережень щодо виробництва, розподілу та споживання електроенергії за видами економічної діяльності
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:
1.1. Інструкцію щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 24-енергетика "Електробаланс, склад енергетичного устаткування і звіт про роботу електростанцій (електрогенераторних установок)" (додається).
1.2. Інструкцію щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 23-Н "Баланс виробництва та розподілу електричної енергії" ( додається) .
2. Поширити інструкції, затверджені:
2.1. Підпунктом 1.1 пункту 1 цього наказу, на підприємства-юридичні особи та відокремлені підрозділи юридичних осіб, які за основним видом діяльності за КВЕД відносяться до секцій "C", "D", "E", незалежно від форми власності.
2.2. Підпунктом 1.2 пункту 1 цього наказу, на електростанції, що входять до складу генеруючих компаній, АЕС, інші самостійні електростанції, енергопостачальні компанії, підприємства, на балансі яких перебувають блокстанції, управління енергосистем і НЕК Укренерго України.
3. Департаменту статистики виробництва (Овденко Л.М.) передати адміністративно-господарському департаменту (Царський В.І.) оригінали інструкцій, затверджених пунктом 1 цього наказу, для виготовлення.
4. Департаменту фінансового забезпечення, бухгалтерського обліку та звітності (Сорокіна Т.В.) забезпечити розрахунки за виготовлення інструкцій, затверджених пунктом 1 цього наказу.
5. Адміністративно-господарському департаменту (Царський В.І.) забезпечити контроль за своєчасним виготовленням та відправленням інструкцій, затверджених пунктом 1 цього наказу, на адресу головних управлінь статистики в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Управління статистики у м. Севастополі.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Головка В.А.
Голова
ПОГОДЖЕНО:
Перший заступник
Міністра палива
та енергетики України
О.Г.Осауленко



Ю.В.Продан
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
статистики України
29.07.2005 N 213
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 серпня 2005 р.
за N 929/11209
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 24-енергетика "Електробаланс, склад енергетичного устаткування і звіт про роботу електростанцій (електрогенераторних установок)" ( vc196202-05 )
1. Загальні положення
1.1. Звіт за формою державного статистичного спостереження N 24-енергетика складають підприємства-юридичні особи та відокремлені підрозділи юридичних осіб, які за першим (основним) видом діяльності за КВЕД відносяться до секцій "C", "D", "E". У разі неможливості складання відокремленими підрозділами статистичної звітності через відсутність відповідного обліку, звіти подає юридична особа за кожним відокремленим підрозділом органу державної статистики за їх місцезнаходженням. Перелік підприємств-юридичних осіб та відокремлених підрозділів юридичних осіб, на яких поширюється статистичне спостереження за формою N 24-енергетика, визначається територіальним органом статистики відповідно до діючої статистичної методології.
( Абзац перший пункту 1.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету статистики N 327 від 29.08.2007 - вводиться в дію зі звіту за 2007 рік )
Підприємства, які у звітному році не працювали (не використовували електроенергію), заповнюють лише розділ 2 "Склад енергетичного устаткування, яке обслуговує виробничий процес (без устаткування електростанцій)".
1.2. Державна статистична звітність складається за підсумками календарного року і подається органу державної статистики в строки, вказані у формі.
1.3. Звітні дані повинні бути надані у тих одиницях виміру, які зазначені у формі звітності.
1.4. За достовірність показників звіту та своєчасність його подання несе відповідальність керівник підприємства.
2. Порядок заповнення розділу 1 "Електробаланс"
2.1. У розділі 1 "Електробаланс" дані рядка 01 "Вироблено електроенергії" повинні дорівнювати даним графи 3 розділу 3 за рядком "Усього".
2.2. За рядком 02 "Одержано зі сторони" слід указати кількість електроенергії, яку одержано зі сторони; на зворотній стороні бланка наводиться точне і повне найменування електростанції, енергопостачальної компанії (незалежного енергопостачального підприємства) або промислового підприємства, від яких одержано електроенергію і з якими проводяться розрахунки за неї. Якщо підприємство забезпечується електроенергією через організацію, що перепродає електроенергію (наприклад, через міські електромережі та ін.), то слід вказати назву організації-перепродавця.
Блокстанції, що працюють на загальну районну мережу, наводять за рядком 02 "Одержано зі сторони" кількість фактично одержаної від енергопостачальної компанії (незалежного енергопостачального підприємства) електроенергії, а не різницю між одержаною від енергопостачальної компанії і відпущеною енергопостачальній компанії.
Показник кількості одержаної електроенергії повинен бути узгоджений з організацією, у якої електроенергія купується, ця кількість має бути однаковою у звітах обох організацій.
2.3. До спожитої електроенергії належить уся кількість електроенергії, виробленої своєю електростанцією і одержаної зі сторони, за відрахуванням кількості електроенергії, відпущеної на сторону.
При цьому до відпуску на сторону прирівнюється електроенергія, яка відпущена своїм непромисловим підрозділам:
а) транспортному господарству, що перебуває на балансі підприємства, але обслуговує цілком або переважно непромислові господарства (капітальне будівництво, житлове господарство, комунальні служби, сільськогосподарські підприємства та ін.);
б) житловому господарству і своїм комунальним службам;
в) сільському господарству;
г) на капітальний ремонт будівель і споруд свого підприємства;
ґ) культурно-побутовим і медично-санітарним службам (яслам, клубам, їдальням, пунктам першої медичної допомоги та ін.).
2.4. За рядком 04 відображається кількість електроенергії, спожитої підприємством на промислово-виробничі потреби, яку слід розподілити за цільовим призначенням (рядки 05-09).
2.4.1. За рядком 05 "електроапаратами на технологічні процеси" відображається кількість електроенергії, спожитої електроапаратами на технологічні процеси: електроплавку, електроліз, електрозварювання та ін.
2.4.2. За рядком 06 "електродвигунами на рушійну силу" відображається кількість електроенергії, спожитої всіма електродвигунами підприємства, за винятком електродвигунів, що обслуговують власні потреби електростанції підприємства.
2.4.3. За рядком 07 "на освітлення виробничих приміщень" відображається кількість електроенергії, спожитої на освітлення всього підприємства, крім електростанції.
Якщо на підприємстві відсутній окремий облік спожитої електроенергії на рушійну силу, технологічні потреби і освітлення, то споживання електроенергії слід визначити за потужностями двигунів, електроапаратів, освітлювальної апаратури і кількістю годин їх роботи.
2.4.4. За рядком 08 "витрачено на власні потреби електростанцій" відображається кількість електроенергії, спожитої електродвигунами, що обслуговують власні потреби електростанцій, разом зі споживанням на освітлення приміщень електростанцій.
2.4.5. За рядком 09 "втрати у заводських мережах, трансформаторних підстанціях і перетворювачах" відображаються втрати у мережах, а також втрати у трансформаторах та інших перетворювальних пристроях.
2.5. За рядком 10 "Відпущено (спожито) - усього (уключаючи відпуск своїм непромисловим підрозділам)" відображається корисний відпуск електроенергії. Дані рядка 10 дорівнюють сумі даних рядків 11, 12, 13, 14, 15, 20, 21, 28, 31. В основу розподілення корисно відпущеної електроенергії за рядками 11-28 має бути покладений перший (основний) вид діяльності споживачів згідно з КВЕД (відповідно до реєстрації їх в ЄДРПОУ).
Відповідність рядків форми N 24-енергетика видам діяльності за КВЕД надана у таблиці:
За формою N 24-енергетика Код за КВЕД (секція, розділ,
група, клас, підклас)
N
рядка
Найменування рядка
11 Відпущено (спожито) -
усього:
підприємствам сільського
господарства, мисливства,
лісового господарства
секція А
(розділи 01, 02)
12 підприємствам рибальства,
рибництва
секція В (розділ 05)
13 підприємствам добувної
промисловості
секція С
(розділи 10-14)
14 підприємствам переробної
промисловості
секція D
(розділи 15-37)
15 підприємствам з виробництва
та розподілення
електроенергії, газу та
води
секція Е
(розділи 40, 41)

16
у тому числі:
підприємствам з виробництва
та розподілення
електроенергії

група 40.1
17 підприємствам з виробництва
та розподілення газу
група 40.2
18 підприємствам з постачання
пари та гарячої води
група 40.3
19 підприємствам зі збирання,
очищення та розподілення
води
розділ 41
20 підприємствам будівництва секція F (розділ 45)
21 підприємствам транспорту та
зв'язку - усього
секція I
(розділи 60-64)

22
з них:
наземного, водного та
авіаційного транспорту

розділи 60, 61, 62

23
у тому числі:
залізничного транспорту

група 60.1
24 з нього на електротягу
залізниці
із групи 60.1
25 трамваям і тролейбусам із підкласу 60.21.2
26 з транспортування сирої
нафти та нафтопродуктів
трубопроводами
підклас 60.30.1
27 з транспортування газу
трубопроводами
підклас 60.30.2
28 підприємствам торгівлі,
закладам освіти, охорони
здоров'я та надання
соціальної допомоги,
підприємствам інших видів
діяльності, не перелічених
вище
секції G
(розділи 50-52),
H (розділ 55),
J (розділи 65-67),
K (розділи 70-74),
L (розділ 75),
M (розділ 80),
N (розділ 85),
O (розділи 90-93),
Q (розділ 99)
як у містах і селищах
міського типу, так і у
сільській місцевості
Дані щодо розподілу електроенергії відображаються згідно з документами первинного обліку про відпуск електроенергії, у яких поряд з іншими реквізитами необхідно передбачити код першого (основного) виду діяльності підприємств-споживачів за КВЕД.
2.5.1. За рядком 11 "підприємствам сільського господарства, мисливства та лісового господарства" відображається уся електроенергія, відпущена самостійним підприємствам, що за своїм першим (основним) видом діяльності належать до секції "А", уключаючи відділення сільгосптехніки (силове і освітлювальне навантаження), насосні станції для потреб зрошення й осушення, підсобні промислові підрозділи (млини, ремонтні майстерні та ін.).
2.5.2. За рядком 12 "підприємствам рибальства, рибництва" відображається електроенергія, відпущена самостійним підприємствам, першим (основним) видом діяльності яких є риболовство, діяльність риборозплідників і рибних ферм, послуги, пов'язані з рибним господарством.
2.5.3. За рядками 13-15 відображається уся електроенергія, відпущена самостійним підприємствам промисловості секцій "C", "D", "E" на: виробничі потреби, освітлення виробничих приміщень, зовнішнє освітлення території підприємства, а також освітлення невиробничих приміщень (адміністративних приміщень, клубів, їдалень та ін.), потреби непромислових підрозділів, що перебувають на балансі промислового підприємства, тобто та кількість електроенергії, за яку проводить розрахунок промислове підприємство з енергопостачальником. Якщо промислове підприємство-споживач розташоване в іншій області, на зворотній стороні бланка слід указати назву підприємства і його місцезнаходження.
За рядком 16 виділяється кількість електроенергії, відпущеної підприємствам з виробництва та розподілення електроенергії, за рядком 17 - з виробництва та розподілення газу, за рядком 18 - з постачання пари та гарячої води, за рядком 19 - зі збирання, очищення та розподілення води.
Не включаються до названих рядків підсобні промислові підрозділи, які перебувають на балансі непромислових організацій (будівельних, транспортних, сільськогосподарських та ін.). Ці підрозділи відображаються за першим (основним) видом діяльності непромислової організації.
2.5.4. За рядком 20 "підприємствам будівництва" відображається електроенергія, відпущена будівельним підприємствам, які за першим (основним) видом діяльності класифікуються за розділом 45 КВЕД (будівництво споруд, доріг, здійснення бурових робіт з розвідувального буріння нафтових і газових свердловин) і самостійно розраховуються з енергопостачальною організацією. Відображається вся електроенергія, відпущена на виробничі потреби і освітлення будівельного підприємства (уключаючи підрозділи інших видів діяльності, що перебувають на його балансі, зокрема промислові).
У разі, якщо розрахунки з енергопостачальною організацією за електричну енергію, відпущену на потреби будівництва (наприклад, на розширення промислового підприємства), здійснюються не будівельною організацією, а промисловим підприємством, таких споживачів слід уключити до групи підприємств промислових видів діяльності (секції "C", "D", "E", розділи 10-41 за КВЕД - рядки 12-14).
2.5.5. За рядком 21 "підприємствам транспорту та зв'язку - усього" відображається електроенергія, відпущена на автодорожний, водний, повітряний, залізничний транспорт, залізничні шляхи, вокзали, депо, канали, пристані, аеродроми і аеропорти, гаражі, лісосплави, на транспортування газу і нафтопродуктів магістральними трубопроводами, інший трубопровідний транспорт, також на діяльність пошти та засобів зв'язку, допоміжні транспортні послуги (транспортне оброблення вантажів і складування, туристичні агентства і бюро подорожей, діяльність транспортних агентств), а також структурним підрозділам інших видів діяльності, зокрема промисловим підрозділам, які перебувають на балансі підприємств транспорту.
Не включається електроенергія, відпущена на:
технічне обслуговування та ремонт автомобільного транспорту (рядок 28);
будівництво і капітальний ремонт автодоріг, залізниць, портів, аеродромів (рядок 20);
рекламу на транспортних засобах (рядок 28);
послуги спальних вагонів під час короткотермінового проживання та послуги вагонів-ресторанів (рядок 28);
розподілення природного та генерованого газу, води та пари (рядок 15);
діяльність спеціальних автомобілів, пов'язаних з патрулюванням, охороною, бурінням, гасінням пожеж, обслуговуванням хворих людей, тварин (належить до відповідних видів діяльності);
створення радіо- і телевізійних програм, навіть якщо вони пов'язані з передаванням (рядок 28).
2.5.6. За рядком 22 "наземного, водного та авіаційного транспорту" відображається електроенергія, відпущена на діяльність залізничного, міського і автодорожнього, трубопровідного, водного, авіаційного транспорту, не включаючи допоміжні транспортні послуги. Дані рядка 22 повинні бути меншими або дорівнювати даним рядка 21.
За рядком 23 "залізничного транспорту" відображається електроенергія, відпущена на пасажирський і вантажний транспорт, не включаючи метрополітен. За рядком 24 виділяється кількість електроенергії, спожитої на електротягу залізниці. Електроенергію, відпущену на електротягу залізничного транспорту, слід віднести повністю до тієї області, на території якої розміщені тягові підстанції.
За рядком 25 "трамваям і тролейбусам" відображається споживання електроенергії на електротягу трамваями і тролейбусами; трамвайними і тролейбусними станціями, майстернями, парками і депо.
За рядком 26 "з транспортування сирої нафти та нафтопродуктів трубопроводами" відображається електроенергія, відпущена на транспортування сирої нафти та нафтопродуктів магістральними трубопроводами, включаючи насосні станції і наливні пункти.
За рядком 27 "з транспортування газу трубопроводами" відображається електроенергія, відпущена на транспортування газу магістральними трубопроводами, включаючи компресорні станції.
Електроенергію, спожиту магістральними нафтопроводами, необхідно обліковувати за місцезнаходженням насосної станції (наливного пункту), а спожиту магістральними газопроводами - за місцезнаходженням компресорних станцій, тобто там, де безпосередньо споживається електроенергія.
2.5.7. За рядком 28 "підприємствам торгівлі, закладам освіти, охорони здоров'я та надання соціальної допомоги, підприємствам інших видів діяльності, не перелічених вище" відображається кількість електроенергії, спожитої самостійними підприємствами, установами, організаціями всіх інших видів діяльності, не перелічених у вищезазначених рядках форми. Сюди належать підприємства, організації і установи охорони здоров'я і соціального страхування, торгівлі, громадського харчування, державні установи, радіовузли і радіостанції, телевізійні центри, науково-дослідні інститути і лабораторії, вузи, технікуми, музеї, дитячі садки, клуби, видовищні підприємства, лікувальні заклади, будинки відпочинку і санаторії, товарні склади, торговельні приміщення, фабрики-кухні, ресторани, їдальні і кафе, холодильники, військові частини та ін. За рядком 29 виділяється кількість електроенергії, спожитої у містах і селищах міського типу, за рядком 30 - у сільській місцевості.
2.5.8. За рядком 31 "на освітлення квартир та інші комунально-побутові потреби населення" відображається електроенергія, що відпущена населенню на освітлення квартир та інші комунально-побутові потреби, яке безпосередньо або через домоуправління (ЖЕК) розраховується за спожиту електроенергію з управліннями енергопостачання. За рядком 32 виділяється кількість електроенергії, спожитої у містах і селищах міського типу, за рядком 33 - у сільській місцевості. Електроенергія, яка відпущена населенню і включена до рядків 31-33, не включається до рядків 11-28.

................
Перейти до повного тексту