1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
12.07.2004 N 512/387
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 липня 2004 р.
за N 911/9510
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства доходів і зборів N 819 від 18.12.2013 )
Про затвердження Порядку взаємодії митних і податкових органів при здійсненні державного контролю за експортом окремих видів товарів суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної служби N 289/221 від 06.04.2007 )
З метою виконання вимог Указу Президента України "Про невідкладні заходи щодо ефективності справляння податку на додану вартість" від 23 червня 2004 року N 671/2004, доручення Кабінету Міністрів України від 23 червня 2004 року N 27754/1/1-04 "Про створення міжвідомчої робочої групи для розробки комплексних заходів щодо упередження спроб незаконного експорту товарів та відшкодування ПДВ"
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Порядок взаємодії митних і податкових органів при здійсненні державного контролю за експортом окремих видів товарів суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності (далі - Порядок).
2. Головам державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі створити постійно діючі робочі групи, на які покласти функцію взаємодії з митними органами та реалізації спільних заходів в рамках цього Порядку.
3. Начальникам регіональних митниць, митниць забезпечити допуск співробітників підрозділів державної податкової служби, які призначені членами робочої групи відповідно до пункту 2 цього наказу, в зони митного контролю для виконання функцій, визначених цим Порядком.
4. Начальникам регіональних митниць та митниць, головам державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі в термін до 30.07.2004 забезпечити підготовку та підписання спільних наказів про:
покладення відповідальності за координацію діяльності митних та податкових органів з виконання цього Порядку на одного із заступників начальника регіональної митниці, митниці та заступника начальника відповідного податкового органу;
визначення переліку посадових осіб на рівні начальників структурних підрозділів митних та податкових органів, відповідальних за реалізацію окремих положень цього Порядку.
5. Центральному бюро аналізу ризиків (Конєв О.І.), Департаменту боротьби з митними правопорушеннями (Харкавий М.О.), Департаменту податків та тарифного регулювання (Пашинний О.І.), Департаменту організації митного контролю (Сьомка С.М.) Державної митної служби України, Головному управлінню податкової міліції (Дмитрук П.П.), Департаменту контрольно-перевірочної роботи (Джигалов С.О.) Державної податкової адміністрації України в термін до 30.07.2004 визначити та забезпечити постійний перегляд і оновлення переліку критеріїв ризику при здійсненні експорту товарів з митної території України суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності (далі - Критерії ризику).
6. Управлінню інформаційного забезпечення та митної статистики Державної митної служби України (Ніколайчук О.О.) в термін до 01.08.2004 забезпечити створення, введення в дію на рівні митних органів автоматизованої системи застосування Критеріїв ризику при здійсненні форматологічного контролю експортних вантажних митних декларацій, поданих до митного оформлення.
7. Головному управлінню податкової міліції (Дмитрук П.П.), Департаменту правового забезпечення Державної податкової адміністрації України (Зав'ялов В.М.), Департаменту правової роботи (Очич Ю.М.), Департаменту організації митного контролю (Сьомка С.М.) Державної митної служби України забезпечити погодження цього наказу в Адміністрації Державної прикордонної служби України та його подання на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
8. Департаменту організаційного забезпечення Державної митної служби України (Галицький В.Ф.) і Управлінню справами Державної податкової адміністрації України (Краснощок В.Т.) забезпечити тиражування і розсилання цього наказу відповідно митним органам і податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі після його державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
9. Начальникам регіональних митниць, митниць проінформувати суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності про вимоги цього наказу шляхом висвітлення його в засобах масової інформації та на інформаційних стендах у місцях розташування підрозділів митних органів, у тому числі в пунктах пропуску через державний кордон України.
10. Управлінню інформаційного забезпечення та митної статистики Державної митної служби України (Ніколайчук О.О.), Департаменту автоматизації процесів оподаткування Державної податкової адміністрації України (Семирга М.І.) з метою виконання реплікацій баз даних забезпечити доступ до виділеного каналу безпосереднього з'єднання.
11. Департаменту автоматизації процесів оподаткування Державної податкової адміністрації України (Семирга М.І.) забезпечити в автоматичному режимі отримання електронних копій експортних вантажних митних декларацій, поданих до митного оформлення і відібраних згідно з Критеріями ризику та їх передавання в автоматичному режимі до державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
12. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Голови Державної митної служби України Іванюка М.М. та першого заступника Голови Державної податкової адміністрації України Жвалюка В.Р.
Голова Державної митної
служби України
Голова Державної податкової
адміністрації України

М.М.Каленський

Ф.О.Ярошенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України,
Державної податкової
адміністрації України
12.07.2004 N 512/387
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 липня 2004 р.
за N 911/9510
ПОРЯДОК
взаємодії митних і податкових органів при здійсненні державного контролю за експортом окремих видів товарів суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності
1. Загальні положення
1.1. Порядок взаємодії митних і податкових органів при здійсненні державного контролю за експортом окремих видів товарів суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності (далі - Порядок) розроблено на виконання положень Указу Президента України "Про невідкладні заходи щодо ефективності справляння податку на додану вартість" від 23 червня 2004 року N 671/2004, доручення Кабінету Міністрів України від 23 червня 2004 року N 27754/1/1-04 "Про створення міжвідомчої робочої групи для розробки комплексних заходів щодо упередження спроб незаконного експорту товарів та відшкодування ПДВ", Митного кодексу України та відповідно до вимог законодавчих актів та нормативно-правових актів, які визначають компетенцію та регламентують діяльність Державної митної служби України і Державної податкової адміністрації України.
1.2. Зазначений Порядок розроблено з метою вдосконалення державного контролю за здійсненням експортних операцій з окремими видами товарів, профілактики порушень митного та податкового законодавства при здійсненні таких операцій, недопущення нанесення збитків державі шляхом застосування фіктивних та сумнівних експортних операцій з метою безпідставного відшкодування з державного бюджету податку на додану вартість при експорті товарів.
1.3. Цей Порядок регламентує окремі аспекти взаємодії митних і податкових органів у процесі здійснення митного контролю та митного оформлення окремих видів товарів, що експортуються з митної території України окремими суб'єктами ЗЕД згідно з зовнішньоекономічними угодами (контрактами), що мають ознаки сумнівності.
1.4. Цей Порядок не може встановлювати інші, відмінні від визначеного митним законодавством України, процедури здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, що експортуються з митної території України, включаючи строки проведення.
2. Інформаційна взаємодія щодо експортних операцій з окремими видами товарів
2.1. Обмін інформацією між Державною податковою адміністрацією України та Державною митною службою України здійснюється згідно з Угодою "Про інформаційне співробітництво між Державним митним комітетом України та Головною державною податковою інспекцією України" від 1 грудня 1995 року та відповідних протоколів до Угоди.
2.2. Регіональними митницями, митницями протягом 4 годин після приймання вантажної митної декларації (далі - ВМД) до митного оформлення (присвоєння реєстраційного номера ВМД) забезпечується надання до Єдиної автоматизованої інформаційної системи Державної митної служби України (далі - ЄАІС Держмитслужби) електронних копій експортних вантажних митних декларацій, прийнятих до оформлення, які відповідно до визначених Критеріїв ризику підлягають поглибленому аналізу.
2.3. Критерії ризику при здійсненні суб'єктами ЗЕД експортних операцій з окремими видами товарів, що задекларовані в митному режимі "Експорт", визначаються відповідно до положень пункту 5 наказу.
2.4. База даних відібраних згідно з Критеріями ризику електронних копій ВМД засобами електронного зв'язку в режимі реплікацій 1 раз на годину передається Управлінням інформаційного забезпечення та митної статистики Державної митної служби України до Департаменту автоматизації процесів оподаткування Державної податкової адміністрації України.
2.5. Департамент автоматизації процесів оподаткування Державної податкової адміністрації України протягом 1 години після отримання від Управління інформаційного забезпечення та митної статистики Державної митної служби України інформації, що містить електронні копії прийнятих до митного оформлення ВМД, визначених у пункті 2.2 цього Порядку, засобами електронного зв'язку передає відповідну інформацію до відповідних державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, в зоні діяльності яких зареєстрований суб'єкт ЗЕД як платник податку та розташований митний орган, що прийняв ВМД до митного оформлення.
3. Проведення спільних заходів
3.1. Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі здійснюють аналіз отриманої інформації та приймають рішення про необхідність та доцільність проведення спільних з митними органами координованих дій з контролю за конкретною експортною операцією (митним оформленням партії товарів, задекларованої за окремими ВМД).

................
Перейти до повного тексту