- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
ТА У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ
ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 липня 2004 р.
за N 905/9504
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
надзвичайних ситуацій
N 567 від 06.06.2011 )
Про затвердження Положення про порядок державного пожежного нагляду за будівництвом об'єктів іноземними фірмами
Відповідно до Закону України
"Про пожежну безпеку" та з метою вдосконалення порядку державного пожежного нагляду за будівництвом об'єктів іноземними фірмами,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок державного пожежного нагляду за будівництвом об'єктів іноземними фірмами, що додається.
2. Начальникам Держпожбезпеки МНС, ГУ(У) МНС України в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі організувати вивчення цього Положення керівним складом управлінь наглядово-профілактичної діяльності і працівниками органів державного пожежного нагляду та забезпечити його виконання.
3. Держпожбезпеки МНС у встановленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Мін'юсту України.
4. Департаменту стратегічного планування та моніторингу забезпечити розсилання даного наказу територіальним структурним підрозділам МНС України.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Борисова П.Ф. та першого заступника начальника Державного департаменту пожежної безпеки МНС Крісу І.Я.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МНС України
05.07.2004 N 297
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 липня 2004 р.
за N 905/9504
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок державного пожежного нагляду за будівництвом об'єктів іноземними фірмами
1. Загальні положення
1.1. Це Положення встановлює порядок державного пожежного нагляду під час проектування, будівництва, технічного переоснащення, реконструкції (далі - будівництво) об'єктів іноземними фірмами і спільними підприємствами незалежно від джерел фінансування та форм власності і регламентує діяльність представників органів державного пожежного нагляду (далі - держпожнагляд) на стадіях підготовки контрактів, договорів чи угод (далі - контракти), експертизи проектів будівництва, участі в приймальних комісіях.
1.2. Державний пожежний нагляд за будівництвом об'єктів іноземними фірмами здійснюється на підставі статті
7 Закону України
"Про пожежну безпеку" і відповідно до Положення про Державну пожежну охорону, інших нормативних актів, що стосуються забезпечення пожежної безпеки, з урахуванням умов, передбачених у контрактах на будівництво, якщо вони не суперечать чинному законодавству.
1.3. У процесі нагляду за будівництвом об'єктів іноземними фірмами органи держпожнагляду:
беруть участь, за запрошенням замовника або іншої сторони, у розгляді питань пожежної безпеки під час підготовки контрактів на будівництво;
беруть участь у роботі комісій з вибору земельних ділянок (трас) для будівництва;
проводять експертизи (перевірки) проектної та іншої документації будівництва на відповідність вимогам чинних в Україні нормативних актів, що стосуються забезпечення пожежної безпеки, здійснюють контроль за виконанням протипожежних вимог стандартів, норм і правил;
перевіряють виконання Правил пожежної безпеки в Україні при проведенні будівельно-монтажних робіт (з урахуванням положень контракту);
вимагають дані щодо пожежної небезпеки конструкцій, речовин і матеріалів, які застосовуються в будівництві;
використовують у разі виявлення порушень вимог пожежної безпеки, установлених законодавчими та іншими нормативними актами, права, що надані органам держпожнагляду;
беруть участь у роботі робочих (на прохання замовника) та державних приймальних чи технічних комісій.
1.4. Проектні рішення щодо забезпечення пожежної безпеки об'єктів, на які не встановлено вітчизняних норм та правил, обгрунтовані відхилення від обов'язкових вимог нормативних актів узгоджуються з Державним департаментом пожежної безпеки МНС України в порядку, установленому нормативно-правовими актами МНС України.
1.5. Якщо об'єкт після закінчення будівництва має передаватися для подальшої експлуатації іноземній державі, прийняття проектних рішень, які не відповідають вимогам нормативних актів, чинних на території України, підтверджується офіційним документом представника держави, під юрисдикцію якої буде передано об'єкт.
2. Включення питань пожежної безпеки до контрактів на будівництво
2.1. Органи держпожнагляду беруть участь у розгляді питань пожежної безпеки під час підготовки контрактів лише на прохання замовника або іншої сторони. За результатами розгляду цих питань надаються усні консультації, письмові пропозиції стосовно забезпечення пожежної безпеки для включення їх до контрактів.
2.2. Участь у розгляді питань пожежної безпеки під час підготовки контрактів беруть:
Державний департамент пожежної безпеки МНС України (урядовий орган державного управління у сфері держпожнагляду);
територіальні органи управління Державного департаменту пожежної безпеки МНС в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (територіальні органи держпожнагляду).
2.3. Урядовий орган управління у сфері держпожнагляду бере участь у розгляді питань пожежної безпеки при підготовці контрактів на будівництво унікальних, особливо важливих об'єктів, упровадження нових вибухопожежонебезпечних технологічних процесів, проекти будівництва, які підлягають затвердженню в Кабінеті Міністрів України, а також на будівництво об'єктів, на які не встановлено норми і правила.
2.4. Територіальні органи держпожнагляду беруть участь у розгляді питань пожежної безпеки при підготовці контрактів на будівництво об'єктів, які не віднесені до компетенції урядового органу управління у сфері держпожнагляду і мають споруджуватися на території, що обслуговується цими органами.
2.5. Представники органів держпожнагляду, які при підготовці контрактів беруть участь у переговорах з питань, що належать до повноважень відповідних органів держпожнагляду, призначаються керівниками цих органів.
2.6. До пропозицій, що надаються органами держпожнагляду на прохання замовника, входять такі питання:
необхідність урахування при проектуванні та будівництві вимог пожежної безпеки, передбачених чинними в Україні державними стандартами, нормами, правилами та іншими нормативними актами, що стосуються забезпечення пожежної безпеки, а також можливість застосування стандартів, норм і правил іноземних держав при вирішенні окремих питань протипожежного захисту об'єктів;
................Перейти до повного тексту